18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

List do urzędu skarbowego

geniuszę • 2013-05-15, 16:43
W końcu zobaczyłem list na którym ktoś miał jaja i napisał co myśli. Prawda jest taka że już ludziom puszczą nerwy- bo jak można inaczej napisać. Walić prosto z mostu i już.



:idzwch*j:

Ps. tam na dole to chyba ktoś chciał ku*asa narysować...

androgenius

2013-05-15, 19:49
Do urzędu warto zwracać się jedynie z bronią w ręku. Listem ch*ja zrobi a jeszcze mu dopie**olą za jakąś obrazę czy co tam wynajdą na niego. Najlepiej iść osobiście, skasować delikwenta po drugiej stronie szybki czy tam biureczka i gra gitara. Jakby każdy, komu życie utrudniają ( mam na myśli głównie sprawy pokroju tych poruszanych w "Państwo w państwie" czy innych gównach telewizyjnych, ale również to zwyczajne, codzinne zatruwanie życia) do urzędu wchodził z nożem a wychodził z uśmiechem, to mógłbym zacząć wierzyć, że tu się kiedykolwiek coś ruszy. MOŻE wówczas sprzedałbym nawet ten mój zarezerwowany bilet do Normalnego Świata, zamiast realizowąc go za niespełna 1,5 miesiąca.


Innymi słowy, nie chcialo się ruszyć dupy jak był czas na to, by sk***ieli wysłać w astral to teraz wyjcie jak was będą j***ć po samą wątrobę. Mnie już z wami tu nie będzie i zapewne będę się z was wszystkich hardo śmiał co kilka dni ( biorąc pod uwagę nasilanie się tych wszystkich aferek i dokręcania ku*asa w dupskach to pewnie ze 3 razy na dobę) z bezpiecznej odległości kilku tysięcy kilometrów. Albo całkiem o was zapomnę a dzieciom nigdy nie powiem, z jakiej przyj***nej krainy się wywodzą. Powiem, że ze Słowenii.

Koniec Świata

2013-05-15, 19:52
@erythnul

Właśnie ostanio zbojkotowałem i nie głosowałem. Glosując na Korwina tez głosujejsz dla jaj.

Za bardzo się ekscytujesz. Myślisz, że jakakolwiek partia polityczna zrobi ci dobrze? Wczoraj się urodziłeś? Jeśli ta praca w administracji to dla ciebie taka lukratywna posadka to zostań pracownikiem administracji. Nie jestem niczyim pociotkiem.


@androgenius

Rozumiem, że nie jesteś zdrowy psychicznie i też chcesz naprawiać świat jak te znienawidzone przez ciebie muslimy? Myślisz, że jak zabijesz smutnego referenta z pensją 1500zł, siedzącego w okienku, który obsługuje podatników to obalisz system?

hsl

2013-05-15, 19:57
Koniec Świata napisał/a:

@hsl

Książki książkami, rzeczywistość rzeczywistoscią.



Historii nie oszukasz - wiele błędów popełnianych teraz było już popełnionych ale przy takiej postawie to faktycznie...
"hemoglobina taka sytuacja"

erythnul napisał/a:



Mógłbyś mi to wyjaśnić? Jak oszwabianie US ma wpływ na ceny usług? Bo o to chyba Ci chodziło...



Proste, jeśli dobro A kosztuje jakąś kwotę jest tam koszt produktu i zysk. W momencie opodatkowania dobra koszt rośnie (nie zawsze o wielkość podatku, tzn. przedsiębiorca czasami zabiera sobie, ale zazwyczaj największą częścią podatku obarcza konsumenta by zachować dla siebie jak największą część z satysfakcjonującego go zysku). Teraz jeśli robi wałek na podatkach które w Polsce są horrendalne to nie podnosi swoich zysków bo on je ma ze sprzedaży - on obniża koszt produktu (tj. zdejmuje podatek z konsumenta) dzięki czemu więcej sprzeda, a to da mu większy zysk.

Patrząc na tą ścianę teksu może nie jest tak proste - w każdym razie Polska dawno zeszła ze szczytu krzywej laffera przez co ludzie będą robili wałki na podatkach bo im się to zwyczajnie opłaca, a nie opłaca się być uczciwym.

Szczerze nic nie mam to urzędasów to są durne maszynki które nie myślą tylko robią co im kazano (i później jeszcze się dziwią że ludzie się na nich wk***iają xD), ale te k***y w rządzie działają na szkodę społeczeństwa, a tego k***a nie trawie... ;/

Koniec Świata

2013-05-15, 20:04
@hsl

Powiem ci, że jesteś zaślepieńcem, który lubi sobie komplikować życie. Na temat urzedników, których nazywasz durnymi maszynkami nie masz żadnego pojęcia. Urząd skarbowy działa tak jak każdy zakład pracy. Są wymagania, cele, wyniki, przepisy których trzeba się trzymać. Są również błędy tak jak wszędzie, ale idiotyczne jest twierdzenie, że głównym celem urzędu jest niszczenie firm i szkodzenie podatnikom.

androgenius

2013-05-15, 20:11
Koniec Świata napisał/a:

@hsl

Powiem ci, że jesteś zaślepieńcem, który lubi sobie komplikować życie. Na temat urzedników, których nazywasz durnymi maszynkami nie masz żadnego pojęcia. Urząd skarbowy działa tak jak każdy zakład pracy. Są wymagania, cele, wyniki, przepisy których trzeba się trzymać. Są również błędy tak jak wszędzie, ale idiotyczne jest twierdzenie, że głównym celem urzędu jest niszczenie firm i szkodzenie podatnikom.



Głównym celem urzedu jest wycisnąć tyle hajsu ile sie uda, bądź zebranie i skatalogowanie jak największej ilości informacji ułatwiających jego wyciskanie. Niszczenie firm i szkodzenie podatnikom jest tu jedynie efektem ubocznym. Doprowadzenie administracji do poziomu ciężkiego absurdu niszczy gospadarkę zarówno bezpośrednio jak i pośrednio. Trzeba być debilem by tego nie widzieć. Masz rację, że knockoutowanie firm i podatnika nie jest głównym celem urzedów ale na pewno szeroko pojęte "urzędy" są tego główną przyczyną.

tsunami1906

2013-05-15, 20:17
Koniec Świata napisał/a:

Debil i prymityw. Pewnie nakręcił lodów i teraz walczy z "komuną". Wiem coś o takich.



Tylko że "komuna" to głownie w urzędach siedzi.

PS
1. W dupie jesteś, a nie w centrum - dzisiejsze "centrum" jest na lewo od Engelsa...
2. Głównym celem urzędu jest gnębienie podatników, a Ty jesteś w tej machinie trybikiem. Jeśli tego nie rozumiesz, to lecz się na nogi - na głowę za późno.

hsl

2013-05-15, 20:19
@Koniec Swiata
O tym właśnie mówię - masz target musisz go wykonać. ch*j że nie wiesz jaki wpływ ma Twoja robota na społeczeństwo, że utrudniacie życie ludziom który na Was płacą.
Tak wiem prawo jest prawem - ale w momencie gdy jest k***a durne to jest k***a durne i nie zmieni tego fakt że chcesz dobrze wykonać swoją robotę...
Reketerzy mafii też wykonują swoją robotę, też podług zasad ustalonych przez innych - a nikt im nie przypisuje jakiś moralnych zasług, łupią bo tak im kazano.

Nie twierdzę tu że taki jest cel - taki jest efekt, bo prawo jest zj***ne, socjalizm ma to do siebie niestety że ma wyj***ne na wolność jednostki.
Pozdro.

Koniec Świata

2013-05-15, 20:21
@androgenius

Gdyby celem urzedu było wyciśnięcie tyle hajsu ile się da to nie byłoby żadnych ulg podatkowych, a zaległości by się nie przedawniały. Po prostu państwo musi ściągac podatki i musi funkcjonować. To, że prawo jest syfiaste to wina kolejnych ekip rządzących. Każdy organ administracji musi się do tego przystosować. Możemy tak sobie gadać w nieskończoność, ale to niczego nie zmieni.


@hsl

Jesteś jak typowy filozof, który tylko gada i gada. Może załóż jakąś partię polityczną, bo demaskowaniem "socjalizmów" świata nie zmienisz.


@tsunami1906

Każdy z nas jest trybikiem w maszynie. Nie chcesz byćjej częścią to wyprowadź się do pustelni. Społeczeństwo jest maszyną, system jest maszyną, konsumpcjonizm jest maszyną.

hsl

2013-05-15, 20:25
@Koniec Świata
Parafrazując Ciebie - jesteś typowy urzędas który wyciera sobie gębę tym że tak powiedzieli. Może być poszedł do normalnej produktywnej roboty?

Świetnie się teraz rozmawia na argumenty? Przeczytaj książkę którą Ci poleciłem przemyśl, wróć tu i wytłumacz mi czemu nie mam racji ;) Bo narazie za Tobą jest tylko "prawo" a jak wszyscy tu wiem nie jest ono i nigdy nie będzie nieomylne.

Koniec Świata

2013-05-15, 20:38
@hsl

Powiem ci tak: Pracuję w urzędzie, wykonuję swoją pracę, nikomu nigdy nie zaszkodziłem, zawsze staram się pomóc w miarę moich możliwości, zarabiam niewiele. Dla mnie to jest praca, dla ciebie to zbrodnia. Nie przekonam cię. Możesz tak sobie filozofować w nieskończoność, walczyć z "socjalizmami" i ciągle ujadać.

A życie leci...


MrEngineer

2013-05-15, 20:39
Widać, że sygnatury i pieczęć urzędu doklejone są w Paincie, albo innym edytorze. Jak już coś doklejasz, to zadbaj chociaż o jednolity kolor tła, bo inaczej widać na kilometr.

Peter-Norivotset

2013-05-15, 21:23
koniec swiata jestes jak maly dzieciak, ktoremu sie wmowilo, ze swiety mikolaj istnieje, a Ty w to wierzysz...

Koniec Świata

2013-05-15, 21:27
grzechu5444 napisał/a:

koniec swiata jestes jak maly dzieciak, ktoremu sie wmowilo, ze swiety mikolaj istnieje, a Ty w to wierzysz...



To tak jak ty, tyle że ty wolisz dziadka mroza. ;)

androgenius

2013-05-15, 21:33
grzechu5444 napisał/a:

koniec swiata jestes jak maly dzieciak, ktoremu sie wmowilo, ze swiety mikolaj istnieje, a Ty w to wierzysz...



Jak na superkompie kwantowym postawisz vistę to nie spodziewaj się fajerwerków. Może to po części oddawać istotę problemu. Jak łeb sprany to nie przetłumaczysz, choćby zaplecze nie wiem jak wyrafinowane było.

Koniec Świata napisał/a:

@androgenius

Gdyby celem urzedu było wyciśnięcie tyle hajsu ile się da to nie byłoby żadnych ulg podatkowych, a zaległości by się nie przedawniały.



Ulgi podatkowe mają podobny mechanizm działania jak słynne becikowe, państwo da ci 1000 zł za zwieńczoną sukcesem ejakulację, ale od efektu tej ejakulacji planuje wyciagnąć w podatkach sto tysięcy. Już ty się nie bój, prostą matmę twoi panowie opanowali do perfekcji. W nieco wiekszej skali ją stosują po prostu. To, że potem żulica popuści szpary bejowi spod biedronki by mieć co wlewać w wątrobę przez 3 tygodnie to jedynie efekt uboczny.

Koniec Świata

2013-05-15, 21:47
@androgenius

Jaki ten świat jest dla ciebie okrutny. Wszyscy chcą cię okraść, oszukać, zniszczyć i zgwałcić.

Jak żyć, panie premierze?