18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Deszcz meteorytów nad Czelabińskiem

luki_wch • 2013-02-15, 07:57
Deszcz meteorytów, któremu towarzyszyły głośne eksplozje, spadł nad obwodem czelabińskim na Uralu. Wiele osób odniosło obrażenia - poinformowała rosyjska agencja Interfax powołując się na lokalne władze.




- Wstępne ustalenia wskazują, że był to deszcz meteorytów. Mamy informację o wybuchu na wysokości 10 tysięcy metrów. Sprawdzamy to - powiedział agencji RIA-Nowosti przedstawiciel służb ratunkowych.

W obwodach swierdłowskim i czelabińskim rozgrzane do czerwoności kosmiczne kamienie powybijały szyby i uszkodziły dachy. Świadkowie mówią, że włączały się alarmy samochodowe i pękały szyby w oknach; odnotowano przerwy w działaniu telefonów komórkowych. - O godz. 11 (godz. 6 czasu polskiego) mieliśmy liczne zgłoszenia różnych urazów, zranień i kontuzji - powiedział agencji przedstawiciel lokalnych władz.

Pierwsze informacje były zaskakujące. Mieszkańcy obwodu swierdłowskiego twierdzili, że w powietrzu eksplodował samolot. Dostrzegli na niebie błysk i usłyszeli huk. Fala uderzeniowa wybiła szyby w oknach i uszkodziła nadajniki telefonii komórkowej.

Inni rozmówcy twierdzą, że "z pewnością nie był to samolot". Mieszkańcy mówią, że widzieli świecące obiekty na niebie także nad Jekaterynburgiem, ok. 200 km od Czelabińska.

Jak informuje ministerstwo do spraw nadzwyczajnych sytuacji - meteoryty nie zagroziły samolotom przelatującym nad Uralem.

źródło: wp.pl

dzony-dzony

2013-02-15, 13:21
w czelabińsku to kosmos podbija ciebie :D

drzymek1906

2013-02-15, 13:33
KimDzongIl napisał/a:

Dziś mogę oficjalnie stwierdzić, że jestem zajebisty. Budzę się rano w dniu 21 urodzin i dowiaduje się że na moją cześć taki fajerwerki robią.


Kolejnosc cyferek Ci sie pomieszala :idzwch*j:

karrbon

2013-02-15, 13:36
drzymek1906 napisał/a:


Kolejnosc cyferek Ci sie pomieszala :idzwch*j:

A ty k***a musiałeś użyć tej niepotrzebnej emoty? :homer:

Lonus

2013-02-15, 13:38
Już dawno chyba w radio słyszałam, że 15.ego ma blisko ziemi przelecieć jakiś meteor, czy coś wiekszęgo. To co widzicie na tych filmikach to pewnie jego pozostałości

ddobry10

2013-02-15, 13:39
Jebło to jebło na ch*j drążyć temat :mrgreen:

RadzioC

2013-02-15, 13:44
Dziwnie mi to wygląda, wszedzie trąbią ze to deszcz meteorytów jak ja k***a widze tylko jeden - do tego ten huk wydaje mi sie ze poprostu leciała jedna asteroida gdy zaczeła wchodzic w atmosfere wykryły ja radary (mysle ze rosja taka zacofana nie jest :D ) i poprostu ją zestrzelili stad wybuch i wiele odłamków spadających na ziemie :) taka moja teoria ;D

PS: aczkolwiek samoczynny wybuch tez mogł nastąpic z rozgrzania :D ch*j wie gowno sie znam moge gdybac :D

Mardog

2013-02-15, 13:48
zielak300 napisał/a:



Widzę, że jesteś ekspertem.


Tak bo trzeba być ekspertem który ukończył gimnazjum. Jak widać to się nie kwalifikujesz.

FoxBlade

2013-02-15, 13:55
A tam pie**olicie, to żaden meteoryt... Nowy papież przyleciał na ziemię.

Sztofort

2013-02-15, 13:56
Wreszcie się k***a coś dzieje na świecie :D

Leexo

2013-02-15, 13:56
Akcja z dzisiaj.

Deszcz meteorytów spadł rano nad Uralem, w okolicach Czelabińska. Zjawisku towarzyszyła seria eksplozji. Fala uderzeniowa po wybuchach spowodowała zniszczenia na ziemi. Prawie 500 osób zostało rannych, w tym około 100 dzieci. Wiele osób zostało ranionych odłamkami szkła, gdy w wyniku fali uderzeniowej z okien wypadały szyby. Władze ostrzegają, że to nie koniec i przygotowują się do pomocy ewentualnym poszkodowanym.


Orissa

2013-02-15, 14:02
Pistoletov wraca z misji na Marsie

chnibi

2013-02-15, 14:06
transformersi k***a

dumad

2013-02-15, 14:09
k***a ja tu próbuję trolować ludzi a wy mnie poprawiacie :D eksperci

junioro006

2013-02-15, 14:10
Lonus napisał/a:

Już dawno chyba w radio słyszałam, że 15.ego ma blisko ziemi przelecieć jakiś meteor, czy coś wiekszęgo. To co widzicie na tych filmikach to pewnie jego pozostałości


To, o którym mowa przeleci dopiero ok. 20 czasu polskiego. To, co jebło to tylko kamyczek. A wokół DA14 pewnie w p*zdu takich kamyczków leci.

to gówno miało kilka-kilkanaście metrów, DA14, który ma być wieczorkiem ma 50 metrów. Możliwe, że jebnie, tyle fajerwerków!!