18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Kibice Lechii o Jaruzelskim

paździerzowy • 2012-12-02, 23:08
Szacunek!

Pater patriae

2012-12-03, 14:36
Slonx napisał/a:

Zresztą, dalej dajemy ruskim kasy ile wlezie. Wystarczy spojrzeć na naszą umowę gazową, przecież to ze świecą szukać innego kraju o tak niekorzystnej ze strony nabywcy. Przypadek?



No, a Ukraina ;-) ? Tylko, że tam Tymoszenko poszła za to do pierdla, a u nas Pawlak ma się całkiem dobrze :mrgreen:

Mił

2012-12-03, 16:18
Z Bolkiem niech zrobią taki sam plakacik.

oc...........an

2012-12-03, 16:56
Necromessiah napisał/a:


Jaruzel sam prosił Sowietów o interwencję a oni mu odmówili. Byli spłukani wojną w Afganistanie.



Pozwolę sobie zacytować wypowiedź kolegi rolerka: "...A argument o zaangażowaniu ZSRR w Afganistanie to proszę sobie o kant dupy potłuc, bo do 1982 to była bardziej zwykła interwencja porządkowa przeprowadzana przez niewielką ilość sił i środków w porównaniu do tego co było później.

Nie znasz przebiegu tej operacji więc się nie wypowiadaj :P Rozpie**ol w Afganistanie zaczął się od 1984, a wyczerpanie tą operacją przyszło w 1988. W 1981 Związek miał tyle zasobów i na tyle skuteczną jeszcze "machinę wojenną", że mógłby rozpętać wojnę na dwóch frontach jednocześnie ;)

Necromessiah napisał/a:

Amerykanie wprowadzając ustawę o zwalczaniu terroryzmu.



Zgadzam się jak najbardziej!


Necromessiah napisał/a:

Pisząc o bohaterskim Jaruzelu powtarzasz głupoty usłyszane od jakiegoś niedouczonego robola, który w dupie był i gówno widział. k***a, pewnie będę żałował, że wdałem się w dyskusję.



Broń Boże nie nazywam Jaruzelskiego bohaterskim! Po prostu uważam, że (jeśli spojrzymy z perspektywy "tych równiejszych) miał baaardzo ograniczone pole manewru i (wg mojej opinii) wybrał tą trochę lepszą opcję, która nie była tak krwawa jak pozostałe opcje.

@Slonx w sumie masz rację, trochę ch*jowo napisałem pierwszą wiadomość i jest mi niezmiernie miło, że przynajmniej w pewnych kwestiach się zgadzamy ;)


@Slonx i Necromessiah

Tak z ciekawości chcę się was zapytać: jak powinien był to Wojtuś rozegrać? Pytam się z czystej ciekawości ponieważ interesuje mnie wasze zdanie ;)

Pan_Generał

2012-12-03, 17:54
DUST DEVIL, tatuś był w MO a dziadziuś w UB? Za sam sierp i młot w podpisie powinieneś dostać wpie**ol. Czerwony sk***ysynie.

Necromessiah

2012-12-03, 19:11
DUST DEVIL napisał/a:



Pozwolę sobie zacytować wypowiedź kolegi rolerka: "...A argument o zaangażowaniu ZSRR w Afganistanie to proszę sobie o kant dupy potłuc, bo do 1982 to była bardziej zwykła interwencja porządkowa przeprowadzana przez niewielką ilość sił i środków w porównaniu do tego co było później.

Nie znasz przebiegu tej operacji więc się nie wypowiadaj :P Rozpie**ol w Afganistanie zaczął się od 1984, a wyczerpanie tą operacją przyszło w 1988. W 1981 Związek miał tyle zasobów i na tyle skuteczną jeszcze "machinę wojenną", że mógłby rozpętać wojnę na dwóch frontach jednocześnie ;)




@Slonx i Necromessiah

Tak z ciekawości chcę się was zapytać: jak powinien był to Wojtuś rozegrać? Pytam się z czystej ciekawości ponieważ interesuje mnie wasze zdanie ;)


Powinien się powiesić albo pie**olnąć se w łeb z tetetki. Apropos wojny w Afganistanie: widzisz jakiś inny powód tego, że Sowieci mu odmówili?

oc...........an

2012-12-03, 19:45
Stryjek napisał/a:

DUST DEVIL, tatuś był w MO a dziadziuś w UB? Za sam sierp i młot w podpisie powinieneś dostać wpie**ol. Czerwony sk***ysynie.




Mmm... jakiś ty męski i silny :*

Nje, żabciu, tatuś nie w MO, na odwrót wyj***li go z partii za handlowanie markami i dolarami ;)

Cóż, dziadek szturmował Berlin, więc pewnie trochę jest czerwony...

PS: dziękuję za życzenia 8-)

kokoszka

2012-12-03, 20:08
Philosophy napisał/a:

W końcu widzę pod czym wczoraj stałam xD



Ja tak samo :)

Kawagawa

2012-12-03, 22:04
Dodam od siebie jedną rzecz.

Ja rozumiem, że czasy były jakie były, trudno czasem pewne wybory ocenić, szczególnie jak się nie było świadkiem od środka( chociaż rozumiem też osoby które oceniają, ja również mam mieszane uczucia).

Ale tutaj nie chodzi jedynie o przeszłość, ale po pierwsze o teraźniejszość. Chodzi o to, że ten system nie upadł tylko trwa. O to że wk***ia mnie pieprzona propaganda Wyborczej, TVN, sprzedanie się PO i ten debil Palikot. Wkurza mnie niszczenie Kościoła, promowanie ciot a nie mężczyzn, mordowania własnych dzieci, ciągnięcia druta jako wzorca na życie zamiast budowania rodziny, wyśmiewanie się z tragedii Smoleńskiej i całej serii wypadków lotniczych, a z drugiej strony doprowadzenie do odradzania się ortodoksów wywieszających plakaty z martwymi płodami czy promujących zamykanie kobiet w kuchniach.

Wk***ia mnie, że przez następców Pana Generała Nasz kraj nie może być normalny, ponieważ podejmują( razem z nim zresztą nadal)- decyzje które niszczą Naszą Ojczyznę tu i teraz.

Wk***ia mnie pakiet klimatyczny ukrywany przez media, wk***ia mnie sprzedaż PKO, wk***ia mnie potajemnie wprowadzane GMO i ch*jowy system edukacji, który promuje nieprzydatne studia( zaliczam się) a wyśmiewa szkoły zawodowe( żałuję że nie poszedłem, zarabiałbym grubą kasę już od dawna).

Wk***ia mnie kupowanie ch*jowych samolotów od Amerykanów bez kodów startowych, wk***ia mnie świętowanie Purim z Żydami a wyśmiewanie Katolickich procesji. Wk***ia mnie uczestnictwo "Naszych Służb" w sprowadzaniu narkotyków które degenerują młode pokolenie.

Masa rzeczy mnie wk***ia a wyjątkowo wk***ia mnie że osoby za to odpowiedzialne nie ponoszą odpowiedzialności TU i Teraz.

I dlatego cieszy mnie ten baner.

Pan_Generał

2012-12-03, 22:27
DUST DEVIL, tatuś w partii? To widzę z kim mamy do czynienia, a zwłaszcza jak wspomniałeś o dziadziusiu. Mogę powiedzieć że twoja rodzina to hołota, idź i się powieś. Nie chcę aby twoje geny się rozpowszechniały.

meier

2012-12-03, 22:33
tylko co to ma wspólnego z piłką nożną

Kawagawa

2012-12-03, 22:42
meier napisał/a:

tylko co to ma wspólnego z piłką nożną



Na tej samej zasadzie Kibice prowadzą różne akcje charytatywne itp i wtedy nikt nie protestuje. To jest normalne a wręcz chwalebne że różne silne grupy społeczne angażują się w sprawy dla Narodu ważne.

A jak nic nie robią tylko chleją to narzekata że młodzież tylko alkohol ma w głowie i że stare pokolenie było inne.

oc...........an

2012-12-04, 00:41
Stryjek napisał/a:

DUST DEVIL, tatuś w partii? To widzę z kim mamy do czynienia, a zwłaszcza jak wspomniałeś o dziadziusiu. Mogę powiedzieć że twoja rodzina to hołota, idź i się powieś. Nie chcę aby twoje geny się rozpowszechniały.




Heh, sam jesteś hołotą i idiotą ;) Przynależność do partii w Związku było OBOWIĄZKOWE - nie należeć do partii to było jak nie istnieć, więc skoro mojego tatusia z niej wyj***li to oznaczało, że był jednym z grupy około 0,001% z tzw. "wilczym biletem" - dostawało się go za różne takie tam przewinienia względem komuny (kontakty z cudzoziemcami, publikowanie nieodpowiednich treści i takie tam). O, widzisz? Udzieliłem Ci lekcji historii gratis! Teraz będziesz mógł zaistnieć w swoim środowisku.

Reasumując: pomyliłeś mojego ojca z "DZIAŁACZAMI". W partii był każdy, a nie przynależność dyskwalifikowała z, hmm... wszystkiego? Gdyby mój tata był teraz politykiem (jest inżynierem z wykształcenia i zawodu), to by mógł jęczeć, jak to został pokrzywdzony itp. Fart, że wypieprzyli go w 87' po tym, jak dostał mieszkanie, ale przez 2 lata musiał np. dawać w łapę, żeby pójść do lekarza i nie dostawał przydziału paliwa, mięsa (znów musiał płacić).


Teraz do dziadka:

Cóż, nie wiem czy słyszałeś o czymś takim jak "pobór powszechny", ale na wszelki wypadek wytłumaczę Ci jeszcze raz:
Otóż w 1945 roku było tak, że np. cały męski rocznik 1929 został zabity i czymś te straty trzeba było uzupełnić. Na początku pobór obowiązywał dla mężczyzn powyżej 18 roku, ale i tych zaczęło brakować jak, podczas gdy wolnych miejsc w dywizjach przybywało... No to Stalin zarządził zmniejszenie poziomu do 17 roku życia, a potem do 16...

No i kiedy dziadek miał 16 lat to dostał zgłoszenie (czy przyszli po niego, sam się zgłosił, do końca nie znam szczegółów) i został wcielony jako szeregowy-poborowy do zasobów 1 Frontu Ukraińskiego. No, a jak wiemy ten związek z kolei brał udział w Operacji Berlińskiej.

Ot i cała historyjka o tatusiu i dziadku.

Ale nie martw się, baardzo trudno mnie obrazić, bo nie biorę do siebie co piszą o mnie niedouczone homofoby :P

PS: skoro moja rodzina jest hołotą, a brała czynny udział w walce z hitlerowcami i dała mi elementarną wiedzę o ustroju u takich mykach jak obowiązkowa przynależność do partii to kim/czym jest twoja rodzinka? Naprawdę warto się zastanowić :hitler:

rolerek

2012-12-04, 18:34
DUST DEVIL napisał/a:

ciach


;)

Życie ma też odcienie szarości ale jak ktoś ma prosty profil psychologiczny to mu pasuje generalizowanie i upraszczanie. Podobno ludzki mózg w ten sposób broni się przed natłokiem informacji, których nie jest w stanie w prawidłowy sposób przetworzyć. Wtedy ur*chamia się mechanizm szufladkowania i upraszczania.

Jedni są szybsi, drudzy wolniejsi i tyle ale wszystkie dzieci powinny być kochane ;)

Być może gdyby twój dziadek wygrał sam tę wojnę i w dodatku z zawiązanymi oczami to możliwe, że byłby to jakieś okoliczności łagodzące.

A tak to musisz się powiesić ;)

Pa...........or

2012-12-15, 21:28
DUST DEVIL napisał/a:




Heh, sam jesteś hołotą i idiotą ;) Przynależność do partii w Związku było OBOWIĄZKOWE - nie należeć do partii to było jak nie istnieć, więc skoro mojego tatusia z niej wyj***li to oznaczało, że był jednym z grupy około 0,001% z tzw. "wilczym biletem" - dostawało się go za różne takie tam przewinienia względem komuny (kontakty z cudzoziemcami, publikowanie nieodpowiednich treści i takie tam). O, widzisz? Udzieliłem Ci lekcji historii gratis! Teraz będziesz mógł zaistnieć w swoim środowisku.



Coś pie**olisz waćpan. Moi rodzice w partii nie byli, ich rodzeństwo również. Do partii należały jednostki słabe albo karierowicze.
Z partii wywalali żydów (około 68) i złodziei.
Robisz w TVN?

oc...........an

2013-01-15, 17:08
jacek197 napisał/a:



Coś pie**olisz waćpan. Moi rodzice w partii nie byli, ich rodzeństwo również. Do partii należały jednostki słabe albo karierowicze.
Z partii wywalali żydów (około 68) i złodziei.
Robisz w TVN?




W Polsacie Sport ;) pie**olić pie**olę gdybym napisał, że stary w PL wtedy mieszkał. A mieszkał wtedy troszkę bardziej na wschód...