18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Dlaczego nie daję Owsiakowi...

Mr.Drwalu • 2013-01-07, 11:08


Młodzieży zbierającej do puszek WOŚP można w prosty sposób wyjaśnić naszą odmowną decyzję. Zamiast dyskutować, wręczać krótki wypunktowany spis argumentów. Wystarczy wydrukować sobie mały zapasik i ruszyć w miasto. Proponuję coś w tym rodzaju:

DLACZEGO NIE DAJĘ OWSIAKOWI PIENIĘDZY:

Pieniądze z WOŚP nie trafiają do chorych dzieci, tylko do „chorych” czyli niedofinansowanych instytucji publicznych, jakimi są szpitale. Działalność charytatywna powinna z definicji trafiać do osób (Caritas = miłosierdzie można okazywać osobom, a nie instytucjom)

WOŚP nie pomaga chorym dzieciom, tylko uzupełnia braki wyposażenia szpitali, odciążając w ten sposób budżet państwa z ustawowego obowiązku zapewnienia opieki zdrowotnej swoim obywatelom z zebranych podatków. Wrzucając pieniądze do puszki płacę podatek drugi raz.

Owsiak tylko za część zebranych pieniędzy (ok. 50%) kupuje sprzęt dla szpitali. Reszta idzie na koszty obsługi imprez i koszty własne fundacji. Można to sprawdzić w sprawozdaniu finansowym fundacji dostępnym w internecie. Nie wszyscy artyści grają za darmo, niektórzy pobierają spore gaże. Fundacja wydaje milionowe kwoty na własną siedzibę, nowe samochody, sprzęt studyjny, tzw. „działania propagatorskie”, etaty pracowników itp.

Zgodnie ze statutem fundacji WOŚP, tylko pieniądze z działalności gospodarczej fundacja musi wydać na cele statutowe, czyli ochronę zdrowia. Natomiast pieniądze uzyskane ze zbiórek publicznych, aukcji, darowizn, imprez może legalnie wydać na dowolny cel.

Fundacja WOŚP jest 100% udziałowcem spółki „Złoty Melon”, a J. Owsiak jej prezesem. Spółka w przeciwieństwie do fundacji nie musi ujawniać sprawozdania finansowego. Po co istnieje i dlaczego jest ściśle powiązana z WOŚP?

Zebrane pieniądze Owsiak przetrzymuje do jesieni danego roku obrachunkowego nalokatach, a z odsetek (kilka milionów zł), jak twierdzi, organizowany jest Przystanek Woodstock. Nie chcę, aby z moich datków, a nawet odsetek od nich była finansowana impreza pod hasłem „róbta co chceta”, na której nie obowiązują żadne zasady moralne, a nieletnia młodzież używa narkotyków i alkoholu. Na każdym Przystanku Woodstock promowana jest sekta Hare Kriszna (ma stałą „wioskę”). Jak wygląda ta impreza można zobaczyć wpisując w YT: Przystanek Woodstock.

Koszty obsługi WOŚP są bardzo wysokie. Część Owsiak pokrywa z zebranych pieniędzy poważnie uszczuplając kwotę przeznaczoną na zakup sprzętu. Resztę pokrywają np. budżety telewizji publicznej (czas antenowy), budżety miast (en. elektryczna, ochrona policji i straży miejskiej itp.), budżet Obrony Narodowej (np. przelot Owsiaka samolotem F16 w 2010r.) To wszystko są pieniądze z naszych podatków.

Sprzęt dla szpitali kupowany jest bez przetargów, a szpital nie ma wpływu na wybór firmy i negocjację umowy kupna. Sprzęt często stoi nierozpakowany, bo materiały eksploatacyjne do urządzeń są zbyt drogie, lub szpital nie ma pieniędzy na dodatkowy etat dla osoby obsługującej. Są poważne wątpliwości, na jakiej zasadzie wybierane są firmy od których WOŚP kupuje sprzęt.

WOŚP nie jest apolityczna. Przy okazji tej imprezy promują się politycy (szczególnie jednej opcji).

Caritas zbiera rocznie wielokrotnie większą kwotę bez rozgłosu i wydawania publicznych pieniędzy, a pieniądze trafiają do konkretnych potrzebujących osób.

Owsiak otwarcie promuje eutanazję „Osobiście dopuszczam taki sposób pomocy, bo ja to tak rozumiem - eutanazja to dla mnie pomoc starszym w cierpieniach” – to jego wypowiedź dla „Dziennika”.

Źródło: http://toczytaelita.nowyekran.pl/post/84936,dlaczego-nie-daje-owsiakowi-argumenty-w-punktach

P.S
Osobiście nie wrzucam "mu" do skrzynki od ponad 5 lat. Nie będę wspierać ekscentryka żerującego na polskiej głupocie.
Zacznijcie myśleć, a nie wspierać multimilionera.

Stoho

2013-01-07, 11:13
Dam za to Ministerstwu Zdrowia te 5zł a z czego oni zajebia jeszcze 4zł do swojej kieszeni... Wole dać Owsiakowi i widzieć ze sie dołożyłem do słusznej sprawy.

!Timon

2013-01-07, 11:15
Ponieważ Owsiak zbierze to NFZ nie kupuje sprzętu - no bo po co? Taka tajemnica poliszynela wyniesiona z zajęć z pediatrii. :)
Swoją drogą jeśli WOŚP 50% środków przeznacza na sprzęt a ma opinię wydajniejszej organizacji niż NFZ to ciekawe ile % podatków idzie na konkretne cele.

~tip.top

2013-01-07, 11:18
Co roku ta sama dyskusja :roll:

Mr.Drwalu

2013-01-07, 11:25
@tip.top

Nie wrzucaj wszystkiego do jednego wora.
Aa, ile tu jest innych pierdyliard zbędnych dyskusji w "głupich" tematach. :kawa:

kares

2013-01-07, 11:30
A ja nie rozumiem dlaczego tacy jak ty, zaglądają komuś do portfela i jeszcze mają czelność mówić na co i kiedy mam wydawać WŁASNE pieniądze. Tak samo tyczy się owsiaka, radia maryja itp. Nie chcesz-nie dawaj. Ja pie**ole tak ciężko to zrozumieć?

~Conscribo

2013-01-07, 11:31
hyhyhy, że Caritas jest niby taki dobry? kuurwa, ktoś tu ma wyprany mózg :-/

Mr.Drwalu

2013-01-07, 11:36
@Cons

Widzę, że załapałeś, hy hy :trollencjusz:

pisage

2013-01-07, 11:37
@Mr. Drwalu
zacytowałeś tutaj stek bzdur, ale odniosę się tylko do jednej.

"Sprzęt dla szpitali kupowany jest bez przetargów, a szpital nie ma wpływu na wybór firmy i negocjację umowy kupna. Sprzęt często stoi nierozpakowany, bo materiały eksploatacyjne do urządzeń są zbyt drogie, lub szpital nie ma pieniędzy na dodatkowy etat dla osoby obsługującej. Są poważne wątpliwości, na jakiej zasadzie wybierane są firmy od których WOŚP kupuje sprzęt."

Jest to jawne kłamstwo. Wyborem sprzętu (rzeczywiście kupowanego bez przetargu) zajmuje się specjalne kolegium złożone z personelu lekarskiego i pielęgniarskiego. Wreszcie mają szanse wybrać sprzęt jaki chcą, a nie najtańszy. Nigdzie nie potrzeba dodatkowego etatu, bo nowo zakupione urządzenia zastępują stare lub po prostu zwiększają stan ilościowy oddziału. Warunki gwarancji są bardzo dobre, dużo lepsze niż dla innych instytucji.


Roszp

2013-01-07, 11:44
Jedyny facet który czarno na białym wykazuje ile zarobił i ile wydał, a Wy go hejtujecie.
Gdyby jakakolwiek inna instytucja wykazała jak wydaje pieniądze oprócz tego, że "90% idzie na cele statutowe" to byście się za głowę łapali. Nagle by się okazało, że "cele statutowe" to np. mercedes full wypas, co wieczór wystawna kolacja i to co nazywają "promocją", czyli impreza, impreza i jeszcze raz impreza.

ll...........rt

2013-01-07, 11:44
Rachunków to cię musiał uczyć kowal. Trzy słowa do gugla szukającego i nawet gotowe porównanie:
http://www.wykop.pl/ramka/1003159/caritas-vs-wosp/

Nawiasem pisząc, to ma widok "dokumentu" Caritasu pomyślałem o pralni pieniędzy. Jakaś struktura przychodów i wydatków? A po co to komu. W sumie to dzięki, gdyby nie ty to pewnie nie zainteresowałbym się tym i przez przypadek mógłbym coś kiedyś Caritasowi dać, teraz już wiem, że trzeba się trzymać od tego z daleka.

Coś na końcu o (a)polityczności jest. Innym nie pozwalają się promować czy ci inni z własnej woli nie korzystają z sytuacji?

Więcej mi się nie chce, tak po prostu.

~Conscribo

2013-01-07, 11:47
Caritas to tylko jedyna słuszna organizacja charytatywna! :hitler:

Ponury Knur

2013-01-07, 11:50
:roll: dokladnie tylko Caritas pomaga bezinteresownie, reszta to złodzieje

blackluck

2013-01-07, 11:51
No to nie dawaj pieniędzy, wypieraj się tej akcji, pluj na nią i wolontariuszy, zamów sobie t-shirt z napisem "JEBAĆ WOŚP", weź megafon stań gdzieś w centrum i wal swoje kazania...
Ale jak kiedyś w życiu, ty,twoje dzieci albo twoi bliscy będą potrzebowali pomocy, a otrzymasz ją w szpitalu ze sprzętu z naklejką WOŚP, to ch*j ci w dupę i na imię i stado murzynów. Wtedy będziesz w brodę sobie pluł, że takie gówno jak Wośp uratował ci tyłek. I wątpię w to ,że wtedy będziesz się wypierał i krzyczał "zabierzcie ten złodziejski sprzęt, wolę umrzeć" Lepiej, wtedy na łożu śmierci jak będziesz w męczarniach umierał , to może jeszcze poprosisz o eutanazję ? Haahahha, co za hipokryzja :facepam:

Wrzuć tą 1zł do puszki , nie zbiedniejesz, na pewno w ciągu roku znajdujesz więcej pieniędzy na ziemi, a jaka satysfakcja że dzięki min mojej kasie (wiadomo nie dużej, ale zawsze) przyczyniłeś się do tego, że np. dziecko pewnego małżeństwa urodziło się przedwcześnie i by umarło, gdyby nie inkubatory z poprzednich edycji Wośp. Trzeba być czasem człowiekiem. Rozpisałem się, bywa.

~Bambi~

2013-01-07, 11:52
Conscribo napisał/a:

Caritas to tylko jedyna słuszna organizacja charytatywna! :hitler:



Dlatego ja zawsze przeganiam te bachory z puszkami WOŚP spod kościoła :hitler: