18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Jak się ma "poprawność polityczna" do prawdy?

Ownetman • 2013-06-15, 14:53
Ostatnio w liceum dostałem do napisania wypracowanie nt. "Jaki wpływ na życie jednostki ma społeczeństwo? Czy także dziś pochodzenie społeczne i majątek tak silnie determinują losy człowieka?". Postarałem się, przelałem myśli na papier, byłem bardzo dumny z mojego studium psychologiczno-socjologicznego, ale niestety - nauczycielka nie podzieliła mojego zachwytu. Dlaczego? Chodziło o fragment: "człowiek rasy czarnej będzie statystycznie mniej inteligentny i będzie miał gorszy standard życia niż osobnik rasy białej" - ten oto fragment miałem przez P.prof. zakreślony na czerwono i skomentowany wdzięcznym "DYSKRYMINACJA!!!".
Dowiedziałem się, że: "powinienem się cieszyć, że nie było afery na całą szkołę, że mam takie rasistowskie poglądy", i że: "nie ma żadnych badań potwierdzających moją tezę, a nawet jeśli istnieją, to tego typu stwierdzenia są niepoprawne politycznie". Cóż - nie dyskutowałem, bo bym mógł się doigrać owej afery, ale nie rozumiem problemu - przecież w niektórych krajach środkowoafrykańskich średni iloraz IQ wynosi mniej niż 65, co odpowiada średnio lekkiemu upośledzeniu umysłowemu! Przecież rdzenni mieszkańcy czarnej Afryki mieszkają w domach z błota i obrzezają kobiety kawałkiem szkła, a w USA czarni nauczyciele uczą gorzej, zaś spora część czarnych obywateli używa na co dzień tylko czterech słów: "nigga", "mothafucka", "chicken" i "nigga".
Więc, aby być poprawnym politycznie, powinienem unikać tematu, czy kłamać?

herbalix

2013-06-16, 14:16
drogi autorze,
miałeś swoją rację, której nie broniłeś dlatego, żeby nie było 'afery na całą szkołę', dałeś podeptać prawo do wolności myśli i wypowiedzi, podkuliłeś ogon jak ostatni kundel, bo 'pani profesor' tupnęłą butem i jeszcze śmiesz się tym chwalić? jeśli chcesz twierdzić, że bambusy są głupsi, nikt nie może ci tego zabronić. jeśli chcesz twierdzić, że słońce kręci się wokół ziemi, nikt nie może ci tego zabronić. możesz myśleć co chcesz i głośno o tym mówić (w granicach prawa rp) i wszystkim ch*j do tego.

polski system edukacji jest j***ną maszyną do prania mózgów. uczy 'poprawnie' myśleć i 'mieścić się w kluczu'. jeśli ktoś podniesie wyżej łeb, to dostaje po uszach. ale nie można się tego bać, bo łba nie upie**oli. a łeb za młodu trzymany za nisko tak już zostaje i nawet się nie zorientujesz, jak będziesz popie**alać z garbem poprawności politycznej na plecach.