18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Horror w Rogowie. Psy odgryzły 26-latkowi usta, nos i uszy

orzechccc • 2014-02-08, 09:02
Dwa pitbule ciężko pogryzły 26-letniego mieszkańca Rogowa (woj. kujawsko-po­mor­skie). Jest w śpiączce. Właściciel psów został aresztowany. Grozi mu nawet 10 lat więzienia - informuje pomorska.pl.

Jego stan jest poważny - ocenia stan ofiary dr Henryk Chołody, zastępca komendanta Wielospecjalistycznego Szpitala Wojskowego. - STRACIŁ PONAD 80 PROC. skóry na głowie.

Tragedia to efekt sprzeczki, jaka wywiązała się między 26-latkiem, a 53-letnim właścicielem psów - Maciejem G. Podczas kłótni 53-latek, jak ustalili policjanci, kilkakrotnie uderzył młodszego mężczyznę.

Gdy ten upadł na ziemię, rzuciły się na niego dwa pitbulle - wyjaśnia portalowi pomorska.pl nadkom. Krzysztof Jaźwiński, oficer prasowy z Komendy Powiatowej Policji w Żninie. - W czasie, gdy psy gryzły swoją ofiarę, ich właściciel nie reagował.

Psy odciągnęła od 26-latka dopiero żona Macieja G.

Policjanci zatrzymali 53-latka - początkowo w charakterze świadka. Chcieli go przesłuchać, ale mężczyzna był kompletnie pijany. Miał 3 promile alkoholu w organizmie. Gdy wytrzeźwiał usłyszał zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Dziwne ze znowu nie chodzi o owczarka albo jamnika... A wszystkim milosnikom tych psow ch*j do dupy




Zapierdzielone z sfory

dzg

2014-02-10, 11:25
uspic psy, kolesiowi kazac zaplacic poszkodowanemu 200 tys zl, niech sprzeda dom i zdycha w biedzie

hpiotrekh

2014-02-10, 14:23
Z tego co mi się kojarzy to w Polsce nie ma takiej rasy jak pitbull.
Poza tym nawet jeśli byłby to psy rasowe, to istaniałaby szansa na to że właściciel jest normalną osobą, która wychowa je na normalne psy.

Więc najpewniej były to psy bez rodowodu, czyli kundle ;)


Tak bronie psów, tak mam amstaffa, tak z rodowodem, tak wiem że odgryzie mi łeb pewnej nocy.

Prawda jest taka, że dobrze wychowany pies jakiejkolwiek rasy nie będzie stwarzał wielkiego zagrożenia. ALE! trzeba też być świadomym, że jest w stanie to zagrożenie spowodować.
Nieraz moj drugi kundelek potrafil za reke zlapac przy dawaniu czegos do jedzenia z reki, gdzie ast jest kulturalny.
ALe jak widze listonosza to nie kaze mu wchodzic za ogrodzenie i 'paaaanie on nie gryzie' jak widzi ze biegnie w jego strone.
Ale nawet jakbym chcial, żeby kogoś zaatakował to tego nie zrobi, bo nie zna takiej komendy.

a co do sytuacji to wlasciciel powinien dosyć pokaźnie szarpnąć sakwą za tą sytuację, nawet do wiezienia wsadzic jak zasłużył.
a psy pod obserwacje.

mare30ks

2014-02-10, 14:46
hpiotrekh, to nie tyle chodzi o sama agresywnosc co o to co dany pies moze przy tym wyrzadzic. mialem malego psa, wielkosci niezbyt wyrosnietego jamnika, generalnie nic poza poszarpaniem nogawki nie potrafil zrobic mimo ze byl "agresywny", ale to tez tlyko na podworku. i tu jest "pies pogrzebany". chocby nie wiem co ten moj chcial zrobic nie stanowil wiekszego zagrozenia nawet dla malego dziecka, a co potrafia zrobic te wszelkiej masci pity czy inne amstafy to nie raz bylo dane zobaczyc

hpiotrekh

2014-02-10, 15:14
Oczywiście zgadzam się.
Ale to chyba jest tak jak z golfami i bmw.
Niby w każdym samochodzie sie rozjebują i pijaki jeżdzą, ale akurat o bmw się chyba najchętniej rozpisują podkreślając markę co drugie słowo. Tak samo jest z pitbullami.
Tępe dresy lubuja się w takich rasach, a pismaki lubią o tym pisać, bo się sprzedaje jak ciepłe bułeczki i wywołuje gównoburze.

HardkorBukkake

2014-02-10, 15:51
Pogryzienia przez psy "bojowe" to tylko 1 procent pogryzień. 80% to pogryzienia przez owczarki niemieckie. PitBulle to naprawde kochane psy, miałem dwa, jeden zdechł w styczniu tego roku po 15 latach, drugi ma dopiero rok. Żaden z moich psów nigdy nie był agresywny do ludzi. Nie ma głupich psów, są tylko głupi właściciele.

Ra...........py

2014-02-10, 16:19
Te psy są zj***nymi mordercami i koniec kropka. I ch*j !

wajnona

2014-02-10, 16:32
Nigdzie na zachodzie nie wolno mieć psów bez specjalnej tresury, tj. musisz zarejestrować psa w jakiejś lecznicy, a co za tym idzie, musisz uczęszczać z psiakiem na specjalne szkolenie. Nie stać kogoś na takie szkolenie - nie kupuje psa. Szkolenie dotyczy każdego psa, obojętnie czy ratlerek czy husky, ale np. w mieszkaniach spółdzielczych lub większych osiedlach własnościowych, gdzie generalnie jest pozwolenie trzymać zwierzęta np. koty czy psy są zastrzeżenia, że NIE WOLNO trzymać na terenie osiedla "muskularnych" psów typu pitbull. Tak więc to nie tylko zależy od tresury i wychowania zwierzaka, bo tresura jest nałożona odgórnie, a mimo wszystkiego nikt nie życzy sobie tych psów w okolicy. I oczywiście to nie psiaków wina, że mają właściciela debila, ale jednak posiadanie psa tych ras powinno być restrykcyjne kontrolowane, a sam właściciel zanim otrzyma pozwolenie powinien przede wszystkim mieć wykonany test na inteligencję...

endrju132

2014-02-10, 18:08
Mam amstaffa od 10 lat i są to bardzo podobne do siebie rasy amstaff i pit bull :) powiem szczerze ,że taki pies nie jest ufny do ludzi ale nigdy bez rozkazu nie zaatakował nikogo ;) (zdarzyło się raz kiedy złodziej próbował ukraść samochód ) ,Wiadomo ,że sporo zależy od wychowania psa ,ale jeśli kupuje się psy z nie znanego pochodzenia to trzeba wziąć pod uwagę ,że coś może być nie tak ;)

kufelbaluty

2014-02-11, 16:48
haha tak sie sklada ze znam autora postu z osiedla
jak ktos ktos moze wypowiadac sie o psach skoro jego wlasny pies owczarek niemiecki sika jak suka dziekuje dobranoc