18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Dlaczego nie daję Owsiakowi...

Mr.Drwalu • 2013-01-07, 11:08


Młodzieży zbierającej do puszek WOŚP można w prosty sposób wyjaśnić naszą odmowną decyzję. Zamiast dyskutować, wręczać krótki wypunktowany spis argumentów. Wystarczy wydrukować sobie mały zapasik i ruszyć w miasto. Proponuję coś w tym rodzaju:

DLACZEGO NIE DAJĘ OWSIAKOWI PIENIĘDZY:

Pieniądze z WOŚP nie trafiają do chorych dzieci, tylko do „chorych” czyli niedofinansowanych instytucji publicznych, jakimi są szpitale. Działalność charytatywna powinna z definicji trafiać do osób (Caritas = miłosierdzie można okazywać osobom, a nie instytucjom)

WOŚP nie pomaga chorym dzieciom, tylko uzupełnia braki wyposażenia szpitali, odciążając w ten sposób budżet państwa z ustawowego obowiązku zapewnienia opieki zdrowotnej swoim obywatelom z zebranych podatków. Wrzucając pieniądze do puszki płacę podatek drugi raz.

Owsiak tylko za część zebranych pieniędzy (ok. 50%) kupuje sprzęt dla szpitali. Reszta idzie na koszty obsługi imprez i koszty własne fundacji. Można to sprawdzić w sprawozdaniu finansowym fundacji dostępnym w internecie. Nie wszyscy artyści grają za darmo, niektórzy pobierają spore gaże. Fundacja wydaje milionowe kwoty na własną siedzibę, nowe samochody, sprzęt studyjny, tzw. „działania propagatorskie”, etaty pracowników itp.

Zgodnie ze statutem fundacji WOŚP, tylko pieniądze z działalności gospodarczej fundacja musi wydać na cele statutowe, czyli ochronę zdrowia. Natomiast pieniądze uzyskane ze zbiórek publicznych, aukcji, darowizn, imprez może legalnie wydać na dowolny cel.

Fundacja WOŚP jest 100% udziałowcem spółki „Złoty Melon”, a J. Owsiak jej prezesem. Spółka w przeciwieństwie do fundacji nie musi ujawniać sprawozdania finansowego. Po co istnieje i dlaczego jest ściśle powiązana z WOŚP?

Zebrane pieniądze Owsiak przetrzymuje do jesieni danego roku obrachunkowego nalokatach, a z odsetek (kilka milionów zł), jak twierdzi, organizowany jest Przystanek Woodstock. Nie chcę, aby z moich datków, a nawet odsetek od nich była finansowana impreza pod hasłem „róbta co chceta”, na której nie obowiązują żadne zasady moralne, a nieletnia młodzież używa narkotyków i alkoholu. Na każdym Przystanku Woodstock promowana jest sekta Hare Kriszna (ma stałą „wioskę”). Jak wygląda ta impreza można zobaczyć wpisując w YT: Przystanek Woodstock.

Koszty obsługi WOŚP są bardzo wysokie. Część Owsiak pokrywa z zebranych pieniędzy poważnie uszczuplając kwotę przeznaczoną na zakup sprzętu. Resztę pokrywają np. budżety telewizji publicznej (czas antenowy), budżety miast (en. elektryczna, ochrona policji i straży miejskiej itp.), budżet Obrony Narodowej (np. przelot Owsiaka samolotem F16 w 2010r.) To wszystko są pieniądze z naszych podatków.

Sprzęt dla szpitali kupowany jest bez przetargów, a szpital nie ma wpływu na wybór firmy i negocjację umowy kupna. Sprzęt często stoi nierozpakowany, bo materiały eksploatacyjne do urządzeń są zbyt drogie, lub szpital nie ma pieniędzy na dodatkowy etat dla osoby obsługującej. Są poważne wątpliwości, na jakiej zasadzie wybierane są firmy od których WOŚP kupuje sprzęt.

WOŚP nie jest apolityczna. Przy okazji tej imprezy promują się politycy (szczególnie jednej opcji).

Caritas zbiera rocznie wielokrotnie większą kwotę bez rozgłosu i wydawania publicznych pieniędzy, a pieniądze trafiają do konkretnych potrzebujących osób.

Owsiak otwarcie promuje eutanazję „Osobiście dopuszczam taki sposób pomocy, bo ja to tak rozumiem - eutanazja to dla mnie pomoc starszym w cierpieniach” – to jego wypowiedź dla „Dziennika”.

Źródło: http://toczytaelita.nowyekran.pl/post/84936,dlaczego-nie-daje-owsiakowi-argumenty-w-punktach

P.S
Osobiście nie wrzucam "mu" do skrzynki od ponad 5 lat. Nie będę wspierać ekscentryka żerującego na polskiej głupocie.
Zacznijcie myśleć, a nie wspierać multimilionera.

Ponury Knur

2013-01-07, 11:59
:roll: mam prywatną opiekę medyczną bo mnie stać i nie muszę liczyć na sprzęt z narodowej ściepy. Biedota niech się wspomaga ściepą. A i tak połowa kasy trafi do czyjejś kieszeni.

Bambi~ napisał/a:



Dlatego ja zawsze przeganiam te bachory z puszkami WOŚP spod kościoła :hitler:



Ja je jeszcze polewam wrzątkiem jak uciekają. Małe żebrzące bydlaki...

Tytuł akcji tegorocznej zbiórki forsy dla owsiaka:

Wrzuć do puszki uśpimy staruszki!

pisage

2013-01-07, 12:04
@Ponury Knur
właśnie zabiłeś kotka.
Życzę Ci powodzenia w kryzysowej sytuacji, kiedy to prywatny szpital będzie Cię wiózł do państwowego. Poza tym często władze prywatnych placówek kupują najtańsze badziewie i oszczędzają na przeglądach. Szczerze mówiąc to chore dziecko wolałbym wysłać do zadłużonego Centrum Zdrowia Dziecka, a nie do pełnego marmurów komercyjnego szpitala, gdzie byłby klientem, a nie pacjentem.

Ponury Knur

2013-01-07, 12:07
:roll: mówisz tak bo cię nie stać. Tłumaczysz to sobie bo szkoda ci kasy na własne dziecko albo nie potrafisz tyle zarobić aby zapewnić mu właściwą opiekę. Typowe tłumaczenie biedoty że publiczne lepsze... ech ci lekarze którzy w centrum zdrowia dziecka przyjmą twoje dziecko będą wycieńczeni po leczeniu prywatnie mojego co jest nie dopuszczalne w prywatnej opiece medycznej.

ostatni

2013-01-07, 12:12
żal dupę ściska. jąkała żyje z procentu z tej kasy, która ileś czasu leży na koncie. Jeszcze woodstock urządza dla brudasów, chociaż oni wszyscy wyglądają jak chore dzieci. Kto frajer ten sypie do puszki.

pisage

2013-01-07, 12:31
Ponury Knur napisał/a:

:roll: mówisz tak bo cię nie stać. Tłumaczysz to sobie bo szkoda ci kasy na własne dziecko albo nie potrafisz tyle zarobić aby zapewnić mu właściwą opiekę. Typowe tłumaczenie biedoty że publiczne lepsze... ech ci lekarze którzy w centrum zdrowia dziecka przyjmą twoje dziecko będą wycieńczeni po leczeniu prywatnie mojego co jest nie dopuszczalne w prywatnej opiece medycznej.



Kompletnie nie masz pojęcia, o czym piszesz. Wszędzie pracują ci sami lekarze. Jeśli będzie wykończony w państwowym szpitalu to w prywatnym także. A wypowiedź o żałowaniu pieniędzy na własne dziecko oraz biedocie jest żenująca. Stać mnie, ale niestety zbyt dobrze znam polskie realia.

Ponury Knur

2013-01-07, 12:41
pisage napisał/a:



Kompletnie nie masz pojęcia, o czym piszesz. Wszędzie pracują ci sami lekarze. Jeśli będzie wykończony w państwowym szpitalu to w prywatnym także. A wypowiedź o żałowaniu pieniędzy na własne dziecko oraz biedocie jest żenująca. Stać mnie, ale niestety zbyt dobrze znam polskie realia.




No chyba nie znasz, mam wielu znajomych lekarzy którzy do państwowego szpitala idą odespać dyżur w prywatnym. I w dobrym prywatnym szpitalu dba się o to aby lekarz nie był przepracowany bo na jego miejsce jest masa innych lekarzy. Zresztą gdzie bardziej będzie się starał? W państwowym za 3,500 zł czy prywatnym za połowę poświęconego czasu pracy dostanie 6,000 zł? A twoje poglądy wyrabiane są na podstawie gazety wyborczej i tvn chyba skoro mówisz że w państwowym lepiej niż prywatnym. Sama opieka personelu niższego szczebla to niebo a ziemia. O dostępie do badań i konsultacji i specjalistów nie wspomnę.

cycek69

2013-01-07, 12:51
no i ch*j, ze owsiak przydłubie... 10 do puchy zamiast na faje i ja też będę zdrowszy ! Piona dla Owsiaka !

sa...........os

2013-01-07, 12:52
Cytat:

WOŚP nie pomaga chorym dzieciom, tylko uzupełnia braki wyposażenia szpitali, odciążając w ten sposób budżet państwa z ustawowego obowiązku zapewnienia opieki zdrowotnej swoim obywatelom z zebranych podatków. Wrzucając pieniądze do puszki płacę podatek drugi raz.



No i dobrze. Robią to przecież dobrowolnie. Państwo funkcjonuje, jak funkcjonuje, cóż poradzić.

Cytat:

Owsiak tylko za część zebranych pieniędzy (ok. 50%) kupuje sprzęt dla szpitali. Reszta idzie na koszty obsługi imprez i koszty własne fundacji. Można to sprawdzić w sprawozdaniu finansowym fundacji dostępnym w internecie. Nie wszyscy artyści grają za darmo, niektórzy pobierają spore gaże. Fundacja wydaje milionowe kwoty na własną siedzibę, nowe samochody, sprzęt studyjny, tzw. „działania propagatorskie”, etaty pracowników itp.



Dla mnie nawet biorąc 70% byłby filantropem, bo i tak zrobił znacznie więcej dobrego niż jego przeciwnicy swoim ciągłym miauczeniem i pierdzeniem w fotel. W sumie nie wiem co ludzi tak Owsiak boli - nie ma przecie obowiązku rzucania mu do puszki, to jest wolna wola. Jak ktoś woli spożytkować pieniądze na nowego Maybacha dla pierwszego antychrysta rzeczpospolitej, to też jest jego wybór. Czemu ja na przykład nie stękam, że ludzie na tace dają? Bo w dupie to mam - nie moje pieniądze, a ich, i ich interes jak nimi dysponują.
Jak kogoś boli, że koleś sobie z tego żyje, i to całkiem nieźle (bo taka jest prawda), niech sam rozkręci akcje charytatywną na taką skalę. Z tego co widzę nikt jak dotąd dupy nie ruszył, tylko sabotuje poczynania tych, którzy coś działają.

Cytat:

Owsiak otwarcie promuje eutanazję „Osobiście dopuszczam taki sposób pomocy, bo ja to tak rozumiem - eutanazja to dla mnie pomoc starszym w cierpieniach” – to jego wypowiedź dla „Dziennika”.



I w 100% mogę się pod tym podpisać! Kto opiekował się kiedyś starymi ludźmi, ten wie o czym mówię, reszta nich sobie dalej pie**oli skwary w przekonaniu o moralności utrzymywaniu kogoś na siłę przy życiu.

Cytat:

Na każdym Przystanku Woodstock promowana jest sekta Hare Kriszna (ma stałą „wioskę”).



Ale jakby promowana była sekta Chrześcijaństwo, to już byłoby ok. 8-)

Podsumowując ten temat, i milion innych - sranie w porcelanie, i usilne wpieprzanie się w gospodarkę cudzymi pieniędzmi.

sarkazm

2013-01-07, 12:52
@Ponury Knur, Ej stary jak cię czytam, to mam wrażenie, że jesteś jakiś mocno ograniczony (żeby nie użyć mocnych słów), a na życiu się znasz jak świnia na gwiazdach. Totalnie mi cię żal człowieku.

mr_9mm

2013-01-07, 12:59
Ech, a już zacząłem mieć nadzieje, że "polaczki" opuściły sadola...
A tu jednak ch*j,
ostał Ponury Knur :hitler:

Ponury Knur

2013-01-07, 13:01
sarkazm napisał/a:

@Ponury Knur, Ej stary jak cię czytam, to mam wrażenie, że jesteś jakiś mocno ograniczony (żeby nie użyć mocnych słów), a na życiu się znasz jak świnia na gwiazdach. Totalnie mi cię żal człowieku.




Jakim życiu? Życiu biedoty która płacze na publiczną służbę zdrowia i umiera w męczarniach? Która liczy na ściepę narodową aby mieć dostęp do sprzętu? Na życiu ludzi którzy ciągle muszą o coś prosić? Może i się nie znam na takim życiu. Na życiu ludzi czekających po pół roku w kolejkach do specjalisty, na zabieg lub operację się nie znam. Ale jeśli mówicie że lepsze jest czekanie pół roku w kolejce do ortopedy zamiast zadzwonić, umówić się w dogodnym terminie i iść nawet na następny dzień i na wejściu dostać kawę a potem mieć wizytę u profesora a nie studenciaka i wam z tym dobrze no to cóż poradzić.

lypkaa09

2013-01-07, 13:04
dzięki WOŚP mój synek po urodzeniu miał bananie słuchu

trippers

2013-01-07, 13:12
@ Knur ty CH**U! Owsiak Ci nie pasuje to obrażasz wszystkich ludzi, którzy nie potrafią zapewnić prywatnej opieki swoim dzieciom!? Ty kmiocie i śmieciu, dla mnie jesteś zerem. Tacy ludzie właśnie jak ty sprawiają, że jestem dumny ze wspierania WOŚP-u, bo stoję po jednej stronie z optymistycznymi, wesołymi, dobrymi ludźmi, którym chce się ruszyć i działać dla idei. Jesteś pajacem, którego żona zdradza z każdym, kto się do niej uśmiechnie, bo ma takiego grzyba za partnera. Jak można tak segregować ludzi!?


Masz jak byk, że na działalność statutową owsiak wydał ponad 54 mln zł, z 58 mln zebranych w sumie.

Ku**a jak mnie poniosło... taki śmieć!


huzi83

2013-01-07, 13:13
przeczytałem tylko początek i powiem krótko - WEŹ sp***ALAJ !!!

trippers

2013-01-07, 13:15
@Knurze nikt nie mówi, że tak jest lepiej!!!
Ale tylko na to niektórzy mogą sobie pozwolić.
I ta ściepa jest dla wielu nadzieją, moja ciotka pracowała na porodówce, gdyby nie ta ściepa, byłaby tragedia.
Zrozum, że to dla ludzi ważne, więc siedź u swojego prywatnego lekarza. Ja tak samo w większości korzystam z prywatnej służby zdrowia, ale nie znaczy, że mam się zamknąć na potrzeby innych. Nie żyje tylko dla siebie!