18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Finał puchru polski Lecha z Legią - kamerzysta

bulla • 2011-05-05, 22:35


hitler by tu sie przydal bo ja jestem za nerwowy jak widze cos takiego.

Go...........ta

2011-05-06, 16:30
@up czemu oceniasz tłum po jednostce ?

... napiszę krótko i prosto bo niema co się trudzić dla masy.
w sumie to mi się niechce ...
no ale skoro zacząłem
to byłem, zobaczyłem i na oczy przejżałem i zdania swego nie zmieniłem dopóty tego nie ujrzałem.
tak w skrócie i hasłami już wytłumaczyłem dlaczego.

policyjna prowokacja jest , dresiarze są normalnymi ludźmi

k***a niema sensu tego pisać ...

nie oceniaj tego czego nie znasz dobry ludku
bo człowiek nieznanego się boi

by durny dres

edit: pie**olcie media bo tylko siano z mózgu robią.
PS. cały czas nawijają o tupolewie ?

bulla

2011-05-06, 16:32
kazdy ocenia grupe po jednostce zawsze tak bylo. przykladow masz mnostwo w okolo.

No...........ck

2011-05-06, 16:34
No tak pewnie tak piszę, bo nigdy nie byłem na meczu, a niszczenie wspólnego mienia to forma protestu...
No k***a proszę was, przecież to jest śmieszne. Proponuję trochę samokrytycyzmu, bo mówienie, że niszczenie stadionu i atakowanie ludzi (tak wiem, że tylko go trochę poturbowali i sprawa została nie potrzebnie rozdmuchana, co nie zmienia faktu, że nie mieli go prawa nawet dotknąć) to odpowiedź na prowokację policji i na sytuację w polskiej piłce, jest obrzydliwą hipokryzją. A jak kibice chcą protestować proponuje im strajk włoski.

logarytm

2011-05-06, 16:34
nie do konca w tej sytuacji tutaj kazdy ocenia grupe o jednostce, bo jest pelno tych jelopow co ida na mecz sie napie**alac.

No...........ck

2011-05-06, 16:36
up@ nikt nie powiedział "wszyscy kibice"

DziadMróz

2011-05-06, 16:44
Nie umieją zachować się na stadionie, to niech wypie**alają na pole grać.

bulla

2011-05-06, 16:47
KULTYWATOR napisał/a:

up@ nikt nie powiedział "wszyscy kibice"



do ciebie i do wszystkich

jest takie przyslowie ktore prawdopodobnie taka grupa jak kibole wyznaja ponad wszystko a brzmi ono nastepujaco: jeden za wszystkich, wszyscy za jednego!

asd12033

2011-05-06, 16:59
i h*j dobrze krwua tak bedzie jak nie zaczna k***a grać normalnie tylko jak cioty j***ne grają jak by była taka piłka jak w angli to każdy by patrzył na piłke a nei szukał lepszych zajęc

oroboros

2011-05-06, 18:00
Mi takie zachowanie bardzo przypomina murzynów USA spod McDonalda. k***a no ta sama dzicz. Napie**alać z buta w plery jakąś kamerzystkę..... k***a no samo to, żeby wpie**olic kobiecie buta w plery, zero k***a honoru zero. I wy jeszcze bronicie takich zjebów genetycznych.

Wypie**alajcie kibole j***ni pod McDonaldy do USA ten sam k***a zerowy poziom.

Tfu.

edgar_2

2011-05-06, 18:05
bulla napisał/a:

k***a kogo wy w ogole bronicie? jakis bucow co sie nie potrafia normalnie po ludzku zachodzac. edgar_2 juz pie**olisz na sile. jaki procent tych kiboli to lekarze czy pracownicy biurowi czy inny ktorych wymieniles? 1-2%? reszta to sama recydywa. k***a pracowalem z takim jednym typem co byl kibolem lechii gdansk. sam mowil ze mecz mieli w dupie tylko zeby cos rozjebac i ustawke zrobic zeby sie ponapie**alac. tak k***a sie nacwaniakowal ze 3 miesiace temu przyjechali po niego z listem gonczym do anglii i deportowali do polski i czeka na proces. juz wczesniej siedzial kilka lat w pudle. a tak zj***nego lba jak on ma i jakich on rzeczy nie naopowiadal i jak sie zachowywal to w zyciu nie widzialem. nikt z nim wytrzymac juz w robocie nie mogl. ale ch*j z nim to tylko przyklad jakich jest wielu. a to jak napisales ze lekarze sa kibolami to tylko swiadczy jakimi debilami sa w rzeczywistosci i jakie chore maja lby. normalny czlowiek to szuka odstresowania i adrenaliny w jakis sportach a nie k***a robiac rozroby na stadionach i po za nimi i napie**alajac sie wzajemnie. robia wstyd sobie, kibicom, swoim druzynom i przede wszystkim krajowi i to jak sa pozniej przez nich postrzegani polacy na swiecie. to tylko i wylacznie ich wina ze sa napietnowani przez media. tak jak w twoim przykladzie ktory podales z dzieciakami. trzeba brac odpowiedzialnosc za swe czyny. jak cos odpie**olisz to licz sie pozniej z konsekwencjami i nie miej pretensji do innych jak cie postrzegaja bo i tak ty sp***oliles. pamietaj ze to ty kierujesz wlasnym losem.

ps. prowokacja czy nie. tym razem byla prowokacja a innymi razami wczesniej nie. zreszta na sile to sie wymowke znajdzie do wszystkiego. wytlumacz mi tylko po co kibol kopnal tego kamerzyste albo raczej kamerzystke z tego co sie dowiedzialem? zreszta czy normalny, uczony czlowiek bije kazdego i z kazdym tylko ze ktos cos do niego mowi? normaly czlowiek nie pcha sie w takie rzeczy i albo rozmawia albo odchodzi. ja tylko bije jak ktos mnie dotknie. do tego czasu jest tylko rozmowa.




Postaram się do wszystkiego odwołać.

Sam pie**olisz na siłe hipokryto. Piszesz mi że osoby które ja znam i są kibolami to 1-2% a reszta to recydywa tymsamym piszesz ze Ty znasz jednego kibola i na jego podstawie wrzucasz wszystkich do jednego worka. W dupie byłeś gówno widziałeś. Mam o wiele większą wiedze na temat tego kto "chuliganem" jest a kto nie, znam o wiele więcej osób które brały udział w różnego rodzaju starciach stadionowych czy też poza niż Ty wiec przestań mi tu pie**olić swoimi społeczniackimi teoriami zasłyszanymi w TV albo od znajomych tylko jedź na wyjazd i sam zobacz jak to wygląda.

Napisałeś:
"normalny czlowiek to szuka odstresowania i adrenaliny w jakis sportach a nie k***a robiac rozroby na stadionach i po za nimi i napie**alajac sie wzajemnie. robia wstyd sobie, kibicom, swoim druzynom i przede wszystkim krajowi i to jak sa pozniej przez nich postrzegani polacy na swiecie."

A kim ty k***a jesteś bulla zeby mówić kto co ma robić zeby sie odstresować. pie**olisz o tym ze sie patologia napie**ala ale jak leci Adamek w TV to czekasz do 4 nad ranem zeby zobaczyc jak sie lejąpo mordach za setki tysięcy dolarów. Jeżeli biją się kibice to już jest patologia i najwiekszy problem Polski. Sporty walki to też sport, nie wiem czy słyszałeś o czymś takim. Ale po co rozpie**alać stadion? A no po nic, ale gołymi rękami nie zwalczysz gazu i pałek policyjnych więc chociaż krzesłem można ponapie**alać. Uznasz to za patologie, ok, masz prawo, widocznie nigdy nie widziałeś prowokacji policyjnych na stadionie czy ogolnie wobec kibiców. Też kiedyś uważałem to za patologiczne zachowania póki nie doświadczyłem pewnych rzeczy na własnej skórze. To nas różni, że ja mam pojęcie o czym "pie**ole na siłe" a ty gówno wiesz, tyle co ktoś Ci powiedział czy przeczytałeś gdzieś. Mówisz że robią wstyd. Jaki to wstyd? Gdzie tu widzisz wstyd bo nie wiem.

Napisałeś:
"trzeba brac odpowiedzialnosc za swe czyny. jak cos odpie**olisz to licz sie pozniej z konsekwencjami i nie miej pretensji do innych jak cie postrzegaja bo i tak ty sp***oliles. pamietaj ze to ty kierujesz wlasnym losem. "

Z tym się zgodze tylko że nie ma (nie powinno być) czegoś takiego jak odpowiedzialność zbiorowa. Jeżeli karać to jednostke a nie całą grupę, a w stosunku do kibiców jest to zapomniana zasada bo kare ponosi każdy, bez względu na płeć, wiek czy wine.

ps. nie ma czegoś takiego jak rozmowa, k***a chłopie w jakim ty swiecie żyjesz. gdzie rozmawiac i z kim mi powiedz? z zakłamanymi k***ami z wiejskiej? moze mam isc do prezesa tvp który na pewno jest apolityczny? moze do waltera z tvnu? z kim ty bys chcial tu rozmawiać. porozmawiac to ty se mozesz w klubie z podpitym typem który Cie zachaczył a nie z ogólnopolskimi mediami które mają cie w dupie a pokażą masie to co sie sprzeda a nie koniecznie jest prawdą. media pie**olą prawde i pie**olą ciebie, chcą dobrze sprzedać produkt jakim jest czas antenowy i tylko to sie liczy a nie to ze ty chcesz z nimi rozmawiac i poprosić zeby z łaski swojej nie oczerniali cie w ogólnopolskich mediach i nie nazywali bandytą bo nim nie jesteś. dziennikarzyna ci powie ze jesteś swołocz, wszyscy kibice to patologia i trzeba z takimi jak ty walczyc. raz to zlejesz, drugi, trzeci, ale w koncu twoje wk***ienie osiagnie taki poziom ze wybuchniesz i w sytuacji gdzie ty bedziesz mial prawo głosu (np awantura na stadionie) mu się odwdzięczysz i tez wrzucisz kazdego związanego z mediami do jednego worka, podziekujesz kopem na plecy za wszystkie rzetelne relacje, artykuły i wciskaniu ludziom kitu.

Tak to wygląda czy tego chcesz czy nie, moze to być dla ciebie niedorzeczne, bzdurne, mozesz w to nie wierzyc, nie interesuje mnie to, czy chcesz czy nie taka jest rzeczywistość.

---

Jeszcze jedna ciekawostka. Jeżeli w jakiejś grupie społecznej z którą się człowiek identyfikuje jak np kibice, jest ułamek osób które hm.. sprzeciwiają się ogólnoprzyjętym normom i zaciekle z nimi walczą jak dajmy na to pseudokibice to wyciąga się odpowiednie restrykcje wobec całej grupy a nie wobec tego tylko ułamka. Wrzucanie wszystkich do jednego worka sprawia nie tyle poczucie braku sprawiedliwości wśród większości ale na dodatek sprawia że grupa staje się jeszcze silniejsza jako jedność. Zanikają podziały na chuligan-niechuligan przez co wzrasta poparcie dla tej ułamkowej liczbie osób bo pojawia się wspólny dla całej grupy wróg i w interesie zarówno jednych jak i drugich jest pokonanie go. Efekt jest taki że cała ta nagonka na kibiców tylko umacnia całą grupę, a karanie kilkunastu tysięcy za wybryki 20-30 ludzi mówiąc przy tym że wszyscy to jedna wielka patologia powoduje że i zwykły przecietny Kowalski będący na stadionie, w końcu też się wk***i i rzuci butelką czy krzesłem które będzie koło niego. To też jest częścią psychologii tłumu. Taka mała mądrość gdyby ktoś tego nie zauważył

poison100

2011-05-06, 18:40
"jak leci Adamek w TV to czekasz do 4 nad ranem zeby zobaczyc jak sie lejąpo mordach za setki tysięcy dolarów. Jeżeli biją się kibice to już jest patologia i najwiekszy problem Polski"

czy ty wlasnie porownales Boks, gdzie sa jakies zasady walki, do dzikich kiboli bez zasad, ktorzy atakuja nawet w plecy?

czestek

2011-05-06, 19:28
to według edgara 2 bin laden jest bohaterem bo rozpie**alając wszystko pokazuje sprzeciw. no ale wiecej pisac nie będę, widać, że jest za mocno zapatrzony w kolegów kiboli.

człowieku ze zwierzętami się nie rozmawia.

pozdrawiam zdrowo myślących.

bulla

2011-05-06, 21:10
edgar_2 napisał/a:

Jeszcze jedna ciekawostka. Jeżeli w jakiejś grupie społecznej z którą się człowiek identyfikuje jak np kibice, jest ułamek osób które hm.. sprzeciwiają się ogólnoprzyjętym normom i zaciekle z nimi walczą jak dajmy na to pseudokibice to wyciąga się odpowiednie restrykcje wobec całej grupy a nie wobec tego tylko ułamka. Wrzucanie wszystkich do jednego worka sprawia nie tyle poczucie braku sprawiedliwości wśród większości ale na dodatek sprawia że grupa staje się jeszcze silniejsza jako jedność. Zanikają podziały na chuligan-niechuligan przez co wzrasta poparcie dla tej ułamkowej liczbie osób bo pojawia się wspólny dla całej grupy wróg i w interesie zarówno jednych jak i drugich jest pokonanie go. Efekt jest taki że cała ta nagonka na kibiców tylko umacnia całą grupę, a karanie kilkunastu tysięcy za wybryki 20-30 ludzi mówiąc przy tym że wszyscy to jedna wielka patologia powoduje że i zwykły przecietny Kowalski będący na stadionie, w końcu też się wk***i i rzuci butelką czy krzesłem które będzie koło niego. To też jest częścią psychologii tłumu. Taka mała mądrość gdyby ktoś tego nie zauważył



dobrze napisane. tak jest w rzeczywistosci. ale jest tak tylko przez chore myslenie. myslenie o sobie jak o buntowniku i ze "ja zbawie swiat" bo bede walczyl ze zlem (policja, media itp.). polecam ci film wiezien nienawisci. traktuje on o podobnym problemie pewnego skinheada rasisty. po tym jak trafia on do wiezienia zrozumia ("zrozumia" zle napisane. zapomnialem jak to odmienic w 3os. sorry) na czym polega zycie i milosc do blizniego. zapewne ogladales ten film.

dobrze piszesz ale niekiedy mijasz sie z prawda jak tupolew z lotniskiem.

po pierwsze hipokryta jestes ty broniac tych ludzi. nikt im nie kaze chodzic na mecze i rzucac sie do policji. nikt im nie kaze wyrywac krzeselek i rzucac nimi w policje. policja nigdy pierwsza nie atakuje gazem, palkami, woda czy gumowymi kulkami. oni tylko odpieraja ataki tlumu a w tlumie jest kazdy winny a nie tylko ci co zaczeli. zaden policjant nie bedzie lapal za raczke i spuszczal lania tym co zaczynali tylko bedzie strzelal w tlum zeby go rozpedzic.

jak pisalem wyzej. ludzie oceniaja grupe po jednostkach a to ze znalem jednego kibola ktory jest skonczonym kretynem, debilem (i tak malo powiedziane) to nie wyrabiam sobie opinii na temat reszty tylko na jego osobie a na tym co widze i szlysze m.in w tv rowniez. tym ludziom nikt nie kaze nienawidzic policji i sie z nimi bic. oni nie rozumieja po prostu ze policja jest po to zeby trzymac pozadek. w polsce panuje takie przekonanie ze policjant to pies i k***a i trzeba tepic bo jest to przekazywane z pokolenia na pokolenie. ja mieszkam teraz w anglii i tu nie ma tak ze czy to dzieciaki czy starsi rzucaja sie do policjantow. nie raz jak ide ulica widze biedne dzieciaki rozmawiajace z policjantami czy tez mlodziez. jezeli policja przyjezdza na miejsce zdarzenia to nastepuje natychmastowy spokoj i nikt sie juz nie bije. nikt nie k***uje na policjanta (oczywiscie pisze ogolnie zebys za chwile mi tego nie wypomnial ze pie**ole glupoty bo wiadomo ze zdarzaja sie wyjatki). tu policjant jest szanowany a nie jak w polsce wyszydzany. wez pod uwage to ze polacy maja inna mentalnosc i o tym jest wlasnie mowa. polska i ludzie w niej zyjacy sa 100 lat za murzynami a ci madrzejsi bo tacy tez w polsce sa albo wyj***li z tego kraju i maja go w dupie (jak ja) albo dobrze sie ustawili na miejscu.

rozwiazywanie problemow na drodze walki jest najbardziej prymitywnym sposobem jaki zna ludzkosc i stosuja ja tylko prymitywi. mozna byc zarazem lekarzem i prymitywem. mozna byc nauczycielem i pedofilem. i nie zmienia to faktu ze nie wszyscy nauczyciele od razu tacy sa. tak samo z kibolami. sa i lekarze i prawnicy ale wiekszosc to recydywa. no chyba ze faktycznie wiekszosc z tych ludzi ma dobre prace i rodziny a wieczorami dla zabawy i arenaliny wychodza sie napie**alac i niszczyc stadiony i samochodu ludzi. w takim razie jest gorzej niz myslalem.

edgar_2 napisał/a:

A kim ty k***a jesteś bulla zeby mówić kto co ma robić zeby sie odstresować. pie**olisz o tym ze sie patologia napie**ala ale jak leci Adamek w TV to czekasz do 4 nad ranem zeby zobaczyc jak sie lejąpo mordach za setki tysięcy dolarów.



juz ktos wyzej ci wytlumaczyl. ja ci cos innego wytlumacze. znowu mnie zle zrozumiales. znowu twoja polska mentalnosc typu "nie mow mi co mam robic" a ja tylko podalem ci przyklad a ty od razu sie obrazasz. podalem przyklad co robia normalni ludzie. w tym miejscu mozemy sie klocic co dla ciebie jest normalne a co dla mnie. powiem ci ze nie wazne co dla ciebie jest norma patrz sie na to co jest normalne. taki przyklad: dla bin ladena normalne jest zaslonienie sie wlasna zona ktory urodzila mu dzieci a dla reszty swiata jest to popie**olone. wiec dalej uwazasz za normalne robienie ustawek i chodzenie na mecze nie po to zeby obejrzec mecz tylko rozjebac stadion? (i znowu zebys mnie zle nie zrozumial. nie chodzi mi o to ze wszyscy kibole po to chodza na mecze tylko mowie ogolnie o grupie jak sie na nia patrze).

edgar_2 napisał/a:

Napisałeś:
"trzeba brac odpowiedzialnosc za swe czyny. jak cos odpie**olisz to licz sie pozniej z konsekwencjami i nie miej pretensji do innych jak cie postrzegaja bo i tak ty sp***oliles. pamietaj ze to ty kierujesz wlasnym losem. "

Z tym się zgodze tylko że nie ma (nie powinno być) czegoś takiego jak odpowiedzialność zbiorowa. Jeżeli karać to jednostke a nie całą grupę, a w stosunku do kibiców jest to zapomniana zasada bo kare ponosi każdy, bez względu na płeć, wiek czy wine.



w poscie wyzej napisalem. jeden za wszystkich, wszyscy za jednego. czyli mowisz mi ze jezeli ktorys kibol dostaje od 3 typow wpie**ol to jego koledzy mu pomoga i im wpie**ola. ale jezeli juz idzie cala grupa i kilku kolesi rozpie**ala lusterka w samochodach i wybiega wkorwiony kowalski z pistoletem i zaczyna napie**alac do wszyskich jak leci to juz zle. widzisz moze i zle ale dla kowalskiego nie wazne ktory to rozj***l mu lusterko bo go nie widzial i nie zlapie. jest wk***iony ze ida ch*je i dla zabawy rozpie**alaja mu auto wiec w nerwach strzela do wszystkich. widzisz to jest odpowiedzialnosc zbiorowa. te "ch*je" gdyby chcieli i im nie odpowiadalo to by sami sposcili wpie**ol temu co rozpie**ala te samochodu i wyj***liby go z grupy bo nie chcieliby miec przej***ne. tak jest w innych grupach ale nie u kiboli. w takim wypadku cala grupa godzi sie poniesc konsekwencje za czyny jednej osoby.

edgar_2 napisał/a:

ps. nie ma czegoś takiego jak rozmowa, k***a chłopie w jakim ty swiecie żyjesz. gdzie rozmawiac i z kim mi powiedz? z zakłamanymi k***ami z wiejskiej?



znowu nie zrozumiales. pisalem ogolnie w sytuacjach np. pod barem. nie chodzilo mi o to zeby isc na wiejska rozmawiac z k***ami. te k***y z wiejskiej nie wymyslili sobie pladrowania stadionow i nie robia ustawek. to kibole pierwsi zaczeli wiec nie widze sensu rozmawiac o czyms co jest tak oczywiste jak normalne zachowanie na meczach. moze ktoregos razu jak wszyscy przyjda normalnie ubrani na mecz i beda normalnie ogladac mecz i kibicowac jak to jest w anglii (ja chodze czasami na mecze leeds united) to zadna policja nie bedzie miala nic do roboty i wszyscy beda szczesliwi. to kibice powinni pierwsi sie zmienic a nie plakac ze policja ich prowokuje.

edgar_2 napisał/a:

Tak to wygląda czy tego chcesz czy nie, moze to być dla ciebie niedorzeczne, bzdurne, mozesz w to nie wierzyc, nie interesuje mnie to, czy chcesz czy nie taka jest rzeczywistość.



moze kazdemu takiemu pseudokibicowi przydaloby sie spotkanie kilka godzin z psychologiem tak w grupie. moze kilka pozadnych argumentow i przykladow zmieniloby troche ich myslenie na normalne. ja mysle ze podalem ci dobre przyklady i przemyslalem to co napisalem wiec wysylam post.

mam nadzieje ze zastanowisz sie dluzej nad swoim rozumowaniem i przyznasz mi racje w moim mysleniu (ogolnym mysleniu).

Go...........ta

2011-05-07, 00:24
hmmm no ostatecznie wychodząc z założenia, że większość to kretyni , daj im się napie**alać z innymi kretynami, niech się powyrzynają w p*zdu :)

Pralkosuszarka

2011-05-07, 01:03
czy to nie są kibice lecha poznan? ci ktorzy uwazaja sie na niedoscigniony w Polsce wzor? smiech na sali, słoma z butów i wieśniarstwo wychodzi.

Pozdrowienia dla opluwajacego kobiety litara, kolejnego wsiura z poznania.