18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

List do urzędu skarbowego

geniuszę • 2013-05-15, 16:43
W końcu zobaczyłem list na którym ktoś miał jaja i napisał co myśli. Prawda jest taka że już ludziom puszczą nerwy- bo jak można inaczej napisać. Walić prosto z mostu i już.



:idzwch*j:

Ps. tam na dole to chyba ktoś chciał ku*asa narysować...

abdul

2013-05-15, 18:34
Koniec Świata napisał/a:

@taajniak

Ja pracuję w skarbówce ... istnieje cała masa narzędzi do wykorzystania przez podatnika jak odwołania, zażalenia i zaskarżenia do odpowiednich instytucji (izby skarbowe, sądy administracyjne), oraz różnego rodzaju ulgi (umorzenia, raty, odroczenia itp.). ... Jeśli odpowiednio przeciągniesz sprawę to po 5 latach twoja zaległość się przedawni ... ... Największe problemy z urzędami mają kombinatorzy


Filipck

2013-05-15, 18:37
@Koniec Świata I ty się dziwisz, że ludzie piszą takie listy? Czy wy piep**** urzednicy myslicie ze ktos bedzie tracił czas który mógłby poświęcić na robienie realnej kasy na latanie po urzędach i składanie skarg bo jakiś patafian mu wyliczył że za mało go państwo okradło w podatkach?

paner666

2013-05-15, 18:43
Koniec Świata napisał/a:



Powiem ci, że nie jestem socjalistą, a w samym urzędach jest sporo osób o wyraźnie prawicowych poglądach. Ja jestem w centrum.



A wielu morderców to całkiem mili ludzie : ] Centrum Tzn, chcesz kraść połowę mojej kasy, a nie 80%, czy 100%?

Hu...........ia

2013-05-15, 18:46
Zaraz polecą teksty typu: "Wymienię syna z ZOMO na córkę, może być k***a." :amused:

@Koniec Świata
Mam pytanie. Kto kontroluje Urząd Skarbowy? Sami z siebie też zdzieracie podatki-sratki?

Koniec Świata

2013-05-15, 18:46
Filipck napisał/a:

@Koniec Świata I ty się dziwisz, że ludzie piszą takie listy? Czy wy piep**** urzednicy myslicie ze ktos bedzie tracił czas który mógłby poświęcić na robienie realnej kasy na latanie po urzędach i składanie skarg bo jakiś patafian mu wyliczył że za mało go państwo okradło w podatkach?



Nie dziwię się, że ktoś się czasem wk***i. Dziwię się, że ludzie często zbytnio negatywnie nastawiają się do załatwiania podstawowych spraw, nakręcają się i nie chcą słuchać co się do nich mówi. Urzędnik doradzi ci jak wyjść z jakiejś sytuacji, ale niektórzy ludzie przychodzą, żeby sobie pogadać jak to jest źle itd. Nie starają się nawet korzystać ze swoich praw, bo z góry zakładają, że ktoś chce ich zniszczyć. Z takim paranoidalnym podejściem to lepiej jest sobie odpuścić jakiekolwiek kreatywne działania w postaci prowadzenia firmy. Lepiej zamknąć się w piwnicy i czekać aż system upadnie. ;)

hsl

2013-05-15, 18:47
@Koniec Świata Hahahah kolego poczytaj sobie trochę książek o ekonomi nie wiem choćby Hans-Hermann Hoppe "Demokracja – bóg, który zawiódł" i pie**ol korwina - jak zrozumiesz o czym mówią w tych książkach zrozumiesz że tan koleś który za grosz ogłady niema mówi dość rozsądnie.
Ale że zajmujesz się zbieraniem haraczu państwowego to raczej wątpię by było Ci po drodze z tym myśleniem.

Co do naszej polskiej prawicowości (pożal się boże) - to to wszystko socjalizm + klerykalizm... Redystrybucja dóbr inaczej dawajstwo jest, był i będzie socjalizmem, a że w naszej pięknej nowomowie nazywa się to "demokratyczną sprawiedliwością społeczną" to szczerze ch*j MNIE TO, rzeczy trzeba nazywać po imieniu bo inaczej stracimy punkty odniesienia.

Konserwatyzm jako taki w polityce upadł 100 lat temu i przez to z roku na rok coraz wolniej się rozwijamy (w tym momencie już europa zaczyna się zwijać).
Chwała tym co wałki na podatkach robią przynajmniej dostarczają tańsze usługi społeczeństwo - Tobie też choć jesteś tego nieświadomy.

Pozdrawiam.

Koniec Świata

2013-05-15, 18:48
Hurtownia napisał/a:

Zaraz polecą teksty typu: "Wymienię syna z ZOMO na córkę, może być k***a." :amused:

@Koniec Świata
Mam pytanie. Kto kontroluje Urząd Skarbowy?



Nad urzedem skarbowym stoi izba skarbowa, która przeprowadza co jakiś czas kontrole poprawności jego działania. W Szczecinie są cztery urzędy skarbowe podlegające pod izbę skarbową.

naqbi

2013-05-15, 18:49
Centrum, czyli masz wyj***ne na polityke i głosujesz na PiS?

Koniec Świata

2013-05-15, 18:54
@hsl

Książki książkami, rzeczywistość rzeczywistoscią.



@paner666

Rozumiem, że popadanie w przesadę to twoja specjalność?



@naqbi

Nie ufam żadnej partii, szczególnie tym z głównego nurtu. Jak już pójdę na wybory to zagłosuję na coś co wydaje mi się trochę bardziej rozsądne, a jak nic nie będzie rozsądne to zagłosuję na Ruch Palikota, żeby wywoływał ból dupy i żeby coś się działo. Korwin-Mikke i jego psychotyczne twory nie wchodzą w grę, chociaż ciekawie by było gdyby wszedł do sejmu. Tylko, że on robi wszystko, żeby tam nie wejść.

:mrgreen:

erythnul

2013-05-15, 19:02
hsl napisał/a:


Chwała tym co wałki na podatkach robią przynajmniej dostarczają tańsze usługi społeczeństwo(u?).



Mógłbyś mi to wyjaśnić? Jak oszwabianie US ma wpływ na ceny usług? Bo o to chyba Ci chodziło...

Koniec Świata napisał/a:



Jak już pójdę na wybory to zagłosuję na coś co wydaje mi się trochę bardziej rozsądne, a jak nic nie będzie rozsądne to zagłosuję na Ruch Palikota, żeby wywoływał ból dupy i żeby coś się działo.



Wspaniała i odpowiedzialna postwa polskiego urzędnika.

:homer:

Koniec Świata

2013-05-15, 19:10
erythnul napisał/a:

Wspaniała i odpowiedzialna postwa polskiego urzędnika.

:homer:




Pamiętaj, że każdy pracownik administracji jest także zwykłym obywatelem, podatnikiem i wyborcą. Na dodatek nie jest robotem, również ma swoje zdanie i potrafi obserwować. W takim razie powiedz mi na co mam w ramach "właściwej postawy" zagłosować? Korwin-Mikke i Nowa Prawica? :lol:

po...........cz

2013-05-15, 19:34
Koniec Świata napisał/a:


Ja pracuję w skarbówce (...) istnieje cała masa narzędzi do wykorzystania przez podatnika jak odwołania, zażalenia i zaskarżenia do odpowiednich instytucji (izby skarbowe, sądy administracyjne), oraz różnego rodzaju ulgi (umorzenia, raty, odroczenia itp.). Trzeba tylko dowiedzieć się co ci przysługuje. Jeśli odpowiednio przeciągniesz sprawę to po 5 latach twoja zaległość się przedawni.



I uważasz, że przedsiębiorcy mają na to czas?

:homer:

paner666

2013-05-15, 19:38
Koniec Świata napisał/a:




Pamiętaj, że każdy pracownik administracji jest także zwykłym obywatelem, podatnikiem i wyborcą.:



Niby jak Ty płacisz podatki? Nosz k***a, jak dziecko dostaje 200zł kieszonkowego, ale rodzice zabierają mu 100 zł na internet, to oznacza, że dziecko płaci za internet?

erythnul

2013-05-15, 19:45
Koniec Świata napisał/a:


W takim razie powiedz mi na co mam w ramach "właściwej postawy" zagłosować? Korwin-Mikke i Nowa Prawica? :lol:



Jak Ci nic nie odpowiada to albo zbojkotować wybory albo jeszcze lepiej, oddać głos nieważny. Głosowanie dla jaj (tym bardziej na pajacy z RPP) jest jeszcze gorsze niż postępowanie tzw. lemingów, które głosuja jak mi gadające pudło powiedziało.

Jest bardzo k***a śmiesznie, a dzięki Toobie podbnym będzie jeszcze śmieszniej. Pewnie łatwo Ci się śmiać płaszcząc dupę w administracji jako pociotek jakiegoś kierownika.

Koniec Świata

2013-05-15, 19:45
@poskramiacz

Zapytaj się tych, którzy radzą sobie z prowadzeniem działalności i ze sprawami urzędowymi. Przecież wiele małych firm prosperuje i działa dobrze na rynku. Jeśli jedni mogą, to inni też.


@paner666

Dyskusja z tobą jest bez sensu.