18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Ksiądz-księgowy w Parafii Dziesięcu Tysięcy Męczenników.

ZnanyJakoZaganiacz • 2011-12-05, 16:32
Dość przykre zachowanie księdza rozliczającego wiernych z danych na tacę ofiar. Zamiast liczyć tak co niedzielę ten każdy grosik na tacy, jak i każdego wiernego przychodzącego do kościoła, mógłby udzielać się w pracach społecznych lub samemu zarobić, na przykład na budowie. Ale cóż, więcej zyska jak będzie wręcz wymuszał na parafianach danie na tacę na remont jego mieszkania, przedstawiając ile to dali inni, a przede wszystkim dlatego że: Bo przecież o wartości ofiary, decyduje wiara i miłość do Pana Boga


erotyczny

2011-12-06, 10:57
k***a jaki księgowy

niejakub

2011-12-06, 10:57
A ja nie chodzę do k. - nie daję na tacę. Kto chce niech chodzi i daje.

gregor40

2011-12-06, 11:35
Macie jednak nasrane. Co prawda takie dane lepiej było by podać w gazetce czy na stronie Internetowej, ale to chyba dobrze, że ksiądz rozlicza się z kasy? Jakoś nie słyszę szczególnego namawiania?

Robster

2011-12-06, 11:47
U mnie na parafii, ksiądz 12 lat temu powiedział:
-"Jak ofiara, taka wiara"
od tamtej pory nie zaglądam do kościołów, chyba że to zabytek i mam ochotę pozwiedzać.
Moim zdaniem najzdrowszy sposób do duchowieństwa i urzędu kapłana można zaobserwować w USA. Tam ksiądz może mieć rodzinę, a za swoją pracę otrzymuje wynagrodzenie. Tam wiedzą ile trzeba czasu poświęcić na wychowanie dzieci, utrzymanie rodziny i inne rzeczy z którymi na co dzień ma do czynienia zwykły szaraczek. A u nas? Przychodzi klecha na mszę i pie**oli, że dzieci nie robicie, do kościoła co dzień nie przychodzicie, na tace mało dajecie i do tego śmiecie być zmęczeni na niedzielnej mszy z rana po sobotniej nocce.

Myślę, że większość ateistów bierze się właśnie z tego, gównianego podejścia kleru do ludzi i traktowania ich jak głupich wieśniaków, którzy mają ich wielbić, bo to oni są bliżej boga.

laysu

2011-12-06, 12:11
Tak,tak k***a, wszyscy jestescie nie wierzacy i macie kosciol w dupie.To po co sie kwapicie by pisac komentarze w tym temacie? Kosciol nie jako wiara, jest instytucja i musi byc oplacona. Jest to struyktura ktora ma jedynie wplywy z tacy!!! Przylaza tacy bogobojni do kosciola i placza czemu tak zimno , czemu tak obskurnie, czemu tu nie pomalowane a na tace zlotowki nie wrzuca.

~tip.top

2011-12-06, 12:44
laysu napisał/a:

ale to chyba dobrze, że ksiądz rozlicza się z kasy?


To, że powiedział ile zebrał i "na co" nie oznacza, że się z kasy rozliczył :roll: Faktury niech pokaże :P

Nabs

2011-12-06, 12:57
laysu napisał/a:

Tak,tak k***a, wszyscy jestescie nie wierzacy i macie kosciol w dupie.To po co sie kwapicie by pisac komentarze w tym temacie? Kosciol nie jako wiara, jest instytucja i musi byc oplacona. Jest to struyktura ktora ma jedynie wplywy z tacy!!! Przylaza tacy bogobojni do kosciola i placza czemu tak zimno , czemu tak obskurnie, czemu tu nie pomalowane a na tace zlotowki nie wrzuca.



Ta, w dupie byłeś gówno wiesz. W przypadku polski, rząd dodatkowo dopłaca do kościoła. Dodatkowo kościół jest zwolniony z podatków.

A skąd wiesz że kościoła w dupie nie mają? To jak mają kościół w dupie to twoim zdaniem automatycznie wypowiadać się nie mogą?

Kto płacze że zimno? Młodzi ludzie czy mochery?

Najlepiej to zamilcz, bo pie**olisz jak potłuczony.

Earth

2011-12-06, 13:03
Wiadomo, że teraz jest moda na ateizm.

timmy77

2011-12-06, 13:04
Myślę, że autorowi filmiku chodzi po prostu o to, żeby pokazać liczbę idiotów, oraz skalę ich głupoty równą ilości wrzuconych pieniędzy na tacę ;)

bigi1991

2011-12-06, 13:07
Bóg jest miłosierny, umie zdziałać wiele, ale nie wiedzieć czemu ma jeden problem.
Ciągle potrzeba mu kasy! Potrafi uzdrawiać, zbawiać itd ale zawsze potrzeba mu kasy.


@Earth
Moda nie moda, to po prostu się ta historia kupy nie trzyma, to jak święty mikołaj, wierzy się w niego, a potem dorasta. Wiedziałeś że taka sama historia "jezusa" występuje w mitologii egipskiej i w kilku innych. To nie jest oryginalna historia chrześcijan.

Polecam film Religulous

http://youtu.be/UnQxMTxT1A0

Tu link do pierwszej części po Polsku.

~tip.top

2011-12-06, 13:21
Cytat:

Wiadomo, że teraz jest moda na ateizm.


Czasy się zmieniają, nic nie poradzisz ;) Wszystko z czasem wychodzi z mody

Juliann

2011-12-06, 13:54
To chyba oczywiste, że każdy powinien płacić ofiarę idąc do kościoła. Może nie będzie to za dobre porównanie, ale jak idziecie do kina, teatru to płacicie za bilet. Szkoły są finansowane z budżetu państwa. Kościół trzeba za coś utrzymać i każdy powinien zdawać sobie sprawę, że jak uczęszcza na mszę świętą, korzysta z kościoła, z prądu, ogrzewania, a za to trzeba płacić ! Nie mówię już o remontach, czy budowie świątyń. Pensja księdza nie jest wysoka, a przecież za swój trud i ciężką pracę pełną wyrzeczeń zasługuje na godziwy pieniądz.

Tomasz23

2011-12-06, 14:03
Jeszcze powinien zrobić analizę statystyczną, bo mało...

longinus

2011-12-06, 14:16
kościół jaka sekta k***a ja pie**olę :roll:

rafbur

2011-12-06, 14:23
On jest lepszy niż GUS :D Ciekawe czy miał plansze z wykresami (bo na projektor nie stykło) podczas mszy :D