18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

"Francja: 75-procentowy podatek wejdzie w życie"

Blezzer • 2013-12-30, 17:02
Zasięgając po świeże wiadomości z kraju i świata natknąłem się na osobliwy news:

Cytat:





Francuski Sąd Najwyższy pozytywnie zaopiniował wprowadzenie 75-procentowego podatku dla najlepiej zarabiających. Sztandarowy pomysł prezydenta Francoisa Hollande’a może wejść w życie.

Rok temu Rada Konstytucyjna sprzeciwiła się wprowadzeniu podatku, przez co projekt został zawieszony. Po kilku poprawkach (m.in. obciążenie – w sensie formalnym - nowym podatkiem pracodawcę, a nie pracownika), 75-procentowy podatek zyskał akceptację.

W myśl nowego projektu, pracodawcy będą płacić 50 procent podatku od wypłaty wynagrodzeń przewyższających milion euro. Wraz z innymi podatkami i składkami, skala podatku wyniesie upragnione przez Hollande’a 75 procent. Kwota podatku nie będzie mogła przekroczyć 5 proc. rocznych przychodów przedsiębiorstwa.

Podatek będzie dotyczyć dochodów za lata 2013 i 2014. Jego wprowadzenie już wcześniej władze w Paryżu motywowały nadzwyczajnymi okolicznościami i koniecznością walki z kryzysem.

Projekt wprowadzenia 75-procentowego podatku dla najbogatszych od początku budził we Francji sporo kontrowersji. Po dojściu do władzy Francoisa Hollande’a nasiliło się zjawisko emigracji podatkowej (w tym słynne przypadki aktora Gerarda Depardieu czy najbogatszego Francuza Bernarda Arnaulta), strajk przeciwko wprowadzeniu podatku zapowiedziały też francuskie kluby piłkarskie.



Źródło: Bankier.pl

Więc co o tym myślicie? Czy taki los grozi również obdartej już do cna Polsce? Czy socjalizm należy postrzegać oficjalnie jako synonim złodziejstwa? Czy grozi nam imigracja z Francji? Francja upadnie?

Nie pozostawajmy obojętni. To może grozić również naszej ojczyźnie. :!: :!: :!:

:wisielec:

Jak było to j***ć ciapatych.


blachahaha

2013-12-31, 00:24
@CYCONAUTA
Bo to Europa za parę lat. To czasy gdy słowo Tusk stało się przekleństwem typu k***a. Lewactwo w Polsce jest leczone a każdy opór z ich strony wskazuje na zaawansowane lewactwo. Wnet daje im się specjalny lek który działa od razu . Polska uciekła z UE która doprowadziła do samo zagłady. Islamiści i homofemigendery się na wzajem wybili (właściwie to ciapaci ich i siebie wybili) a Polska zawłaszczyła sobie rządy zachodu lecz nie przyłącza do siebie ziem zachodnich gdyż wstyd. Kresy zostały przyłączone do Polski zaczynając od Ukrainy która wywalczyła sobie wolność ale widząc że EU jebie gównem a Polska po obaleniu Tusk-bandy uciekła z kału unijnego, Ukraińcy wstrzymali się. Wolna Polska szybko się rozwijała co skłoniło Ukraińców do przyjęcia propozycji sojuszu Słowiańskiego. Sojusz wsparł opozycje na Białorusi i wyzwolono w ten sposób Białorusinów z pod opozycji. Wdzięczni rodacy przyjęli władzę Polską. W ich ślady poszli Ukraińcy i tak powstała Polska Rzecz Pospolita Trojga Narodów. A że Litwini się trochę stęsknili to też postanowili j***ć UE i dołączyli do Polski. Wolna Polska odcięła się od gospodarki globalnej stawiając na gospodarkę wewnętrzną to ochroniło ją przed licznymi krachami. Gdy banki utonęły we własnych długach Polacy opalali się na swoich trawnikach. Polska i Rosja stały się sojusznikami którzy j***li lewacki smród zachodu i postawili na zdrowe społeczeństwo. W ten sposób Polska zrobiła sobie takie Chiny z Europy zachodniej gdzie za psie pieniądze ludzie pracowali dla Polaków.

A teraz dlaczego Francji ni ma. Bo utonęła we własnym gównie.

Taki miałem sen o Polsce.

0nline

2013-12-31, 09:20
100% podatku...

Czy ktokolwiek wie ile to jest ?

Pojadę klasykiem: pozdro dla kumatych..

R41NM4N

2013-12-31, 10:43
j***ć żabojadów :D
niech im i 150% podatku dopie**olą

voidinfinity

2013-12-31, 20:03
Większym problemem jest uszczelnienie systemu podatkowego, bo przy obecnych mechanizmach np. Apple w zasadzie nie płaci w ogóle podatków :-P Kreatywna księgowość ponad wszystko.

A podatek dochodowy 75%...no cóż nie spinajcie cyców. Na moje oko praktycznie nikt tego podatku nie zapłaci - bo albo wypie**oli za granice, a w przypadku np. kierownictwa dużych firm - dostaną wynagrodzenie w innych formach (np. w akcjach). Zatem ten podatek ma wymiar czysto symboliczny i ogólnie oprócz dobrego wrażenia na plebsie nie da nic.

A na marginesie podatek obrotowy dałby dużo lepsze efekty. Podatku dochodowego mogłoby w ogóle nie być.

ti...........ax

2014-01-01, 12:27
To już k***a wiemy do kogo będą w tym roku równać

~Tołdi

2014-01-01, 12:36
Wybrali czerwonego kacyka, niech giną. Nawet mi francuzów nie żal.

spoiler

morbik

2014-01-01, 12:47
Nie wiem dlaczego się czepiacie, przecież żabojady muszą utrzymać hordy imigrantów i muzułmanów. Im lepiej im we Francji tym mniej ich u nas. :D

zincum

2014-01-01, 12:50
Jesteście ponad wszystkim. Tylko najpierw k***a zobaczcie, kogo ten podatek będzie dotyczył. Jaki to jest procent społeczeństwa? Przecież to zagrywka polityczna dla plebsu. Między innymi dla takich, co tu się podniecają takimi bzdurami. Po drugie to projekt. Jak łatwo sterować masą nieuków właśnie udowodniliście.

Rzekłem, jarajcie się gównem dalej.

Dranzes

2014-01-01, 13:05
pan kaczynski praficofiec smolenski chce dojebac 50% podatku

szemron

2014-01-01, 13:11
yamaha oak custom

klasyka

2014-01-01, 13:14
wiecie ze to żyd?

MudPie

2014-01-01, 13:14
Super jakby coś takiego było w Polsce. Niech bogaci płacą..
Nie wiem czy wy w ogóle to przeczytaliście.. to dotyczy osób które zarabiają rocznie ponad milion euro. Czyli 83.333 euro miesięcznie! Wtedy pracodawca od takiej wypłaty ma wpłacić 50% takiej kwoty do budżetu.

re...........ka

2014-01-01, 13:25
@up Z ch*jem się na łby pozamieniałeś?!

OpenStreetMaps

2014-01-01, 13:31
PODATNIK!
WIERNY RZĄDU PODDANY
PODATNY NA URZĘDNICZE SZYKANY

Prawda że obelżywy jest sam epitet "podatnik" jakim nas nazywają .