18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Defragmentacja tkanki mózgowej drogą do posłusznego świata

_R...........s_ • 2013-12-30, 00:02
Czy was też czasem ch*j strzela, na myśl o lichwie jaką trudnią się banki?

Jeśli tak to ten materiał jest dla was.

Wczorajszej nocy bliżej niezidentyfikowana grupa zniszczyła witryny trzech banków:

Komunikat sprawców:
Cytat:

Czy kliknąłeś już w brzuszek pajacyka?
Czy na stole pali się świeczka z Caritasu?
Buty i torebka makaronu dla bezdomnych
Maskotka dla dzieci z domu dziecka
Pusty talerz przy wigilijnym stole
Święto konsumpcji z mądrościami o konieczności refleksji
W cieple, przeżarci i pijani zapominacie
Jak banki, korporacje, kapitał
Odklejają was od reszty, od was samych.
Kredyt codziennie robi z Was bezkrytycznych niewolników
Cel na życie jasno wytyczony: spłata kolejnej raty
Nie czujecie jak korporacje drenują z was życie
Bo sami je tworzycie.
Koła się kręcą, wąż zjada swój ogon.








Może i grupa nie działa za długo, ale jeden bank udało się już anarchistom "upiększyć" wcześniej:

Cytat:

Hossa czy bessa, banki mają się super.
Fundusze Walutowe gromadzą kapitał.
Pomnażają zysk.
A gdy okaże się, że narozrabiają, ogłaszają Kryzys.
Jednak nigdy, za nic nie ponoszą odpowiedzialności. Kryzys to tylko pretekst do mocniejszego dokręcenia śruby, ewentualnie roszady stanowisk na szczycie. Pełni arogancji nie oglądają się na protesty. Zależnie od nastrojów, społeczne postawy nazywają roszczeniowymi i wykluczają z debaty albo organizują spotkania i dyksusje, które nic nie wnoszą.
Kapitalizm konsumuje każdą próbę oporu.
Tak wygląda obecna demokracja.
Nie jesteśmy oburzone.
Jesteśmy wk***ione.







A cóż mogę dodać od siebie? Patrząc na ostatni kryzys, który po mimo tego że stworzony przez banki, był dla nich bardzo dobrym okresem, patrząc na fakt, że traktują one zwykłych ludzi jak gówno, to jak najbardziej popieram takie akcje. Nie mówię że wszystkie banki są złe, i każdy odwiedzony przez komornika jest niewinny, ale k***a, nie popadajmy w skrajności.

ks.Zenon

2013-12-30, 12:17
popieram te akcje

_R...........s_

2013-12-30, 12:25
!Timon napisał/a:

Jeszcze nie powstał taki bank który zmuszałby ludzi przemocą do brania kredytu więc walka z bankami to rozwiązanie dla osób którzy anarchię to mają na połączeniach półkul mózgowych.

Rozsądniej byłoby walczyć z tym co zmusza ludzi do brania tych kredytów ale co ja tam wiem.


Równie dobrze można powiedzieć, że diler który zachęca pięknymi słowami, opowiada o fantastycznych tripach i wciska jakieś "promocje" nie jest niczemu winny, pomimo tego że ani słowa nie wspomina o szkodliwości jego produktu. Bo przecież ludzie "wiedzieli" co biorą.

Banki żerują na ludzkiej niewiedzy, na ignorancji. Jeszcze nie tak dawno, na przystankach i banerach można było spotkać wspaniałe reklamy. Reklamy pokazujące uśmiechnięte dziecko, mówiące że ten kredyt prawie nic nie kosztuje a pozwoli święta spędzić wspaniale jak nigdy. Dziecko dostanie wymarzony prezent, wszyscy będą szczęśliwi. To nic że rzeczywistość nie jest już taka kolorowa.

Problem polega na tym, że ludzie dzielą system na jego części składowe nie widząc że to wszystko jest połączone. Bo co ma wspólnego jakiś bank i kolejna zj***na kampania reklamowa, wciskająca ludziom produkty których wcale nie potrzeba do szczęśliwego życia, ale konsument i tak tego pragnie by zaimponować drugiej osobie.

ps. Co do ludzi tak strasznie broniących banki. Daliście się wpakować w schemat, zamiast patrzeć obiektywnie i próbować szukać prawdy podążacie posłusznie tam gdzie was prowadzą, robicie to czego od was wymagają. Jesteście równie naiwni jak obywatel ZSRR, zapatrzony w czerwony sztandar, wierzący ślepo że ich system jest doskonały a wina leży zawsze po drugiej stronie.

Fight Club:
Cytat:

Chodząc do pracy, której nie cierpimy, kupujemy rzeczy, których nie potrzebujemy, za pieniądze, których nie mamy, usiłując zaimponować ludziom, których nie lubimy, udając kogoś kim nie jesteśmy.


Masterof

2013-12-30, 12:31
RottenFetus napisał/a:

Czy was też czasem ch*j strzela, na myśl o lichwie jaką trudnią się banki?



Nie.

Ja nie biorę kredytów żeby zmienić auto albo kupić większy tv, albo zrobić bachorowi komunie w lokalu za 15 tys. bo teraz taka moda, tak wypada, bo zrobił tak sąsiad i ja gorszy nie bede.

Dodatkowo potrafię czytać i jako tako liczyć przez co wiem ile musiałbym oddać do banku pożyczając 50 tys.

Zatem nie jestem debilem i nie obwiniam innych za swoją głupotę.

Prokurator

2013-12-30, 12:31
W zasadzie potępiam każdy akt bezmyślnego wandalizmu, jednak nie można ukryć że system bankowy to największe kurewstwo na tym świecie.

cycek69

2013-12-30, 12:37
Cytat:

Nie jesteśmy oburzone.
Jesteśmy wk***ione.



Wow, niektórym wyjście z kuchni wychodzi na dobre. ;]

Ma...........l2

2013-12-30, 12:53
Tu chodzi o to że państwo bierze kredyty a nie pojedyncze osoby o japie**ole

Ale wy jesteście tępi :plzdie:

aKiwiKiwiKiwi

2013-12-30, 12:55
To jest hit.

Sprzedając mieszkanie, za które spokojnie mogę wybudować dom muszę sięgnąć po kredyt.
Jeśli owego kredytu nie wezmę, to skarbówka siądzie mi na dupie i i tak będę musiał bulić.

Czyli: biore kredyt tylko po to, by kredyt sam siebie spłacał. A bank na tym i tak nieźle zarobi...

I jak tu nie mówić o zmowie państwa z bankami?!

Erhid

2013-12-30, 13:04
Ohh tak nie ma jak to banda debili która nie umie przeczytać umowy / dokumentów które podpisują później próbuje pokazać jacy oni biedni.

Jak widzę co się dzieje u mnie w pracy, ludzie którzy zaczynają dopiero pracę mają po 22 lata mają 1 - 2 kredyty na sobie bo kupili sobie TV / Konsile / Samochód / pojechali na super drogie wakacje albo wszystko na raz bo przecież jak można nie kupić nexgena jak jest teraz premiera ...
Później taki koleś sieci i płacze bo samochód mu się psuje, pieniędzy na naprawę nie ma bo przecież kredyty większość zabierają ... a to przecież człowiek bez rodziny, domu itp. bo mieszka u mamusi.

A później dziwić się, że ludzie kasy nie mają...

prowler

2013-12-30, 13:13
Vinewood napisał/a:

Bierzesz kredyt, czytasz przedtem umowę na którą się zgadzasz a potem płaczesz że cie nie stać na raty, hihi :)



banki "renegocjują" warunki w ten sposób, że informują cię o zmianie warunków umowy na podstawie punktu X.X regulaminu kredytowania, a jeżeli się nie zgodzisz, to wypowiedzą umową. mało kogo stać na to, żeby pozwolić bankowi wypowiedzieć umowę

djpaczu94

2013-12-30, 13:20
Patrze na niektóre tu komentarze i sie k***a nie dziwie że mamy tak ch*jowo w tej polsce. Ludzie, jesteście tak zmanipulowani że nie widzicie jak instytucje(nie tylko banki) dymają nas w dupe ! Obudźcie się i zacznijcie działać !

Mitico

2013-12-30, 13:20
Bo kredyt się płaci a nie się spłaca ;)

sidmyfish

2013-12-30, 13:21
Mi spodobała się kiedyś rozmowa mojego kumpla z panią z telemarketingu jakiegoś banku, która oferowała mu kredyt. Kolega po prostu uświadomił jej, że nie jest zainteresowany, ale sprytna pani nie poddała się i powiedziała, że mógłby wziąć sobie ten kredyt, a następnie wpłacić pieniądze na lokatę w ich banku :) takie bankowe prawie Perpetuum mobile.

dnr

2013-12-30, 13:44
-Płacz, że nie stać cię na plazmę, srajfon, bmw.
-Weź kredyt bez czytania umowy aby zaszpanować.
-Płacz o złych bankach i wyzysku.
:homer:

pawu95

2013-12-30, 14:05
Ludziom nie przeszkadza odprowadzanie ZUSu od pensji, do tego PITy, VATy, akcyzy i ch*j wie co jeszcze. Tracimy 80% pieniędzy w zamian za mierną infrastrukturę, pomoce państwowe dla żuli i edukację z której cieszą się jedynie debile (w szkole nauczyłem się tylko języka polskiego i matmy, natomiast fizyki, angielskiego, filozofii, trochę ekonomii i wiele innych rzeczy zgłębiałem, bo mi się to podobało)

Tak k***a, nasza bieda wynika z wyzyskiwania nas przez banki :homer: