18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Dlaczego nie daję Owsiakowi...

Mr.Drwalu • 2013-01-07, 11:08


Młodzieży zbierającej do puszek WOŚP można w prosty sposób wyjaśnić naszą odmowną decyzję. Zamiast dyskutować, wręczać krótki wypunktowany spis argumentów. Wystarczy wydrukować sobie mały zapasik i ruszyć w miasto. Proponuję coś w tym rodzaju:

DLACZEGO NIE DAJĘ OWSIAKOWI PIENIĘDZY:

Pieniądze z WOŚP nie trafiają do chorych dzieci, tylko do „chorych” czyli niedofinansowanych instytucji publicznych, jakimi są szpitale. Działalność charytatywna powinna z definicji trafiać do osób (Caritas = miłosierdzie można okazywać osobom, a nie instytucjom)

WOŚP nie pomaga chorym dzieciom, tylko uzupełnia braki wyposażenia szpitali, odciążając w ten sposób budżet państwa z ustawowego obowiązku zapewnienia opieki zdrowotnej swoim obywatelom z zebranych podatków. Wrzucając pieniądze do puszki płacę podatek drugi raz.

Owsiak tylko za część zebranych pieniędzy (ok. 50%) kupuje sprzęt dla szpitali. Reszta idzie na koszty obsługi imprez i koszty własne fundacji. Można to sprawdzić w sprawozdaniu finansowym fundacji dostępnym w internecie. Nie wszyscy artyści grają za darmo, niektórzy pobierają spore gaże. Fundacja wydaje milionowe kwoty na własną siedzibę, nowe samochody, sprzęt studyjny, tzw. „działania propagatorskie”, etaty pracowników itp.

Zgodnie ze statutem fundacji WOŚP, tylko pieniądze z działalności gospodarczej fundacja musi wydać na cele statutowe, czyli ochronę zdrowia. Natomiast pieniądze uzyskane ze zbiórek publicznych, aukcji, darowizn, imprez może legalnie wydać na dowolny cel.

Fundacja WOŚP jest 100% udziałowcem spółki „Złoty Melon”, a J. Owsiak jej prezesem. Spółka w przeciwieństwie do fundacji nie musi ujawniać sprawozdania finansowego. Po co istnieje i dlaczego jest ściśle powiązana z WOŚP?

Zebrane pieniądze Owsiak przetrzymuje do jesieni danego roku obrachunkowego nalokatach, a z odsetek (kilka milionów zł), jak twierdzi, organizowany jest Przystanek Woodstock. Nie chcę, aby z moich datków, a nawet odsetek od nich była finansowana impreza pod hasłem „róbta co chceta”, na której nie obowiązują żadne zasady moralne, a nieletnia młodzież używa narkotyków i alkoholu. Na każdym Przystanku Woodstock promowana jest sekta Hare Kriszna (ma stałą „wioskę”). Jak wygląda ta impreza można zobaczyć wpisując w YT: Przystanek Woodstock.

Koszty obsługi WOŚP są bardzo wysokie. Część Owsiak pokrywa z zebranych pieniędzy poważnie uszczuplając kwotę przeznaczoną na zakup sprzętu. Resztę pokrywają np. budżety telewizji publicznej (czas antenowy), budżety miast (en. elektryczna, ochrona policji i straży miejskiej itp.), budżet Obrony Narodowej (np. przelot Owsiaka samolotem F16 w 2010r.) To wszystko są pieniądze z naszych podatków.

Sprzęt dla szpitali kupowany jest bez przetargów, a szpital nie ma wpływu na wybór firmy i negocjację umowy kupna. Sprzęt często stoi nierozpakowany, bo materiały eksploatacyjne do urządzeń są zbyt drogie, lub szpital nie ma pieniędzy na dodatkowy etat dla osoby obsługującej. Są poważne wątpliwości, na jakiej zasadzie wybierane są firmy od których WOŚP kupuje sprzęt.

WOŚP nie jest apolityczna. Przy okazji tej imprezy promują się politycy (szczególnie jednej opcji).

Caritas zbiera rocznie wielokrotnie większą kwotę bez rozgłosu i wydawania publicznych pieniędzy, a pieniądze trafiają do konkretnych potrzebujących osób.

Owsiak otwarcie promuje eutanazję „Osobiście dopuszczam taki sposób pomocy, bo ja to tak rozumiem - eutanazja to dla mnie pomoc starszym w cierpieniach” – to jego wypowiedź dla „Dziennika”.

Źródło: http://toczytaelita.nowyekran.pl/post/84936,dlaczego-nie-daje-owsiakowi-argumenty-w-punktach

P.S
Osobiście nie wrzucam "mu" do skrzynki od ponad 5 lat. Nie będę wspierać ekscentryka żerującego na polskiej głupocie.
Zacznijcie myśleć, a nie wspierać multimilionera.

majer

2013-01-07, 13:18
Ponury Knur napisał/a:

Jakim życiu? Życiu biedoty która płacze na publiczną służbę zdrowia i umiera w męczarniach? Która liczy na ściepę narodową aby mieć dostęp do sprzętu? Na życiu ludzi którzy ciągle muszą o coś prosić? Może i się nie znam na takim życiu. Na życiu ludzi czekających po pół roku w kolejkach do specjalisty, na zabieg lub operację się nie znam. Ale jeśli mówicie że lepsze jest czekanie pół roku w kolejce do ortopedy zamiast zadzwonić, umówić się w dogodnym terminie i iść nawet na następny dzień i na wejściu dostać kawę a potem mieć wizytę u profesora a nie studenciaka i wam z tym dobrze no to cóż poradzić.



Przyjacielu, po co stawiasz rocznikom rzędu 92, 93 i 94 kręgosłup moralny, przecież oni nawet nie wiedza co to jest prywatna opieka medyczna, powinieneś im to najpierw wytłumaczyć, albo napisać większymi literami. ja szczerze polecam medicover, promedis, żyjesz jak w nie bie, troszkę Hameryki w polsce, a mając odpowiedni pakiet nie musisz się o nic martwić.

Owsuiak robi dużo dobrego, jednak masz racje to jest podatek który płacimy podwójnie, i ja tam wciepne te 2 zeta, ale szczerze uważam że płacąc około 2000 zł podatków miesięcznie mogło by państwo polskie zadbać o najbiedniejszych, a nie kraść dla siebie.

trippers

2013-01-07, 13:18
Poniosło mnie w pierwszym poście... za dużo inwektyw...

Ponury Knur

2013-01-07, 13:27
trippers napisał/a:

@ Knur ty CH**U! Owsiak Ci nie pasuje to obrażasz wszystkich ludzi, którzy nie potrafią zapewnić prywatnej opieki swoim dzieciom!? Ty kmiocie i śmieciu, dla mnie jesteś zerem. Tacy ludzie właśnie jak ty sprawiają, że jestem dumny ze wspierania WOŚP-u, bo stoję po jednej stronie z optymistycznymi, wesołymi, dobrymi ludźmi, którym chce się ruszyć i działać dla idei. Jesteś pajacem, którego żona zdradza z każdym, kto się do niej uśmiechnie, bo ma takiego grzyba za partnera. Jak można tak segregować ludzi!?


Masz jak byk, że na działalność statutową owsiak wydał ponad 54 mln zł, z 58 mln zebranych w sumie.

Ku**a jak mnie poniosło... taki śmieć!



Bije od ciebie zawiść i zazdrość. Każdy może zapracować na swoje godne życie i nie liczy się wykształcenie czy pochodzenie... czym obraziłem innych? tym że stwierdziłem że są biedni? Wstydzisz się stwierdzenia biedota?

niegrzech

2013-01-07, 13:27
Idź być debilem gdzie indziej. Jakim trzeba być cwe*em aby poświęcić swój czas na odradzanie ludziom pomagania?!

je...........ę

2013-01-07, 13:30
A ja nie daję i nie biorę i ch*j! W dupie mam co robi z pieniędzmi bo po co się przypie**alać do owsika który na pewno mniej kradnie niż reszta k*** z rządku więc zamiast ostrzegać ludzi żeby nie dawali owsikowi ostrzeżcie ludzi żeby sprzeciwili się rządowi i systemowi :) a później ludziom takim jak owsik

kiper7

2013-01-07, 13:32
Powiem tak:
Jest w tym poście sporo racji, ale nie ze wszystkim się zgodze.
Fakty są faktami, ale sprzęt zakupiony przez Owsiaka naprawde pomaga.
Gdyby nie inkubatory zakupione szpitalowi w BP mój brat który się urodził w 7mym m-cu ciąży (w 2001r.) by nie przeżył. I tu u mnie za to wielki szacun.
Nie podoba mi sie, część jego działalności, ale symboliczne kwoty dostaje ode mnie co roku...

majer

2013-01-07, 13:34
kiper7 napisał/a:

Powiem tak:
Jest w tym poście sporo racji, ale nie ze wszystkim się zgodze.
Fakty są faktami, ale sprzęt zakupiony przez Owsiaka naprawde pomaga.
Gdyby nie inkubatory zakupione szpitalowi w BP mój brat który się urodził w 7mym m-cu ciąży (w 2001r.) by nie przeżył. I tu u mnie za to wielki szacun.
Nie podoba mi sie, część jego działalności, ale symboliczne kwoty dostaje ode mnie co roku...



myślałeś kiedyś o tym że jeśli od dziecka leczymy słabe jednostki to mamy coraz bardziej rozpie**olony kod genetyczny, i wyginiemy jako gatunek o dążymy do samodestrukcji?

trippers

2013-01-07, 13:35
Właśnie Knurze nie wstydzę się biedy, bo do biednego mi bardzo daleko! Wstydzę się nie być biednym, jeśli mam być kojarzony z takimi jak ty! Właśnie przez takie podejście w tym kraju wszyscy nienawidzą wszystkich! Potem jak ktoś ma kasę, to już złodziej i nie dziwie się jak takie prostaki są wśród nas.
Pamiętaj, że burak który założy garnitur, to nadal tylko burak w garniturze!!

Wstydzę się ja i pewnie większość naszej klasy średniej, że takie miernoty są wśród nas!

Ponury Knur

2013-01-07, 13:35
:roll: Besztacie człowieka który twierdzi że wszyscy którzy nie są w stanie zapewnić swojej rodzinie godnego życia na odpowiednim poziomie nazywa biednymi? A nie są nimi? Jeśli nie potrafisz zapewnić swojej rodzinie opieki medycznej bez kilkumiesięcznych terminów i kilkunastoosobowych kolejek jesteś dla mnie biedny. Moim zdaniem każdy jest w stanie żyć na godnym poziomie jeśli tego chce. Jestem miernotą bo otwarcie mówię o tym że brzydzę się ludźmi którzy krzyczą ''Daj!'' a nic nie robią aby samemu wziąć? Nazywasz mnie miernotą bo nie chcę się dzielić tym co sam osiągnąłem dzięki ciężkiej pracy? I co jestem wyjątkowy? Uważam że nie, uważam że każdy jest w stanie. Jeśli nie jest nazywam go biedotą.

Ver0

2013-01-07, 13:39
Przytaczając organizację "Caritas" na początku wiedziałem, że będzie śmiesznie :)

CARITAS fundacja która przeznacza ułamek kwoty którą zarobi na potrzebujących. O to przykład: Kupując świeczkę z Caritasu za 2zł, Caritas przeznacza AŻ 10groszy na potrzebujących. Puknij się w łeb i nadal nie wrzucaj idź wrzuć an tacę i poklaszcz pisiakom

Mr.Drwalu

2013-01-07, 13:41
k***asz dalem piwo zamiast profil
"trippersowi". j***ne przegladanie mobilne strony. :amused:

Gebels

2013-01-07, 13:42
ja np jak wrzucam to tylko jakims dzieciom albo tym co wygladaja na 'gamoni' bo wiem ze oni nic z tego nie ukradna... mam kilku 'znajomych' co od kilku lat regularnie chodza na orkiestre by wspomoc swoj budzet o kilkaset zlotych. Ja wiem ze radio maryja sie strasznie o to rzuca bo pieniadze nie ida na nich a wraz z nimi wierny pis, nie chcesz nie pomagaj jest przeciez demokracja ale nie masz prawa mowic innym co moga zrobic ze swoimi pieniedzmi...

sa...........os

2013-01-07, 13:50
Cytat:

Bije od ciebie zawiść i zazdrość. Każdy może zapracować na swoje godne życie i nie liczy się wykształcenie czy pochodzenie... czym obraziłem innych? tym że stwierdziłem że są biedni? Wstydzisz się stwierdzenia biedota?



Dużo zależy od tego jaki kto ma start. Zakładam że miałeś niezły start. Ja też. Nie żyje mi się najgorzej, jednak nie rozumiem jak można twierdzić że każdy kto nie ma kasy, jest nieudacznikiem. Znam ludzi co zapie**alają po 14 godzin dziennie, i nie mogą wyjść na prostą. Znam ludzi, którzy pochodzą z patologicznych rodzin, a mimo to wyrwali się z tych środowisk - studiują i pracują jednocześnie, nie mając hajsu na spłatę czynszu. Wk***ia mnie takie myślenie: JA mam forsę, więc każdy ją może zdobyć. Otóż nie każdy. Nie każdy ma znajomości, nie każdy ma na tyle silną wolę by zapie**alać w robocie i ciągnąć jednocześnie jakiś srogi kierunek studiów. Nie każdy ma tendencje do kombinowania i nie każdy jest obdarzony na tyle dużą pomysłowością, by zacząć własny interes i by coś z tego wyszło.
Nie generalizujmy. To że ktoś z nas ma szczęście i mu się powodzi, to nie znaczy że każdy w gorszej sytuacji jest leszczem. Los może się jeszcze odwrócić.
O osobach które wychowywały się w sierocińcach lub skrajnej patologii już wspominać nie muszę. Świat jest tak smutno stworzony, że większość najważniejszych decyzji podejmujemy, gdy jesteśmy jeszcze gówniarzami. A potem kończy się rumakowanie i niekiedy ciężko wyjść z bagna. ;-)

SKR

2013-01-07, 13:55
@MrDrwalu
Idź zbierać na Caritas gdzie indziej

ambrosz

2013-01-07, 13:56
No no... jak co roku w " polskim piekiełku " kociołki zaczynają bulgotać !!!