18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Lecznicza marihuana legalna w Czechach

wiesiors4 • 2013-04-02, 17:19
Cytat:

Czescy eksperci, pracujący w rządowym zespole do spraw legalizacji marihuany w celach leczniczych, uznali, że narkotyk ten będzie można uprawiać w Czechach, ale tylko pod nadzorem władz.

Zajmująca się przygotowaniem zmian w ustawie narkotykowej grupa ekspercka poinformowała jednak, że - aby zapobiec nadużyciom - zarówno hodowcy konopi, z których pochodzi marihuana, jak i pacjenci stosujący wyrabiane z niej leki muszą figurować w specjalnym rejestrze.

- Własne uprawy będą zakazane; w tej kwestii zgodziła się cała komisja - powiedział członek zespołu rządowego, dziekan Wydziału Medycyny Uniwersytetu Karola w Pradze Tomasz Zima.

Według zaleceń ekspertów, czeskie firmy ubiegające się o założenie hodowli tych roślin będą musiały wystąpić o specjalne pozwolenie i spełnić szereg warunków, przede wszystkim dotyczących jakości. Możliwy będzie też import marihuany z zagranicy.

Kontroli ma podlegać dystrybucja leków zawierających ekstrakty z narkotyku. Rozważa się stworzenie elektronicznego systemu wydawania recept.

Leki wytwarzane z marihuany mają pomóc chorym na stwardnienie rozsiane, chorobę Parkinsona, raka oraz AIDS.

Czeskie ministerstwo zdrowia do końca roku chce zakończyć prace nad nowelizacją prawa o narkotykach, na podstawie którego marihuana zniknie z listy substancji zakazanych i trafi do spisu leków. Przewiduje się, że jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, nowe zasady dotyczące upraw marihuany w Czechach i dystrybucji pochodzących z niej leków mogłyby obowiązywać już od połowy 2012 roku.

Czechy należą do krajów o najbardziej liberalnym w Europie stosunku do narkotyków. Od stycznia 2010 roku - zgodnie z czeskim prawem - posiadanie małych ilości środków odurzających - m.in. zaliczanej do grupy "narkotyków miękkich" marihuany - choć wciąż nielegalne, nie jest karane.



No nareszcie ktoś poszedł po rozum do głowy i podał rękę cierpiącym na stwardnienie rozsiane. Przeciwnicy legalizacji dalej mogą kpić z właściwości leczniczych i uśmierzających ból marihuany, bo przecież internetowi eksperci ds. NIElegalizacji wiedzą lepiej niż lekarze ;)
BAYERN już jakiś czas temu wprowadził lek na stwardnienie rozsiane na bazie marihuany - Sativex.

Jakie właściwości lecznicze ma marihuana?
- zmniejszanie bólu przy chorobach, które go wywołują (np. stwardnienie rozsiane, migrena) dzięki właściwościom znieczulającym
- właściwości przeciwdrgawkowe (poprawa u 60% epileptyków)
- działanie przeciwskurczowe
- leczenie jaskry poprzez obniżenie ciśnienia śródgałkowego (poprawa u 90% pacjentów)
- dzięki działaniu przeciwwymiotnym i antydepresyjnym poprawia samopoczucie ludzi chorujących na nowotwory oraz zmniejsza dolegliwości spowodowane chemioterapią
- pobudza apetyt chorych na AIDS, anoreksję, bulimię, anemię
- obniża ryzyko zachorowania na miażdżycę
- hamowanie procesu angiogenezy pomaga leczyć glejaka wielopostaciowego - najbardziej śmiertelną formę guza mózgu
- obniża poziom glukozy we krwi, co hamuje rozwój retinopatii cukrzycowej - groźnego powikłania cukrzycy, który prowadzi do ślepoty
- THC radzi sobie z wirusami wywołującymi niektóre nowotwory (badania z Uniwersytetu południowej Florydy - jeszcze niepotwierdzone)

Marihuana nie jest potworem, jak mówią media! ALE PAMIĘTAJMY: WSZYSTKO Z UMIAREM! :maryska:

xXDoggXx

2013-04-02, 20:03
zasięgnijcie sobie trochę historii na temat mery gdy nie było z nią problemów i wszystko jasne a nie pie**olicie farmazony

Ork.Fajny

2013-04-02, 22:52
Zapomniałeś dopisać we właściwościach maryśki że idealni robi za pręty paliwowe w napędach nadświetlnych...
A na poważnie. Rozumiem postawę chcącemu nie dzieje się krzywda i że nikt nie ma prawa zabraniać mi zażywać czegokolwiek, ale nie róbmy k***a z tej roślinki panaceum... Zwłaszcza że wielką listę dobrych właściwości można przepisać prawie każdej roślinie dawkowanej w małych ilościach.

SrogiSrom

2013-04-02, 23:53
Polecam palić bo po alkoholu zaczyna się patologia :/
Raz wypiłem pół litra ze szwagrem a potem zabiliśmy dzieci i żonę podpaliłem.

wiesiors4

2013-04-03, 01:21
Ork.Fajny napisał/a:

Rozumiem postawę chcącemu nie dzieje się krzywda i że nikt nie ma prawa zabraniać mi zażywać czegokolwiek, ale nie róbmy k***a z tej roślinki panaceum... Zwłaszcza że wielką listę dobrych właściwości można przepisać prawie każdej roślinie dawkowanej w małych ilościach.


Nie zrozum mnie źle, nikt nie robi z marii panaceum, ale ogarnięci ludzie wiedzą, że jak wiele roślin ma ona lecznicze właściwości. Te które wypisałem są potwierdzone. Nikt, nie mówi że leczy ona każdą dolegliwość. A o tym, że zamiast ćpać prochy, powinniśmy się leczyć naturalnie, tym co w przyrodzie nie wspomnę :) ale wyniki badań nad naturalnymi lekami są nie na rękę korporacjom produkującym leki :-|

saimon133 napisał/a:

Polecam palić bo po alkoholu zaczyna się patologia :/
Raz wypiłem pół litra ze szwagrem a potem zabiliśmy dzieci i żonę podpaliłem.


Ja polecam pidź, bo po palenió zaczyna się ćpunizm ;/
Raz zapaliłę puł grama ze szwajgrem, a potem musk obómierał (co widadź po mojej pisowni) i zabijaliśmy lódzi, rzeby tylko miedź na marihunnaen, i ómarliźmy z przedawkowania marihunaen i teras nierzyjemy bo ómarliźmy bo merihuneaen nas zabiła i nierzyjemy...

Ork.Fajny

2013-04-03, 06:50
wiesiors4 napisał/a:

ale wyniki badań nad naturalnymi lekami są nie na rękę korporacjom produkującym leki :-|


Tym tekstem przeczycie sami sobie, zwłaszcza że pierwszy post jasno mówi że jedna znana duża firma już to produkuje.

wiesiors4

2013-04-03, 07:39
Ork.Fajny napisał/a:

Tym tekstem przeczycie sami sobie, zwłaszcza że pierwszy post jasno mówi że jedna znana duża firma już to produkuje.


Właśnie oblałeś test na czytanie ze zrozumieniem. Co ma produkcja leku na bazie marihuany do tego, że koncerny farmaceutyczne boją się, że zbankrutują gdy ludzie zaczną się leczyć naturalnie? Wytłumaczę prościej:
Cytat:

wyniki badań nad naturalnymi lekami


Pogrubiony fragment mówi o naturalnych lekach (LICZBA MNOGA), nie tylko marihuanie. To, że Sativex jest produkowany, nie oznacza zaraz, że koncerny wycofają wszystkie leki i zastąpią je ziołami. Oni nadal boją się naturalnego leczenia.

Ork.Fajny

2013-04-03, 10:22
Skoro maja w swojej ofercie cos co jest rzekomo lepsze od ich polowy lekow, to jak sadzisz? Co ludzie wybiora? Co ludzie zrozumieja w sprawie maryski? To bylby strzal w plecy w tej teorii spiskowej o zakazie maryski.

Stoho

2013-04-03, 11:22
Są tematy których nie należy poruszać w Internecie bo zawsze znajda się wszechwiedzący.

twojastaraluz

2013-04-03, 13:01
W dupie byliście, gówno widzieliście... Moja siostra po jednym buchu marihuany zachorowała. Najsampierw wypadły jej włosy, potem była gorączka i wymioty, aż w końcu zapadła w śpiączkę. Z moim kolegą było podobnie, tylko że on wdychał opary z tzw. wiadra i śpiączka przyszła dużo szybciej (włosy nie zdążyły mu wypaść). Marihuana to białe zło. Na świecie dziennie ginie ok 500 MILIONÓW (tak, to nie błąd) ludzi i kobiet z powodu zażywania tego narkotyku.

paczek1262

2013-04-03, 13:14
opium też się leczy

glistownik

2013-04-03, 13:19
twojastaraluz oprócz tego mój znajomy wyskoczył przez okno po zażyciu śmiercionośnej marihuany. Znam też przypadek gdzie młody człowiek bestialsko zabił swojego dilera dla porcji marihuany. Oczywiście bestialskie zachowanie jest notoryczne u nałogowych marihuanistów na głodzie marihuanowym wyżywają swoją agresję na wszystkich w okół. Najczęściej są to domownicy ponieważ podczas tzw. "skrętu" marihuanowego stają się aspołeczni i nie wychodzą z domu, może to i dobrze bo mogli by z zimną krwią zabić mijanego przychodznia. O okradaniu i niszczeniu rodzin z powodu groźnego narkotyku nie wspomne.

Jah Bless ;)

Admin_RedTube

2013-04-03, 13:19
twojastaraluz napisał/a:

W dupie byliście, gówno widzieliście... Moja siostra po jednym buchu marihuany zachorowała. Najsampierw wypadły jej włosy, potem była gorączka i wymioty, aż w końcu zapadła w śpiączkę. Z moim kolegą było podobnie, tylko że on wdychał opary z tzw. wiadra i śpiączka przyszła dużo szybciej (włosy nie zdążyły mu wypaść). Marihuana to białe zło. Na świecie dziennie ginie ok 500 MILIONÓW (tak, to nie błąd) ludzi i kobiet z powodu zażywania tego narkotyku.



To niech się cieszą że nie wstrzykiwali sobie w żyłę, po wstrzykiwaniu w żyłę nie ma już tak lekko, zamiast śpiączki możesz kopnąć w kalendarz na miejscu.

pamflecista

2013-04-03, 13:19
Drogi sadolu BAYERN to wczoraj wygrał 2:0, jedna literka "n" a tyle zmienia BAYER

Drogi sadolu BAYERN to wczoraj wygrał 2:0, jedna literka "n" a tyle zmienia BAYER

MJ...........87

2013-04-03, 13:22
Do tych wszystkich zalet należy dopisać ze robi z człowieka p*zde życiową i topi mózg przy codziennym paleniu. I nikt mi nie wmówi, że jest inaczej bo mam znajomych którzy jarają zielsko codziennie i widzę jak sie zachowują. Oczywiście nie mam nic przeciwko zapaleniu od czasu do czasu i uważam, że powinno się to zalegalizować. Niech każdy wybiera swoją truciznę. Problem w tym że większość ludzi to j***ne lemingi, które chcą być kontrolowane przez państwo na każdym kroku.