18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Kafastrofa smoleńska - przełom ?

de...........nt • 2014-11-28, 20:27
Zanim skomentujesz, wyzwiesz od "macierewiczów" i wyśmiejesz - przeczytaj.

Nie jestem zwolennikiem ani przeciwnikiem żadnych teorii dotyczących katastrofy smoleńskiej. Interesują mnie nowe suche fakty, a nie przekrzykiwanie się naszych polityków.

Jestem natomiast Polakiem, któremu zależy na rzetelnym wyjaśnieniu sprawy - tym bardziej, im więcej niewiadomych.

Dzisiaj i wczoraj pojawiło się bardzo dużo nowych faktów.
Zapraszam do oglądania, najpierw jednak wprowadzenie.


Dzisiaj do TVN-u zaproszono byłego doradcę Putina, Andrieja Iłłarionowa. W pewnym momencie zaczął mówić o nieprawidłowościach przy badaniu katastrofy, przekazaniu wraku, brzozie, podstawionych agentach KGB, którzy udawali świadków zdarzenia, manipulacjami z wrakiem, itp...
W tym momencie zdezorientowani prowadzący zakończyli jego wypowiedź i przedwcześnie zakończyli program.

Jako drugi film, wrzucam bardzo ciekawy i świeżutki filmik - analizę zrobioną na podstawie badań jednego z najlepszych duńskich ekspertów, Glenna Jørgensena.

Jako ciekawostkę, fragment z filmu, dodam, takie porównanie:

1) Samolot, który spadł podczas katastfory w Lockerbie.
Upadek z 10.000 metrów, samolot rozpadł się na 10.000 części, znaleziono 95 % szczątków.

2) Samolot w Smoleńsku.
Upadek z 20 metrów, samolot rozpadł się na 60.000 części , znaleziono 50 % szczątków.

Teraz filmy.

Iłłarionow w TVN

http://www.sadistic.pl/kafastrofa-smolenska-przelom-vt329710,15.htm#3646085

Duński film, w skrócie przedstawiający fakty dot. katastfory przedstawione przez Jørgensena. Angielski na poziomie szkoły podstawowej (napisy).


Falsum

2014-11-29, 16:23
DUST DEVIL, a biorąc pod uwagę możliwość, że w całe zdarzenie ingerować mogła strona inna niż rosyjska? Tak tylko pytam; do wersji z brzozą podchodzę dość sceptycznie (do każdej innej również).
[oczywiście przy założeniu, że likwidacja "zagrożenia" to nie jedyna motywacja jaka może wystąpić]
[abstrah*jąc od wszystkiego]

pi...........ja

2014-11-29, 17:11
Zaiste jest to wielki przełom, który wreszcie otworzy oczy wrogom prezesa, znaczy się narodu! Jak można nie wierzyć we właściwą prawdę? Przecież wszyscy wiemy, że dwie potęgi- Polska i Rosja toczą bezwzględną walkę o dominację w Europie, jednak ostatnie sukcesy Polski na gruzińskiej flance tak straszliwie zaniepokoiły Rosję, że musieli uciec się do niesamowicie kiepsko zrobionego i głośnego medialnie zamachu, zupełnie nie w stylu rosyjskiego wywiadu, by za wszelką cenę zlikwidować polskiego Naczelnika Państwa, odpowiedzialnego za wszystko, zwłaszcza na arsenał atomowy, tylko przed bogiem i historią!

Tassadar

2014-11-29, 19:17
tds1974
Wysokość ma znaczenie. Jeśli znasz podstawy fizyki newtonowskiej to wiesz zapewne że przedmiot nabiera energii z im większej wysokości upadnie na ziemię. Oczywiście pionowo nie upadł, ale to ma znaczenie.

De...........37

2014-11-29, 20:29
Przy spadku swobodnym. Nie sprowadzaj skomplikowanych zjawisk do paru wzorów z gimnazjum bo świat tak prosto nie działa.

Sinecod

2014-11-29, 21:59
@Sapwood- szybciej herr tusk (z małej bo nie mam do niego szacunku) dostał lukratywną propozycję wykoszenia konkurencji i lepiej myślących za jednym zamachem od Putina. Przy okazji doprowadziło to do ładnego podziału społeczeństwa polskiego. Zresztą kombinować można do woli, jak było naprawdę to się dowiemy albo i nie za pierdylion lat.

A tak w ogóle to coś mi się wydaje że ten pan z filmiku już do Rosji nie wróci, a na pewno nie w jednym kawałku. Oczekuje na newsa że "przydarzył mu się nieszczęśliwy wypadek". :D

Samudaripen

2014-11-29, 23:20
spadł z 50m? ...
Generalnie mam w dupie Macierewicza i całą tą ekipę nawet za dużo o nich nie wiem, bo zwyczajnie olewam takie sprawy, gdyż w niczym mi nie pomogą, nie dotyczą mnie i mam je w dupie, mam po prostu na nie wyj***ne, ale generalnie trzeba być idiotą, żeby myśleć, że była to zwykła katastrofa, po prostu jakieś fanatyczne narodowskie k***y(ruskie bądź nie) bawią się w boga i zabijają inne chcące się dzielić na narody k***y(większość bądź też cała ekipa z rozj***nego Tupolewa) i tyle w temacie dziękuje dobranoc do widzenia. Zajmijcie się układaniem sobie życia i zarabianiem kapuchy, a w wolnym czasie pie**olcie w dupe narodowców oraz k***y, które chcą was ograniczać i narzucać nakaz i zakazy oraz szerzcie anarchię, zamiast smęcenia dupy w internecie, że ktoś jest żydem, a ktoś polonofobem. Pozdrawiam.
P.S
I tak wszyscy zdechniecie.

Lololoney

2014-11-30, 01:27
Dobra, czas na przemyślenia "na chłodno"...
1. Prawdy właściwej nigdy się nie dowiemy bo:
Stanowisko PO - "Jebło, to jebło po ch*j drążyć temat"
Stanowisko PiS - "Zamach, hańba, na stryczek spiskowców"
Chodzi mi o to, że w zależności od tego, kto będzie przy władzy, będziemy świadkami wałkowania tematu ze skrajnej perspektywy... W skrócie - tak czy siak, będą to bzdury. A prawda leży zawsze po środku...
2. Po ch*j nam tak na serio ta prawda? Nawet jeśli był to zamach, to co nam z tego przyjdzie i co będziemy w stanie ugrać? NIC... Rosja w prost każe nam sp***alać i utnie to wszelkie dalsze spekulacje... JEŚLI nawet był to zamach to np. USA, czy UE o tym dobrze wie/dzieliby i co z tym zrobi/ła? NIC. Rosja wyraźnie pokazała, że może robić co chce (przykład wydarzeń na Ukrainie) i nikt nie jest w stanie im nic udowodnić, ani oskarżyć. W DODATKU - powiedzmy sobie szczerze, nie jesteśmy jakimś ważnym graczem na arenie miedzynarodowej, żeby ktokolwiek czuł się w obowiązku by reagować w naszej sprawie... CHYBA, że by to było na rękę w polityce jakiegoś innego - większego gracza.
3. BYŁY doradca Putina... BYŁY - B Y Ł Y... (i zapewne nie bez powodu)
Palikot jest byłbym posłem PO i jak ich teraz podgryza, Wipler to były poseł PiSu i sprawa wygląda podobnie... Każdy będzie robił czarny PR byłemu pracodawcy, zwłaszcza (jak w przypadku pana którego dotyczy temat) gdy ma się książki do opchnięcia...


PRAWDA najprawdziwsza jest taka, że w tej rozgrywce był szach-mat zanim jeszcze dotknęliśmy planszy i jedynie co powinniśmy teraz zrobić to zamknąć mordy i żyć dalej, bo jeszcze dłuuuuugo będziemy babrać się w tym bagnie, a tylko od nas zależy jak bardzo to bagno będzie grząskie... Bylebyśmy się w nim nie utopili, bo Rosja wygra całą "wojnę", a nie tylko bitwę (sprawa smoleńska)...

premium122

2014-11-30, 03:40
Lololoney napisał/a:

Dobra, czas na przemyślenia "na chłodno"...
1. Prawdy właściwej nigdy się nie dowiemy bo:
Stanowisko PO - "Jebło, to jebło po ch*j drążyć temat"
Stanowisko PiS - "Zamach, hańba, na stryczek spiskowców"
Chodzi mi o to, że w zależności od tego, kto będzie przy władzy, będziemy świadkami wałkowania tematu ze skrajnej perspektywy... W skrócie - tak czy siak, będą to bzdury. A prawda leży zawsze po środku...
2. Po ch*j nam tak na serio ta prawda? Nawet jeśli był to zamach, to co nam z tego przyjdzie i co będziemy w stanie ugrać? NIC... Rosja w prost każe nam sp***alać i utnie to wszelkie dalsze spekulacje... JEŚLI nawet był to zamach to np. USA, czy UE o tym dobrze wie/dzieliby i co z tym zrobi/ła? NIC. Rosja wyraźnie pokazała, że może robić co chce (przykład wydarzeń na Ukrainie) i nikt nie jest w stanie im nic udowodnić, ani oskarżyć. W DODATKU - powiedzmy sobie szczerze, nie jesteśmy jakimś ważnym graczem na arenie miedzynarodowej, żeby ktokolwiek czuł się w obowiązku by reagować w naszej sprawie... CHYBA, że by to było na rękę w polityce jakiegoś innego - większego gracza.
3. BYŁY doradca Putina... BYŁY - B Y Ł Y... (i zapewne nie bez powodu)
Palikot jest byłbym posłem PO i jak ich teraz podgryza, Wipler to były poseł PiSu i sprawa wygląda podobnie... Każdy będzie robił czarny PR byłemu pracodawcy, zwłaszcza (jak w przypadku pana którego dotyczy temat) gdy ma się książki do opchnięcia...


PRAWDA najprawdziwsza jest taka, że w tej rozgrywce był szach-mat zanim jeszcze dotknęliśmy planszy i jedynie co powinniśmy teraz zrobić to zamknąć mordy i żyć dalej, bo jeszcze dłuuuuugo będziemy babrać się w tym bagnie, a tylko od nas zależy jak bardzo to bagno będzie grząskie... Bylebyśmy się w nim nie utopili, bo Rosja wygra całą "wojnę", a nie tylko bitwę (sprawa smoleńska)...



Tu chodzi o inna kwestie.Wiadomo, ze nawet gdyby bezsprzecznie udowodnic ze byl to zamach to jedynie UE i usa pogroza rosji palcem a rosja i tak sie wyprze.
Wojny nikt nikomu nie wypowie.

Korzysci raczej mielibysmy inne.
Bylaby wtedy mozliwosc pogonienia siatki prorosyjskich dupkow z naszego rzadu/nierzadu i byc moze lepsze pilnowanie wlasnego interesu bo wtedy byloby jasno czarno na bialym jak bardzo moga nas dymac i dymaja.

Bo dymaja i teraz ruskie z niemacami zydami i wieloma innymi ale mowi sie ze nic sie nie dzieje.

Tak jestesmy pionkiem ale jednak na tyle istotnym, ze naszego prezydenta sie zabija zamiast miec go w dupie.

I prezydent w Polsce jesli jest powiazany z duza partia moze miec realny wplyw na wladze i na wynik przyszlych wyborow.A nie pasowal za bardzo do obrazka w ktorym niemiaszki wspolnie z ruskimi nas gospodarczo podziela.

A wszystkim ktorzy mowia - to niemoooozliwe proponuje lekture jakiegokolwiek podrecznika historii.Tak sie wlasnie robi polityke i to nie od dzis ale od poczatku istnienia cywilizacji.

Martinez1976

2014-11-30, 16:39
@up
No i proszę, są myślący ludzie w Polsce. Szkoda, że tak ich niewielu.

JankoSado

2014-11-30, 16:57
W PL dużo było/jest dziwnych samobójstw czy wypadków ludzi znających poufne info czy też będących "ważnymi osobistościami"
w których nasze władze i wymiar sprawiedliwości nie są skłonne dochodzić prawdziwych faktów.
chyba nawet krąży w necie jakiś spis.

De...........37

2014-11-30, 17:00
Bo jak wiemy- prawdziwe fakty to te znane części sadoli XD. Ależ pie**olicie, łeb boli. W tym kraju już strach se w łeb pie**olnąć czy sie powiesić bo zaraz będzie "spiseg".

premium122

2014-12-01, 02:17
Dexter37 napisał/a:

Bo jak wiemy- prawdziwe fakty to te znane części sadoli XD. Ależ pie**olicie, łeb boli. W tym kraju już strach se w łeb pie**olnąć czy sie powiesić bo zaraz będzie "spiseg".



O wzorowy leming!
Pewnie gdyby nawet zobaczyl na wlasne oczy to by nie uwierzyl:).

oc...........an

2014-12-01, 15:18
premium122, O taaak, Kaczor przeszkadzał Matuszce Rosji i IV Rzeszy w prowadzeniu polityki rozbiorowej więc dokonano na niego jeden z najbardziej nieudolnych zamachów w historii NKWD/KGB/GRU. k***a dopisujecie fakty których nie ma. Gdyby rzeczywiście był jakiś spiseg to by po prostu Lechowi dosypano trochę rycyny do filiżanki i za 3 dni dowiedzielibyśmy się, że Prezydent się przepracował i na zawał umarł.

pie**oleniem, że Kaczyński (jeden z najbardziej nijakich prezydentów w historii RP) komuś zagrażał jest robione tylko po to, żeby dodać mu ważności ("Patrzcie jakiego mieliśmy prezydenta! Wielka Rassija i Niemcy tak się go bali, że aż go zestrzelili!") której nie posiadał.

Prezydent RP nie może wypowiedzieć wojny, ba! nie może nawet zażądać kierunku ataku. Jedyne co może to podpisywać papierki które mu podpychają pod nos (raz nadał nawet Jaruzelskiemu Krzyż Zesłańców Sybiru w ten sposób bo nawet nie czytał nawet co podpisywał :roll: ). Czy mógł wygrać kolejne wybory? Cóż, odpowiem na to pytanie żartem z 2009 roku:

Cytat:

Kwaśniewski pokazał jakim być prezydentem. Jaruzelski pokazał jakim nie być prezydentem. Wałęsa pokazał, że każdy może być prezydentem. A Kaczyński, że jednak nie każdy...


maksymilian45

2014-12-01, 17:29
Filmy z youtube usunięte więc nie było

Spójrzcie na te miny zaplutych kłamców którzy zamiast pytać dalej kończą przedwcześnie program.

Tygrys500

2014-12-01, 17:36
na szczęście unikneli niepotrzebnej kolejnej afery. a tak to by było za dużo pie**olenia. temat smoleńska jest już zamknięty i niech taki pozostanie :)