18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Kościół i religia vs Umysł i argumenty

Mi...........13 • 2013-01-29, 14:02
Wyniki głosowania przed i po debacie na temat tego czy kościół jest siłą dobra na świecie. Jak widzicie religie nie mają szans z argumentami.


Głosowanie było do pytania czy kościół jest siłą dobra w świecie, przed debatą i tak więcej osób było przeciwko kościołowi, ale po debacie do osób przeciwnych dołączyło 410 osób z tych którzy byli zgodni z kościołem.
KOŚCIÓŁ NIE MA SZANS Z UMYSŁEM I NAUKĄ.

qbcki

2013-01-30, 10:39
Jak jestescie katolami to po męski narząd moczowo płciowy wchodzicie na sadola?
To niemoralne w piździelec! Wyśmiewanie cyganów, żydów, czarnych i te wszystkie złe antyklerykalizmy.
Pożytkujcie ten stracony czas na modlitwę i dobro, jakie powinniście szerzyć...

bz...........ue

2013-01-30, 16:27
androgenius napisał/a:

@up

Tu nie ma miejsca na żaden dyskurs :D

Jeśli ktoś próbuje wmówić innym ludziom,że istniał kiedyś gadający,zły wąż,magiczne jabłko zwiększające mądrość, przez to, że jakaś laska zjadła magiczne jabłko każdy świeżo urodzony płód zrobił coś bardzo złego zanim się jeszcze urodził i dobrze jest go za to oblać wodą, trup może stać się zombie trzy dni po zgonie, dobrze jest symbolicznie zjeść truchło takiego zombie pod postacią ciasta z mąki bez sera i rodzynek, palący się krzaczor ma zdolność werbalizacji, wodę można zamienić w wino bez udziału winogron lub akceleratora cząstek, ktoś zdołał zmontować z drewna wielką łódkę na której zmieściłyby się wszystkie gatunki zwierząt, zdołał udać się na każdy kontynent i wysepkę a potem jeszcze złapać przedstawicieli każdego z gatunków ( chciałbym zobaczyć jak łapie takiego np. niedźwedzia lub tygrysa ), setki trylionów litrów wody mogą zmienić swoje położenie bez użycia głowicy jądrowej (lub akceleratora cząstek, tylko bardzo dużego), na tej łódce ten sam typ był w stanie wykarmić te wszystkie zwierzaki (zdążyłby umrzeć ze starości nim wyłapałby 10% gatunków),trzeba używać telepatii by kontaktować się z ogromnym,niewidzialnym,wszystko wiedzącym bytem i że jeśli mu w to wszystko nie uwierzę to po śmierci będę uczestnikiem grilla miesiąca i robiąc to wysyła kogoś by zbierał pieniądze to ja to nazywam zwykłym pie**oleniem głupot.

Aha,bo zapomniałem. Dziewica zaszła w ciążę,ostatnio czasem się zdarza,że jakaś wydmuszka tak twierdzi, znasz kogoś kto im wierzy?



Zabierzcie go stąd.

KlinikaAborcyjna

2013-01-30, 19:58
qbcki napisał/a:

Jak jestescie katolami to po męski narząd moczowo płciowy wchodzicie na sadola?
To niemoralne w piździelec! Wyśmiewanie cyganów, żydów, czarnych i te wszystkie złe antyklerykalizmy.
Pożytkujcie ten stracony czas na modlitwę i dobro, jakie powinniście szerzyć...


Kuźwa człowieku a czy jak jestem chrześcijaninem to mam dać po sobie jechać brudasom ?
Popatrz na żydów , religijni są ale mają taką armię że naszą obecną rozpiździliby szybciej niż hitler w 39 . Chcę ci uzmysłowić że wiara nie zabrania chrześcijanom oraz żydom walczyć o życie . Nie musimy nastawiać drugiego policzka gdy ktoś chce nam gardło podciąć , natomiast musimy chronić życie swoje i swoich bliskich.
I najważniejsze trzeba myśleć , a nie być niereformowalną c*pką jak jarosław .

androgenius

2013-01-30, 21:41
@up

Powiedział katol o nikcu KlinikaAborcyjna :homer:

KlinikaAborcyjna

2013-01-31, 11:23
androgenius napisał/a:

@up

Powiedział katol o nikcu KlinikaAborcyjna :homer:



Wiesz gościu nazwałem cię tak jak się nazywa kogoś kogo gwałcą współwięźniowie ale admin stwierdził że to chamskie i nie kulturalne a nazwanie mnie katolem to niby jest ok?
Ale :idzwch*j: :hitler: :kupa:
Teraz jest chyba na poziomie , nie ?

wolo1994

2013-02-01, 06:09
~Magik2501~ pytanie było czy kościół jest siłą dobrą a nie czy mówi i prawi zgodnie z nauką... W tym wypadku to nauka nas leczy, daje szanse na przyszłość a nie kościół. Jeszcze jakoś nie widziałem żeby gościa z jakąś chorobą "Bóg" uleczył. A tak poza tym poczytaj trochę o historii kościoła bo po tym "odsetku" sądzę, iż twoja wiedza kończy się na informacjach z TV.

hu...........nn

2013-02-01, 06:12
Do agresywnych obrońców wiary.

Skończcie z argumentem ad personam, to że ktoś jest młody nie znaczy że nie ma prawa myśleć samodzielnie.
Przezywanie młodych ateistów, którzy nie boją się ujawnić od gimbusów pokazuje tylko że nie macie
tak naprawdę rzeczowych argumentów, albo że nie panujecie nad emocjami kiedy ten drażliwy temat
jest poruszany.

Tak czy inaczej, zaniżacie w ten sposób poziom dyskusji.
(Dobry obyczaj nie stosowania wycieczek osobistych dotyczy też drugiej strony jakby co.)

Pozdrawiam.

bohema667

2013-02-01, 06:20
A co złego w byciu katolem? Nawet Cejrowski sie do tego przeznał ;) Adrogeniusowi chodziło o Twój nick, no chyba, że jesteś za aborcją i nie narusza to Twoich zasad moralnych.

zulorno

2013-02-01, 06:27
Miczok13 napisał/a:

KOŚCIÓŁ NIE MA SZANS Z UMYSŁEM I NAUKĄ.


O rany.
Nie ma szans, bo Kościół nie naucza niczego związanego z nauką. Kościół naucza rzeczy związanych z moralnością (tak, wiem, pedofile itp. ale to nie reguła kościoła tylko jakiś ułamek promila księży-sk***ieli), a moralność nie ma nic wspólnego z nauką. To takie coś co siedzi gdzieś w człowieku. U jednego głębiej, u innego nie.
Moralności nie można dowodzić w żaden sposób naukowo.
"Nie zabijaj" - a dlaczego? Jak go zabije to zmniejsze zużycie CO2 oraz wody na świecie, czyli dobrze.
"Nie cudzołóż" - a dlaczego? Może po tym numerku kobieta urodzi drugiego Teslę? Itp.
A jednak u większości ludzi to siedzi pod skórą i cywilizowany człowiek wie, że jest z tym coś nie tak.


Nie ogarniam ludzi, którzy wyciągają naukowe argumenty przeciwko kościołowi. Możecie równie dobrze iść do matki i powiedzieć, że dla dobra nauki i rozwoju ludzkości powinna zostawić ojca, bo tak naprawdę nauka nigdy nie dowiodła istnienia miłości do jednej osoby na całe życie i zacząć kopulować z jak największą ilością mężczyzn. Jakby co to urodzone dzieci zawsze można oddać na organy, nie?

ro jak wytlumaczysz moralnosc krucjat ? :)

mi...........ji

2013-02-01, 06:57
androgenius napisał/a:

@up

Tu nie ma miejsca na żaden dyskurs :D

Jeśli ktoś próbuje wmówić innym ludziom,że istniał kiedyś gadający,zły wąż,magiczne jabłko zwiększające mądrość, przez to, że jakaś laska zjadła magiczne jabłko każdy świeżo urodzony płód zrobił coś bardzo złego zanim się jeszcze urodził i dobrze jest go za to oblać wodą, trup może stać się zombie trzy dni po zgonie, dobrze jest symbolicznie zjeść truchło takiego zombie pod postacią ciasta z mąki bez sera i rodzynek, palący się krzaczor ma zdolność werbalizacji, wodę można zamienić w wino bez udziału winogron lub akceleratora cząstek, ktoś zdołał zmontować z drewna wielką łódkę na której zmieściłyby się wszystkie gatunki zwierząt, zdołał udać się na każdy kontynent i wysepkę a potem jeszcze złapać przedstawicieli każdego z gatunków ( chciałbym zobaczyć jak łapie takiego np. niedźwedzia lub tygrysa ), setki trylionów litrów wody mogą zmienić swoje położenie bez użycia głowicy jądrowej (lub akceleratora cząstek, tylko bardzo dużego), na tej łódce ten sam typ był w stanie wykarmić te wszystkie zwierzaki (zdążyłby umrzeć ze starości nim wyłapałby 10% gatunków),trzeba używać telepatii by kontaktować się z ogromnym,niewidzialnym,wszystko wiedzącym bytem i że jeśli mu w to wszystko nie uwierzę to po śmierci będę uczestnikiem grilla miesiąca i robiąc to wysyła kogoś by zbierał pieniądze to ja to nazywam zwykłym pie**oleniem głupot.

Aha,bo zapomniałem. Dziewica zaszła w ciążę,ostatnio czasem się zdarza,że jakaś wydmuszka tak twierdzi, znasz kogoś kto im wierzy?



Ale długie zdanie

kokinosz

2013-02-01, 07:14
@Miczok13 - jeśli potrzebujesz religii, aby wiedzieć, co jest dobre, a co złe - to masz poważny problem. Do tego nie potrzeba religii. I poszukaj sobie o tym, jak kształtowała się moralność i na czym się zasadza wzajemność pomocy w stadzie. Zrozumiesz lepiej wojny, altruizm, egoizm. Wtedy pojmiesz, że Twoje zdanie "moralności nie można udowadniać w naukowy sposób" nie ma nic wspólnego z prawdą i świadczy tylko o Twojej niewiedzy. Pozdrawiam.

@Przepraszam, mój wpis był do Magik, a nie Miczok. Pozdrawiam.

BoomShakaLaka

2013-02-01, 07:38
Założenia kościoła są super, tutaj się zgodzę.

Teraz ogarnijmy rzeczywistość. Kościół broniący moralności już nie istnieje, mniejsza juz o pedofili. Głównym problemem tej instytucji jest zachłanność na kase, na zdzieranie z każdego maksymalnej ofiary. Nie ważne czy starsza babcia idąca do kościoła ma za co jeść, ważne czy dała na tace...

Czy nie wydaje sie wam delikatnie nietaktowne wmawianie osobom starszym, często nie dość inteligentnym, czy nawet wychowanym tak a nie inaczej, że mają dać tyle i tyle za określoną usługe kościoła, bo wszyscy tyle dają? Księża są dla tych ludzi autorytetami, i nie potrafią(ci ludzie) odmowic, po prostu nie. Jest to zwyczajne pasożytowanie na bezbronnych.

Do tego kościół naciąga na straty każdego w naszym kraju. Nawet jeśli nie płacisz bezpośrednio klerowi, to i tak państwo robi to za ciebie.

Szanuje wiare innych, nie szanuje kościoła. Powinno sie z nim walczyc (przynajmniej z defektami ktore opisalem wyżej).
Pozdro

smoke86

2013-02-01, 07:47
Podsumowując napinkę pod tematem powiem tyle, że lubię placki.

Cyrk

2013-02-01, 07:48
Bo jak powszechnie wiadomo prawda jest wynikiem głosowania, a nie stanem faktycznym. I jak tu nie kochać demokracji :D

filthy666

2013-02-01, 07:56
Dobra, pisze się tu o tym ze kościół to moralność i takie tam pierdoły. No trzeba przyznać racje, tylko zastanawia mnie czemu ludzie są tak głupi/puści ze potrzebują instytucji która ta moralność będzie dyktować (w imię wymyślonego lub prawdziwego bóstwa- tego się nie dowiemy)!?!?! Ja tam osobiście do wiary nic nie mam, osobista sprawa, ale kościół to bym wypie**olił w kosmos ; >