18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Gwoździe powtykane w asfalt toru motorowego...

Sapphiron • 2013-09-16, 08:25


Na początek mała garść info:
Tor Lublin jest obecny od wczesnego PRL, zawsze był na uboczu miasta i nikomu nie sprawiało to problemu... no niestety dopóki Lublin nie zaczął się rozrastać i deweloperzy zaczęli budować wokół niego swoje bloki.

Wybudowali bloki przy cały czas aktywnym torze motorowym i co? Zaczęły się protesty bo mieszkańcom jest za głośno...

Tak się dzieje od 3-5 lat, ciągłe skargi, problemy prawne itp itd... Jak ktoś chce to niech poczyta o całym tym bajzlu bo normalnie cycki i wacki opadają...

Ale wracając do tematu, skargi to było za mało wiec cudownie myślący mieszkańcy wpadli na pomysł. Jaki? Otóż powtykali gwoździe w szczeliny w asfalcie...

Cytat:

Dzisiaj na Torze Lublin odbył się Motocyklowy Puchar Lubelszczyzny. Start imprezy został opóźniony, ponieważ na torze ktoś w nocy umieścił w szczelinach asfaltu gwoździe.

Kilkadziesiąt gwoździ zostało umieszczonych na torze w pęknięciach asfaltu. Wystające po kilka i kilkanaście centymetrów metalowe pułapki znajdowały się w kilku miejscach toru. Uczestnicy podejrzewają, że mogli to zrobić przeciwnicy imprez organizowanych na torze. Prawdopodobnie gwoździe zostały umieszczone w nocy z soboty na niedzielę. Jak mówią uczestnicy całe szczęście, że nikt nie przewrócił się na tej metalowej pułapce. Upadek na taki gwóźdź mógł zakończyć się uszkodzeniem sprzętu lub co najgorsza uszczerbkiem na zdrowiu. Na miejsce została wezwana policja, która będzie ustalać kto mógł umieścić je na torze.



Niestety mój mały móżdżek nie jest w stanie ogarnąć jak można być takim bezmózgim sk***ielem...

a tak bajdełej:
Cytat:

To nie pierwszy przypadek kiedy na torze znajdowały się niebezpieczne przedmioty. Ktoś już wcześniej rozrzucał fragmenty szkła oraz rozlewał olej na zakrętach. Uczestnicy imprez motorowych podejrzewają, że za tymi wszystkim stoją przeciwnicy organizowania tutaj spotkań miłośników ścigania się autami lub na motocyklach.



Takie niestety rzeczy się dzieją jak ludzie mają wodę zamiast mózgu...

cały artykuł o gwoździach: http://www.lublin112.pl/tor-lublin-gwozdzie-na-torze-o-krok-od-tragedii-podczas-motocyklowego-pucharu-lubelszczyzny/

tool006

2013-09-16, 08:46
A może to nie bezmózgie sk***ysyny, tylko zwykli sadyści?

le...........65

2013-09-16, 09:40
Nic dodać, nic ująć...


redted

2013-09-16, 09:40
@up nie kolego to zrobili pewnie ci sąsiedzi co osiedlili sie wokół stadionu

jirki

2013-09-16, 09:40
No co za ku*asy!!

Motocykliści jeżdżą po mieście to: "debile i dawcy. Niech idą na tor tak wariować!!!"

Idą jeździć na tor: "Za głośno!! Jak tu k***a mieszkać! CI debile dziecko mi obudzili"


d1abol

2013-09-16, 09:42
Jak zwykle, Polskie komuchy mentalnie 1000 lat za murzynami. Sprawa jest prosta, Polacy nie dojrzeli do posiadania obiektow sportowych tego typu. Aczkolwiek rozpie**ala mnie sytuacja, gdzie taki duren kupuje mieszkanie kolo toru a potem placze, ze mu halasuja... :facepalm:
Z drog publicznych wypie**alaja na tor.. a na torze za glosno i wbijaja gwozdzie w asfalt.. to jest Polska.
Natomiast jak wiesniaki z osiedli tak chca walczyc z uzytkownikami toru to najlepiej odwdzieczyc sie tym samym i powpie**alac im gwozdzie w asfalt przy miejscach parkingowych albo najebac szkla na chodniki.

andrewerty

2013-09-16, 10:06
znaleźć ch*ja który za tym stoi i wbić mu te wszystkie gwoździe w dupę!

bloodwar

2013-09-16, 10:18
Najlepsze jest to, że w kazdym cywilizowanym kraju takie obiekty są monitorowane przez kamery 24/7 i posiadają ochronę. Jeżeli ktoś na tym przyoszczędził to niestety musi się liczyć z tym, że przed każdą imprezą musi się rano przejść po torze i pozbierać "niespodzianki" :-)

Debeel

2013-09-16, 10:41
Za głośno im to niech sobie postawią bariery akustyczne na swój koszt albo lepiej wygłuszą budynki, nie po to technika budowlana idzie do przodu i powstają kilku komorowe okna, wata i styropiany wygłuszające.
Jak dojdą kto to powinni wsadzić za usiłowanie spowodowania uszczerbku na zdrowiu.

pcdamian

2013-09-16, 11:24
Ale taka sama historia jest z terenami zalewowymi, rzeka płynie sobie od ch*j dawna, postawią tam blok, a potem się dziwią że jak rzeka wylewa to zalewa im mieszkania... Oszczędzają przy zakupie gruntu to niech się liczą z konsekwencjami. Motocykliści powinni im za ten numer z gwoździami szyby powybijać!

_R...........s_

2013-09-16, 11:27
A mnie to zawsze rozpie**alało. Ktoś kupuje mieszkanie obok takiego toru, czy innego "hałaśliwego" obiektu, jest świadom uciążliwego sąsiada, dlatego też kupuje mieszkanie taniej, a potem pie**oli jakby nic nie wiedział.

Jak się takiemu ch*jowi nie podoba, niech się przeprowadzi, wiedział co kupuje, a teraz k***a grymasi. pie**olony debilizm. Potem przez jakiegoś debila, ludzie nawet nie mogą się cieszyć, tak jak to robili od lat. Powinni ch*jowi okna powybijać.

Uve_Kolarz

2013-09-16, 11:39
Wytrzymać koło toru nie mogą a ja koło zakładu wytwórni pasz 10 lat mieszkam. Jak dla mnie to czysty debilizm. Mogą kogoś porządnie skrzywdzić tylko dlatego, że raz na jakiś czas trochę pohałasują pierdziawkami. Nie znoszę motocyklistów jak ch*j bo dla mnie większość jest burakami co jeżdżą po mieście specjalnie, żeby ludzie ich podziwiali. I dobrze, że mają tor- mogą się na nim wyszaleć, podszkolić a w mieście jest bezpieczniej. I lepsze to niż jak by miało paszą śmierdzieć.

Poza tym nowo budowany obiekt musi spełniać pewne warunki akustyczne co do emitowania hałasu. Jeżeli nie ma barier to znaczy, że spełnia i co.

gargo

2013-09-16, 11:49
Wszyscy najeżdżają na sprawców, ja pojadę po organizatorach.

Co za idiota nie sprawdza całej trasy przed taka imprezą?!! Najlepiej przyjść zebrać kasę i nic od siebie, żadnej kontroli, zabezpieczenia. Podobnie jak z tym wypadkiem podczas pokazów super aut. Organizator bierze kaskę i na tym jego rola się kończy.

Salmonella

2013-09-16, 12:20
@up
Rację masz kolego. Skoro sytuacja się powtarza to czemu nikt nie zadbał o jakiś monitoring, ochronę cokolwiek? No i co to za przygotowanie toru, skoro nie było wszystko sprawdzone. Wziąć gwoździe pozbierać, podzielić na pół i połowę wbić w dupsko organizatorom, a połowę w czachę bezmózga co te gwoździe powtykał. Może jak tlenu trochę dostanie to mu jakiś kawałek mózgu wykiełkuje.

werther

2013-09-16, 13:38
cbt57 napisał/a:


Poza tym nowo budowany obiekt musi spełniać pewne warunki akustyczne co do emitowania hałasu. Jeżeli nie ma barier to znaczy, że spełnia i co.



Umiesz czytać ze zrozumieniem? Tor kartingowy został wybudowany 35 lat temu w szczerym polu, to debile z UM zezwolili na lokalizację bloków wokól toru.