18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

e31 850CSi jedzie 300km/h+

mcmt • 2011-02-21, 14:30
Czuć prędkość, nawet na takim kiepskim filmiku... Trzeba przypomnieć, że auto jest z lat '90.

mcmt

2011-02-22, 00:29
tupak napisał/a:

(V-ka może pić tylko Pb98).


:wtf: czego to się na sadolu nie dowiesz...
tupak napisał/a:

Kupiłem swoje V8 jako drugi samochód pracując jako kierowca śmieciarki


Wiedzę też brał ze śmieciarki pewnie...

orbi666

2011-02-22, 03:44
Też bym chciał tak dopie**olić tylko benzyny szkoda :(

Gienek2

2011-02-22, 08:12
tam były 3 albo 4 wersje silnikowe więc nie wiadomo którą koleś ma bo różnica mocy między najsłabszą a najmocniejszą to ze 100koni więc w h*j. poza tym to marzenie...

to śmieciarki robią V8?"

kukaniu69

2011-02-22, 11:43
Tylko wir w baku i przeciag w portfelu :)

tupak

2011-02-22, 12:56
kurtz333 napisał/a:

@up
po ch*j Ci 3 samochody?



Mam takie hobby - przeszkadza Ci to w czymś???

Gienek2 napisał/a:

tam były 3 albo 4 wersje silnikowe więc nie wiadomo którą koleś ma bo różnica mocy między najsłabszą a najmocniejszą to ze 100koni więc w h*j. poza tym to marzenie...

to śmieciarki robią V8?"



Była jedna CSi 380-konna.

Robią duuużo śmieciarek V8 co nie zmienia faktu że nigdzie nie napisałem że moja miała V8 (2.5TDI).

mcmt

2011-02-22, 13:29
To może się dowiemy jakiś rewelacji co 2.5TDI "może TYLKO pić..."?

Pajoresko

2011-02-22, 14:22
A Ja wam mówie, że to jest nie prawda! autor filmiku po prostu go przyśpieszył ( coś jak przy przewijaniu).

Sam posiadam auto z roku 89r. i na autostradzie przy 160 km/h ( na oko, bo prędkościomierz nie działa) prawie silnik zatarłem. Z rury wydechowej wylatywał biały dym ( olej dostał się do tłoków ) i w lusterku wstecznym nic nie było widać, więc musiałem zjechać na pobocze i reanimować zagotowany silnik..

tupak

2011-02-22, 14:54
mcmt napisał/a:

To może się dowiemy jakiś rewelacji co 2.5TDI "może TYLKO pić..."?



Czepiasz się słówka "pić" czy o ch*j Ci chodzi. W takim razie specjalnie to wytłumaczę:
Pić znaczy "spalać" tudzież "napędzany jest" mówiąc potocznie o aucie. Dodałem to w nawiasie by dodatkowo zwiększyć obraz kosztów bo jak wiadomo Pb98 jest droższa a silnik 4.2 w przeciwieństwie do protoplasty 3.6 nie zadowala się (czy może znów użyłem złego słowa - nie chodzi w każdym razie o to że będzie niewesoły lub smutny jak mu wleję niskooktanowe paliwo; jednak przeczytaj zadowala jako wymaga) Pb95. Czyli pije tylko Pb98 bo jak mu zaleję Pb95 to jest smutny i stuka palcem w stół.

A 2.5TDI pił wszystko, nawet Pb95 (niechcaco) i denaturat (celowo) wypił.

tupak

2011-02-22, 15:51
cojo100 napisał/a:

http://www.bmw-tech.pl/bmw/seria_8/e31/71/e31_850csi.html

parę danych o tym autku :) calkiem mozliwe ze tyle pyknie



Przy 300km/h miałby ok 6000obr na 6 biegu a ten silnik ma max przy 5300... Tak jak pisałem minimum to 430KM przy optymalnych dla tej prędkości obrotach. Praw fizyki nie oszukasz.

mcmt

2011-02-22, 15:52
tupak napisał/a:

Pb98 jest droższa a silnik 4.2 w przeciwieństwie do protoplasty 3.6 nie zadowala się (czy może znów użyłem złego słowa - nie chodzi w każdym razie o to że będzie niewesoły lub smutny jak mu wleję niskooktanowe paliwo; jednak przeczytaj zadowala jako wymaga) Pb95. Czyli pije tylko Pb98 bo jak mu zaleję Pb95 to jest smutny i stuka palcem w stół.


Czas troche poczytać o paliwach i co to jest liczba oktanowa... Wolnossący silnik o niskim stopniu sprężania powinien mieć lane paliwo o jak najmniejszej, dopuszczalnej przez producenta liczbie oktanowej. Lejąc Pb98, 99 czy 100 do silnika bez sprężarki możesz jedynie utracić trochę mocy.
A "Stukanie palcem w stół" przy zaprezentowanym poziomie wiedzy domniemam, że byłoby zbyt daleko idącym posunięciem interpretować jako "spalanie stukowe".
tupak napisał/a:



Przy 300km/h miałby ok 6000obr na 6 biegu a ten silnik ma max przy 5300... Tak jak pisałem minimum to 430KM przy optymalnych dla tej prędkości obrotach. Praw fizyki nie oszukasz.


:shock: Kolejne rewelacje... Skąd te dane?

cracker10

2011-02-22, 17:27
A propos dobrych osiągów, tutaj ford 1.8 turbo

Nevitro

2011-02-22, 18:46
Nie patrzyłem all ale widzę że kombinujecie i kombinujecie...
A to zadanie z 1 klasy gimnazjum :/

V=t*s [V - prędkośc, t - czas, s - droga]
285 km/h = 120 s * 's' [t - czas podajemy standardowo w sekundach + teraz dzielimy to przez 's', zaznaczyłem tak abyście nie mylili tego ze skrótem od sekund]
285 km/h / 's' = 120s [dzielimy przez już wiadome 'V']
's' = 120s / 285 km/h [ustalamy wspólne jednostki]
's' = 2/60 h / 285 km/h [skreślają się 'h' tzw. trybem na krzyż]
's' = 570/60 km
's' = 9,5 km

Więc ta pierwsza osoba dobrze wyliczyła, ale tak jak on liczy tylko elita polskiej młodzieży, więc tutaj macie jak przeważnie liczą dzieci, bo inaczej to nie zrozumiecie.

tupak

2011-02-22, 22:51
mcmt napisał/a:


Czas troche poczytać o paliwach i co to jest liczba oktanowa... Wolnossący silnik o niskim stopniu sprężania powinien mieć lane paliwo o jak najmniejszej, dopuszczalnej przez producenta liczbie oktanowej. Lejąc Pb98, 99 czy 100 do silnika bez sprężarki możesz jedynie utracić trochę mocy.
A "Stukanie palcem w stół" przy zaprezentowanym poziomie wiedzy domniemam, że byłoby zbyt daleko idącym posunięciem interpretować jako "spalanie stukowe".

:shock: Kolejne rewelacje... Skąd te dane?



Dopuszczalna minimalna liczba oktanowa dla V8 4.2 to właśnie 98 oktanów a spalanie stukowe występuje gdy liczba jest zbyt niska (w duuuużym uproszczeniu). Lejąc paliwo o wyższej liczbie oktanowej niż zalecane tracisz minimalnie moc i zwiększa się spalanie ze względu na mniejszą kaloryczność wysokooktanowego paliwa. Poza tym gdzie ja napisałem że nie jest tak jak ogólnikowo napisałeś. Ja już się w życiu naczytałem o czym Ty chcesz mnie pouczać.

A co do obrotów w CSi to prosta matematyka - myślę że taki znawca potrafi to policzyć:p
dla ułatwienia dane:
przełożenie główne 2,93:1
przełożenie 6 biegu 0,83:1
opony 265/40 R17

mcmt napisał/a:



A "Stukanie palcem w stół" przy zaprezentowanym poziomie wiedzy



Po czym oceniasz poziom mojej wiedzy?

mcmt

2011-02-23, 10:58
tupak napisał/a:

Dopuszczalna minimalna liczba oktanowa dla V8 4.2 to właśnie 98 oktanów


Tylko dla V8 z "S" (S4, S6, S8) było niby zalecana Pb98. Masz to przy wlewie napisane? Bo pozostałe V8, w tym również 4.2 mają Pb95.
tupak napisał/a:


A co do obrotów w CSi to prosta matematyka - myślę że taki znawca potrafi to policzyć:p
dla ułatwienia dane:
przełożenie główne 2,93:1
przełożenie 6 biegu 0,83:1
opony 265/40 R17


Nie przeliczałem tego nigdy, ale wystarczy, że felgi będzie miał inne, na takich prędkościach promień koła będzie miał ogromne znaczenie.

Ale chodziłoby tu tylko o prędkość mierzoną GPSem.