18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Fotagrafowanie funkcjonariuszy

Co...........aa • 2012-05-09, 00:33
O tym jak policjanci traktują ludzi.



"Fragment programu "Prosto z Polski". Człowiek bezpodstawnie zatrzymany przez policję za sfotografowanie funkcjonariuszy na służbie."

gremlin1982

2012-05-09, 12:28
j***ni bandyci w mundurach!!! Szacunek do policji?!!! k***a za co?!!

makasa20

2012-05-09, 12:34
Oglądałem to i policjanci nie mieli prawa na rewizje ani zatrzymanie. Można kręcić filmować bez ich zgody.
Chyba że teren jest odgrodzony i prowadzone są prace policyjne, kryminalistyczne.

Zjuq

2012-05-09, 12:45
Haha ja mam takie podejrzewanie! haha :D Nie wiem skąd oni ich biorą :amused:

Vexille

2012-05-09, 12:59
I to jest właśnie piękna polityka policji w naszym kraju. Najpierw zatrzymanie, (potem ewentualnie pałowanie), a na koniec ustalanie za co tak naprawdę został zatrzymany :amused:

KaOeNDeI

2012-05-09, 13:02
Renata Purcel-Kalus uczyła sie chyba tego "kręcenia" od Sokołowskiego

konradssc

2012-05-09, 13:38
I brawo dla Policji k***a. Policja to ma byc Policja k***a. Na h*j im robił te zdjęcia jak prawo zabrania robienia ich bez ich zgody do h*ja. k***a pie**olicie na nich tyle, a ktoś do h*ja musi bronić porządku w tym kraju. Obejrzyjcie troche świata i prównajcie Polską policje, a np. niemiecką... Cieszcie się k***a, bo u nas i tak jest 'delikatny' wymiar sprawiedliwości. Chłopaki z Policji h*ja mogą u nas zrobić. Jedźcie do Stanów i powiedźcie do policjanta Fuck the Police, tylko nie zapomnijcie tego nagrać i wrzucić tutaj.

deniZ

2012-05-09, 13:42
@up
Doucz sie troche, w tej sytuacji mogl nawet ich nagrywac przez okno - funkcjonariusz na sluzbie jest osoba publiczna, a nie swieta krowa.

Człowiek Drzewo

2012-05-09, 13:48
@konradssc

Jak ja nie nawidze takiego typu ludzi. Obejrzyj to wgl a nie rozpoczynasz rozmowe nawet nie wiedziac co sie stalo pacanie. zdjec nie zrobil - rozumeisz co to znaczy?. To znaczy ze tych zdjec NIE MA i ni ch*ja sie nie pojawia nagle. 3:45 tam uslyszysz ze zdjec nie ma. Tak, bede Ci to tlukl do glowy, az zrozumiesz. Bo tępym ludzia tak sie wbija jakakolwiek wiedze do glowy.

oskiboski

2012-05-09, 13:55
KateVonD napisał/a:

He, musiałam sobie cofnąć na fragment kiedy pokazali jego sklep... myślałam, że prowadzi sexshop, ale jednak to co widziałam to nie były wibratory tylko dezodoranty....



Albo wibratory z funkcją odświeżania powietrza :mrgreen:

Fire998

2012-05-09, 14:05
Karetka, pojazd ratowniczo-gaśniczy, czy pojazd należący do policji jest mieniem publicznym należącym do MSWiA, któremu jako tako można zrobić zdjęcia bez jakiejkolwiek zgody, nie jest to tajną - zastrzeżoną dla mienia rzeczą.



Tak samo jest z pożarami, wypadkami, czy działaniami ratowniczymi lub też akcji drogówki/prewencji policji. Zdjęć oczywiście nie można robić na terenie MSWiA (straż pożarna, policja itp), terenie skoszarowanym czy obiektach zamkniętych należących do w/w organizacji, (no chyba, że możesz i masz zgodę) ale na terenie akcji - po za wyznaczoną strefą zdjęcia robić można.

Tak samo jest z wizerunkiem osób pracujących w służbach ratowniczych/porządkowych. Każdy jest funkcjonariuszem publicznym, dlatego jego wizerunek zamieszczany w internecie - może być, dlatego wyjaśnienie - dlaczego robię zdjęcia, mogę odpowiedzieć śmiało " Bo mi się Pan Podoba"

Policjant ma prawo zwrócić uwagę (Ty jako obywatel musisz się dostosować, ale lepiej znać swoje prawa i obowiązki), ale z terenu publicznego - dla zwykłych cepów, wypraszać nie powinien, ani postępować jak tych dwóch.

Mc6

2012-05-09, 14:24
a tak wygląda zabawa aparatem przy rosyjskich policjantach.

konradssc

2012-05-09, 14:44
Tępote to k***a wy pokazujecie. k***a świete krowy. Policja to zło a wy to k***a samo dobro. O czym tu dyskutować wgle...

Jedras992

2012-05-09, 14:46
k***a, bez przesady, jak by im robił zdjęcia na komisariacie to co innego(a i tak robił, nagrywał bez poinformowania o tym), ale jak robił zdjęcia na dworze to, nie ma znaczenia, że oni się w kadr wj***li. Widocznie coś mieli na sumieniu, skoro tak zareagowali, jak spostrzegli, że ktoś im fotke pyka. A co do sprawdzania telefonu, to mogli poprosić pana o to aby wbił kod i podał im IMEI i, by se sprawdzili, czy nie kradziony. Sam miałem kilka razy sprawdzany telefon, ale nigdy żaden policjant nie dotykał mojego telefonu...