18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Kolejny odcinek "Uwaga Pirat"

Szamil Basajew • 2011-01-31, 19:56
Zapraszam do oglądania.

Koleś ich zjechał jak bure suki


wojtex12

2011-02-01, 01:04
"wexors" odpie**ol sie od warszawy i rodowitych warszawiaków, to że sam pochodzisz z jakiejś dziury co internet podpięli tydzień temu to nie znaczy że masz ludzi obrażać...

Stuku

2011-02-01, 01:06
Nidils napisał/a:

http://fotoradary.net.pl/co-zrobic-jak-zlapia-cie-na-radar-vt1499.htm



Cytat:

Z ciekawości wgłębiłem się w temat łudząc się bezkarnym przekraczaniem prędkości i kompromitowaniem Policji a także aby nie narazić się na dodatkowe koszta (mandatu, rozprawy sądowej itp.) oraz nie wyjść na idiote przed stróżem prawa lub co gorsza przed sądem i okazuje się, że jednak autor tego tekstu "wywijającego" się od mandatu za prędkość wg mojej opini ma niepełne informacje lub ktoś go wprowadził w błąd nieświadomie lub świadomie albo co gorsza chciał mu zrobić na złość.
Tylko w przypadku urządzeń wagowych (takich które podają wynik w jednostach masy: np gramach, kg, mg itp.) legalizacji podlega cały przyrząd pomiarowy, łacznie z zasilaniem jeżeli nie pochodzi ono z sieci 230V.
Radar podaje wynik w km/h - czyli wynik lub jego składowa nie jest w jednostkach masy więc radar nie jest urządzeniem wagowym a więc jego zasilanie nie musi mieć legalizacji.
Wywód - tak to sie chyba nazywa
Na początek:
nie jest to art. 63 Ustawy o Miarach i Wagach, tylko Dziennik Ustaw z 2001 r. Nr 63 poz. 636 Prawo o miarach (zwanym też prawo o miarach i wagach-ze względu na wyjątkowość wag)
-( ktoś powie że się czepiam ale wbrew pozorom w tym przypadku Nr 63 a Art 63 to dwie różne rzeczy - ponieważ dopiero tenże Dz. U. nr 63 składa się z rozdziałów i artykułów- i tak sie składa że tych Art. jest tylko 34 (ponumerowanych od 1 do 34)
Więc mniemam że przedmówca miał na myśli cały Dz. U. Nr 63 poz. 636 Ustawy Prawo o miarach Drugi błąd w tekście o którym piszę jest taki że jest w nim mowa o GUMiW (glowny urzad miar i wag) - w polsce nie ma takiego - ale jest Główny Urząd Miar - przypuszczam że to niewielka pomyłka
znalazłem więc ten Dz. U na stronie Głównego Urzędu Miar http://www.gum.gov.pl i zmusiłem się i go przeczytać ( 5 razy skrolowany ekran) -wiec troche tego jest
Faktycznie, lagalizacje muszą mieć przyrządy pomiarowe -
przyrząd pomiarowy - urządzenie, układ pomiarowy lub jego elementy, przeznaczone do wykonania pomiarów samodzielnie lub w połączeniu z jednym lub wieloma urządzeniami dodatkowymi; wzorce miary i materiały odniesienia są traktowane jako przyrządy pomiarowe
zasilanie według tej ustawy jest urządzeniem dodatkowym i nie musi mieć legalizacji - wyjątkiem są tylko urządzenia wagowe w których legalizacji podlega cały przyrząd pomiarowy, łacznie z zasilaniem jeżeli nie nie pochodzi ono z sieci 230V.
Radar podaje wynik w km/h - czyli wynik lub jego składowa nie jest w jednostkach masy więc radar nie jest urządzeniem wagowym a więc jego zasilanie nie musi mieć legalizacji.
Pozdrawiam


link911

2011-02-01, 01:31
Też mam MPS'a :) Straciłem już raz prawko za punkty, za dużo koni... :P :oops:

Mephic

2011-02-01, 01:43
@up ...w dupie

ma...........11

2011-02-01, 06:45
robotów drogowych jeszcze nie ma ale co tam ograniczenie na drodze gdzie spokojnie 80 można jechać dali do 40 ;/ (roboty drogowe pewnie zaczną za pół roku)

Pewnie jakiś prawnik i swoje już nie raz wygrał w sądzie.

slepy86

2011-02-01, 08:04
hehehehe k***a to nie ameryka, że takie coś przejdzie w sądzie :) ale będzie miał przej***ne ;]

philippe

2011-02-01, 09:15
1:38 słychać strzały

szacun dla gościa - jechał z nimi jak z gównem.
i dobry gust jeżeli chodzi o auta- mazda 6 rządzi

placek

2011-02-01, 09:51
Jechal z nimi jak chcial? Potem wyzyja sie na kims innym. Smiesza mnie tego typu cwaniaki.

A tak serio az sie musialem zalogowac. Ta policjantka to niezla calkiem. Ciekawe czy zadowalala sie swoja palka kiedys :oops:

minkabletka

2011-02-01, 10:14
Dali dla policjantów dodatkową papierkową robotę, i jeszcze będą musieli do sądu się wlec. Później gość przegra sprawę, bo rzadko się zdarza żeby ktoś wygrał,w sytuacji gdy mają to nagrane, czyli dowód niepodważalny, on się tylko przypieprzył go jakiegoś papierka, który mu okażą na sprawie. A jeszcze później jak będzie jeździć to będą go zatrzymywać pod byle pretekstem, jak będzie za bardzo kozaczyć.


WielkaKupa1

2011-02-01, 10:51
cwaniak mysli ze jak ma taki gruby glos to oni sie go przestrasza

balonix

2011-02-01, 11:19
Linka wycięło

lergowiec

2011-02-01, 11:26
@up WielkaKupa1
ja pie**ole ten głos jest celowo zmieniony

kamuha

2011-02-01, 11:39
Lukwap napisał/a:

@qrukis
Od razu spytaj się czy byli szczepieni .....



taaa chyba dupami