18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Gratowy ogródek - Grodzisk Mazowiecki

WhyMe? • 2013-02-20, 11:16
Chciałbym wam pokazać co ciekawego istnieje na jednym z ogródków w Grodzisku Mazowieckim. Jednym słowem cmentarz legend motoryzacji.
Zdjęcia z 2006 roku.





























Cytat:

Byłem tam 19 maja 2010 roku, i samochody są totalnie rozszabrowane ale i tak widok jest oszołamiający. Nie dziwię się ze zostało wszystko rozkradzione skoro sąsiadka widząca nas na placu pomiędzy samochodami z aparatami powiedziała ze byśmy brali co nam potrzebne bo to wszystko zgnije.



























Kolejne zdjęcia 11 Maj 2011 rok.





















I tak dochodzimy do końca tej smutnej historii. Koniec roku 2012.















Naprawdę kawałek dobrej historii motoryzacji :-|

rusofil

2013-02-20, 17:52
W jednym z ogródków. Po drugie, nie jest to sadystyczne, więc piwa nie będzie. Wypad na jakiś portal motoryzacyjny.

toiman

2013-02-20, 18:16
Ja pie**ole :shock: ja bym k***a brał lawetę, i wszystko do siebie zwoził :o

lemo1029

2013-02-20, 18:27
Twórcy zdjęć krata piwa i 4 flaszki, a właścicielowi działki kop na ryj za to, że nie zadbał lub nie oddał komuś, kto kocha zabytkową motoryzację.

bobcali8v

2013-02-20, 18:46
to jest czyste sk***ysynstwo i tyle


rusofil

2013-02-20, 19:06
lemo1029 napisał/a:

Twórcy zdjęć krata piwa i 4 flaszki, a właścicielowi działki kop na ryj za to, że nie zadbał lub nie oddał komuś, kto kocha zabytkową motoryzację.



To jego sprawa, co robi ze swoimi rzeczami.

Adder

2013-02-20, 19:23
Trochę jak na tyłach muzeum motoryzacji w Otrębusach ;)

Re...........ms

2013-02-20, 20:47
szkoda, że takie piękności się marnują.

delsol

2013-02-20, 22:24
Słynne auta Tabenckiego.
Niestety po smierci seniora syn strasznie zaniedbał temat tych zbiorów (choć podobno najcenniejsze auta typu Mercedes Sl300 Gluwing) sa powywozone w bezpieczne miejsca.

Niemniej jednak zal patrzec jak to wszystko sie zmarnowało.
Tabencki to w ogóle był dobry gość, wystarczy napisać, że w swoich zbiorach (notabede pozyskanych w nie do końca legalny sposób ;) ) miał takie cacko jak Bugatti 57C.

carOla

2013-02-20, 23:05
Serce mi pękło...

jeden8l

2013-02-20, 23:30
Ehh... jako młody gnój patrzyłem na zloty samochodów pod tym podwórkiem. A teraz? Kupa blachy porośnięta chwastami. Znam kolesia co się tym opiekuje i jest przyjacielem syna Tabenckiego. Jak patrzy na te samochody, regularnie rozbierane to mu się płakać chce.

telegumis

2013-02-21, 00:46
również wiem gdzie to jest i widziałem również samochody, które są w zabunkrowanym garażu, tam dopiero są fury, stare porszaki, bugatti i w ogóle, niestety jest to kupa złomu i tyle, odratować się tego nie da, bo właściciel jest jakiś nie teges, po za tym nie ma za bardzo czego, ewentualnie modele z garażu, ale i tego nie jestem pewien. Jeśli chodzi o ramblera nad którym wzdychaliście, to nadal jest wyposażony w silnik, co prawda trochę zdekompletowany, ale ma ;) .

sloma26

2013-02-21, 08:22
dokładnie, dopiero w garażu jest klimat, również kiedyś tam wszedłem, mysle ze jedno wejscie jeszcze jest ,,czynne" stało tam wtedy jeszcze porsche Maryli Rodowicz i opel GT:) Jak rozmzawiałem z ludzmi z okolicy to mowili ze ludzie przyjezdzaja lawetami wyprowadzaja samochody, pakuja na lory i jada do domu. Co do Otrebusow to tez jest ciekawostka bo udalo mi sie ustalic ze bardzo wiele z ,,okazów" Pochodzi włąśnie z tej posesji(oraz z tej drugiej bliżej przedszkola). Tyle swietnych aut zostanie zwyczajnie zapomniane, choc te auta w garazu sa mysle ze do odczyszczenia odswiezenia i jeszcze by pojezdzily. Chcialem zdobyc kontakt do syna Tabenckiego ale jedynie co udalo mi sie ustalic to ze jego corka mieszka w Warszawie (chyba pd Markami). Właścicel Otrebusow nie chcial nawet sluchac pytan o ta rozkradzioną kolekcję. POszperałęm troche w internecie i po odswierzeniu swoich wiadomosci widze ze nawet z garazu nie ma juz co ratowac... Jeszcze jak ta tam bylem w srodku stalo piekne MG cabrio w niezlym stanie, 2 porki ale na zdjeciach widze juz tylko jedna i to bez silnika...to juz koniec tej hostorii. Wacłąw ponoc handluje czesciami gdzies na gieldzie w Warszawie.

peso

2013-02-21, 14:22
Jak ktoś chce adres to info na PW, jest jeszcze druga działka Tabenckiego, ale tam nigdy nie wszedłem bo tam dużo gorsza kolekcja. Swoją drogą zdjęcia tej działki nie pokazują aut z garażu a tam, są lepsze niż te na zewnątrz. Natomiast najlepsze okazy z kolekcji Tabenckiego zostały sprzedane lub wywiezione do miejsca gdzie nikt ich nie rozkradnie, tu zostały "mniejsze" ikony. Ja od siebie polecam poszukać dokładnych informacji o tej kolekcji, tylko trzeba się dobrze dokopać, a pozna się kawał historii.

rusofil

2013-02-21, 15:58
Tak czytam komentarze pod tą nędzną wrzutą i aż żal dupę ściska. k***a, przecież to tylko kupa złomu, sracie żarem nad kawałkami blachy na kołach. Co jest z wami, ludzie? Weźcie przemyślcie swoje priorytety :homer:

patyk161

2013-02-23, 20:44
jestem ciekaw jak to wygląda ze strony prawnej gdybyśmy się zrzucili po parę groni i odrestaurowali jakieś stare auto ?zysk można przeznaczyć na jakiś szczytny cel :)