18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Janusz Ławrynowicz - wywiad

sa...........os • 2012-09-20, 22:09
Wywiad z człowiekiem, któremu internet i portale dla gimbusów zniszczyły życie (a przynajmniej on tak na to patrzy). Chodzi o popularnego "Pana Andrzeja", którego wizerunek został wykorzystany do piętnowania przywar Polaków. Dla przypomnienia:


Skłamałbym mówiąc że spora część z tych obrazków mnie nie rozbawiła, w każdym razie warto poznać co ma do powiedzenia sam pan Ławrynowicz, który chcąc nie chcąc stał się gwiazdą internetu.


coolfon

2012-09-21, 13:55
jackalski napisał/a:

Patrzcie i uczcie się.
Tak wprowadza się cenzurę.
Teraz biedny pan, jutro jakiś dzieciak walnie się z dachu bo koledzy się z niego naśmiewali w Internecie i odpowiedź będize prosta: trzeba ograniczyć wolność słowa. "Bo wolność słowa ma granice"- jeśli usłyszycie takie słowa, to wiedzcie, że coś się dzieje :)

Zwróccie uwagę na retorykę 'pokrzywdzonego' - "Brak jest narzędzi [...] jeżeli wizerunek funkcjonariusza publicznego jest wykorzystany to powinno być ścigane z urzędu". Nie obywatela, ale funkcjonariusza publicznego.

Mimo swoich wad, niedoścignionym przykładem wolności słowa jest USA. Tam im bardziej osoba jest publiczna, tym MNIEJSZE ma prawo do obrony swojego wizerunku. W USA prezydent nie zniżyłby się do pozywania żula, lub studenta za to, że ten nazwał go tak albo inaczej. W Polsce praktyka pokazuje, że wszystkie frakcje idą w tej kwestii ręka w rękę. [Naturalnie co innego, gdy prezydenta pomawia osoba publiczna - w USA burzą przeszło słowo 'Kłamiesz', rzucone przez senatora w stronę prezydenta... jedno słowo! Bez wulgaryzmów!]

Reasumując.
Cieszcie się wolnością słowa. Póki jest.

ps.
Jak go to wszystko tak boli to niech się ogoli, albo brodę zapuści.




to nie jest osoba publiczna tylko funkcjonariusz publiczy a to spora różnica, bo osobą publiczną to jest k***a gulczas czy doda.

gadanie o wolności słowa w tym przypadku jest delikatnie nie na miejscu. możesz sobie gadać do woli do momentu aż nie zaczniejsz obrażać innego człowieka. twoje prawo podmiotowe (na przykład do pie**olenia od rzeczy, czy inaczej wyrażania opinii) kończy się w momencie kiedy styka się z prawem podmiotowym innego człowieka (na przykład prawem do wizerunku). tak więc gościa prokurator zrobił w ch*ja nie wszczynając postępoania przygotowawczego, ale proces cywilny (jeśliby znalazł pozwanego, co jest niemożliwe) wygrałby na 100%



ciekawe co byś mówił o wolności słowa i cenzurze, gdyby twój ryj dali na ulotki burdelu dla pedałów. to jest identyczna sytuacja


nawet tutaj za klasyczne "wypie**alaj" dostaniesz warna. i co nie ma wolności słowa, czy poprostu jesteś niewychowaną szmatą i k***ą jeśli napiszesz "wypie**alaj"?

Zl...........ny

2012-09-21, 14:21
Bez przesady, przy obecnym wyglądzie nawet bym go nie rozpoznał na ulicy.

Spoon9

2012-09-21, 14:29
Czytam te komentarze. I widzę. Jacy wy jesteście zj***ni. Niech te wszystkie cwaniaczki dadzą swój ryj w linku, jakbyście się czuli jakby ktoś bez powodu, jakieś gówniarze śmiali by wam się w twarz. Normany koleś zyskał sławę której nikt by nie chciał.

jackalski

2012-09-21, 14:37
coolfon napisał/a:


to nie jest osoba publiczna tylko funkcjonariusz publiczy a to spora różnica, bo osobą publiczną to jest k***a gulczas czy doda.


Zgadza się - funkcjonariusze publiczni są w Polsce [obecnie] chronieni prawem, ich obraza jest ściagana z urzędu. Osoby publiczne nie. Dlaczego? Prawo powinno być takie samo dla wszystkich.

coolfon napisał/a:


gadanie o wolności słowa w tym przypadku jest delikatnie nie na miejscu. możesz sobie gadać do woli do momentu aż nie zaczniejsz obrażać innego człowieka. [...] tak więc gościa prokurator zrobił w ch*ja nie wszczynając postępoania przygotowawczego, ale proces cywilny (jeśliby znalazł pozwanego, co jest niemożliwe) wygrałby na 100%


OK, proces cywilny tak - niech się skarży z kim chce, ale jak słyszę o wyrokach za 'obrażanie żołnierzy' bo ktoś powiedział, że do Afganistanu najemnicy a nie żołnierze, skazywanie kogoś za to że obraził Kaczyńskiego, Komorowskiego, albo pomysły by policjant nawet _po_ służbie miał taką samą ochronę przed zniesławieniem jak na służbie...? Gazety coraz głosniej mówią o 'nadmiernej wolności słowa'. Nie czytasz gazet? I to nie jeden front, ale wszystkie. Od ND po GW. ND chce większej ochrony czci symboli religijnych [by zamknąć mordy racjonalistom, i osobom, które wkurza czarna mafia], GW chce większej ochrony mniejszości seksualnych i narodowych [by zamknąć mordy nacjonalistom, i osobom, które wkurza tęczowa mafia]. Tak czy inaczej to się będzie odbywało kosztem naszej wolności.

BTW. Co to jest 'nadmierna wolność'?


coolfon napisał/a:


ciekawe co byś mówił o wolności słowa i cenzurze, gdyby twój ryj dali na ulotki burdelu dla pedałów. to jest identyczna sytuacja


Jestem zbyt brzydki na ulotkę burdelu. Sprawa jest nieporównywalna - burdel to konkretne miejsce, można zidentyfikować właściciela, skontaktować się z nim i wyjaśnić kwestię - polubowanie lub nie.
W przypadku memów - nie jestem osobą publiczną, nie ma tam danych osobowych jednoznacznie identyfikujących moją osobę, poza tym to moze być mój brat bliźniak... Serio. Mam to w poważaniu. Nawet zdjęcia które robię [nie sobie, tylko samemu ;) ] publikuje na licencji Creative Commons - chcesz, to rób z nimi co chcesz :)
Urodziłem się w kraju w którym jeszcze dogorywała cenzura, i dla mnie wolność słowa jest podstawową wolnością. Bez wolności słowa nie ma demokracji, nie ma wolności gospodarczej, nie ma kultury i sztuki.

coolfon napisał/a:


nawet tutaj za klasyczne "wypie**alaj" dostaniesz warna. i co nie ma wolności słowa, czy poprostu jesteś niewychowaną szmatą i k***ą jeśli napiszesz "wypie**alaj"?


Jak dla mnie sposób wyrażania świadczy o człowieku. Moim zdaniem warny są sposobem moderatorów na utrzymanie jako-takiego poziomu dyskusji. W końcu to jest prywatna strona i właściciel reguluje 'poziom' pozwalając lub ograniczając konkretne zachowania - korzystając z tej strony godzę się z tym. Ale nie chciałbym, by przyszedł rząd [polski, europejski, światowy, pangalaktyczny] i powiedział 'neni neni, nie przeklinamy, a jak przeklniesz to pięć złotych się należy.'

Exceles

2012-09-21, 14:38
kulwasarpana napisał/a:

Słuchajcie, to wrzućcie swoje zdjęcia do sieci, my się posmiejemy, a Wy sprzedawajcie koszulki. Deal?



Właśnie.

Tutaj jak wszędzie w internecie, każdy mądry, inteligenty.. co drugi zmysł biznesmana, tu już koszulki by sprzedawali/plakaty/breloczki i nie wiem co jeszcze. Się w łeb jebnijcie i ruszcie trochę głową zanim coś napiszecie.

kurczasty

2012-09-21, 14:47
Policja autorytet traci przez akcje jak były na 11 listopada a nie przez internetowe memy.

Zgadzam się z jackalski,

"
Zwróccie uwagę na retorykę 'pokrzywdzonego' - "Brak jest narzędzi [...] jeżeli wizerunek funkcjonariusza publicznego jest wykorzystany to powinno być ścigane z urzędu". Nie obywatela, ale funkcjonariusza publicznego. "

Każdy ma prawo do ochrony swojego wizerunku, fajnych kumpli ma w policji, że mu nie pomogli i się za nim nie wstawili. Skoro ich to nie obchodzi to czemu nas ma obchodzić.
Współczuję mu, ale niestety oglądając ten filmik widać, że ktoś trafił idealnie bo jest to 100% Pan Andrzej.

A poza tym co mu szkodzi zrobić pozew cywilny? Jakiś prawnik się wypowiadał, to niech TVN mu go opłaci.

jackalski

2012-09-21, 14:47
Spoon9 napisał/a:

Czytam te komentarze. I widzę. Jacy wy jesteście zj***ni. Niech te wszystkie cwaniaczki dadzą swój ryj w linku, jakbyście się czuli jakby ktoś bez powodu, jakieś gówniarze śmiali by wam się w twarz. Normany koleś zyskał sławę której nikt by nie chciał.



No dawaj:



Albo by było większe pole do popisu, dam i głupsze:



ps.
licencja creative common, (CC) BY-NC-SA, treść licencji: http://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/3.0/pl/

Barejski

2012-09-21, 14:55
Pan Janusz został ofiarą systemu, dla którego pracuje. Skoro nic nie można z tym zrobić.

haras1991

2012-09-21, 15:16
Tu się nie da nic zrobić a pan od antykomor dostał wyrok.

???

kaziolord

2012-09-21, 15:21
Powiem szczerze że za ch*ja bym go nie poznał na ulicy, troszkę mi go szkoda więc jako zadośćuczynienie zmniejszam moje JP z 99% do 86 %

sauerps

2012-09-21, 15:29
Już nigdy więcej nie udostępnie jakiegokolwiek zdjęcia tego gościa... Spoko typ w sumie

Cheetosi

2012-09-21, 16:11
Ja bym gościa nie poznał na bank jakby mi nawet w ryj napluł.

Ingles

2012-09-21, 17:29
@jackalski, patrząc na twoje zdjęcia wydaje mi się, że jesteś wystarczająco pokrzywdzony przez los, nawet internauci się zlitują i nie będą chcieli ci bardziej dopie**alać. Pewnie nawet na 4chanie by ci odpuścili.

socjalmmv

2012-09-21, 17:44
Tu jest sadistic tu się w tańcu nie pie**oli. Niektórzy ludzie nie mają co jeść a temu przeszkadza zdjęcie w internecie.

szczurto

2012-09-21, 18:16
@alekPL0
Ciebie na pewno gorąco przywitają w szeregach pało j***na.

Wszyscy nagle na tym portalu stali się PROpolicyjni dziwne rzeczy się tu dzieją i właśnie dla tych wszystkich PRO piosenka z dedykacją:



I ch*j mnie obchodzi zj***ne życie jakiegoś psa...

HWDP bez wyjątków, bo oni wyjątków nie robią...