18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Ksiądz-księgowy w Parafii Dziesięcu Tysięcy Męczenników.

ZnanyJakoZaganiacz • 2011-12-05, 16:32
Dość przykre zachowanie księdza rozliczającego wiernych z danych na tacę ofiar. Zamiast liczyć tak co niedzielę ten każdy grosik na tacy, jak i każdego wiernego przychodzącego do kościoła, mógłby udzielać się w pracach społecznych lub samemu zarobić, na przykład na budowie. Ale cóż, więcej zyska jak będzie wręcz wymuszał na parafianach danie na tacę na remont jego mieszkania, przedstawiając ile to dali inni, a przede wszystkim dlatego że: Bo przecież o wartości ofiary, decyduje wiara i miłość do Pana Boga


bloodwar

2011-12-05, 16:40
Tym którym się nie chce oglądać służę skrótem: "Dajcie kasę, kasę, kasę, więcej kasy!"

vass

2011-12-05, 16:46
Ja jestem nie wierzący i mam to w dupie, ale ten ksiądz akurat mi się podoba, podaje konkretnie ile dostał ile potrzebuje i ile wydał. Przynajmniej wiadomo, że nie defrauduje kasy i na co przeznacza.
Przejrzystość w finansach, to podstawa ;)

ZnanyJakoZaganiacz

2011-12-05, 16:58
vass napisał/a:

Ja jestem nie wierzący i mam to w dupie, ale ten ksiądz akurat mi się podoba, podaje konkretnie ile dostał ile potrzebuje i ile wydał. Przynajmniej wiadomo, że nie defrauduje kasy i na co przeznacza.
Przejrzystość w finansach, to podstawa ;)



Tylko niepotrzebnie dorabia do tej działalności zarobkowej otoczkę wiary w Boga.

Rozmiar666

2011-12-05, 17:03
vass Tylko mu chodzi bardziej o to żeby reszta ludzi dała najlepiej po 5 dyszek. ciekawe że biedny kościół nie ma na remonty.. Na szczęście tak jak ty mam to w dupie

as...........at

2011-12-05, 17:47
Remonty zabytków idą z kasy państwa, tak samo z budżetu kościół sam rozdziela kasę parafiom na remonty tam gdzie są potrzebne, na wypłaty i na emerytury dla księży, skoro nie stać ich na pałace to dlaczego nie zrobią jak protestanci ? - skromne kościoły, czy nawet wynajmowane miejsca na spotkań z wiernymi. Po kiego bogu takie wyj***ne w kosmos kościoły.
Rozumiem zbierać się na jakiegoś chorego dzieciaka etc, ale to co na filmiku to woła o pomstę. 10 kafli co tydzień to nawet prezydent nie wydaje na swoją świtę, rodzinę, mieszkanie i wygody.

Ostrovsky

2011-12-05, 17:58
japie**ole złamanego centa bym nie dał jeszcze księdzu wpie**olił

ZnanyJakoZaganiacz

2011-12-05, 18:07
Ostrovsky napisał/a:

japie**ole złamanego centa bym nie dał jeszcze księdzu wpie**olił


ch*ja byś zrobił.

kapyk

2011-12-05, 23:21
ma 20 tyś. miesięcznie + opłaty za chrzty, pogrzeby, komunie, śluby itd..... i go k***A nie stać na remont....

qwerty312

2011-12-05, 23:51
"Bo przecież o wartości ofiary, decyduje wiara i miłość do Pana Boga" autor chyba w tvnie robi z kontekstu wyłapuje i w złym świetle przedstawia, obejrzyj i posłuchaj jeszcze raz może przypomni Ci się tzw. "wdowi grosz". No ale ksiądz okrutnik jeden wręcz wymusza pieniądze mówiąc "proszę", "o ile możecie" skandal !!

albineek

2011-12-05, 23:58
jebac ksiezy!! faszysci sp***alac! a politykow rzucic ludziom na pozarcie :D

Sil79

2011-12-06, 09:20
Ksiądz czy polityk, kościół czy państwo, ja tam nie widzę specjalnej różnicy...

androgenius

2011-12-06, 10:34
Hahaha, pie**olone czarne liczydło :D

Masterof

2011-12-06, 10:46
Bo przecież o wartości ofiary, decyduje wiara i miłość do Pana Boga - jeżeli to prawda to wybiorę się po dłuższej przerwie do tego przybytku omamiania i zajebe z tacy z 500 zł.

SzekspirTP

2011-12-06, 10:47
Jaki ham, kobiety dla dzieci pieprzonego lizaka odmawiaja zeby miec na ten chleb czy zupe a pozniej taki o wstydu narobi ludziom taka gadka, podchwali kasiastych ktorzy daja w kopertach i rzucaja co maja na tace zamiast dzieciakom przeznaczyc. Nie wiem dlaczego odrazu sie w takich przypadkach nie interweniuje.