18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Deszcz meteorytów nad Czelabińskiem

luki_wch • 2013-02-15, 07:57
Deszcz meteorytów, któremu towarzyszyły głośne eksplozje, spadł nad obwodem czelabińskim na Uralu. Wiele osób odniosło obrażenia - poinformowała rosyjska agencja Interfax powołując się na lokalne władze.




- Wstępne ustalenia wskazują, że był to deszcz meteorytów. Mamy informację o wybuchu na wysokości 10 tysięcy metrów. Sprawdzamy to - powiedział agencji RIA-Nowosti przedstawiciel służb ratunkowych.

W obwodach swierdłowskim i czelabińskim rozgrzane do czerwoności kosmiczne kamienie powybijały szyby i uszkodziły dachy. Świadkowie mówią, że włączały się alarmy samochodowe i pękały szyby w oknach; odnotowano przerwy w działaniu telefonów komórkowych. - O godz. 11 (godz. 6 czasu polskiego) mieliśmy liczne zgłoszenia różnych urazów, zranień i kontuzji - powiedział agencji przedstawiciel lokalnych władz.

Pierwsze informacje były zaskakujące. Mieszkańcy obwodu swierdłowskiego twierdzili, że w powietrzu eksplodował samolot. Dostrzegli na niebie błysk i usłyszeli huk. Fala uderzeniowa wybiła szyby w oknach i uszkodziła nadajniki telefonii komórkowej.

Inni rozmówcy twierdzą, że "z pewnością nie był to samolot". Mieszkańcy mówią, że widzieli świecące obiekty na niebie także nad Jekaterynburgiem, ok. 200 km od Czelabińska.

Jak informuje ministerstwo do spraw nadzwyczajnych sytuacji - meteoryty nie zagroziły samolotom przelatującym nad Uralem.

źródło: wp.pl

Wójcik

2013-02-15, 12:08
O k***a! Śnił mi się w nocy deszcz meteorów nak***iających o ziemie, wstaje odpalam Sadistica i wiadomości a tu informacja nr. 1 deszcze meteorów... k***a idę spać i szukam liczb z totka 8-)

woli123

2013-02-15, 12:18
0:58 Słychać Strzały !!
;D

KimDzongIl

2013-02-15, 12:37
Dziś mogę oficjalnie stwierdzić, że jestem zajebisty. Budzę się rano w dniu 21 urodzin i dowiaduje się że na moją cześć taki fajerwerki robią.

motoguru

2013-02-15, 12:43
Ale pięknie to pokazuje, jacy my k***a mali jesteśmy :) Jakieś wyp***ki z kosmosu do nas wpadają i robią zadymę, jakich mało :)

chujciwcycki

2013-02-15, 12:46
divx94 napisał/a:

Krater po meteorycie jak uderzył w ziemie :shock:


Duży k***a zaczynam się bać cały czas niebo obserwuje.

tigerqaz

2013-02-15, 12:50
Rano widziałem to w radiu :D

AdresatNieznany

2013-02-15, 12:52
I to jest sadistic :ok:
kompilacja kilku ujęć:

Na niebie nad Uralem w piątek rano przeszedł deszcz meteorytów. Fala uderzeniowa po wybuchu spowodowała zniszczenia na ziemi. Meteoryty spadły m.in. w Czelabińsku, Jekaterynburgu, Tiumeniu, Kurganie, Orenburgu i Magnitogorsku. Ponad 400 osób zostało rannych. Ludzie panikowali na ulicach, a wiele budynków zostało zniszczonych.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że nad terytorium Uralskiego Okręgu Federalnego doszło do destrukcji meteoroidu, który częściowo spłonął w dolnych warstwach atmosfery - przekazało Ministerstwo ds. Sytuacji Nadzwyczajnych.

Meteoryty pojawiły się nad Uralem około 9.20 czasu lokalnego (7.20 czasu moskiewskiego; 4.20 czasu polskiego). Wkrótce nastąpiły trzy eksplozje.

Według resortu ds. sytuacji nadzwyczajnych największe odłamki spadły na niezaludnionym obszarze około 80 km od miejscowości Satki, w obwodzie czelabińskim.



Mardog

2013-02-15, 12:56
dumad napisał/a:


dzisiaj w nocy ma przelecieć największa asteroida 22tys km nad ziemią :D czujecie ten klimat?

Co ty pie**olisz jak obsrany... Księżyc jest 384 403 km od naszej planety, asteroida przeleci na odległość 34 tysięcy kilometrów.
Jakby leciała na 22tyś to już zaczęła by być przyciągana przez Ziemie i na bank by jebła..

kurzy1988

2013-02-15, 13:02
Mardog napisał/a:

Co ty pie**olisz jak obsrany... Księżyc jest 384 403 km od naszej planety, asteroida przeleci na odległość 34 tysięcy kilometrów.
Jakby leciała na 22tyś to już zaczęła by być przyciągana przez Ziemie i na bank by jebła..




Na bank to kopernik nie żyje

Pyro25

2013-02-15, 13:03
Dla tych którym spodobała się muzyka w filmiku

Jest to X-Ray Dog - Dethroned

kwk222

2013-02-15, 13:08
Tajemnice Smallville? :D

NoisE89

2013-02-15, 13:19
Żadne meteoryty. To kosmici usiłowali wylądować w Smoleńsku

zielak300

2013-02-15, 13:20
Mardog napisał/a:

Co ty pie**olisz jak obsrany... Księżyc jest 384 403 km od naszej planety, asteroida przeleci na odległość 34 tysięcy kilometrów.
Jakby leciała na 22tyś to już zaczęła by być przyciągana przez Ziemie i na bank by jebła..



Widzę, że jesteś ekspertem.