18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

"Francja: 75-procentowy podatek wejdzie w życie"

Blezzer • 2013-12-30, 17:02
Zasięgając po świeże wiadomości z kraju i świata natknąłem się na osobliwy news:

Cytat:





Francuski Sąd Najwyższy pozytywnie zaopiniował wprowadzenie 75-procentowego podatku dla najlepiej zarabiających. Sztandarowy pomysł prezydenta Francoisa Hollande’a może wejść w życie.

Rok temu Rada Konstytucyjna sprzeciwiła się wprowadzeniu podatku, przez co projekt został zawieszony. Po kilku poprawkach (m.in. obciążenie – w sensie formalnym - nowym podatkiem pracodawcę, a nie pracownika), 75-procentowy podatek zyskał akceptację.

W myśl nowego projektu, pracodawcy będą płacić 50 procent podatku od wypłaty wynagrodzeń przewyższających milion euro. Wraz z innymi podatkami i składkami, skala podatku wyniesie upragnione przez Hollande’a 75 procent. Kwota podatku nie będzie mogła przekroczyć 5 proc. rocznych przychodów przedsiębiorstwa.

Podatek będzie dotyczyć dochodów za lata 2013 i 2014. Jego wprowadzenie już wcześniej władze w Paryżu motywowały nadzwyczajnymi okolicznościami i koniecznością walki z kryzysem.

Projekt wprowadzenia 75-procentowego podatku dla najbogatszych od początku budził we Francji sporo kontrowersji. Po dojściu do władzy Francoisa Hollande’a nasiliło się zjawisko emigracji podatkowej (w tym słynne przypadki aktora Gerarda Depardieu czy najbogatszego Francuza Bernarda Arnaulta), strajk przeciwko wprowadzeniu podatku zapowiedziały też francuskie kluby piłkarskie.



Źródło: Bankier.pl

Więc co o tym myślicie? Czy taki los grozi również obdartej już do cna Polsce? Czy socjalizm należy postrzegać oficjalnie jako synonim złodziejstwa? Czy grozi nam imigracja z Francji? Francja upadnie?

Nie pozostawajmy obojętni. To może grozić również naszej ojczyźnie. :!: :!: :!:

:wisielec:

Jak było to j***ć ciapatych.


Compatriot

2014-01-01, 13:33
blachahaha napisał/a:

Europa za parę lat:
Obrazek



A Czechy nadal bez dostępu do morza.

tabaraba

2014-01-01, 13:34
MudPie napisał/a:

Super jakby coś takiego było w Polsce. Niech bogaci płacą..
Nie wiem czy wy w ogóle to przeczytaliście.. to dotyczy osób które zarabiają rocznie ponad milion euro. Czyli 83.333 euro miesięcznie! Wtedy pracodawca od takiej wypłaty ma wpłacić 50% takiej kwoty do budżetu.



Wiesz czym się różni biedny od bogatego? Bo biedny wszystkie pieniądze, które zarabia wydaje na bieżąco na potrzeby 1 konieczności lub na pierdoły albo chowa do skarpety. Bogaty natomiast pieniądze inwestuje zarabiając kolejne pieniądze. Obciążając wysokimi podatkami bogatych hamujesz wzrost gospodarczy kraju bo to właśnie bogaci dają miejsca prace i wynagrodzenia. Biedny mnie nie zatrudni. Bogaty tak. Jak z bogatych zrobisz biednych to cały kraj stanie po kolana w gównie.

Podatek powinien być równy dla wszystkich. Dlaczego ktoś pracowity ma płacić więcej niż jakiś pie**olony leń? Przy okazji prawo podatkowe byłoby przejrzyste a tą bandę nierobów z US można by wysłać do prawdziwej roboty.

k***a proste. Tylko ch*je w Sejmie ciągle chcą się komuś przypodobać albo brać lewą kasę i zegarki od "kolegów".

maciek24043

2014-01-01, 13:35
Czy francja upadnie? Pewnie że upadnie, po działaniach tych j***nych lewackich żabojadów widzę, że to jest ich jedyny cel, zrobić z francji afganistan czy inny irak.

tranzystor

2014-01-01, 13:39
las84500 napisał/a:

I teraz niech sobie ten ktoś pracuje na minimalnej krajowej a reszta pod stołem, lub w ogóle na czarno. Wpada na kwadrat policja skarbowa, patrzą i stwierdzają "aha, ma pan minimalne wynagrodzenie w wysokości 1 111,86 zł na rękę. Nasi analitycy wiedzą jakie są koszty opału, wyżywienia na jednego członka rodziny, ubranie. A pan ma na ścianie nowe LCD 40 cali, w miarę świeże meble, pralkę, lodówkę, 12-letnie auto. Nawet jedzenie w lodówce... Coś pan kręcisz więc my to odkręcimy i naliczymy podatek w wysokości 75% wartości posiadanego majątku."




I właśnie tak jest w krajach rozwiniętych, dla przykładu Niemcy i USA, gdzie jest właśnie Policja Skarbowa. I to jedyny sposób na cwaniaczków, którzy wykazują dochody 800zł a mają wielkie chaty i luksusowe samochody. Albo co gorsza, biorą jeszcze zasiłek, żyjąc w luksusie. Dzięki takim właśnie zbankrutowała Grecja i niedługo Polskę to czeka. Albo podatki płacą wszyscy, jak w cywilizowanych krajach, albo nikt. Bo jeśli banda nygusów kombinuje na lewo, to pozostali muszą to odprowadzić w podatkach, czyli de facto taki cwaniak okrada rodaków. Ja się wyedukowałem, zarabiam dobrze, płacę podatki, ale wk***ia mnie jak moje podatki są wypie**alane na cyganów i inne śmieci w Mercedesach (którzy na papierze mają biedę). Wiem, że zaraz odezwą się korwiniści, bo przecież Kórwin by podatki zlikwidował. Ale to gówno prawda, każdy kto umie dodawać, odejmować i ma podstawową wiedzę o ekonomii ma świadomość, że to mrzonki dla zdobycia gówniarskiego elektoratu.

tabaraba

2014-01-01, 13:40
maciek24043 napisał/a:

Czy francja upadnie? Pewnie że upadnie, po działaniach tych j***nych lewackich żabojadów widzę, że to jest ich jedyny cel, zrobić z francji afganistan czy inny irak.



Francja - zakała Europy. Najpierw wpuścili Niemieckie czołgi, potem czarne dupska, a teraz kretynów do władzy. k***a, ten kraj to jakaś pie**olona dz**ka, w każdą stronę dają się dymać a sąsiedzi cierpią.

davinci666

2014-01-01, 13:48
Przecież ten ich prezydent to musi być ukryty ciapak - nie dość że brudom zwiększa prawa to jeszcze rdzennych mieszkańców prowadzi do bankructwa .

Riffer

2014-01-01, 13:49
tranzystor napisał/a:




I właśnie tak jest w krajach rozwiniętych, dla przykładu Niemcy i USA, gdzie jest właśnie Policja Skarbowa. I to jedyny sposób na cwaniaczków, którzy wykazują dochody 800zł a mają wielkie chaty i luksusowe samochody. Albo co gorsza, biorą jeszcze zasiłek, żyjąc w luksusie. Dzięki takim właśnie zbankrutowała Grecja i niedługo Polskę to czeka. Albo podatki płacą wszyscy, jak w cywilizowanych krajach, albo nikt. Bo jeśli banda nygusów kombinuje na lewo, to pozostali muszą to odprowadzić w podatkach, czyli de facto taki cwaniak okrada rodaków. Ja się wyedukowałem, zarabiam dobrze, płacę podatki, ale wk***ia mnie jak moje podatki są wypie**alane na cyganów i inne śmieci w Mercedesach (którzy na papierze mają biedę). Wiem, że zaraz odezwą się korwiniści, bo przecież Kórwin by podatki zlikwidował. Ale to gówno prawda, każdy kto umie dodawać, odejmować i ma podstawową wiedzę o ekonomii ma świadomość, że to mrzonki dla zdobycia gówniarskiego elektoratu.



Widzisz a mnie wk***ia to ze zabieramy Kowalskiemu zeby dac dla nowaka i widzisz ch*j mnie to obchodzi czy nowak jest glodny cz oplywa w luksusy, i ten kto sie godzi na taki system rzeczy jest zlodziejem, jak chce pomagac dla biednego nowaka no problem, ale ze swojego hajsu, a nie ludzi ktorych nawet nie zna.

Dziekuje dowidzenia

a co do Korwinistow, niech oplywaja w Luksusy.

tabaraba

2014-01-01, 13:49
tranzystor napisał/a:


Dzięki takim właśnie zbankrutowała Grecja i niedługo Polskę to czeka.



Polska zbankrutuje bo jest rządząca przez debili. Po ch*ja było podnosić VAT skoro po podwyżce przychody z jego tytuły spadły?
Na kij grom budować pałace i baseny po wioskach za unijne pieniądze, skoro potem trzeba się zadłużać, żeby je utrzymać w stanie używalności?
Po co k***a inwestować w cholernie drogie samoloty skoro i tak jeśli ktoś będzie chciał nam dopie**olić to to zrobi?
Na ch*j nam utrzymywać górników na emeryturach i rentach, płacić karę za emisje gazów, skoro można by stopniowo napie**alać elektrownie jądrowe?
Nie widzisz, że to pie**olony kraj absurdów?
Dlaczego mam płacić składki na ZUS/OFE skoro i tak w przeciągu 40 najbliższych lat dopie**olą takim wiekiem emerytalnym, że styrany przez całe życie robotą do niego nie dożyje?

A co do złodziejstwa to złodziejstwem jest zapie**alanie ludziom prywatnych pieniędzy z OFE do ZUS. k***a, choćbym nie dożył emerytury to dzieci i wnuki dostaliby kasę ... a tak k***a kto im da na chleb? Renta w wysokości 400zł/msc/os? Błagam k***a ... rozpie**olić ten kraj tylko bo i tak ch*j z niego jest.

las84500

2014-01-01, 13:59
@tranzystor - Tylko, że w krajach rozwiniętych ludziom zwyczajnie nie opłaca się unikać podatków. W naszym przypadku to nadmierne obciążenia fiskalne i ubezpieczeniowe powodują, że ludzie zasuwają na czarno bo często pracodawcy przez ich wysokość zwyczajnie nie stać na legalne zatrudnienie lub ogranicza się on do minimalnej krajowej, żeby chociaż ten pracownik był zarejestrowany i ubezpieczony. A obciążenia są takie bo u nas nasze mądre głowy nie pomyślą, że zmniejszenie (nie całkowita redukcja) podatków i ich racjonalne wykorzystywanie doprowadzi do wzrostu ich wpływów do budżetu. Pamiętam jak kiedyś obniżyli akcyzę na alkohol i wpływy z akcyzy wzrosły bo ludziom przestało się opłacać kupowanie lewej gorzały. Partia rządząca (chyba wtedy PIS) nie widziała w tym absolutnie żadnego związku. Jak w PO podnieśli VAT to ludzie zwyczajnie zaczęli kupować i sprzedawać towary bez faktury. Poskutkowało to tym, że nie tylko spadły wpływy z tytułu VAT, ale też z podatku dochodowego liczonego od wielkości sumy różnicy między zakupem a sprzedażą. Po podwyżce VAT 23% sam zanotowałem zwiększoną ilość zapytań od klientów w stylu "Panie a da radę tak, no wie Pan - bez papieru?". To samo z ZUSem. Jak ktoś płaci składki przez wiele lat i wyliczy sobie wysokość emerytury (jeżeli w ogóle do niej dożyje) w stosunku do wysokości tejże składki, a jednocześnie znowu słyszy o sraczach w marmurach w ZUSowych biurowcach i kolejnych zamachach na nietykalne z założenia OFE to nie dziw się, że ludzie się buntują.

Ne...........ro

2014-01-01, 14:07
@tranzystor

Oświecę Cię: jest źle, bo rządzą złodzieje, a nie dlatego, że nie da się czegoś zrobić. Gdyby Mikke chciał zdobyć tylko elektorat, to znaczyłoby, że chce się dostać koryta i po prostu kraść. Teraz pomyśl: gdyby tego naprawde chciał, to by dołączył do PO, SLD, TR, SLD. Tam ludzi przyjmują łatwiej, nie trzeba (tak jak on) wygłaszać poglądów kompletnie niezrozumiałych dla społeczeństwa przez blisko pół wieku.

Płacisz potulnie podatki? Okej. Twoja sprawa. Ale pomyśl kiedyś o tym, że podatki można ograniczyć niemalże do zera i żyć. Państwo potrzebuje tylko armii i policji. Prace ma dawać prywaciarz, ma być konkurencja, rynek ma wrzeć.

slavo1

2014-01-01, 14:23
czegoś tu nie kumam, podatek ma być 75%, ale "Kwota podatku nie będzie mogła przekroczyć 5 proc. rocznych przychodów przedsiębiorstwa".to o co tu k***a chodzi?

zincum

2014-01-01, 14:34
Bo to tekst dla takich debili, co tu wyżej rzucają ch*jami i wychwalają Mikke. Ktoś wie jak pisać pod takich kmiotów. Francję będą uczyć polityki, Rosję by rozpie**olili w oka mgnieniu. Niemców by dali do obozów pracy. Tylko zapominają o myciu zębów, praniu skarpetek i wytarciu monitora opryskanego nasieniem. Bo przecież onanizują się pisząc te bzdury.

A jak k***a przyjdzie zrobić kanapki to wołają mamę. Bo obsługa noża i deski do krojenia ich przerasta.

oooouz

2014-01-01, 14:34
75% :-D

debilizm, Francja własnie sobie funduje powiększenie się o x razy szarej strefy - zamiast podatku który mieli wcześniej dzieki temu nie beda mieli kompletnie nic, od tych którzy załapują się na pułap.

Polska zafundowała sobie tylko 1% więcej, wszyscy wiedzą jak dzięki temu ludzie zamykają swoje dg, uciekaja w w.w. szarą strefe.
Jest udowodniione, ze prrzy tym jednym 1% skoku wpływy podatków do budżetu państwa drastycznie zmalały - nasi kochani politycy szykują nam niezłą destrukcje, bo działają celowo na niekorzyść kraju a także obywateli.
Niech teraz jeszcze opodatkują umowy śmieciowe wyższym % tak jak chcą zrobić a zobaczymy drastyczny spadek bezrobocia "na papierze"

w ogóle te umowy nie mają sensu- pracując na umowe o prace w dobrzej pracy w PL brutto dostaniemy hipotetycznie 4kbrutto. z tego koszty pracodawcy to jakies 4400 a my dostajemy netto 3000.
ewmerytury i tak nie zobaczymy ; albo nie dożyjemy albo bedzie ona wynosiła 200zł.


j***ć to.

karamon

2014-01-01, 14:49
Slavo1

Bo to zwykły PR , pewnie znowu im ciemna masa wychodzi na ulice i podpala co popadnie , a rząd chce tylko zamydlić oczy "zobaczcie jacy jesteśmy fajni, zwykłych nie ruszamy tylko najbogatszym zabieramy" . Tylko ciemna masa zapomina , że ci najbogatsi już dawno wiedzą jak i stać ich na to żeby płacić jak najmniejsze podatki a tak naprawdę płacą w całości tylko zwykli szarzy obywatele.

zonik

2014-01-01, 15:55
Niech sie najedzie tych ciapasów wiecej do francji. Potem pod pretekstem obrony chrześcijaństwa spacyfikujemy żabojadów i zajmiemy ich ziemie ;-)