18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Kościół i religia vs Umysł i argumenty

Mi...........13 • 2013-01-29, 14:02
Wyniki głosowania przed i po debacie na temat tego czy kościół jest siłą dobra na świecie. Jak widzicie religie nie mają szans z argumentami.


Głosowanie było do pytania czy kościół jest siłą dobra w świecie, przed debatą i tak więcej osób było przeciwko kościołowi, ale po debacie do osób przeciwnych dołączyło 410 osób z tych którzy byli zgodni z kościołem.
KOŚCIÓŁ NIE MA SZANS Z UMYSŁEM I NAUKĄ.

gandzik

2013-01-29, 14:09
fajno ale interesuje mnie raczej sam dyskurs niż ocena publiczności

Magik2501

2013-01-29, 14:10
Miczok13 napisał/a:


KOŚCIÓŁ NIE MA SZANS Z UMYSŁEM I NAUKĄ.



O rany.
Nie ma szans, bo Kościół nie naucza niczego związanego z nauką. Kościół naucza rzeczy związanych z moralnością (tak, wiem, pedofile itp. ale to nie reguła kościoła tylko jakiś ułamek promila księży-sk***ieli), a moralność nie ma nic wspólnego z nauką. To takie coś co siedzi gdzieś w człowieku. U jednego głębiej, u innego nie.
Moralności nie można dowodzić w żaden sposób naukowo.
"Nie zabijaj" - a dlaczego? Jak go zabije to zmniejsze zużycie CO2 oraz wody na świecie, czyli dobrze.
"Nie cudzołóż" - a dlaczego? Może po tym numerku kobieta urodzi drugiego Teslę? Itp.
A jednak u większości ludzi to siedzi pod skórą i cywilizowany człowiek wie, że jest z tym coś nie tak.


Nie ogarniam ludzi, którzy wyciągają naukowe argumenty przeciwko kościołowi. Możecie równie dobrze iść do matki i powiedzieć, że dla dobra nauki i rozwoju ludzkości powinna zostawić ojca, bo tak naprawdę nauka nigdy nie dowiodła istnienia miłości do jednej osoby na całe życie i zacząć kopulować z jak największą ilością mężczyzn. Jakby co to urodzone dzieci zawsze można oddać na organy, nie?

androgenius

2013-01-29, 14:16
@up

Tu nie ma miejsca na żaden dyskurs :D

Jeśli ktoś próbuje wmówić innym ludziom,że istniał kiedyś gadający,zły wąż,magiczne jabłko zwiększające mądrość, przez to, że jakaś laska zjadła magiczne jabłko każdy świeżo urodzony płód zrobił coś bardzo złego zanim się jeszcze urodził i dobrze jest go za to oblać wodą, trup może stać się zombie trzy dni po zgonie, dobrze jest symbolicznie zjeść truchło takiego zombie pod postacią ciasta z mąki bez sera i rodzynek, palący się krzaczor ma zdolność werbalizacji, wodę można zamienić w wino bez udziału winogron lub akceleratora cząstek, ktoś zdołał zmontować z drewna wielką łódkę na której zmieściłyby się wszystkie gatunki zwierząt, zdołał udać się na każdy kontynent i wysepkę a potem jeszcze złapać przedstawicieli każdego z gatunków ( chciałbym zobaczyć jak łapie takiego np. niedźwedzia lub tygrysa ), setki trylionów litrów wody mogą zmienić swoje położenie bez użycia głowicy jądrowej (lub akceleratora cząstek, tylko bardzo dużego), na tej łódce ten sam typ był w stanie wykarmić te wszystkie zwierzaki (zdążyłby umrzeć ze starości nim wyłapałby 10% gatunków),trzeba używać telepatii by kontaktować się z ogromnym,niewidzialnym,wszystko wiedzącym bytem i że jeśli mu w to wszystko nie uwierzę to po śmierci będę uczestnikiem grilla miesiąca i robiąc to wysyła kogoś by zbierał pieniądze to ja to nazywam zwykłym pie**oleniem głupot.

Aha,bo zapomniałem. Dziewica zaszła w ciążę,ostatnio czasem się zdarza,że jakaś wydmuszka tak twierdzi, znasz kogoś kto im wierzy?

Mi...........13

2013-01-29, 14:34
Christopher Hitchens i Stephen Fry kontra katolicy 1/5 pod tą nazwą na youtube jest całe podzielone na części, nie wiem kto dał tam tego czarnego arcybiskupa bo nawet na pytanie nie umie odpowiedzieć.

wiesiors4

2013-01-29, 15:15
A to znowu ten gimboatol miczok wstawia swoje głupawe wstawki :roll:
Powinieneś dostać medal za wielką odwagę i męstwo włożone w walkę z katolikami ;)

qwachu

2013-01-29, 15:23
@androgenius: Kolejny wielki ateista, który pojąć alegorii nie potrafi, jak i tego, że wiara nie wymaga dowodów, tylko wiary.

Jeśli chcesz sobie wierzyć, że w Bibli grzech pierworodny była tak jak opisali kropka w kropkę, że świat stworzono w 7 dni, bo tak napisali, itd. to sobie wierz, a raczej drogi "ateisto" nie wierz, bo to bzdury. Bo podchodzisz do religii jak do nauki, napisali - tak ma być...

Właściwie @Magik2501 wszystko ładnie wyłożył, więc się nie będę powtarzał, dodam jedynie od siebie, żebyście wzieli pod uwagę, że księgi typu Biblia, Koran, etc. były pisane przez ludzi wierzących, nie naukowców, dla ludzi wierzących - nie naukowców. Więc pie**olnięcie wzorem na 15 stron A4 nic by nie dało i używając jednostek z tyloma zerami co drugie 15 arkuszy A4, ale pokazać np. kreację świata i potęgę Boga tym samym jak twórcy wszechświata, Ziemii, zwierząt i ludzi w odniesieniu do kalendarzowego tygodnia (6 dni + niedziela na odpoczynek - tak świat stworzono w 6 dni, anie siedem jak się ogólnie pie**oli) - czyli:
- Zobacz jaki Bóg jest wyk***isty, stworzył cały wszechświat, i nas
- Zobacz jak jest mega-wyk***isty i potężny, bo stworzył sobie go w 6 dni i tylko dzień sobie odpoczywał, jakby to był spacerek dla niego
- Widzisz chamie? 7 dnia odpoczywamy i wielbimy boga, a przez 6 dni napie**alasz i nie ma wymówek, Bóg nie potrzebował dnia wolnego w środę. :)

To chyba lepiej przemawia do niekształconego pastucha, czy cieśli nie? Niż jebnąć mu e=mc^2, a prędkość fali świetlnej to 297 000 km/s... a prędkość to.. a kilometr to... a sekunda to...


I.. nigdzie nie napisano w, że Bóg to dziadek z brodą, za to napisali, że występuje jako trójca święta i do dziś większość ludzi nie potrafi tego sobie wyobrazić i zrozumieć jak bóg może być w 3 osobach i być jednym Bogiem... A weź tu wyjedź komuś z teorią kwantową...

A co jakby pod koncepcją dziadka z brodą przemycić to że Bóg to prawo.. prawo naturalne... ops.. ale wtedy z naukowego punktu widzenia.. też da się go poznawać i wierzyć.. ale boga nie ma, jest tylko nauka, ale... ale.. Z resztą nie ważne, jak Bóg może być prawem a nie osobą... a gdzie napisali, że to osoba?

I finalnie, wierzącemu nikt nie musi udowadniać, że jest powietrze i jaki ma skład. Wierzący wierzy, że ono jest i że jakby go nie było to by nie żył i jakoś nauka nie zaprzecza temu, a nawet potwierdza... a skoro wierzącemu wystarcza wiara w to, że jest powietrze i jest mu niezbędne do życia, to czemu na siłę uszczęśliwiać ludzi, albo ich ośmieszać? W wolnym kraju wolne ludzie, wierzą w co chcą i jak chcą...

Także STFU nooby i gimbaza, bo jak czytam wypociny pseudo-ateistów, którzy 90% swojego życia chodzili do kościoła, a teraz nie chodzą, bo przejrzeli (czytając wypociny innych im podobnych dzieci), to mam ochotę zebrać cała listę IP, odwiedzać chatę po chacie i siekierą rozpie**alać komputerki i modemy Neostrady.

pie**olicie o wolności ośmieszając czyjąś wiarę (prawo do niej) i domagając się wolności dla siebie, hipokryci j***ni...

Smutas

2013-01-29, 15:27
Ja pierdziu... Chłoptaś buduje swój światopogląd na oglądaniu telewizyjnych tok show... Wyrazy współczucia dla rodziców.

lupusborealis

2013-01-29, 16:55
zawsze najlepiej czepić się kościoła, spróbujcie z islamem cwaniaki, raz dwa skończycie z poderżniętymi gardłami w jakimś rowie....

androgenius

2013-01-29, 17:22
lupusborealis napisał/a:

zawsze najlepiej czepić się kościoła, spróbujcie z islamem cwaniaki, raz dwa skończycie z poderżniętymi gardłami w jakimś rowie....



Chyba nie wiesz na jaki portal przypełzłeś, tu islam jest j***ny 5x głębiej, mocniej i szybciej niż katopogląd.

Mi...........13

2013-01-29, 17:25
lupusborealis napisał/a:

zawsze najlepiej czepić się kościoła, spróbujcie z islamem cwaniaki, raz dwa skończycie z poderżniętymi gardłami w jakimś rowie....



Jak to sam k***o umysłowa napisałeś, o islamie nie rozmawia się tak jak za komuny o różnych rzeczach.

Na cholerę mam gadać o islamie, skoro mieszkam w Polsce? Najpierw trzeba zająć się swoim podwórkiem, a nie czyimś.

qwachu

2013-01-29, 17:49
Miczok13 napisał/a:



Jak to sam k***o umysłowa napisałeś, o islamie nie rozmawia się tak jak za komuny o różnych rzeczach.

Na cholerę mam gadać o islamie, skoro mieszkam w Polsce? Najpierw trzeba zająć się swoim podwórkiem, a nie czyimś.

To weź książkę i się poucz.

Tanovan

2013-01-29, 19:29
Miczok, problem na tym że islamskie chwasty już się plenią pod naszym płotem i aktualnie są trochę większym problemem od katoli ;) Osobiście wolę chyba paru zwyrodniałych księży i wiarę moralnego dobra niż terror, poligamię i zarzynanie na ulicach przy kwiczeniu "allah akbar!"... Znam wielu trzeźwo myślących ateistów, jedna myśl łączy każdego z nich - nie ważne czy ateista czy katolik, razem trzeba wyp***zielić turbaniastych brudasów do ich czerwonej dziury.

Apox

2013-01-29, 19:34
@gandzik
Link do debaty poleciał na PW.


Od siebie dodam że Fry i Hitchens(on trochę mniej) dali ostro popalić katolikom w tej debacie.

St...........el

2013-01-29, 21:56
Apox - co to znaczy dali popalić. Równie dobrze możesz wadzić się z Azjatą z zespołem downa i udowodnić, że skoro nie potrafi odpowiedzieć na twoje pytania to znaczy, że wszyscy azjaci to debile.