18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Deszcz meteorytów nad Czelabińskiem

luki_wch • 2013-02-15, 07:57
Deszcz meteorytów, któremu towarzyszyły głośne eksplozje, spadł nad obwodem czelabińskim na Uralu. Wiele osób odniosło obrażenia - poinformowała rosyjska agencja Interfax powołując się na lokalne władze.




- Wstępne ustalenia wskazują, że był to deszcz meteorytów. Mamy informację o wybuchu na wysokości 10 tysięcy metrów. Sprawdzamy to - powiedział agencji RIA-Nowosti przedstawiciel służb ratunkowych.

W obwodach swierdłowskim i czelabińskim rozgrzane do czerwoności kosmiczne kamienie powybijały szyby i uszkodziły dachy. Świadkowie mówią, że włączały się alarmy samochodowe i pękały szyby w oknach; odnotowano przerwy w działaniu telefonów komórkowych. - O godz. 11 (godz. 6 czasu polskiego) mieliśmy liczne zgłoszenia różnych urazów, zranień i kontuzji - powiedział agencji przedstawiciel lokalnych władz.

Pierwsze informacje były zaskakujące. Mieszkańcy obwodu swierdłowskiego twierdzili, że w powietrzu eksplodował samolot. Dostrzegli na niebie błysk i usłyszeli huk. Fala uderzeniowa wybiła szyby w oknach i uszkodziła nadajniki telefonii komórkowej.

Inni rozmówcy twierdzą, że "z pewnością nie był to samolot". Mieszkańcy mówią, że widzieli świecące obiekty na niebie także nad Jekaterynburgiem, ok. 200 km od Czelabińska.

Jak informuje ministerstwo do spraw nadzwyczajnych sytuacji - meteoryty nie zagroziły samolotom przelatującym nad Uralem.

źródło: wp.pl

reedock

2013-02-15, 08:03
Dobrze że ruskich kamery są tak blisko!

JezusToŻyd

2013-02-15, 08:04
Ten filmik to nic. Tu macie filmik jak jebło:



A tu miejsce uderzenia:

RainbowDash

2013-02-15, 08:06
To TARDIS. Tylko coś ch*jowo wylądował.

luki_wch

2013-02-15, 08:23
"Początkowo wyglądało, że to nieprawda, ale informację o deszczu meteorytów potwierdziło ministerstwo spraw nadzwyczajnych Rosji - komentował w TVN24 Karol Wójcicki z Centrum Nauki Kopernik.

Zwiastują planetoidę?

Jak dodał, to bardzo spektakularne przeloty szybko lecących obiektów, zwanych "bolidami". Takie meteory mogą lecieć w początkowej fazie nawet z prędkością 72 km/s. Potem zwalniają do kilku-kilkunastu km/s.

Według Wójcickiego, deszcz meteorytów może mieć związek z planetoidą, która w piątek wieczorem przeleci rekordowo blisko Ziemi. - Często się zdarza, że przed albo za głównym obiektem podążają mniejsze fragmenty - komentuje. - Potrzeba jednak dokładnej analizy zjawiska deszczu meteorytów, by sprawdzić, czy mają związek z planetoidą - dodaje."

tvn24.pl

kufel01

2013-02-15, 08:29
Może to dziwnie zabrzmi ale to piękny widok.

grzybobranie

2013-02-15, 08:52
To nasz Karolek rzuca kamykami w Ratzingera - tylko nie trafił w Watykan,

petru23

2013-02-15, 08:53
To u Ruskich... no to ja już wiem kto zaciera ręce


ojojoj

2013-02-15, 09:06
no to zegnajcie. dzis wieczorem prawdopodobnie zabalujemy w piekle. sadistic byl moim ulubionym portalem ;-(

chrap

2013-02-15, 09:06
Wstaje, słyszę jakieś szczątkowe info o meteorycie. Myślę znajdę jakieś rzetelne informacje (i filmiki obrazujące akcje) - klik na sadola i już wszystko wiem :D

JezusToŻyd napisał/a:

Ten filmik to nic. Tu macie filmik jak jebło:...



ch*ja widać. Bardziej podoba mi się kompilacja, a najlepszy motyw to ten gdzie widać spadające kamyczki :D

EDIT: Jeszcze dzisiaj będzie tutaj w ch*j materiału z tej akcji, ale że to ruskie, to na pewno kilku grafików-dowcipnisiów zaczęło już coś tworzyć :D

br...........rs

2013-02-15, 09:09
W Sowieckiej Rosji koniec świata nadchodzi z lekkim opóźnieniem.


miczel1

2013-02-15, 09:12
tak lądowało jak Columbia startowała

DanielMarley

2013-02-15, 09:26
Szkoda, że nie było takiego 500 metrowego ... wtedy ruskie miały by zabawę :)