18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Częstochowski pub nie dla lewaków, sędziów, multikulti etc.

Batiushka • 2017-05-16, 12:51
I to jest drodzy sadole coś co nazywam wolnością - w ogólnym tego słowa znaczeniu, ale przede wszystkim wolnością gospodarczą. Facet prowadzi sobie biznes i sam ma prawo decydować jak go prowadzi, na swoją odpowiedzialność. Niestety fani chorego pojęcia wolności, czyt. plugawe lewactwo, które uważa, że wolność należy się jednostce tylko wtedy, kiedy ta działa zgodnie z ich ideologią, już podniosło raban i próbują w swój wolnościowy i tolerancyjny sposób udupić dzielnego i szczerego przedsiębiorcę. Krata zimnego piwa dla właściciela pubu. Byłem w nim, zapraszam, jest całkiem nieźle.

Wywieszka na drzwiach do częstochowskiego pubu Cosmo przy ul. Armii Krajowej 68 informuje, że lokal powstał bez wsparcia środków unijnych. ,,Działa dzięki wierze w wolność i sprawiedliwość” – głosi napis ozdobiony znakiem Polski Walczącej i twarzą Janusza Korwin-Mikkego. Jest też herb Częstochowy otoczony koroną cierniową i złoty sierp z młotem, wpisany we flagę europejską.

Cytat:


A w środku druga tablica głosi: „Nie obsługujemy bandytów z domiaru niesprawiedliwości (sędziów, prokuratorów, kuratorów etc.) Wszelkich komunistów (multikulti, multisex, zielonych genderowców etc.) Współpracowników i sympatyków legalnych grup przestępczych (sb, pzpr, europejskiego sojuza, trzyliterowych służb, itp.)”.






Ale to nie podoba się częstochowskiej radnej Jolancie Urbańskiej. Rozpoczęła z lokalem wojnę

Cytat:


Urbańska (47 lat) jest znana w Częstochowie. Jest radną miejską reprezentującą Platformę Obywatelską. Niedawno wypowiedziała się krytycznie o żołnierzach wyklętych. Wzięła też aktywny udział w tzw. czarnym marszu kobiet.

Radna o tablicy w lokalu dowiedziała się jeszcze na początku grudnia ponoć od oburzonych mieszkańców Częstochowy. Odwiedziła lokal i postanowiła powiadomić o sprawie prezydenta miasta by ten zajął się tablicą segregującą klientów. Swoje stanowisko uzasadniała tym, że te tablice budzą w niej jednoznaczne skojarzenia z segregacją rodem z III Rzeszy. Twierdziła, że ktoś myli pojęcie wolności wypowiedzi a w dzisiejszych czasach takie zachowanie nie przystoi. „Co gorsza, jest na to przyzwolenie” – twierdziła oburzona.

Prawnicy z urzędu miasta przeanalizowali materiały i skierowali sprawę do prokuratury.

Ale decyzja prokuratury wzburzyła radną Urbańską. Bo prokuratura zakwalifikowała sprawę jako wykroczenie i skierowała ją do policji.





Jacek Pawlikowski, właściciel pubu nie boi się represji

Cytat:


Twierdzi, że przed zawieszeniem tablic był u trzech prawników, którzy jednoznacznie powiedzieli, że prawa nie łamie.

Pawlikowski (32 lata) przedstawia się jako eurosceptyk. Tłumaczy, że lokal przy ul. Armii Krajowej 68 faktycznie powstał bez dotacji unijnej. Urzędnicy unijni wymagają postawienia tablic przy okazji inwestycji finansowanych ze środków unijnych. Gdyby każdy polski przedsiębiorca – argumentuje – informował, że inwestycja powstała trudem własnych rąk, to wyszłaby prawda o wsparciu unijnym. W umieszczeniu tablicy pomogli mu młodzi zwolennicy Korwin-Mikkego.

Właściciel pubu twierdzi, że lokal miał być miejscem dyskusji i spotkań młodych. A tablice mają być polem do dyskusji.

W rozmowie z dziennikarką częstochowskiego wydania Gazety Wyborczej tłumaczył to tak.

„W pubie realizujemy misję kulturową” – tłumaczy. „Odbywają się tam koncerty, imprezy charytatywne dla niepełnosprawnych dzieci i turnieje szachowe, dlatego muszę odseparować ludzi, którzy by nie pasowali do takich wydarzeń. Wpuściłaby pani do lokalu, w którym są niepełnosprawne dzieci Conchitę Wurst? A jak się dziecko zapyta, kto to jest, pan czy pani, to co mam odpowiedzieć? Bo nie potrafię”.

I dodaje: „Nikt taki jeszcze się w Cosmo nie pojawił, co wcale nie oznacza, że mam nie napisać takiej informacji. Państwo wymaga ode mnie np. zapisu, że alkoholu nieletnim nie podajemy, a od pół roku żaden nieletni nie poprosił o alkohol. I co? Mam takiej informacji nie wywiesić, chociaż według Kodeksu Cywilnego mam taki obowiązek?”.

A co zdecydowało, że podpadli mu sędziowie? Pawlikowski wyjaśnia, że miał przeprawę w sądzie rodzinnym, a sędziowie ewidentnie fałszowali dowody.

Ale radna Jolanta Urbańska nie popuszcza. Deklaruje, że nie zostawi tej sprawy. Krytykuje prokuraturę i policję za ich małą, jak uważa, stanowczość w tej sprawie. Twierdzi, że to zachęca kolejnych do podobnych działań.




Opis podj***ny z wolnosc24

Ork.Fajny

2017-05-23, 11:29
Zdajesz sobie sprawę że ludzie potrafią czytać, no nie? Rozmawiałem z SQRW3L_ponury nt. jego dyskusyjnej hipotezy odmawiania usług przez jedynego usługodawcę w okolicy. Wyraziłem wątpliwość w to aby jakiś jedyny w okolicy podmiot odmówił potencjalnemu klientowi usług które by poprawiły temu klientowi jakość życia albo go uchroniły przed śmiercią i poprosiłem o jakiś realny przykład na takie zjawisko, jeśli nie w Polsce to w innym kraju, bo nie lubię operować na fikcyjnych argumentach... To Ty tu jesteś pie**olonym trollem bo wyskoczyłeś z tępym przykładem aborcji, którą poza Chazanem w Warszawie może wykonać cała masa innych lekarzy i teraz jak załgany kundel próbujesz mi wmówić że wiesz lepiej o czym dyskutował z kimś.
Sorry. Ale ja potrafię czytać ze zrozumieniem i spora część sadistica też. Twoja chora kampanii dezinformacji nie ma sensu. Zmień portal.

sumka

2017-05-23, 11:54
Ork.Fajny napisał/a:

Zdajesz sobie sprawę że ludzie potrafią czytać, no nie? Rozmawiałem z SQRW3L_ponury nt. jego dyskusyjnej hipotezy odmawiania usług przez jedynego usługodawcę w okolicy. Wyraziłem wątpliwość w to aby jakiś jedyny w okolicy podmiot odmówił potencjalnemu klientowi usług które by poprawiły temu klientowi jakość życia albo go uchroniły przed śmiercią i poprosiłem o jakiś realny przykład na takie zjawisko



Dziecko widać że krótko żyjesz na tym świecie skoro nie pamiętasz jak przed 2007 rokiem wyglądały usługi internetowe w Polsce, idealny przykład na odmawianie usługi przez jedynego usługodawcę w okolicy więc skończ pie**olić i dorośnij :) A jak jesteś taki super intelektualista to sobie poszukaj więcej przykładów bo jest ich sporo tak jak byś się zastanawiał dlaczego UOKiK nakłada kary na przedsiębiorców.

lesiot

2017-05-23, 12:47
Ork.Fajny napisał/a:

pie**olonym trollem


Ork.Fajny napisał/a:

załgany kundel



Nudny już jesteś, ale czy tu w ogóle to jest jakaś moderacja?

Ork.Fajny

2017-05-23, 13:05
sumka napisał/a:

Dziecko widać że krótko żyjesz na tym świecie skoro nie pamiętasz jak przed 2007 rokiem wyglądały usługi internetowe w Polsce, idealny przykład na odmawianie usługi przez jedynego usługodawcę w okolicy więc skończ pie**olić i dorośnij :)


Może jakieś KONKRETY...? To że rzucisz jakimś mglistym i rzekomym "faktem" z przeszłości nie wiele znaczy.
Całkiem możliwe że nie za bardzo sam pamiętasz o co chodzi i rozmyła Ci się pamieć. Ja osobiście miałem przy okazji moich przeprowadzek, sytuację w której "odmówiono" mi internetu. Tylko że powodem tego była infrastruktura, która nie zawsze "dochodziła" do mojego nowego miejsca zamieszkania.

sumka napisał/a:

A jak jesteś taki super intelektualista to sobie poszukaj więcej przykładów bo jest ich sporo tak jak byś się zastanawiał dlaczego UOKiK nakłada kary na przedsiębiorców.


Nie wiem co ma super intelektualizm do tego żałosnego/dziecięcego argumentu "id sobie sam poszukaj".

lesiot, huehueheueheuehueheuehue. Musisz nienawidzić Sadistica za to że po 30min nie można edytować wiadomości. Trudno jest teraz zaprzeczyć temu jak po chamsku zmieniasz wątki rozmowy i kłamiesz na temat treści moich postów, więc po prostu udajesz że bolą Cię moje obelgi i ignorujesz całą zawartości mojej wiadomości.

SQRW3L_ponury

2017-05-24, 04:35
Ork.Fajny napisał/a:


Jeśli nie jesteś w stanie zrobić to na przykładzie Polski(...)


Mówisz - masz :roll:

MIEJSCE AKCJI: wieś Chodkowo Wlk. - województwo mazowieckie - liczba mieszkanców ok 100 - m.in moja babcia
PODMIOT: jedyny w wiosce sklep dostarczający artykuły codzienne - od jaboli i bronxu porzez chleb i mieso a na papierze toaletowyn szlugach i papmpersach dla osób starszych koncząc - kolejny najblizszy sklep jest w Płoniawach kilka kilometrów dalej...
PRZEBIEG AKCJI: miejscowy własciciel sklepu odmawia obsługi społeczności ateistycznej (w tym mojej 82 letniej babci mieszkającej w odległosci 300 metrów od sklepu w którym bywa najmarniej raz w tygodniu celem załatwienia niezbednych do przezycia zakupów)

Potencjalne skutki sa łatwe do wyobrażnia - ale podsumujmy w nich argumenty które już padły:

POTENCJALNY SKUTEK AKCJ NR1: moja babcia nie moze sama zaopatrywać sie w codzienne artykuły (chleb, pampersy, habanina, cukier) przez co zmuszony jestem zapie**alać najmarniej raz a czesto 2X w tygodniu 100 km w jedną stronę by zrobic jej zakupy - co wk***ia mnie niemiłosiernie do tego stopnia że obijam ryj włscicielowi ciut za mocno i w konsekwencji trafiam do paki...
POTENCJALNY SKUTEK AKCJI NR2: moja babcia pozbawiona mojej opieki (siedze w pierdlu) nie moze sama robić zakupów w pobliskim sklepie a do dalszego nie ma jej kto zawieżć (jest skłócona z sąsiadami-katolami) wiec umiera z głodu (bo w miedzyczasie pracownicy społeczni postanowili na podstawie klauzuli sumienia przyłaczyć sie do bojkotu niewiernych i nie 'obsługiwać' niekatolików)
POTENCJALNY SKUTEK AKCJI NR 3: inni włsciciele małych sklepów idą w slady prekursora co wywołuje lawinę reakcji tożsamej z moją - ancle zaczynają pekać w szwach a babcie umierać...
POTENCJALNY SKUTEK AKCJI NR 4: akcja rozszerza sie na włascicieli prywatnych gabinetów stomatologicznych - tyle ze ci z kolei bojkotują wierzących - czego skutkiem jest załamnie rynku dentystycznego (w znakomitej wiekszosci znajdującego sie w rekach prywatnych) i stan uzębienia statystycznego Polaka zaczyna przypominać stan uzebienia wodza narodu...
POTENCJALNY SKUTEK AKCJI NR 5:do akcji po stronie ateistów dołacza UPC oraz... Tauron... ba dum tssss :lol:

KONSEKWENCJA: - sadol o dzwiecznej ksywce OrkFajny zaczyna dostrzegać sensownosc obecnie obowiązującego rozwiązania prawnego i przestaje nierozsądnie je krytykować - On również ma babcię... i internet (z UPC)... oraz zęby... 8-)

Ork.Fajny

2017-05-24, 07:41
SQRW3L_ponury, ummmmmm. Wolę jednak coś co mogę potwierdzić że miało miejsce. Średnio Ci ufam. Właściwie to wcale.

~tip.top

2017-05-24, 07:50
lesiot napisał/a:

czy tu w ogóle to jest jakaś moderacja?


Oczywiście :amused:


SQRW3L_ponury

2017-05-24, 16:23
Ork.Fajny napisał/a:

SQRW3L_ponury, ummmmmm. Wolę jednak coś co mogę potwierdzić że miało miejsce. Średnio Ci ufam. Właściwie to wcale.


Zauważyłem - ale i na to mam radę :mikolaj: - zeby sie przekonać czy mam rację wystarczy założyć dowolna działalnosć gospodarczą, wykluczyć z niej dowolną grupę społeczną i czekać na konsekwencje jakie z tego wynikną - zarówno te prawne jak i te miedzyludzkie... a potem opisać własne doświadczenia na łamach sadola ku uciesze śledzących ten wątek... oczywiscie po odbyciu stosownej kary przewidzianej w KK - ja chętnie poczekam... 8-)

Ork.Fajny

2017-05-24, 16:49
SQRW3L_ponury, nie. Po prostu musisz to pokazać na jakimś jako-takim udokumentowanym w przeróżnych mediach przykładzie, który miał miejsce i który potwierdza twój efekt domina czy to że komuś stała się realna krzywda. To nie musi mieć nic wspólnego z Tobą.

SQRW3L_ponury

2017-05-24, 17:17
Ork.Fajny napisał/a:

SQRW3L_ponury, nie. Po prostu musisz to pokazać na jakimś jako-takim udokumentowanym w przeróżnych mediach przykładzie, który miał miejsce i który potwierdza twój efekt domina czy to że komuś stała się realna krzywda. To nie musi mieć nic wspólnego z Tobą.


Uzyj choć raz wyobraźni i zakonotuj sobie ze taki efekt domina nie mógł zaistnieć ze względu na jego niezgodność z prawem spowodowaną tym czego brakiem sie wykazujesz - wyobrażnią tworzących to prawo (opartą na doswiadczeniach z przeszłosci). Jak wyglada to w praktyce mozna sie przekonać czytajac pierwszą lepszą książkę historyczną traktująca o losach naszej ojczyzny mniej niż 100 lat temu - w Generalnej Guberni Polak był obywatelem drugiej kategorii wobec Niemca - Zyd był jeszcze niżej - do czego w konsekwencji doprowadziło nierówne traktowanie ludzi mozesz sie przkonać robiąc sobie wycieczkę objazdową po Majdanku Oswiecimiu czy Buchenwaldzie... a zaczybnało sie dokładnie tym samym czym wykazał sie ten cep z pubu - zakazem wstępu do niektórych przybytków konkretnych osób - w tym przypadku Zydów...

Ork.Fajny

2017-05-24, 21:33
SQRW3L_ponury, prosiłem o przykład kraju w stanie pokoju a nie kraju pod okupacją w którym w dłuższym okresie czasu zaborca planował wyeliminować obywateli i zasiedlić te tereny własnymi... I powiedziałem że nie musi być to Polska. Masz ponad 100 innych krajów żeby udowodnić swoją hipotezę.

SQRW3L_ponury

2017-05-25, 00:30
Ork.Fajny napisał/a:

SQRW3L_ponury, prosiłem o przykład kraju w stanie pokoju a nie kraju pod okupacją w którym w dłuższym okresie czasu zaborca planował wyeliminować obywateli i zasiedlić te tereny własnymi... I powiedziałem że nie musi być to Polska. Masz ponad 100 innych krajów żeby udowodnić swoją hipotezę.


Naprawde przeoczyłes zydowskich sklepikarzy bojkotowanych w nieokupowanych niemczech z mojego - nastego już z kolei - przykładu - czy liczyłeś ze ja przeoczę ? 8-)

Ork.Fajny

2017-05-25, 09:45
Ja w Twoim poście nie wiedzę ani jednego słowa odnoszącego się w żaden sposób do przedwojennej Trzeciej Rzeszy, widzę natomiast jak byk "w Generalnej Guberni".

lesiot

2017-05-25, 10:10
Ty nigdy nic nie widzisz i nie myślisz...
Bo nadal wierzysz, że tylko jeden położnik w Warszawie powołuje się na klauzule sumienia i w innych szpitalach powiatowych, które są dla wielu wsi jedynym ośrodkiem zdrowia, nie ma nikogo kto odmówiłby zabiegu.
Chyba serio umysł i rozsądek trzymasz w jakiejś utopi.

SQRW3L_ponury

2017-05-25, 17:17
Ork.Fajny napisał/a:

Ja w Twoim poście nie wiedzę ani jednego słowa odnoszącego się w żaden sposób do przedwojennej Trzeciej Rzeszy, widzę natomiast jak byk "w Generalnej Guberni".



SQRW3L_ponury napisał/a:

a zaczybnało sie dokładnie tym samym czym wykazał sie ten cep z pubu - zakazem wstępu do niektórych przybytków konkretnych osób - w tym przypadku Zydów...


Gdybyś kumał tekst pisany (ten powyżej) i nie spał notorycznie na lekcjach historii - wiedziałbys jak dlaczego a przede wszystkim GDZIE sie zaczeło... i nie wyskakiwałbyś bez sensu z tą GG 8-)