18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Koniec Świata

2013-04-23, 21:47

alveanerleo2

2013-04-23, 22:08
Gdyby nie kapitalizm, to siedziałbyś w jaskini i trząsł dupę z zimna. No ale po co komu rozwój, jeśli jest komunizm!

Pan_Marszałek

2013-04-23, 22:15
alveanerleo2 napisał/a:

Gdyby nie kapitalizm, to siedziałbyś w jaskini i trząsł dupę z zimna. No ale po co komu rozwój, jeśli jest komunizm!



Nie musisz od razu popadać ze skrajności w skrajność

Splifcior

2013-04-23, 22:22
Nie... Tak wygląda kurestwo :)

Crowell

2013-04-23, 22:52
@Lord910 a jaki jest kompromis między socjalizmem i kapitalizmem..?

affgan

2013-04-23, 22:56
Bardziej skojazylo mi sie to z Sasha Grey;D

ja...........ax

2013-04-23, 23:00
Splifcior napisał/a:

Nie... Tak wygląda kurestwo :)

powiedz mi co za różnica czy ci się wbija w dupę ku*as czy krzesło za kasą w supermarkecie, w każdej pracy się sprzedajesz

Chleb razowy

2013-04-23, 23:28
@jabolmax dać sobie wbić ku*asa w dupę za pieniądze nazywamy w naszym języku kurestwem. Zaś wbijanie w dupę krzesła w supermarkecie nazywamy nieprzestrzeganiem przepisów BHP (krzesło powinno być wygodne :) ). Owszem kurestwo i praca na kasie dają klientom satysfakcję i są potrzebne. Jednak istnieją dwie zasadnicze różnice:
-k***a robi za pieniądze to, co większość ludzi robi z miłości, z przyjemności, czasem dla zabawy, a nierzadko z powodu nietrzeźwości, natomiast praca na kasie służy tylko i wyłącznie rozwojowi ekonomii;
-k***ienie się to pójście na łatwiznę - jak ktoś leci na łatwą kasę, nie dając społeczeństwu wiele w zamian, to nic dziwnego, że go się potępia; praca na kasie jest bardziej godnym szacunku zawodem (przynajmniej o wiele bardziej niż np. kurestwo, polityka, czy dziennikarstwo).

Konrad26b

2013-04-23, 23:33
Socjalizm jest niesprawiedliwy gdyż ogranicza ludzi tych co mają większe możliwości intelektualne itd i stara się zrównać z ciemną masą, Kapitalizm to konkurencja. Jeżeli jesteś słaby, przegrywasz.
Im mniej słabych jednostek tym lepiej dla społeczeństwa gdyż takie niedoj***ne patologie tylko utrudniają innym życie.

Ork.Fajny

2013-04-23, 23:50
Lord910 napisał/a:

Nie musisz od razu popadać ze skrajności w skrajność


Musi. Jedna decyzja komunistycznego władcy i Ukraina głodowała tracąc parę milionów obywateli. To nawet gorsze niż brak postępu.

Dobrutro

2013-04-23, 23:51
Kapitalizm jest zgodny z prawami natury, wygrywa najsilniejszy i najlepiej przystosowany. Niestety w ŻADNYM kraju na świecie nie ma 100% kapitalizmu. Mamy jakieś krzyżówki pseudo demokratyczno-socjalistyczne, a wiele partii populistycznych i socjalistycznych podszywa się pod partie liberalne. Bo jak można być liberałem i popierać państwo socjalne? Są to sprzeczne sobie postawy. I jak może panować kapitalizm, gdy gospodarka jest odgórnie sterowana przez państwo?

korinogaro

2013-04-23, 23:58
Każdy przejaw działalności własnej mającej na celu uzyskanie zysku to kapitalizm (od sprzedawania zrobionych przez siebie kanapek i ciast po sprzedawanie części do wahadłowców). Tak więc bredzenie, że kapitalizm jest zły to nic więcej jak właśnie bredzenie.

Shatter

2013-04-23, 23:58
Kapitalizm jest dla podludzi.
W sumie dyskusja w tym temacie jest zbędna bo i tak jedyne do czego jesteście zdolni to pie**olenie o swoich utopijnych wizjach gdzie pracodawca nigdy nie jest sk***ysynem a pragnie dobra pracownika.Ewentualnie rzucić paroma "lewakami" w oponenta aby "wygrać dyskusję".