18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Ksiądz po kolędzie.

jarken • 2013-12-31, 01:18
Postanowiłem opowiedzieć pewną historię, może ze względu że zbliża się kolęda czyli najazd sk***ysyństwa na nasze domy, może dlatego, że 90% sadoli wbija dzidę w kler. Opowiastka krótka, nie z mojego życia, ale z życia dobrego kolegi. Akcja - dzielnica Niska (taka mała wiocha obok Stalowej Woli).
Kolega mieszka wraz z kilkoma domownikami, również i babcią, która jest miłą kobietą ale jak to starsi ludzie - często mają nasrane na punkcie kościoła.
Wychodząc rano do pracy, wiedząc, że za dnia kiedy będzie harować, przyjdzie sęp, zobaczył, że w przedpokoju leży przyszykowane 100zł. Schował je celem oddania w późniejszym terminie aby uchronić swoich bliskich od grabieży. Na furce zaś powiesił kartkę informującą grzecznie, że księdza sobie rodzina nie życzy.
W godzinach wieczornych, kiedy przyszedł z pracy dowiedział się, że sk***ysyn przyniósł kartkę zdjętą z furtki a babka widząc, że pieniądze zniknęły, wyciągnęła kolejną stówę.
Koniec?
Nie.
W następną niedzielę ogłoszono na koniec mszy, że nie uzbierano wystarczającej ilości pieniędzy dlatego kolęda będzie powtórzona.
No k***a...
:idzwch*j:

krzysiek0909

2013-12-31, 20:26
Ale burżuje, żeby dawać stówę księdzu! 20-50 zł i Bóg zapłać wystarczy:) A jak się nie podoba to parafii w Polsce nie brakuje.

dun

2014-01-01, 01:38
zaj***les stowe, i piszesz bajki o tym na sadisticu? zle sie dzieje.

angelolog

2014-01-02, 02:51
Pamiętam jak kiedyś moi domownicy dali pusta kopertę zamiast pełnej :-D :p Na drugi rok to zapisywał nazwiska na kopertach:-P

Ne...........es

2014-01-02, 15:06
moj kraj.. taki piekny ;_;

qba89

2014-01-02, 15:11
ale masz problemy

DuckDodgers

2014-01-02, 15:11
decode21 napisał/a:

U tych ateistów to babcie traktuje się tak: Dawaj emeryturę, do kąta i dupy mi nie zawracaj bo zajęty jestem, nie mam czasu. To co się dziwić że chodzą do kościoła i szukają jakiejś wspólnoty.



Tak, tak to wina ateistów to przez nich te wszystkie babcie i dziadki chodzą do kościoła :facepalm: Większego gówna dawno nie czytałem.



A co do tematu to te kościelne k***y już nawet nie udają że nie chodzi o pieniądze. Pogonić to ścierwo, niech tylko do mnie jakiś czarny gnój wyciągnie rękę po pieniądze, oj czekam. Kiedy to ta kolęda ma być?

RYJ23

2014-01-02, 15:14
Nie rozumiem,nie chcesz to nie wpuszczaj,nie dawaj koperty,traktuj jak powietrze.Kazdy robi co uwaza,jak ktos chce dac jakies pieniadzze to niech da,nie rozumiem na ch*j komus w tym przeszkadzac,jak chcesz byc pochowany na swieckim cmantarzu to prosze bardzo,ale po ch*j pie**olenie ze taki pogrzeb jest tanszy itd.Rob co chcesz i zachowaj to dla siebie bo ch*j to kogo obchodzi.

mejsidz

2014-01-02, 15:14
Ja od lat daję księdzu tyle samo. 10 sekund, potem wypuszczam psa.

mrlewy

2014-01-02, 15:14
No i tym tekstem o powtórzeniu kolędy zj***łeś wiarygodność całego tekstu :ok:

Zdaję sobie sprawę, że nie jest ciężko spotkać księdza który zamiast Bogu, służy pieniądzom, ale w żadnym wypadku nie zdarzyłaby się taka sytuacja aby powtarzano kolędę z powodu zebrania zbyt małej ilości pieniędzy. Wynika to z tego, iż kolęda ma na celu (z tego co wiem) pobłogosławienie mieszkań i umożliwienie księżom porozmawiania z rodzinami ze swojej parafii, a nie zbiórkę pieniędzy (które i tak w większości zabierają potem ministranci). Poza tym, chyba żaden proboszcz nie odj***łby takiej akcji, bo straciłby zaufanie i szacunek znacznej części wiernych - szczególnie jeżeli powtórzyłby kolędę z takiego powodu jaki napisałeś.

No, ale gimbo-ateiści i tak wolą opluwać kościół zamiast logicznie pomyśleć :roll:

crazy

2014-01-02, 15:17
no widzisz kolego chytry dwa razy traci:D raz dał by 100zł i po sprawie:D

maciek24043

2014-01-02, 15:18
To jest właście największa mafia na świecie. Nie potrzebują gróźb, pobić, wymuszeń, u nich po prostu jeden pajac w sukience powie do mikrofonu tą samą, wyuczoną formułkę i ludzie płacą i to nie małe sumy!

pi...........ja

2014-01-02, 15:20
Ech, dłuższy weekend i już inwazja gimbo-antyklerykałów.

makabrax

2014-01-02, 15:22
@mrlewy
no to widać że należysz do takiej parafii, a są i takie gdzie księża napuszczają zbiórki pieniędzy po osiedlach, kwestia powtórzenia kolędy oczywiście nie ma sensu bo nie o to w niej chodzi, ale u mojej babci raz do roku w okolicach czerwca (bo pewnie kasa z kolęd się wtedy kończy) chodziła zbiórka "na kościół", a w tym roku nowy proboszcz ogłosił że będzie jeszcze jedna bo nie zebrali wystarczająco na remont czegoś tam :]
i tak jak mówisz, są tacy którzy służą kasie, skoro na kolędzie u moich dziadków powiedział "no jak się jest starym to nie trzeba już tak dobrze jeść" no nie k***a, najlepiej to jemu wszystko oddać

a drugi motyw u innego członka rodziny, proboszcz kupił organy na kredyt i chodzili po parafianach czy by się nie dołożyli do spłacania 30zł/msc :D

mrlewy

2014-01-02, 15:24
maciek24043 napisał/a:

To jest właście największa mafia na świecie. Nie potrzebują gróźb, pobić, wymuszeń, u nich po prostu jeden pajac w sukience powie do mikrofonu tą samą, wyuczoną formułkę i ludzie płacą i to nie małe sumy!



Ale po co mieć o to ból dupy? Ludzie rzucają na tacę dobrowolnie. Ani ja, ani moi rodzice, ani moi dziadkowie w życiu nie spotkali się z tym, aby ksiądz czy ktokolwiek związany z kościołem miał pretensję o to, że nie wrzuciło się na tacę czy nie dało koperty na kolędzie. Pomijam też fakt, że samo chodzenie do kościoła i wpuszczanie księdza na kolędzie to też jest tylko kwestia swojej własnej decyzji. Nikt nikogo do niczego nie zmusza, no ale lepiej walić spruty :roll:

i staram się nie włączać w dyskusje na temat religii, bo wiem, że są one bezowocne, ale jak widzę takie bezsensowne pie**olenie to dostaję lekkiego nerwa

DuckDodgers

2014-01-02, 15:24
maciek24043 napisał/a:

To jest właście największa mafia na świecie. Nie potrzebują gróźb, pobić, wymuszeń, u nich po prostu jeden pajac w sukience powie do mikrofonu tą samą, wyuczoną formułkę i ludzie płacą i to nie małe sumy!



A co najciekawsze Watykan był doskonałą pralnią pieniędzy w latach 70 i 80 właśnie dla mafii włoskiej która działała w Stanach. Bank Watykański to jedyny bank na świecie nie podlegający kontroli i międzynarodowym przepisom a dostęp do jego danych ma nieliczna grupa chrześcijan. Coś pięknego.

mrlewy napisał/a:


Ale po co mieć o to ból dupy? Ludzie rzucają na tacę dobrowolnie. Ani ja, ani moi rodzice, ani moi dziadkowie w życiu nie spotkali się z tym, aby ksiądz czy ktokolwiek związany z kościołem miał pretensję o to, że nie wrzuciło się na tacę czy nie dało koperty na kolędzie.



Jak dorośniesz i będziesz miał nastoletnie dziecko które wpadnie w jakąś sektę czy wg ciebie złe towarzystwo i będzie to robić dobrowolnie to zobaczymy czy będziesz tak samo śpiewał.