18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Defragmentacja tkanki mózgowej drogą do posłusznego świata

_R...........s_ • 2013-12-30, 00:02
Czy was też czasem ch*j strzela, na myśl o lichwie jaką trudnią się banki?

Jeśli tak to ten materiał jest dla was.

Wczorajszej nocy bliżej niezidentyfikowana grupa zniszczyła witryny trzech banków:

Komunikat sprawców:
Cytat:

Czy kliknąłeś już w brzuszek pajacyka?
Czy na stole pali się świeczka z Caritasu?
Buty i torebka makaronu dla bezdomnych
Maskotka dla dzieci z domu dziecka
Pusty talerz przy wigilijnym stole
Święto konsumpcji z mądrościami o konieczności refleksji
W cieple, przeżarci i pijani zapominacie
Jak banki, korporacje, kapitał
Odklejają was od reszty, od was samych.
Kredyt codziennie robi z Was bezkrytycznych niewolników
Cel na życie jasno wytyczony: spłata kolejnej raty
Nie czujecie jak korporacje drenują z was życie
Bo sami je tworzycie.
Koła się kręcą, wąż zjada swój ogon.








Może i grupa nie działa za długo, ale jeden bank udało się już anarchistom "upiększyć" wcześniej:

Cytat:

Hossa czy bessa, banki mają się super.
Fundusze Walutowe gromadzą kapitał.
Pomnażają zysk.
A gdy okaże się, że narozrabiają, ogłaszają Kryzys.
Jednak nigdy, za nic nie ponoszą odpowiedzialności. Kryzys to tylko pretekst do mocniejszego dokręcenia śruby, ewentualnie roszady stanowisk na szczycie. Pełni arogancji nie oglądają się na protesty. Zależnie od nastrojów, społeczne postawy nazywają roszczeniowymi i wykluczają z debaty albo organizują spotkania i dyksusje, które nic nie wnoszą.
Kapitalizm konsumuje każdą próbę oporu.
Tak wygląda obecna demokracja.
Nie jesteśmy oburzone.
Jesteśmy wk***ione.







A cóż mogę dodać od siebie? Patrząc na ostatni kryzys, który po mimo tego że stworzony przez banki, był dla nich bardzo dobrym okresem, patrząc na fakt, że traktują one zwykłych ludzi jak gówno, to jak najbardziej popieram takie akcje. Nie mówię że wszystkie banki są złe, i każdy odwiedzony przez komornika jest niewinny, ale k***a, nie popadajmy w skrajności.

Vinewood

2013-12-30, 00:17
Bierzesz kredyt, czytasz przedtem umowę na którą się zgadzasz a potem płaczesz że cie nie stać na raty, hihi :)

Arti17

2013-12-30, 00:40
"kryzys" to zabieg psychologiczny. Ogłaszają wszędzie, że nadchodzi kryzys, straszą ludzi, oni zaczynają mniej wydawać bo się boją. Przedsiębiorstwa mniej zarabiają także muszą zwalniać pracowników, bo nie mają im jak płacić i albo podnoszą ceny, co skutkuje zazwyczaj jeszcze mniejszymi obrotami albo ogłaszają upadłość.. błędne koło. Pytanie, komu to się opłaca.. Bankom w których ludzie będą się zadłużać by przeżyć kolejny miesiąc?

makabrax

2013-12-30, 00:41
@Vinewood
tyle że ludzie czytają umowę pobieżnie, sprawdzają jaki jest %, czy liczba rat się zgadza i już k***a walą konia bo przed sąsiadem będzie można się pokazać nowym autem czy 150calową plazmą
a potem wychodzi że zapomnieli sprawdzić że prowizja wynosi tyle, że opłata tyle, jakieś gówno tyle i nagle jest "ło k***a mariola nie momy co żreć", oczywiście nie jest tu nikt inny winny jak tylko klient, bo zamiast na spokojnie wziąć umowę w domu przeczytać, a jeżeli nie rozumie z tego nic to iść do UOKiK zasięgnąć porady, ale niestety większość tego nie robi
no i też sprzedawca który obiecuje że jest to super okazja, najtańszy kredyt itd itp...
umowy są specjalnie pisane w taki sposób aby były korzystne tylko dla jednej strony, przecież jeżeli by musieli napisać czarno na białym pożyczasz 100tyś na rok, oddajesz 120 itd to by było jasne, a i pewnie sprzedaż kredytów też by spadła
a nie tak jak wielce reklamują kredyty "darmowe", a małym druczkiem na dole reklamy że RRSO wynosi np 20%
albo jak u tych wonga czy innych gówien gdzie dochodzi do 4000%

!Timon

2013-12-30, 01:26
Jeszcze nie powstał taki bank który zmuszałby ludzi przemocą do brania kredytu więc walka z bankami to rozwiązanie dla osób którzy anarchię to mają na połączeniach półkul mózgowych.

Rozsądniej byłoby walczyć z tym co zmusza ludzi do brania tych kredytów ale co ja tam wiem.

Nameless

2013-12-30, 01:42
Zajebista anarchia. Pomijam bezsens atakowania małych oddziałów banków - bo bez sensu, nic nie da, bank takie koszty jak czyszczenie witryny jakoś przeboleje.

Najbardziej bym się wk***ił na miejscu właściciela budynku, od którego bank dzierżawi lokal - bo idiotki zniszczyły nową elewację budynku, a tego się tak łatwo nie da odnowić, żeby nie było widać śladów. Trzeba mieć taką samą farbę (odcień), a nawet jak już się jakimś cudem ma, to ściany się brudzą, farba może zmieniać trochę odcień, więc i tak będzie widać, że malowane.

Najbardziej ucierpiała na tym zapewne pojedyncza osoba - właściciel nieruchomości. Efekt odwrotny do zamierzonego. Głupie szmaty. Tyle w temacie.

PS j***ć gimbusów sprejujących ściany - im też się należy srogi wpie**ol. Za malowanie tych ścian ktoś k***a płaci! Ludzie chcą mieszkać w ładnym budynku, a nie tak jak niektórzy - niemalże w śmietniku.

vang

2013-12-30, 01:46
Bo łatwiej jest narzekać na innych i bawić się w wandala niż pomyśleć jak żyć w aktualnym systemie bez kredytów - tj. zarabiać godziwe pieniądze, ale jak matka mówiła ucz się to jeden z drugim miał wyj***ne i teraz są efekty. Gdyby nie było banków to narzekali by że wiatr za mocno wieje, ziemia się za szybko kręci i takie tam.

Fa...........um

2013-12-30, 07:01
Typowe dla lewackiego sk***ienia - jest mi źle? To świat dookoła jest zły, a mi się należy! Co z tego, że jestem gównem, które nic nie umie ... należy mi się i już! Nie mam kasy? To banki! Nie zdałem z klasy do klasy? To zła szkoła ... . I tak dalej i tak dalej.

Dla tych lewackich zjebów tylko jedno - kulka w łeb.

immikofreako

2013-12-30, 11:51
Arti17 napisał/a:

"kryzys" to zabieg psychologiczny. Ogłaszają wszędzie, że nadchodzi kryzys, straszą ludzi, oni zaczynają mniej wydawać bo się boją. Przedsiębiorstwa mniej zarabiają także muszą zwalniać pracowników, bo nie mają im jak płacić i albo podnoszą ceny, co skutkuje zazwyczaj jeszcze mniejszymi obrotami albo ogłaszają upadłość.. błędne koło. Pytanie, komu to się opłaca.. Bankom w których ludzie będą się zadłużać by przeżyć kolejny miesiąc?


wez sie moze juz chlopie nie udzielaj, przynajmniej jesli chodzi o tematy zwiazane z ekonomia

dostępny_nick

2013-12-30, 11:53
Złapać i kazać własną szczoteczką do zębów wyczyścić... Albo niech pokryją koszty odnowy.
Już pomijam fakt, że jak już wielu pisało, nikt nikogo nie zmusza do trzymania pieniędzy w banku, ale niszczenie CZYJEGOŚ budynku, bo lokal banku jest tylko wynajmowany jest zwykłym wandalizmem. A osoby przyklaskujące takim akcjom, są po prostu debilami.

hsl

2013-12-30, 11:55
Warto poczytać o fiatmoney i systemie rezerwy cząstkowej, by zrozumieć czemu bankom tak "źle" dobrze się powodziło w czasach kryzysów i czemu w sumie to one są temu winne.

Nie popieram jakiegokolwiek wandalizmu, co nie zmienia faktu że ktoś kto skanalizował swoją złość na banki nie był w błędzie, choć lepszym celem są banki centralne gdyż to one sterują stopą procentową, mali tylko z tego systemu okradania obywateli korzystają.

Cóż do tego takim samy winnym jak banki centralne jest państwo i tak oto mamy świat w którym zyski kapitałowe przewyższają kilkudziesięciokrotnie/setkrotnie uczciwe pracujących ludzi co jest totalną bzdurą bo lichwa nie jest w żaden sposób produktywna, ba nawet potrzebna społeczeństwu (w niektórych krajach była, a nawet jest ZAKAZANA)...

ja...........03

2013-12-30, 11:57
precz z lewackim sk***ysyńskim matactwem wyzyskiem zmową bankowców
Myślicie że każdy może otworzyć bank ? Owszem może ale musi być droższy niż poprzednie stanowiące monopol. Może jest wiele banków ale czemu żaden się bajońsko nie wyróznia ? bo nie ma tam zdrowej konkurencji
Poczytajcie Miltona Friedmana i zobaczycie że żyjemy słychając szelestu czerwonej flagi w ekonomii

mare30ks

2013-12-30, 12:13
!Timon napisał/a:

Rozsądniej byłoby walczyć z tym co zmusza ludzi do brania tych kredytów ale co ja tam wiem.



a co zmusza ludzi do brania kredytow? chetnie uslysze "odpowiedz", chociaz obawiam sie ze odpowiedz juz znam 8-)

jaras0303 napisał/a:

Poczytajcie Miltona Friedmana i zobaczycie że żyjemy słychając szelestu czerwonej flagi w ekonomii



o k***a, zmowa bankowcow to lewactwo? :facepalm:
czerwona flaga w ekonomii? jeszcze napisz ze banki i korporacje robiace ze swiatem co chca sa czerwone :roll:

ciezko o bardziej jaskrawy przyklad jak dziala wolny rynek w swojej szczytowej formie jak obecnie dzialajacy system bankowy a i tak znajduja sie matoly ktore widza w tym socjalizm :facepalm:

OpenStreetMaps

2013-12-30, 12:15
Trochę inteligencji w trolowaniu znienawidzonych banków .
Ja znienawidzone powszechnie banki wk***iam niemiłosiernie podkładając im pieniądze. TAK PIENIĄDZE !
Bank to taki potwór który boi się tego czym sam się żywi!
Wchodzę do jakiegoś oddziału kładę na kasę dziesięć groszy mówiąc:
Dziękuję uprzejmie za Spam reklamowy który z takim uporem wysyłacie na moją pocztę .
Panika kasjera jest bezcenna ! Wolałby chyba napad z bronią w ręku niż te kilka groszy darowizny.
Proponuję zrobić ogólnopolski Flash Mob podkładania bankom groszków.
Spowodujecie tym że durne bankowe procedury przeciwko bankom się obrócą
I wąż zacznie sam własny ogon zżerać