18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Mądre słowa mądrego człowieka

BongMan • 2013-03-28, 12:32
Z pozdrowieniami dla pseudopatriotów.

ju...........11

2013-03-28, 16:26
Niektórzy najzwyczajniej się wstydzą tego ze są Polakami, i to ci w większości źle wypowiadają się o jednostkach dumnych z swojej narodowości. Ilu to Polaków wyjechało za granice i nawet nie raczyli nauczyć swoich dzieci najprostszych zwrotów po Polsku bo k***a wiocha, bo Polska to gówno, bo Tusk to ch*j. Niech sp***alają i asymilują się z ciapatymi.

Lu...........OR

2013-03-28, 16:48
push3k napisał/a:


A świadomość narodowa jest ważna. Nie idzie tu o dumę z tego co się nie osiągnęło, ale szacunek do przodków, którzy o kraj walczyli.


ok, ok najpierw niech CI ludzie sprawdzą , czy nie mają przypadkiem korzeni niemieckich, żydowskich , ruskich itd. Nie wystarczy mieć polskiego nazwiska : o

EdmundKemper

2013-03-28, 16:52
Skoro nie jest się dumnym ze swojego kraju to tak samo nie można być dumnym ze swoich dzieci. Wszystko w naturze działa w dwie strony. Nie można być pół człowiekiem jak i nie można w połowie wchodzić w relacje dumy. No chyba, że nie chce się być szanowanym przez własne dzieci, to już inna sprawa.
A Pan Carlin jest tak samo filozoficznie mądry jak Paulo Coelho. Dziwie się, że tyle ludzi Go popiera i opiera się na Jego tekstach.

Ruszka

2013-03-28, 16:58
Zajebisty argument - "Jestem dumny z bycia Polakiem, bo znam historię tego kraju" A jakbyś mieszkał k***a w Wenezueli, to też byłbyś dumny z Polski? No bo k***a nie sądzę.

Rasael

2013-03-28, 17:12
push3k napisał/a:

Ludzie robią masę nienormalnych rzeczy. Póki nikomu nie robią krzywdy to dlacego mieli by przestać to robić? Tyczy się to też uzależnień od alkoholu i środków przeciwbólowych p. Carlin.

A świadomość narodowa jest ważna. Nie idzie tu o dumę z tego co się nie osiągnęło, ale szacunek do przodków, którzy o kraj walczyli.



1. Nie każdy przodek walczył o swój kraj, a już na pewno nie każdy który to robił walczył o mój.
2. Załóżmy że moi rodzice przybyli do Polski z Korei Północnej. Mam być patriotą w stosunku którego kraju? Polski - dlatego że urodziłem się w Polsce, czy Korei ze względu na przodków? A jeżeli pochodzili z wielu różnych krajów? Albo mój pradziadek był żołnierzem który zgwałcił prababkę? mam być z niego dumny?
3. Nawet gdyby każdy mój przodek sprzed czasów Prasłowian był Polakiem walczącym o Polskę, co z tego? Nadal nie zmienia to faktu że nie mam z tym nic wspólnego. Żaden z moich przodków o których mi wiadomo nie był: czarny, rudy, albinosem, Bułgaryjczykiem etc. Z tego też mam być dumny? G.C. ma rację - równie dobrze mógłbym być dumny ze skłonności do raka odbytnicy. :/

naiwny01

2013-03-28, 17:32
Tak, pewnie gdybym urodził się w innym kraju to Polskę miałbym w dupie tak jak teraz afrykę. Ale urodziłem się w Polsce tak nie miałem na to wpływu i co z tego? Byłem za granicą i nie wstydziłem się tego że, jestem polakiem. Lubie historię i opowiadałem znajomym o historii polski. Być POLAKIEM brzmi dumnie nieważne czy na to zapracowałem czy akurat tak się trafiło

Kozioł.

2013-03-28, 17:41
Tolerancyjni lewacy znowu pokazują swoje oblicze. Jak to leciało? Każdy inny wszyscy równi? Czemu więc nie tolerujecie patriotów, katolików itp? Powinniście świecić przykładem dla złych faszystów hipokryci.

H88tman

2013-03-28, 17:48
tofur napisał/a:

Dumne z bycia polakami zwykle są osoby, które żadnym osiągnięciem poza byciem polakiem nie mogą się pochwalić a czymś muszą pompować swoje ego. Patriotyzm to nic innego jak pozostałość po społeczeństwie plemiennym z którą ewolucja jeszcze nie do końca sobie poradziła, stąd te wszystkie "jestem dumny, ze jestem polakiem, ch*j w dupe żydom i każdemu kto nie jest z mojego kraju i myśli inaczej niż ja". Na szczęście jesteście wymierającym gatunkiem. polaki-robaki :P




za ten ostatni zwrot powinieneś dostać natychmiastowo w mordę.

wolo1994

2013-03-28, 18:10
sidian napisał/a:



Nie jesteś dumny z bycia Polakiem. Jesteś dumny z tamtych Polaków. Tych, którzy poświęcili swoje życia, żebyś miał nadzieję na przyszłość. To, co mówi Carlin, a co do was nie chce dotrzeć, to dokładnie to przesłanie: Rusz dupę tak, żeby za trzy pokolenia inni ludzie powiedzieli, że są dumni z twoich dokonań. Nieważne, jakiej będą narodowości. Ważne, żeby byli takimi ludźmi, że byś był z nich dumny, gdybyś jeszcze żył.



Właśnie Ty nie rozumiesz mnie. Ja jestem dumny z bycie Polakiem, ponieważ w moich żyłach płynie ta sama krew i mogę zagwarantować, że gdyby wybuchła wojną nie wahał bym się i od razu poszedłbym na front. Jak na razie jedynym zagrożeniem jest rząd, który co najwyżej może podnieść podatki. Po drugie to nie jestem humanistą więc nie wiem co autor miał na myśli... Dla mnie dał jasno do zrozumienia, że patriotyzm to ścierwo i tyle

Ji^HaD

2013-03-28, 18:25
przez komika mam przestac byc patriota ..... b1tch please

Br...........ki

2013-03-28, 19:11
Duma z pochodzenia to po części duma z naszego życia, naszych wspomnień z danego miejsca chwil w nim spędzonych i tym podobnych. Może być też z historii to przecież nasi rodacy. Być dumnym to tylko z własnych osiągnięć? k***a tylko idiota mógł coś takiego wymyślić, pewnie roboty nie ma tylko mu się nudzi i głupoty przychodzą do głowy wtedy. Pomyśli sobie pewnie " oh jaki jestem mądry a nie to co ci prostacy patrioci".

Otóż można być dumnym z czegoś co się samemu nie osiągnęło, tak jak np syn mówi do ojca, który osiągnął coś wielkiego zaczynając od zera "jestem z ciebie dumny, tato".






A duma z pochodzenia to nie chodzi o to, żeby wszedzie się chwalić "ja pochodzę stamtąd i co głupio wam?" Tu chodzi o to że jak ktoś będzie obrażał polaków to ty nie będziesz stal i udawał że to ciebie nie dotyczy tylko dasz mu w morde.

Sz...........jk

2013-03-28, 20:20
Będę dumny z tego z czego chce być dumny. I ch*j innym do tego!

fifif

2013-03-28, 21:30
push3k napisał/a:

Ludzie robią masę nienormalnych rzeczy. Póki nikomu nie robią krzywdy to dlacego mieli by przestać to robić? Tyczy się to też uzależnień od alkoholu i środków przeciwbólowych p. Carlin.

A świadomość narodowa jest ważna. Nie idzie tu o dumę z tego co się nie osiągnęło, ale szacunek do przodków, którzy o kraj walczyli.



Ja tam czuję taki sam szacunek do wszystkich, którzy walczyli w słusznej sprawie, czy to Polacy, czy ktokolwiek inni, nie zmienia to dla mnie tego, co robili.

push3k

2013-03-28, 21:53
Rasael napisał/a:



1. Nie każdy przodek walczył o swój kraj, a już na pewno nie każdy który to robił walczył o mój.
2. Załóżmy że moi rodzice przybyli do Polski z Korei Północnej. Mam być patriotą w stosunku którego kraju? Polski - dlatego że urodziłem się w Polsce, czy Korei ze względu na przodków? A jeżeli pochodzili z wielu różnych krajów? Albo mój pradziadek był żołnierzem który zgwałcił prababkę? mam być z niego dumny?
3. Nawet gdyby każdy mój przodek sprzed czasów Prasłowian był Polakiem walczącym o Polskę, co z tego? Nadal nie zmienia to faktu że nie mam z tym nic wspólnego. Żaden z moich przodków o których mi wiadomo nie był: czarny, rudy, albinosem, Bułgaryjczykiem etc. Z tego też mam być dumny? G.C. ma rację - równie dobrze mógłbym być dumny ze skłonności do raka odbytnicy. :/

Co za bełkot. Na tym polega wolność wyboru, że jak chcesz to możesz sobie być nawet dumny z hitleru, mau i stalinu.

Światłocień

2013-03-28, 23:32
push3k napisał/a:

Co za bełkot. Na tym polega wolność wyboru, że jak chcesz to możesz sobie być nawet dumny z hitleru, mau i stalinu.


No właśnie całe sedno problemu polega na tym, że nie możesz. Jeżeli urodzisz się i wychowasz w Polsce, a mimo to uznasz ten kraj/naród za niegodny uwagi, to zostajesz uznany za zdrajcę, w najlepszym razie "pie**olonego kosmopolitę".