18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Dzień Weterana, szacunek i wsparcie

Pan_Generał • 2013-03-15, 22:06
Niebawem ten i kilka innych filmików pojawiać się zaczną w ramach kampanii społecznej.
Może dzięki nim ktoś chwilę pomyśli zanim zabierze głos na forach internetowych.


muraaas

2013-03-17, 01:26
dominik294 na prawdę nie widzisz różnicy między walką z wrogiem a walką w interesie obcych mocarstw ? Wierz mi że jakby hamerykanie odkryli u nas ropę i postanowili obalić krwawe rządy Tuska to sam wziął bym karabin. Ale za żadna kase nie poszedł bym na czyjąś wojnę.

Ranger

2013-03-17, 01:36
Mieliśmy już walentynki, później zaj***liśmy Halloween to teraz trzeba robić huczny ''Dzień weterana'', jak u naszych ulubionych ''sojuszników''...

le_Roi_des_fous

2013-03-17, 02:25
Strasznie mnie wk***iają ludzie którzy nazywają Polskich żołnierzy najemnikami. Dali się nabrać na PR-owskie sztuczki polityków zrzucania odpowiedzialności na doły (w tym wypadku na żołnierzy) typu: "nikogo nie zmuszamy jadą tylko ochotnicy" (a jak odmówisz to nie przedłużymy ci kontraktu).

Ranger

2013-03-17, 03:15
Cytat:

Dali się nabrać na PR-owskie sztuczki polityków zrzucania odpowiedzialności na doły (w tym wypadku na żołnierzy) typu: "nikogo nie zmuszamy jadą tylko ochotnicy" (a jak odmówisz to nie przedłużymy ci kontraktu).



pie**olisz. To jest miejska legenda i jeszcze się nie zdarzyło, żeby komuś z powodu odmowy wyjazdu nie przedłużono kontraktu. Na misję jadą głównie ochotnicy i nie ma sensu nikogo zmuszać do wyjazdu, bo chętnych jest tylu, że kilka kontyngentów byś obsadził.

Eliot Imperio

2013-03-17, 04:28
Mam znajomego, który jest kapitanem. Był na misji 2 razy, za każdym razem z własnej nie przymuszonej woli. Nie wspomina tego czasu dobrze, ale nie jest też zj***nym trepem, o których często mi opowiada. Mam też kumpla, którego ojciec dosyć wysoko stoi w wojsku i też miałem okazje usłyszeć kilka ciekawych historii, jak za nasze pieniążki bawią się w wojsko wysocy rangą. Owszem, chlali kiedyś w woju na umór, dziś to nie ma miejsca. Koleś- kapitan, często mówił że mają niezapowiedziane kontrole na zawartość alkoholu, o innych używkach nie wspomnę. Ciężko dziś dostać się do woja, zwłaszcza bez znajomości, a ludzie, którzy służą dłuższy czas boją się o stratę pracy a przede wszystkim stopnia jaki zdobyli. Nigdy nie oceniałem tego, czy nasza interwencja na bliskim wschodzie była czy nie była słuszna, i tak nie mamy na nią wpływu więc po co strzępić jęzor po próżnicy. Nie Ty tam służysz i nie Ty decydujesz czy jedziesz czy nie.
I błagam, nie mówcie tutaj o żołnierzach z okresu IIWŚ, bo po primo wtedy walczyli o wolność a ultimo, była to walka o coś. Co dobrego przyniosła ta interwencja tam? Poza zabiciem Bin Ladena- po tak wielu latach, czy pojmaniem Hussaina żadnych większych sukcesów nie było, o ile w ogóle można te dwie rzeczy sukcesem nazwać.

Owszem, nie podoba mnie się to, że nasze chłopaki ryzykują zycie, bo ktoś chce się przypodobać amerykańcom, którzy srają na nas z góry i mają nadzieje, że w razie W przyjdzie z odsieczą. Nie nauczyli się nic z historii, która jasno mówi, że nikt prócz nas samych nie pomoże gdy będzie trzeba, bo będą bać się o własną dupe. A zważywszy na to, w jakim położeniu topograficznym w europie jesteśmy, niestety nie mamy zbyt optymistycznych prognoz. Rosjanie mogliby wjechać do nas jak do siebie i ręke sobie daje uciąć, że Unia wystosowałaby "protest" i ostrzeżenie, że takie działanie może spotkać się ze zdecydowaną reakcją z ich strony. Tak jak 70 lat temu...

EdmundKemper

2013-03-17, 11:22
Eliot Imperio napisał/a:

Co dobrego przyniosła ta interwencja tam? Poza zabiciem Bin Ladena- po tak wielu latach, czy pojmaniem Hussaina żadnych większych sukcesów nie było, o ile w ogóle można te dwie rzeczy sukcesem nazwać.



Polacy schwytali już kilkudziesięciu mniejszych lub większych przywódców Talibów.

Eliot Imperio napisał/a:

Owszem, nie podoba mnie się to, że nasze chłopaki ryzykują zycie, bo ktoś chce się przypodobać amerykańcom, którzy srają na nas z góry i mają nadzieje, że w razie W przyjdzie z odsieczą. Nie nauczyli się nic z historii, która jasno mówi, że nikt prócz nas samych nie pomoże gdy będzie trzeba, bo będą bać się o własną dupe.



Nie porównywać żołnierzy z okresu IIWŚ bo to nie te czasy, ale porównywanie sojuszników i sytuacji na świecie już jest ok? Teraz są inne czasy i mogę się o ch*ja założyć, że teraz nikt by nie wypiął dupy na sojuszników. Za dużo krajów ma możliwość siania zniszczenia i zbyt mało jeden wie o drugim. Poza tym teraz na świecie są takie sojusze, że w sumie Nam jako Polakom nic wielkiego nie grozi poza Talibami i komunistami z Korei Północnej.

Dobrutro

2013-03-17, 12:24
EdmundKemper napisał/a:

Nam jako Polakom nic wielkiego nie grozi poza Talibami i komunistami z Korei Północnej.



Ale ty pieprzysz. :| Żołnierz jest żołnierz, walczy. To jest służba i dyscyplina. On nie decyduje za co ma walczyć. Tylko politycy decydują, a naszych polityków MY wybieramy. Więc jeśli nasi żołnierze walczą gdzieś, gdzie nie widzimy jako obywatele interesu. To czemu do cholery społeczeństwo nie wywiera presji przy wyborach? Żołnierzowi należy się mimo to szacunek, bo nosi mundur TWOJEGO kraju. Narażają dupę, byś sam nie musiał iść. Bo jakby nie było chętnych do wojska to by wrócił pobór i by Cię wysłali jak Rosjanie swoich poborowych do Afganistanu.

Eliot Imperio

2013-03-17, 13:27
EdmundKemper napisał/a:



Polacy schwytali już kilkudziesięciu mniejszych lub większych przywódców Talibów.



Nie porównywać żołnierzy z okresu IIWŚ bo to nie te czasy, ale porównywanie sojuszników i sytuacji na świecie już jest ok? Teraz są inne czasy i mogę się o ch*ja założyć, że teraz nikt by nie wypiął dupy na sojuszników. Za dużo krajów ma możliwość siania zniszczenia i zbyt mało jeden wie o drugim. Poza tym teraz na świecie są takie sojusze, że w sumie Nam jako Polakom nic wielkiego nie grozi poza Talibami i komunistami z Korei Północnej.




Widzę, że chyba jednak optymizm Cię nie odpuszcza. Pamiętasz sytuacje w Gruzji? Jak wiele krajów poleciało tam żeby pomóc? Zobacz, ile państw pod groźbą ataków terrorystycznych wycofało swoje wojska z iraku czy afganu. I widzę, że ładnie się TV naoglądałeś, skoro uważasz że Polakom nie grozi nic poza Talibami i Koreą Płn. Stary, czy ty żyjesz na tym samym świecie co ja? Putin łapki zaciera, chociażby akcja z tarczą antyrakietową. Zbyt mało wie jeden o drugim? Chłopie, przestań. Tak, sojusznicy nie zmienili się nic a nic. Niemcy znowu chcą miec monopol na wszystko co w UE, francuzi przez swoją słabość kraju mają praktycznie islam zamiast chrześcijaństwa, grecy tak sobie szaleli za nasze pieniądze, że jak się skończyło, to teraz popatrz co tam się dzieje. Hiszpanie to samo, banda nierobów i wiecznych imprezowiczów. Anglicy są tak przetasowanym kulturowo narodem, że aż sami się w tym wszystkim gubią. My jako jedyni, nie mamy problemów ani z murzynami ani z islamem, za to jestesmy okradani przez tych, których sami wybieramy w urnach. I co, sądzisz że jak ruskie wpadną, to niemcy popędzą nam na odsiecz? Czy może czesi? Albo francuzi? Myślę, że na angoli również możesz liczyć. Odwołaj to z tym ku*asem, bo obawiam się, że niedługo możesz go stracić.

dominik666

2013-03-17, 18:27
astmuus chętnie sie z tobą spotkam żebyś mi to w twarz powiedział internetowa obciągaro.

astmuus

2013-03-17, 20:00
Kekekekekeke, a proszę bardzo. Tyle, że ja swoich danych nie podam ; ).

billabong

2013-03-17, 21:12
astmuus

pisac po polsku umiem. wiec z takimi tekstami skoncz wasc pan. to ze nie uzywam polskich znakow nie oznacza ze jestem tepym idiota... w sumie w dupie mam twoja wypowiedz na moj temat :)

Poza tym czemu czepiacie sie zwyklych szeregowych zolnierzy?? czepiajcie sie ich dowodcow za wydanie takich a nie innych rozkazow. nie wykonasz to bedziesz mial przej***ne.

(astmus wiem wiem dużo wyrazów jest podkreślonych :) )

Pozdrawiam:)

EdmundKemper

2013-03-17, 21:59
Dobrutro napisał/a:

Ale ty pieprzysz. :| Żołnierz jest żołnierz, walczy. To jest służba i dyscyplina. On nie decyduje za co ma walczyć. Tylko politycy decydują, a naszych polityków MY wybieramy. Więc jeśli nasi żołnierze walczą gdzieś, gdzie nie widzimy jako obywatele interesu. To czemu do cholery społeczeństwo nie wywiera presji przy wyborach? Żołnierzowi należy się mimo to szacunek, bo nosi mundur TWOJEGO kraju. Narażają dupę, byś sam nie musiał iść. Bo jakby nie było chętnych do wojska to by wrócił pobór i by Cię wysłali jak Rosjanie swoich poborowych do Afganistanu.



k***a człowieku. Od dwóch lat staram się o przyjęcie do wojska, a Ty mnie oskarżasz jakbym ich od żołdaków i najemników wyzywał. Bardzo dobrze, że wróciłby przymusowy pobór do wojska. Jestem jak najbardziej za.

Eliot Imperio napisał/a:

Widzę, że chyba jednak optymizm Cię nie odpuszcza. Pamiętasz sytuacje w Gruzji? Jak wiele krajów poleciało tam żeby pomóc? Zobacz, ile państw pod groźbą ataków terrorystycznych wycofało swoje wojska z iraku czy afganu. I widzę, że ładnie się TV naoglądałeś, skoro uważasz że Polakom nie grozi nic poza Talibami i Koreą Płn. Stary, czy ty żyjesz na tym samym świecie co ja? Putin łapki zaciera, chociażby akcja z tarczą antyrakietową. Zbyt mało wie jeden o drugim? Chłopie, przestań. Tak, sojusznicy nie zmienili się nic a nic. Niemcy znowu chcą miec monopol na wszystko co w UE, francuzi przez swoją słabość kraju mają praktycznie islam zamiast chrześcijaństwa, grecy tak sobie szaleli za nasze pieniądze, że jak się skończyło, to teraz popatrz co tam się dzieje. Hiszpanie to samo, banda nierobów i wiecznych imprezowiczów. Anglicy są tak przetasowanym kulturowo narodem, że aż sami się w tym wszystkim gubią. My jako jedyni, nie mamy problemów ani z murzynami ani z islamem, za to jestesmy okradani przez tych, których sami wybieramy w urnach. I co, sądzisz że jak ruskie wpadną, to niemcy popędzą nam na odsiecz? Czy może czesi? Albo francuzi? Myślę, że na angoli również możesz liczyć. Odwołaj to z tym ku*asem, bo obawiam się, że niedługo możesz go stracić.



Z tym, że Gruzja nie jest w NATO. No skoro wycofali swoje wojska pod groźbą ataków terrorystycznych to właśnie o tym mówię, że istnieje zagrożenie Polski z tej właśnie strony. Nie oglądam wszelakich wiadomości, może prócz TVN24, ale ten kanał tylko i wyłącznie w celach rozrywkowych. A nie wie zbyt mało jeden o drugim? Więc odpowiedz na pytanie jakie bronie posiada np. wspomniana już Korea Północna. Oczywiście poza tymi, do których oficjalnie się przyznają. Bo nie wierzę, że zagrożeniem militarnym dla Polski może być jakikolwiek kraj europejski. Na Zachód nawet nie patrzę, bo to paranoja co tam wyprawiają. Nigel Farage to jedyny człowiek, dzięki któremu wierzę jeszcze w ludzi. Ruskie nie wpadną do Nas. To tak prawdopodobne jak to, że będziemy kiedyś mieszkać w kosmosie. Ani nawet z drugiej strony nie liczyłbym na pomoc Niemców. Nie odwołam, bo jestem przekonany do swoich poglądów, a z tego co wiem to mam prawo je wyrażać.

Ranger

2013-03-18, 16:12
Cytat:

Bo nie wierzę, że zagrożeniem militarnym dla Polski może być jakikolwiek kraj europejski. Na Zachód nawet nie patrzę, bo to paranoja co tam wyprawiają. Nigel Farage to jedyny człowiek, dzięki któremu wierzę jeszcze w ludzi. Ruskie nie wpadną do Nas. To tak prawdopodobne jak to, że będziemy kiedyś mieszkać w kosmosie. Ani nawet z drugiej strony nie liczyłbym na pomoc Niemców.



Heh, jakbym słyszał Polaków z dwudziestolecia międzywojennego. Oni też byli przekonani, że nic im nie zagraża dzięki traktatowi o wzajemnym wsparciu z Francją i Anglią, więc odrzucali wszelkie propozycje rozmowy ze strony Niemców. A potem obudzili się z ręką w nocniku, gdy angielskie gazety napisały, że Anglicy nie będą umierać za Gdańsk...
I nie był to jedyny przypadek w historii, kiedy wystawiono nas do wiatru, ale jak to się mówi ''Historia lubi się powtarzać'' i ty właśnie potwierdzasz tą regułę.

EdmundKemper

2013-03-18, 17:05
Ranger napisał/a:



Heh, jakbym słyszał Polaków z dwudziestolecia międzywojennego. Oni też byli przekonani, że nic im nie zagraża dzięki traktatowi o wzajemnym wsparciu z Francją i Anglią, więc odrzucali wszelkie propozycje rozmowy ze strony Niemców. A potem obudzili się z ręką w nocniku, gdy angielskie gazety napisały, że Anglicy nie będą umierać za Gdańsk...
I nie był to jedyny przypadek w historii, kiedy wystawiono nas do wiatru, ale jak to się mówi ''Historia lubi się powtarzać'' i ty właśnie potwierdzasz tą regułę.



Czy jest teraz ktoś pokroju Stalina, Lenina czy chociażby Hitlera? To, że Niemcy chcą opanować Europę nie ma nijak związku z podłożem militarnym. Poza tym... Nie musi Nas Zachód ratować. 200 lat temu Francja nam pomagała, 100 lat temu nie. Więc teraz? "Historia lubi się powtarzać." To tylko głupie frazesy i nie przywiązuje do nich większej wagi. Coś jak przysłowia.

Ranger

2013-03-19, 02:04
Cytat:

Czy jest teraz ktoś pokroju Stalina, Lenina czy chociażby Hitlera?



Faktycznie, brak despotycznego dyktatora jest gwarancją bezpieczeństwa... Facet, ty się z choinki urwałeś czy wiedzę czerpiesz z ''Modern Warfare'' ? Podczas pierwszej wojny światowej nie miałeś holocaustu i gułagów, a również wojna wybuchła.

Cytat:

Poza tym... Nie musi Nas Zachód ratować.



No tak, przecież w spotach MON'u zobaczyłeś potężną armię, która sama poradziłaby sobie z potencjałem militarnym Rosji i Chin razem wziętych, więc śpisz spokojnie... :lol:

Cytat:

Więc teraz? "Historia lubi się powtarzać." To tylko głupie frazesy i nie przywiązuje do nich większej wagi.



Tak właśnie mówili ci, którzy popełniali niewybaczalne błędy, których można było uniknąć dzięki znajomości historii...

Wciąż najlepszym przykładem jest Gruzja, która w NATO nie jest, ale posiada ''silnie związany'' sojusz militarno-gospodarczy ze Stanami Zjednoczonymi, które obiecywały(i nadal to robią) wsparcie. Tuż przed interwencją w Osetii płd. nawet przeprowadzili wspólne manewry z gruzińskimi siłami, ale kiedy do granicy zbliżały się rosyjskie jednostki wszyscy szkoleniowcy USA po prostu stamtąd sp***olili zostawiając przy okazji trochę sprzętu, które później zgarnęli Rosjanie. Dunkierka - mówi ci to coś? A no tak, przecież jesteś historycznym ignorantem, więc pewnie nie.

Słaby przykład ? Jest jeszcze jeden - Korea Północna. Ten kraj już od wielu lat destabilizuje region, grozi praktycznie wszystkim(ale w szczególności kolejnym wielkim sojusznikom USA - Korei płd.) i otwarcie mówi o swoich wojskowych programach nuklearnych. Poza protestami, narzucaniu śmiesznego embarga i pie**oleniu jakie to złe ani NATO, ani Świat ani tym bardziej USA nic z tym nie robią.
Za to Iran, który oficjalnie mówi, że nie rozwija militarnych programów nuklearnych ani nie destabilizuje regionu(bo robi to Izrael) ani nawet nie przejawia żadnych ekspansjonistycznych objawów jest obecnie największym wrogiem Świata i Stanów Zjednoczonych tylko ze względu na żydowskie podejrzenia. Dlaczego ? A no bo na zniszczeniu Iranu USA może coś zyskać, tak jak to było w przypadku Iraku i Afganistanu, a pomoc takim cienkim państewkom jak Gruzja czy Korea to bezwartościowa śmierć żołnierzy nie poparta żadnymi profitami, a przy okazji można jeszcze się narazić takim potęgom jak Chiny czy Rosja.

Czy my możemy zaoferować NATO albo USA coś, co będzie warte ewentualnej pomocy militarnej w razie konfliktu ? Nie bądźmy śmieszni...