18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Gratowy ogródek - Grodzisk Mazowiecki

WhyMe? • 2013-02-20, 11:16
Chciałbym wam pokazać co ciekawego istnieje na jednym z ogródków w Grodzisku Mazowieckim. Jednym słowem cmentarz legend motoryzacji.
Zdjęcia z 2006 roku.





























Cytat:

Byłem tam 19 maja 2010 roku, i samochody są totalnie rozszabrowane ale i tak widok jest oszołamiający. Nie dziwię się ze zostało wszystko rozkradzione skoro sąsiadka widząca nas na placu pomiędzy samochodami z aparatami powiedziała ze byśmy brali co nam potrzebne bo to wszystko zgnije.



























Kolejne zdjęcia 11 Maj 2011 rok.





















I tak dochodzimy do końca tej smutnej historii. Koniec roku 2012.















Naprawdę kawałek dobrej historii motoryzacji :-|

domix2t

2013-09-08, 23:27
Mi tam się HDR w tym wypadku podoba, zajebiście wygląda :D

bladatwarz6

2013-09-09, 19:47
Podeślij Lokalizacje.
W sumie to w otrębusach przy muzeum motoryzacji też jest dużo opuszczonych klasyków

Tajsi

2013-11-16, 18:44
To co dla jednych może być zwykłym nielegalnym złomowiskiem, dla innych może okazać ciekawym obiektem do podziwiania - mowa o "cmentarzu" samochodowym, ale od początku.
Na fejsie zobaczyłem jedno zdjęcie z tegoż miejsca, przez co miejsce to mnie zafascynowało i stwierdziłem iż muszę to zobaczyć na własne oczy.
Naprawdę warto było, wśród tych umierającyh legend można znaleźć takie auta jak Warszaw, Porsche 911, Citroen DS i inne.
Z tego co wyczytałem samochody są pozostałościa po kolekcji aut, która należała do funkcjonariusza Urzędu Bezpieczeństwa urzędnika Ministerstwa Transporu, który zmarł w 1989 roku.
Od tego czasu kolekcja aut popada w ruinę, a szkoda...









Jeśli się spodobało i chcecie więcej to zapraszam na swój blog: www.sebastiantuszynski.pl

shavoth

2013-11-16, 18:54
Nie, nie spodobało się ...

Brzydkii

2013-11-16, 20:02
Nie można tych pojazdów jakoś stamtąd wywieźć? Podkraść? Są tysiące zapaleńców którzy chętnie by się zajęli tymi cudeńkami.

pi...........ja

2013-11-17, 12:47
Albo samych części. Miałyby wzięcie na odpowiednim rynku. Porzucone,niczyje więc co się ma marnować.

Tajsi

2013-11-17, 15:11
Generalnie większośc tych aut już jest i tak zdrowo wypatroszona, tylko w nieliczynych można znaleźć silniki, siedzenia, reszta to po prostu same karoserie nic więcej.

R41NM4N

2013-11-17, 16:41
te trupy na zdjęciach do niczego już się nie nadają chyba, że jako wsad do martena :D

modyf

2013-11-19, 01:15
Kilka dni temu był o tym materiał w Wiadomościach bodajże (wiem, wiem, prawdziwy sadol nie ogląda ogłupiającej tv...), a czytałem o tym już jakiś czas temu, i na 70% jestem pewien, że na Sadolu to było... Dorodny artykuł o tym był; generalnie wszystko okradane już od dawna, co cenniejsze egzemplarze już dawno zajumane praktycznie w całości, w tych mniej cennych też niewiele pozostało.

acha. Na tym cmentarzysku znajdowało się kilka bodajże nawet już ostatnich istniejących egzemplarzy...

dawidoskar

2013-11-25, 00:17
mieszkam niedaleko tego miejsca od 2000 roku, zwiedzałem prawie codziennie te podwórka od 2003 roku, jak ja pierwszy raz to zobaczyłem to już było bardzo rozkradzione, i ok 2004/05 pojawił się pan krzysiek w. z milanowka wraz synem i kolegami i twierdzili ze sa spadkobiercami i wywozili lepsze samochody i motocykle np plymouth fury romana polanskiego, porsche 911 i w h*j innych cennych zabytków, poza tym mamkilka zdiec, gazet z tamtego mlodszego domu glownie niemieckich motoryzscyjnych z lat 70 i 80 i proporczyk z rajdu fiata 1500 ale kogo to obchodzic moze jak to juz ponad 20 lat tam stoi a syna pana tabeckiego ma uraz do tego miejsca i ma to w dupie od smierci ojca i co najsmieszniejsze w tamtym czasie jezdzil matizem...... tyle przejebac to trzeba potrafic

te samochody ktorych znalem lub poznalem nazwe- plymoutch fury r.57, opel gt, adler kilka szyuk, ifa z napisem porsche na tyle,pontiac fiero, biuck, skoda octavia, jaga, opel kadet, warszawy, syreny, mikrusy,porsche 4 sztuki ruzne modele, opel kapitan ford capri, citroen ds, fiaty x 1/9, bmw dixi, bmw z lat 40, fiat topolino, mercedes 540 k, który byl odkupiony od jakiegos hitlerowca, zdiecie tego merca mozna znalezc na stronie graty.art.pl. na tej stronie wogle mozna znalesc kilaka zdiec z tamtad

ZyZeL88

2013-12-22, 13:32
W czwartek pojechałem obejrzeć ciekawą, opuszczoną kolekcje aut, którą chciałbym się z Wami podzielić. Dla przypadkowego człowieka to tylko kolejne złomowisko, lecz w zaroślach, krzakach i opuszczonych garażach drzemie kolekcja samochodów z minionej epoki. Kolekcja, która od 1989 roku jest sukcesywnie rozkradana i dewastowana. W 1989 roku w niewyjaśnionych okolicznościach zmarł właściciel kolekcji, funkcjonariusz Urzędu Bezpieczeństwa urzędnika Ministerstwa Transportu.
Kolekcja bardzo ciekawa, liczy kilkadziesiąt sztuk aut, w śród, których znajdziemy takie perełki jak Warszawa, Porsche 911, Citroen DS...
Wrzucam kilka zdjęć reszta na fapage: Urban Explorers















Więcej zdjęć kolekcji na https://www.facebook.com/pages/Urban-Explorers/577835888948389

pisage

2013-12-22, 13:36
To w Grodzisku? Wpuścili Cię?

marcikonik

2013-12-22, 13:39
Niektóre wyglądają na takie, z których można jeszcze coś wystrugać .

mare30ks

2013-12-22, 13:42
to ta co jakis koles kolekcjonowal a po jego smierci k***y rozkradaja po kawalku wszystko?

gi...........as

2013-12-22, 13:53
Nie myślałem że kiedyś to napiszę na sadisticu ale serce się kroi na sam widok