18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Muzyka

BongMan • 2012-05-27, 11:23
Pozdrowienia dla fanów elektronicznego gówna.

artis1990

2012-05-27, 16:45
Czasami tęsknie za Polską, ale taki plebs jak autor tego obrazka, który nie dość, że jest totalnym idiotą, bo brak wiedzy w temacie, na który się coś tworzy to dla mnie przejaw największego debilizmu, to jeszcze do tego jest j***nym ignorantem... przypomina mi dlaczego obecnie nie warto wracać do kraju. ch*j w to, że nie ma roboty, paliwo jest za milion, tak samo jak szlugi i podatki. Najbardziej to wk***ia mnie to społeczeństwo j***ne, co za kazahstanem i murzynami jest w ch*j w tyle. Elektronika mu przeszkadza, a koko koko słucha przy stosunku z ojcem w kuchni. Założe się, że jeszcze miał na myśli ''techno'', a nie ''muzykę elektroniczną'', która ma tyle podkategorii, co metal, rock i cała inna muzyka razem wzięta. Polecam posłuchać ambitniejszych klimatów typu deep czy progressive (stary progressive w stylu sasha, guy j, henry sainz) house. Moda na dubstep weszła, w dodatku to co teraz nazywacie dubstepem, ma mało wspólnego z dubstepem, który powstał w 2004 lub 2006 już sam nie pamiętam. Tu przykład Skream, Benga, Artwork, Kryptic Minds. Ale co tam, ważniejsze to jest być ignorantem i ograniczonym palantem. Nie pozdrawiam.

yaya923

2012-05-27, 17:05
uookie napisał/a:

gówno prawda. gdyby Bach, Mozart czy Chopin urodzili się dzisiaj, na pewno tworzyli by muzykę elektroniczną...



twoja wiedza na temat muzyki równa sie okragłe zero. Kazdy wie ze muzyka powazna to prekursor muzyki rockowej,metalowej, gdyby beethoven żył w dzisiejszych czasach prawdopodnie nak***iałby w deep purple czy black sabbath. wiec nie pie**ol.

chiver5

2012-05-27, 17:21


TO tworzy muzykę, k***a! :jezdziec:

zeetox

2012-05-27, 17:33
uookie napisał/a:

gówno prawda. gdyby Bach, Mozart czy Chopin urodzili się dzisiaj, na pewno tworzyli by muzykę elektroniczną...



Gówno prawda. Tworzyli by muzykę multiinstrumentalną (modern-symphonic) jak Thomas Bergersen, Hanz Zimmer, Future World Music czy Two Steps From Hell.

Winterstorm

2012-05-27, 17:48
Gdyby żyli w dzisiejszych czasach i zobaczyli ten temat, to by sobie postrzelali w łby z rozpaczy.

KH...........ER

2012-05-27, 19:32
ZAMKNĄĆ MORDY pie**olENI NAZIŚCI!!!
Każdy ma swój gust i kazdy czego innego słucha... nie podoba Ci sie to nie słuchaj. Inni niech sobie słuchają.
Autorowi za ten obrazek kopa w dupe bym zasadził chociaż jestem fanem rocka i metalu.
Nie mam nic do innych gatunków muzyki, każdemu się podoba co innego i za każdym razem jak widzę TOTALNYCH DEBILI którzy wspierają się która muzyka jest lepsza to z wielką chęcią bym go trzasnął w ten pusty łeb.
Skończcie tę bezsensowną wojnę. Muzyki słuchasz dla siebie, chyba, że jak słuchasz muzyki dla innych to nie jesteś fanem danego rodzaju tylko debilem który nie ma własnego gustu i małpuje od innych. Zależy w jakim jest towarzystwie to małpa nasladuje towarzystwo.

Sorry za brzdkie słownicwo, ale za przeproszeniem mnie to strasznie irytuje.

0rion

2012-05-27, 19:41
mowisz "Pozdrowienia dla fanów elektronicznego gówna" a czy to nie jest gitara elektryczna ? :-/

McMenel

2012-05-27, 19:48
Dobra a teraz rozróżnijmy gównianą techniawę puszczaną przez dresów w swoich BMW i kojarzącą się z Umcy-Umcy kontra porządne elektro czasami mroczne ale z pewnością posiadające dużą dawkę wirtuozerii. Zresztą co by nie powiedzieć współczesne elektro też ma nieco korzeni w Hard Rocku i metalu gdzie klawisze jako takie były jednym z ważnych instrumentów tworzących brzmienie danego zespołu. Wielu o tym dziś zapomina. Hard Rock i wczesny Metal nie istniały by bez elektronicznych sampli. Przynajmniej nie w takiej postaci jak dziś.
Co do klasycznych kompozytorów to raczej jednak skłaniam się ku temu że wybrali by metal bądź hard rock. Kwestia nieco bardziej technicznego wykorzystania instrumentów gdzie samo tworzenie dźwięku jest bardziej analogowe bardziej oddaje uczucia. To kwestia raczej tego iż elektro wymaga nieco innego podejścia gdzie bardziej składa się dźwięki w jedną melodię aniżeli w metalu raczej poszukuje się dźwięku i melodii.

_arci

2012-05-27, 19:54
up. a czy ona napisał "Pozdrowienia dla fanów elektrycznego gówna"?

Sebosz

2012-05-27, 20:15
papasmerf111 napisał/a:

autor obrazka wykazał się całkowitą nieznajomością tematu, od kiedy to k***a muzykę tworzy się na programach do MIKSOWANIA muzyki ?!
pozatym muzyka powinna łączyć, a nie dzielić



A no tak, najpierw nagrywa się dźwięki robót drogowych, remontów w domach itd., potem miksuje I Z TEGO powstaje dubstep! Dzięki, oświeciłeś mnie :idzwch*j:

MeVido

2012-05-27, 21:37
@SadekNieJadek chodzi o muzykę tworzoną elektronicznie - czyli bez użycia fizycznych instrumentów ;)

lubieplacki12

2012-05-27, 22:15
Jakiś kretyn to wymyślił. Muzykę tworzą zarówno instrumenty, jak i syntezatory. W każdym gatunku doszukasz się jednego i drugiego. W wszelako pojętej muzyce gitarowej pełno jest brzmień klawiszy, syntezowanych organów i tak dalej. Z kolei patterny z instrumentów można usłyszeć w muzyce elektronicznej. Jedno i drugie jest potrzebne, a ze sobą mogą brzmieć naprawdę dobrze.

pa...........66

2012-05-27, 22:27
muzyka tworzona to wykonywana na zywo potem wyskakuja taka gaga z plejbekiem i gimbaza juz sie cieszy

wszystko co tworzy sie w domu tymi czy innymi programami teoretycznie jest do zrobienia i przez amatora zajmie mu tylko wiecej czasu

wez instrument byle jaki zagraj na zywo koncert poltorej godziny niewazne filhatmoniczny organowy gitarowy ale na zywo bez podkladu wspomagaczy dzwiekowych i innych gowien- i wtedy jestes kims--- teraz na kompie mozna spreparowac wszystko ale za cholere jak nie umiesz grac nie zagrasz tego na zywo

to jest muzyka proste

TommyTheRipper

2012-05-27, 22:48
@uookie

W filmie Metal: A headbangers' journey jakoś ludzie obeznani w temacie twierdzą, że gdyby oni żyli, to by raczej grali w zespołach rockowych, albo protometalowych jak deep purple czy black sabbath.

specodhec341

2012-05-27, 23:02
Nie byłoby muzyki, gdyby Bach się nie urodził wtedy, gdy się urodził. To on stworzył system równomiernie temperowany dur-moll, który stosowany jest do dzisiaj. To on ustalił kontrapunkt, wszystkie zasady harmonii i inne prawa, które stosowane są do dzisiaj, nawet w dubstepie, pop czy techno. Ten człowiek był geniuszem! Dlatego lubię każdy gatunek muzyki, bo każdy wywodzi się z mojego ulubionego, czyli muzyki klasycznej. A lubię nie tylko dlatego, że (jak dla mnie) brzmi świetnie, ale także dlatego, że jestem pełen podziwu dla ludzi, którzy potrafili każdy dźwięk z głowy przenieść na papier i odtworzyć go w rzeczywistości, pozostawiając niemożliwe do powtórzenia wrażenie. W muzyce klasycznej piękne jest wszystko - od melodii (jeśli takowa jest), poprzez ułożenie, uharmonizowanie, instrumentalizację, wszystkie zabiegi dynamiczne i tempa aż po wykonanie - każde wykonanie jest niepowtarzalne, ponieważ za każdym razem można odkryć inny sposób wygrania każdego dźwięku. A na to trzeba lat.