18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Jak się ma "poprawność polityczna" do prawdy?

Ownetman • 2013-06-15, 14:53
Ostatnio w liceum dostałem do napisania wypracowanie nt. "Jaki wpływ na życie jednostki ma społeczeństwo? Czy także dziś pochodzenie społeczne i majątek tak silnie determinują losy człowieka?". Postarałem się, przelałem myśli na papier, byłem bardzo dumny z mojego studium psychologiczno-socjologicznego, ale niestety - nauczycielka nie podzieliła mojego zachwytu. Dlaczego? Chodziło o fragment: "człowiek rasy czarnej będzie statystycznie mniej inteligentny i będzie miał gorszy standard życia niż osobnik rasy białej" - ten oto fragment miałem przez P.prof. zakreślony na czerwono i skomentowany wdzięcznym "DYSKRYMINACJA!!!".
Dowiedziałem się, że: "powinienem się cieszyć, że nie było afery na całą szkołę, że mam takie rasistowskie poglądy", i że: "nie ma żadnych badań potwierdzających moją tezę, a nawet jeśli istnieją, to tego typu stwierdzenia są niepoprawne politycznie". Cóż - nie dyskutowałem, bo bym mógł się doigrać owej afery, ale nie rozumiem problemu - przecież w niektórych krajach środkowoafrykańskich średni iloraz IQ wynosi mniej niż 65, co odpowiada średnio lekkiemu upośledzeniu umysłowemu! Przecież rdzenni mieszkańcy czarnej Afryki mieszkają w domach z błota i obrzezają kobiety kawałkiem szkła, a w USA czarni nauczyciele uczą gorzej, zaś spora część czarnych obywateli używa na co dzień tylko czterech słów: "nigga", "mothafucka", "chicken" i "nigga".
Więc, aby być poprawnym politycznie, powinienem unikać tematu, czy kłamać?

Jad Kiełbasiany

2013-06-15, 15:09
Co za ignorantka :shock: Zaczerpnięte z wikipedii: "badania stale pokazują, że rasa biała osiąga wyniki średnio o 20 punktów wyższe niż rasa czarna. Różnica ta utrzymuje się pomimo obserwowanego stopniowego wzrostu inteligencji i konieczności ponownego skalowania testów. Jednocześnie nowsze badania pokazują, że przedstawiciele rasy żółtej średnio mają przewagę 8 punktów nad rasą białą". Pieprzona poprawność polityczna... Zwykłe obiektywne stwierdzenie sprowadzane jest do dyskryminacji rasowej, chore to to.

Pierre d'Ollony

2013-06-15, 15:14
Czyli według niej dowody naukowe, które gryzą się z poprawnością polityczną należy z automatu wykluczać? Brawo, z takim podejściem pewnie ludzkość zaczęłaby wychodzić dopiero z jaskiń.

Muzz

2013-06-15, 15:29
Daj mejla do tej nauczycielki, już my Sadole ją wyedukujemy....

Ivanowic

2013-06-15, 15:30
Liceum jak to liceum, hoduje sobie poprawnych politycznie obywateli, przecząc niektórym faktom...Ja ostatnio na uczelnię naskrobałem esej o poprawności politycznej i tolerancji, 3 strony czystego hejtu na lewactwo i musieli to uznać :D A co do szkół średnich to :idzwch*j:
Amen

yoshi88-88

2013-06-15, 15:53
brawo, o Twojej inteligencji świadczy fakt roztrząsania tego tutaj na forum, na bank to nie dotrze do Twojej nauczycielki. :roll:
Już nie chce mi się dochodzić skąd Wy macie te wszystkie swoje "Badania" . Zwłaszcza o średniej iq 65 (nie ma sensu dyskutować , że to już zakrawa na upośledzenie umysłowe , taki wynik )
Nie, wikipedia nie jest żadnym dobrym źródłem.
Chwała Bogu,że jest ten nowy regulamin , poziom pie**olenia głupot na tej stronie już serio osiąga poziom K2.
Każdy tutaj jest naukowcem, politykiem no i ogólnie taka hipster prawica.
Wstęp na strone powinien być dla ludzi powyżej 20 roku życia, to może by to miało sens, bo póki co dzieciaki tutaj wylewają swoje mokre sny.




Mój kochany dawny Sadolu... wróc...

Puciek1

2013-06-15, 16:34
W ch*j mi smutno czytając, to , co napisałeś. Ale Kolego... Trwaj w swych przekonaniach, bo są one jednymi słusznymi. Niech moc będzie z Tobą :)

2m...........ad

2013-06-15, 16:40
prawda jest taka, że jeśli będziesz miał poglądy inne niż większość to system edukacji poniży, wyśmieje i wyprostuje cię tak, abyś się nie wyróżniał. Nic z tym nie zrobisz. Jedynym wyjściem, by zachować swoją osobowość to świadomość tego błędnego systemu i zlewać się z tłumem w poglądach, po prostu udawać. Nie rób tak, jak robisz, bo nic nie zmienisz a narobisz sobie kłopotów w liceum

zbyszko z lublina

2013-06-15, 16:47
Chłopaki napie**alajcie na studia techniczne a nie napie**alacie eseje. Nic dziwnego że polak pracy nie ma jak całe życie filozuje a później "przez lewaków pracy nie mam"

Glugsti

2013-06-15, 16:51
h*j w dupe wszystkim nauczycielom i wykładowcom, jedynie mała garstka to porządni i mądrzy ludzie reszta to debile.

Nikczemny_Płód

2013-06-15, 16:53
A Pani ma jakąś słabość do murzyn bolców, zakompleksiona?

Potrafi uzasadnić swoje hipotezy i przede-wszystkim, czy wie, że możesz ją pozwać za zniesławienie?

Bad_Rain

2013-06-15, 16:55
napisz do Maxa Kolonki, on Cię zrozumie, poprze Twoją sprawę, a potem skomentuje i pozdrowi na "Mówię jak jest" :D

oc...........an

2013-06-15, 17:01
Otóż w szkole nie ma demokracji (tak samo jak na forach, na których od 10 lat siedzą ci sami moderzy) i musisz się dostosować, ale to nie oznacza, że musisz również poddawać swoje poglądy. Skoro wytoczyłeś takie stwierdzenia, to najprawdopodobniej miałeś jakieś dane, więc przygotuj plik 8-10 danych potwierdzających Twoją tezę i kolejne 5 mówiących o tym jak zła jest polityczna poprawność i jak daleko PL do niej. I nie bój się spokojnie wdać się z nauczycielem w dyskusję - problemów mieć nie będziesz, bo to nie będą stwierdzenia z dupy wzięte, a na dodatek poznasz inny punkt myślenia. Do dzieła!

Lang

2013-06-15, 17:02
@zbyszko

Przeciez on jest w gimnazjum/liceum.

Problem leży gdzie indziej. Ogólna nędza związana z wykonywaniem zawodu nauczyciela (circa 2200 zł na rękę po piętnastu latach pracy, co przy stresogenności tego zajęcia jest kpiną w żywe oczy) sprawia, że będą się go podejmować najgłupsi - te wszystkie piczki, które nie potrafią się sensownie po polsku wysłowić i nieudaczniki, którym uczniowie włożą kosz na głowę. Nauczycielka autora postu jest ewidentnie głupia i to ta jej głupota sprawia, że przyjmuje za swoje to, co telewizornia podaje do wierzenia, a potem przekazuje to dalej młodzieży.

Nie trzeba już mówić, że w USA zawody z branży "Edukacja" znajdują się mniej więcej w środku tabeli uśrednionych wynagrodzeń, że w Finlandii, której system edukacyjny jest uznawany za najlepszy o świecie ludzie zabijają się o miejsca na studiach pedagogicznych, nie trzeba nawet dodawać, że w Chinach adiunkt na uczelni zarabia więcej niż w Polsce - do cholery, z tym coś trzeba zrobić - bo inaczej oddamy swoje dzieci na pastwę nieuków i debili, którzy zaliczą quasi-kurs zawodowy nauczycielski w Wyższej Szkole Lansu i Baunsu.