18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Kompilacja wypadków z udziałem motocyklistów

qwased • 2013-04-21, 13:27
Taka przestroga na początek sezonu :!:

triball

2013-04-21, 23:16
Jeszcze dodam: "Zagnę tablicę, to jak będę sp***alał nie zapiszą numerów. No i jestem bezkarny, wszystko mogę. Niech puszkarze uważają na mnie, no!!!"

Takiemu idiocie, co jeździ z zagięta blachą z miejsca powinni motor odbierać, bo widać nie dorósł nawet do roweru.

malinovyNR

2013-04-21, 23:22
większość z was widzę siedzi w samochodzie i wielkie mądrale. Punk widzenia zależny od punktu siedzenia. Wystarczy godzina jazdy po mieście motocyklem żeby dojść do wniosku że kierowcy samochodów chcą cię zaj***ć. Im mniej samochodów wokół tym lepiej. Nie wiem gdzie wy widzicie tą zdecydowaną większość... Jeżeli nie wyj***ł się sam albo nie wj***ł na przeszkodę to właśnie ta większość wypadków była bo jakiś idiota skręcał w lewo albo zawracał nie patrząc w lusterka. Fakt jest tam kilka wypadków z winy motocyklistów ale kuuuuuuuuuuurwa jak nie używacie mózgu na co dzień to używajcie go k***a podczas jazdy samochodem. Nie jestem motocyklistą ale staram się być subiektywny. Mam kilku znajomych co śmigają na moto i jako pasażer widziałem skrajnie niebezpieczne zachowanie kierowców samochodów. Jedzie k***a taka p*zda z telefonem przy uchu i pie**oli wszystko a potem zdziwienie i machanie łapami że to on ma racje. Tak samo jest z pieszymi, motocyklistami i resztą. Do k***y nędzy! Nauczcie się myśleć i przewidywać. Samochód nie zatrzyma się w miejscu jak pieszy wejdzie na pasy, Nie każdy pieszy jest widoczny na chodniku, poboczu i nie każdy motocyklista jeździ 60kmh. A i proszę, nie pie**olcie że "jest 50 to się jeździ 50". Chciałbym to widzieć w waszym wykonaniu, poza tym motoru nie kupuje się po to żeby jeździć 50...

19ahmed22

2013-04-21, 23:37
malinovyNR napisał/a:

\poza tym motoru nie kupuje się po to żeby jeździć 50...



No to wypie**alaj na tor żeby jeździć więcej! Gdy skręcam w lewo to możesz mnie wyminąć z prawej strony. Wyprzedzanie z lewej na skrzyżowaniu nie jest zgodne z przepisami ruchu drogowego. Dziwne, że każdy kierowca samochodu potrafi się do tego stosować, tylko j***ni motocykliści są święcie przekonani, że skoro jadą 250 km/h to na pewno zdążą przejechać lewą stroną przed gościem, który skręca w lewo. Idioci j***ni...

wudun

2013-04-21, 23:40
Ja mam naklejkę "nie patrzę w lusterka, chcesz to ryzykuj" :D

ga...........ro

2013-04-21, 23:54
A na ch*j mi patrzeć w lusterka jak jestem na lewym pasie do skrętu? A jak jedzie cep po ciągłej. Zreszta ch*j mnie to ja w samochodzie mam większe szanse na przeżycie bez obrażeń niz jakiś tak na motorku :D

adresikpuma

2013-04-22, 00:03
a jak jak sie "przeciskam" (w cudzysłowiu bo miejsca jest dość pomiedzy dwoma pasami) w korku a jakiś baran specjalnie zjężdza na środek drogi i mnie blokuje to najpierw przegazuje żeby mnie usłyszał a jak dalej mnie nie widzi to urywam lusterka albo wale z pięsci w dach.Tak więc panowie uważajcie na czarną kawasaki :) A co do predkosci i zapie**alania to w samochodach też rzadko kiedy jedziecie zgodnie z ograniczeniami to raz a dwa ze do prędkosci sie człowiek przyzwyczaja.Jak jężdzisz całe zycie 80/h to 120 jest już dla ciebie masakrą.Ale pojęździj troche 150 to później jadąc 60 szlag cie trafia.
Nikt z nas świadomie nie chce się zabijać a akcja patrz w lusterka 2 razy jest po to zeby debil jeden z drugim mogli ocenić z jaką prędkoscią zbliza sie motocykl do nich.Bo często go widzą ale myślą że zdaża bo jest daleko.Włączą kierunek i biorą sie za zmianę pasu a motocyklista juz jest koło nich.
Swoją drogą ciekawe ile z komentujących ma wogóle prawko a ile powtarza tylko opinie usłyszaną u cioci na imieninach

Lewa w dziure

Dimenzo

2013-04-22, 00:30
adresikpuma napisał/a:

Jak jężdzisz całe zycie 80/h to 120 jest już dla ciebie masakrą.Ale pojęździj troche 150 to później jadąc 60 szlag cie trafia.


Większość sytuacji, które omawiamy z tego filmu to kolizje w ruchu miejskim. Od kiedy wolno wyprzedzać na skrzyżowaniach? Więc motocyklista powinien dostosować tam prędkość do panującego ruchu, a to, że kierowca zaczyna skręcać to czyj problem? To znaczy, że trzeba go "brać z lewej" i modlić bo się zapie**ala i najlepszej jakości hamulce nie pomogą? Przepis to przepis, każdemu zdarza się je łamać, dlatego nawet fotoradary są ustawione +10/+20, ale między 60, a 150 jest różnica i niekoniecznie subtelna.

adresikpuma

2013-04-22, 00:44
Dimenzo napisał/a:


Od kiedy wolno wyprzedzać na skrzyżowaniach?.



od tej pory jak można zawracać na dwupasmówce z linią ciągła jak w 1 sytuacji na filmiku.. Jak widać debile trafiają sie i tu i tu.
Nie pisałęm o tych predkosciach w ruchu miejskim.No chyba że chwilowo przy wyprzedzaniu zdaża sie odkręcic ale na chwilę bo wiadomo zaraz światła itp .

Mc6

2013-04-22, 00:46
kustoszpan napisał/a:

Zaraz się zacznie kłótnia sadystycznych znawców i starych drajwerów.

Obrońcy motorów z sadistica, bronią dwóch kółek bo ich kumpel z klatki obok ma skutera i czasem se podjadą do żabki po czipsy i colę.

Obrońcy samochodów z sadistica, bronią "fur" bo właśnie chodzą na kurs prawka i kilka godzin mają już przejechane. Poza tym tata im się dał karnąć Czinkolem, aby się nauczyli biegów, na parkingu "Oszona" w nocy.



Dzięki za swoją historię, ja bym się wstydził.

De...........to

2013-04-22, 00:58
Niektóre argumenty są zabawne ;] Np. że jacy to ludzie na motocyklach są git bo sobie machają (gdyby kierowca auta miał pozdrawiać innych to by musiał z łapą za szybą całą drogę jechać), albo że krew oddają (ja też oddaję i co z tego..). To grupa pasjonatów jak każda inna, ale osobiście już wolę ciężarowców, bo raz że mają kaganiec na 90, a 2 że jak się spinają żeby gdzieś dojechać to mają powody, bo im wisi tacho nad głowami. A koleś na motocyklu "leci bo chce" a maszyna mu pozwala. I nikt się tu nie czepia dobrych kierowców, tych co jadą w miare przepisowo i z uwagą. Ale ktoś dobrze wcześniej napisał, jak masz moto to albo miałeś wypadek, albo będziesz miał. Bo motor to trudna do prowadzenia maszyna, trzeba mieć do tego dryg i oczy nawet pod pachami. A jak ktoś mi truje, że jak masz litre pod dupą to aż żal nie przygazować to ogarnia mnie śmiech. A zapierniczaj, ale nie płacz jak przy 130 złapiesz gdzieś przydrożny żwirek i będą szukać twojej głowy dwie wsie dalej. Ja z bratankiem zanim zrobiliśmy ,A' to wcześniej jeździliśmy sporo skuterkami i o ile my staliśmy w korkach jak inni to ziomki na szlifierkach przecinali miedzy autami na takim speedzie, że trudno było kolory ich moto rozpoznać. Głowę daję, że większość z nich zaraz po prawku kupiła dobrą maszynę i nie mieli okazji pouczyć się pokory na jakimś kaszlaku. To tak jakby ktoś zaczynał przygodę z lataniem od MIGa. Aż trudno się nie rozwalić. Wiadomo jak jest na drodze. Zawsze się trafi jakaś babcia co przechodzi przez drogę w niebezpiecznym miejscu bo ma tamtędy bliżej do kościoła, jakiś kierowca nagle wali w lewo z prawego pasa bo co mu tam. Jakiś prezesik jedzie swoim merolem i łamie przepisy bo myśli, że jak u siebie w firmie jest bogiem to na drodze też a plebs ma mu zjeżdżać. Tak samo jak każdy nienawidzi takich kalesonów na drogach tak i nie lubi tzw. dawców, którym się od spalin we łbach poprzestawiało. Jak idę z buta i przechodzę przez jezdnię to się rozglądam, bo wiem, że jak mnie jakiś pędziwiatr puknie to oba buty spadną. Co z tego czyja wina jak to mnie zapakują w worek. I to jeszcze jak wszystkie kawałki znajdą. Więc nie widzę powodów, żeby z kierowców moto robić święte krowy na zasadzie -ja mam paliwo we krwii, musze zapier...., mam jednoślada a ty stój se w korku i nie zapomnij patrzeć non stop w lusterka bo ja jadę do tesco 3 ulice dalej i muszę tam być za dokładnie 16 sec. więc z drogi. Pokora i rozum to podstawa. Mnie instruktor na ,B' już dawno powiedział - przepisy są po to żeby dojechać na miejsce bez przesiadki na karetke. I tyle w temacie.

Barejski

2013-04-22, 01:22
"PATRZ W LUSTERKA!" Skoro jesteś rozsądnym motocyklistą i skoro sądzisz, że kierowcy czterech kółek negują obecność motocykli na drogach to weź poluzuj manetkę i dostosuj prędkość, do warunków jazdy, Ciebie też tyczy zasada ograniczonego zaufania.

abcdefghaijklm

2013-04-22, 02:10
Hasła typu patrz w lusterka motocykle są wszędzie, nie są po to aby dowartościować motocyklistów i zrobić z nich świete krowy na ulicach. Równie dobrze można by napisać samo patrz w lusterka kierowcy są wszędzie. Tu chodzi o coś innego. Mianowicie o to że przy zwykłej stłuczce 2 samochodów przy małej prędkości zostanie zarysowany lakier i mechanik będzie miał robotę. W przypadku motocyklisty nawet przy malej prędkości skutki tego mogą być fatalne. np mój dobry kolega jechał na rondzie. ile mógł jechać ? 20 km/h ? no i ktoś mu wyjechał i sobie biedak złamał noge. Samochód oczywiście cały, nawet wgniecenia nie było.
W tym wszystkim chodzi o to żeby zwrócić uwagę szczególnie na motocyklistów przy lewo skręcie czy zmianie pasa. Bo w przypadku kierowców samochodów to przeważnie zniszczenia samochodu i robota dla mechanika, a dla motocyklisty to robota dla szpitala.
Podsumowanie: wszystkie te akcje nie maja na celu zrobienia z motocyklistów kogoś bardziej uprzywilejowanego na drodze, a jedynie zwrócenia ludziom uwagi żeby mieli świadomość o istnieniu motocykli. Są mniejsze i ze na nie TEŻ trzeba zwracać uwaga ( specjalnie pisze duże też, bo wiele ludzi traktuje motory jak by ich zupełnie nie było) np jadę sobie spokojnie moim pasem, przepisowo 70. Było dosyć tłoczno i nagle ktoś mi wjeżdża na mój pas. Wiadomo adrenalina itp na światłach mocno wkurzony się pytam co koleś robi. W odpowiedzi usłyszałem "myślałem że się zmieścimy". I właśnie dla takich ludzi są te hasła !

A i jeszcze jedna sprawa. Nie wkładajcie wszystkich do jednego worka. Ja moim motorem nigdy na ruchliwej drodze nie jechałem więcej niż 120 km/h. Jak chce pozapie**alać, bo i tak się zdarza to jadę sobie na pustą drogę i jeżdżę te 200.
Ja was wszystkich kierowców nie nazywam burakami ze starych bmw, to i wy mnie nie nazywajcie dawca !

A i jeszcze jedna sprawa. Mówicie ze motocykliści łamią przepisy ? to jestem ciekaw ilu z was nigdy nie przekroczyło prędkości. Prawda jest taka ze każdy to robi, nikt nie jedzie 50km/h gdy droga w mieście jest pusta. Co nie zmienia faktu ze motocyklista który jedzie 250 na obszarze zabudowanym to debil. Ale te 80-90 przy dobrych warunkach na dużej drodze to naprawdę nie jest nic strasznego i większość, nie ważne czy w samochodzie czy na motorze to robi.

De...........to

2013-04-22, 02:38
I tu jest problem takich akcji/haseł. Tym, którzy są ogarnięci i wiedzą, że nie są sami na drodze nie trzeba kłaść do głowy, że zajechanie drogi motocykliście może się dla niego zakończyć zamianą jednoślada na dwuślad z napędem manualnym (w zasadzie wózek zostawia 4 ślady, ale mniejsza o to 8-) ). Zostają ci, którzy albo autem jeżdżą tylko do kościoła albo ci co myślą, że ich jest droga i resztę narodu mają w dupie. I oni właśnie (tak jak ta kobita, co na egzaminie na prawko na pełnym gazie z łuku wyjechała i ogrodzenie przebiła) mimo, że chcą dobrze to wychodzi im jak zwykle, albo zwyczajnie mają wszystkich w dupie i jadą na zasadzie "kokodżambo i do przodu". Zawsze znajdzie się kilku takich przez których większość ma problemy/złą opinię, bez znaczenia czym jeżdzą. Są jak gówno pływające w wannie pełnej whisky..

PS. Te "święte krowy" odnosiły się do samego filmiku, w którym napis -patrz w lusterka- wisi tyle, że zdążyłbym wyskoczyć na kebaba i wrócić, ale część, jeśli nie większość, akcji była przynajmniej z częściowej winy operatora szlifierki. I to mnie niezdrowo złości. Te chłopaczki co max 1 sezon jaja ubijali o siodełko a traktują jazdę tak jak muzułmanie islam. Łatwo ich poznać, powiedz coś na moto to dostaną takiego ciśnienia, że wysrają woreczek żółciowy. Ktoś taki bankowo robił ten filmik. I jeszcze ta muzyczka.. "jak jedziesz sk....u ja nie zatrzymam się".. Cytując klasyka "To się k***a chyba zdziwisz" :-P
Osobiście wątpie, żeby ktoś ogarnięty do filmiku w konwencji - "my też jesteśmy na drodze więc patrz w lusterka, szanujmy się itp" wstawiał filmiki pokazujące przykłady złego prowadzenia wiertary. Już bym wolał fotki z wypadków i muzyczke z Requiem for a dream 8-)

kamik306

2013-04-22, 09:52
Chciałem zrobić naklejkę "Patrz w lusterka- debile są wszędzie", ale te półmózgi, które przelatują na podwójnej ciągłej jeszcze mi z kopa auto potraktują...

Może jeszcze wszyscy mają jeździć tylko prawym pasem, żeby debilstwo mogło zapie**alać? Są przepisy, dostosuj się, nawet "puszki" jeżdżą trochę szybciej niż można, jedź tak samo, a nie przeciskasz się jak idiota.

Mam zamiar zamontować drugą kamerkę wstecz. Właśnie na bezmózgich "motocyklistów" lawirujących między pasami.

Mi też się spieszy, też chcę dojechać i też chcę zmienić pas. Nie muszę się spodziewać w terenie zabudowanym, czy nawet na 70ce, że jakaś skretyniała istota jedzie 150km/h

Zapie**alasz- odpowiadasz za to, jak można przewidzieć, że motocykl będący 100m dalej w 2-3 sekundy wyprzedzi?

Jeszcze pedały na długich jeżdżą, żeby widać było, a że oślepiają? Wielkie k***a motocyklisty!!!

Arturroant

2013-04-22, 10:55
patrzcie 2 razy ? do jasnej trzasnej nawet 5 razy nie pomoże jak debil zapie**ala 160 gdzie można 60
policja powinna zrobić akcje znowu z decybelomierzami i na lawetę a a co do skuterków i debili z ściągniętymi zabezpieczeniami żeby szybciej zapie**alać hamownie do pomiaru max prędkości i tez skuterki na lawetę