18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Czym naprawdę jest airsoft

ghillie441 • 2014-02-25, 22:43
Jakiś czas temu, chyba we wrześniu, pod filmikiem ukazującym wydłubywanie kulki asg z nosa, pewna sadolka zaczęła ostro jeździć po airsoftowcach nazywając ich niedorozwojami, dzieciakami i mięczakami, bo latają z "pistoletami na kulki" po lesie i myślą, że są komandosami.
Tej sadolce mówię :idzwch*j: , bo sam jestem airsoftowcem. Myślę, że ten filmik bardzo dobrze oddaje klimat tego sportu. Airsoft to coś więcej niż zabawa, przynajmniej dla nas.

Miłego oglądania

SkoQ

2014-02-26, 10:34
Znaczy mi to nie przeszkadza jak ktoś to lubi to spoko, wkurzają mnie chłopaki którzy pieprzą jakie to bardzo wojskowo realistyczne nie jest. A strzelają nie oszukujmy się plastikowymi kuleczkami. Ja rozumiem, że fajna zabawa i tak dalej, ale nie dorabiajcie do tego ideologii :D

P.S. mnie by kobieta wyśmiała jakbym jej powiedział, że jadę z kumplami postrzelać się plastikowymi kulkami z odpustu po lesie :D

EvilSoran

2014-02-26, 10:45
modoc napisał/a:

Kto nie przeszedł obcinki ten się bawi kulkami - plastykowymi czy żelowymi jeden h*j.



Pracuje na hali cqb, przychodzą do nas dzieciaki z rodzicami oraz ludzie dorośli, pojawiają się ludzie z boa, policja oraz żołnierze i właśnie strzelają się kuleczkami ... bo na szkoleniach u siebie tego za bardzo robić nie mogą, po za tym grają wtedy z przeciwnikami którzy są mniej przewidywali niż ci których mają do ćwiczeń na co dzień. Ja sam w wojsku byłem 14 lat temu a teraz grywam w asg ... twój argument nie jest inwalidą tylko idiotą :|

Lopez

2014-02-26, 10:50
ghillie441 napisał/a:

@lopez

Są tacy, którzy się w to bawią, żeby przedłużyć sobie fiuty. Ja jestem z tych, którzy interesują się militariami i interesują ich te klimaty. Wolę w sobotę wstać o 6 rano, spotkać się z kumplami, polatać nie tylko po lesie, ale poćwiczyć orientację na kompas i mapę bez gps, pobiegać na parę kilometrów, zamiast siedzieć cały dzień na sadisticu i obrażać innych ;)



No nie pie**ol że dziś też biegałeś po lesie, eh a ja muszę siedzieć w pracy? :D

Chcesz mi udowodnić że nie zależy Ci na trzepaniu do swojej repliki G36 z kolimatorem? :D Spokojnie, tylko specjalnie prowokuję. Sport może jak i każdy inny, ale wk***ia mnie mentalnośc osób go uprawiających. Uprawiając sport do którego jest potrzebna znikoma aktywnośc fizyczna, podstawowa wiedza techniczna sprzętu i kasa na zabawki, robią z siebie Rambo, nagrywają filmiki (btw. ten filmik jest trochę podkolorowany, nie oszukujmy się) i robią foteczki na fb w przebraniach komandosów, no japie**ole (tak, tak, wiem kamuflaż - to nie ma nic wspólnego z przebierankami w twardziela :amused: ) . Sezonowo sam uprawiam taternictwo, wraz z ogólnym zwiedzaniem tych rejonów i powiem Ci że takie cechy jak orientacja, siła, kondycja i wiedza na temat niebezpieczeństw i zasad oraz zjawisk które możesz tam napotkać w porównaniu do ASG to jak opanowanie szczeniaka a wilka, to tylko tak wyjaśniam bo chyba zarzuciłeś mi aluzją że siedzę całymi dniami na sadolu tyrając ludzi, otóż nie - jestem dość aktywny, nawet gdy nie ma sezonu :s

no offence, po prostu dla mnie to nie jest prawdziwy sport godny uwagi, a raczej postrzegam to jako zabawa w wojsko. Po przez wymogi i zazwyczaj ludzi tam występujących, takie moje zdanie. :D

Kimarco

2014-02-26, 10:57
I tak to jest lepsze (nawet jak byście biegali z pistoletami na wodę) niż siedzenie w kuchni ;)

willove

2014-02-26, 10:58
Jakie te komentarze są... typowo Polskie :-P Może z airsoftem to tylko pobieżnie związane, bo pracuje w jednej firmie która zajmuje się imprezami integracyjnymi (dla firm i gości naszego hotelu) ale jestem instruktorem/sędzią na eventach paintballowych i x-laserowych.
Nie rozumiałem pasji, do kiedy nie poznałem tych ludzi. k***a, to jest zajebisty sposób na wolny czas i relaks. Spotkać się ze znajomymi, trochę wybiegać i nadać realizmu co do stoczonej rundy. I jeszcze najlepsze jest motyw jak po wszystkich rundach chłopaki chwalą się siniakami. Według mnie bardziej męska rozrywka niż jakiś j***ny golf czy squash.

Pasję ciężko zrozumieć jak się stoi z boku. To trzeba poczuć. Poznałem od ch*ja ludzi, motocykliście, off roadowcy, ziomki co całymi dniami mogą siedzieć w garażu przy autach no i Ci którzy aktywnie spędzają czas łącząc pasję. W dzisiejszych czas to jest bardzo rzadko spotykane, może dla tego mam zaajebisty szacunek do nich

ReniferPL

2014-02-26, 11:02
a pie**olcie sobie co tam chcecie, że pedalskie, ze dla dzieci itd. asg to dobry sposób na spędzenie czasu i odreagowanie tak samo jak paintball/lasertag czy każda inna zabawa. dodatkowo tak jak widać na filmiku z airsoftem jest związanych sporo wspomnień szczególnie, jeśli miało się dobrą ekipę, która miała zdrowe podejście do tematu. a co jest w tym złego, że ktoś biega po lesie w mundurze z karabinem na kulki? żołnierzem przez to nie jest i chyba nikt normalny nie twierdzi, że asg zrobi z niego żołnierza i nikt nie dorabia do tego ideologii co innego jeśli chodzi o wiedzę w zakresie militariów, którą airsoftowcy często pogłębiają. pomijam, fakt, że jest sporo dzieci, które tworzą taką a nie inną opinię całemu środowisku... bo czyja to wina?

a, jeśli chodzi o ten "realizm" - to faktycznie, mało ma to wspólnego z symulacją pola bitwy i ogólnie fuj. Jednak wydaje mi się, że większość ludzi mówi o odwzorowaniu broni palnej w asg, które jest ciut większe niż w paintball'u. Warto też zwrócić uwagę na trend, który pojawił się jakiś czas temu - tj. airsoft historyczny, którego ideą jest odwzorowanie sprzętu z danej epoki. a że oprócz odtwórstwa dochodzi do tego możliwość strzelania? tym lepiej dla fanów reko historycznej ;)

a tak btw, asg jest wykorzystywane w polskich killhouse'ach przez nasze służby mundurowe do ćwiczeń. nie mnie oceniać skuteczność takich ćwiczeń, jednak ktoś uznał, że jest to coś warte. :)

podsumowując - pozdrawiam internetowych napinaczy, którzy plują żółcią na wszystko co im się nie spodoba... przemyślcie, czy faktycznie szkodzi wam, że ktoś czerpie przyjemność ze swojego hobby. ;)

a za piwo filmik. ;)

ssaved

2014-02-26, 11:20
nie czaje tego asg, nie lepiej z paintballem tak polatać? przynajmniej trafionych lepiej widać

glova

2014-02-26, 11:25
w rękawiczce się k***a ręki nie podaje.

footooroom

2014-02-26, 11:37
Paintball k***a. A nie odpustowe zabawki.

Browaryt

2014-02-26, 12:14
Chciałem pisać że bawiłem się zarówno w asg jak i paintballa jak i to laserow ustrojstwo... ale napiszę tylko jedno: ch*j w dupe tym co hejtują. Dziękuję dobranoc

sadolek

2014-02-26, 12:33
Powiem tak, bawiłem się paintballem oraz lasertagiem, uważam, że gdyby nie te jebitne i niewygodne butle z gazem w paintballu to byłby on nieco wyżej na podium od lasertaga.
Ale nie ma co ukrywać, ASG zjada oba "sporty" na śniadanie. Repliki broni plus można się szlajać po lasach z duża ilością ludzi.
Penis w czoko tym którzy mówią "chceta się szczelać, sp***alać z tym do wojska" no k***a, przecież o to chodzi żeby się bawić.
Jak bym chciał zginąć to pewnie, ale jak się chce w sobotę pobiegać z koleżkami po lesie to w sam raz.
Wszystko jest ok tylko jak zwykle ludzie k***y i wszystko na siłę muszą psuć.

rey11

2014-02-26, 12:35
Brumm22 napisał/a:

Do wojska ch*je marsz, a nie k***a dziecinne zabawy w głowie

ten co k***a w wojsku byl, ty p*zdo nawet nie wiesz jak polskiego beryla zlozyc... p*zda w rurkach

dram09

2014-02-26, 13:02
Lord_Viader napisał/a:

"Na p*zdy, które walą w to hobby tyle siana że głowa boli, po to tylko żeby przypodobać się lub wyróżniać na zasadzie (uwaga użyje slangu) "jaki ja to jestem zajebiście oszpejowany", i lizanie sobie rowów w tym gronie p*zd. "

Oho, odezwał się dresik z hi-capem. Nigdy nie potrafiłem zrozumieć, dlaczego zamiast pobiegać z malarzami to takie łebki muszą psuć innym klimat. To, że ktoś po prostu lubi oryginalny szpej, zamiast biegać z syfem typu CM.028 woli PTW i go na to stać nieodłącznie wiąże się z płaczem biedoty...



Sam jesteś k***a jak hi-cap (taki magazynek do tych plastikowych kulek z dużą pojemnością przy czym mało która dobrze "wystrzeli" kiedy to się chce), dużo pie**olisz, zero logiki i pożytku. Kolekcjonowanie oryginalnego, kontraktowego sprzętu plus "zabawek" za krocie na które warto wydać kasę żeby mieć i kolekcjonować i robić to z pasją A zrobić to tylko żeby się przypodobać lub ścigać z kimś na "bycie fajnym" TO JEST RÓŻNICA.

Psuć klimat kretynom? Zawsze i wszędzie.

Ty kolego z tych brunatnych języków że się do mnie przyj***łeś bez sensu?

Cytat:

płaczem biedoty...



O k***a ale samobój... Po prostu wyjdź z tego tematu i nie wracaj, najlepiej idź sobie na jakieś forum ASG gdzie członkostwo jest od replik 5000+ zł oraz bez plebsu, pamiętam że takie były gdzieś.

konował

2014-02-26, 13:37
Asg to fajne hobi owszem trafiają sie synki bogatych tatusiow ktorzy to pozuja na ch*j wie kogo a w prawdziwym wojsku nie wytrzymal by dnia. Ale pobieganie po lesie w gronie znajomych jest w ch*j zajebiste. Lepsze to niz naj***nie sie w piatek i cala sobote leczenia kaca. Ale polaczek cebulaczek tego nie zrozumie.

GhostScarface

2014-02-26, 13:46
jak można mieć 25 + lat i popie**alać po lesie z klamką na kulki!!!!trzeba znać granice i powiedziec sobie dośc,wyobraż sobie minę swojego Dziadka czy pradziadka co pomyśli o takim typie ,jego Pra rozpie**alał czołgi za pomocą butelki z benzyną i kawałka szmaty mając 16 lat a jego prawnuk w wieku 25 czy ile tam ma siedzi w rowie i wali żółtymi kulkami w reszte komandosióf!!!z tego co wiem to taki pistolecik może kosztować nawet tyle co prawdziwy gnat !paranoja, . .