18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Cwaniaczków pojebało do reszty

BongMan • 2013-12-08, 16:53
Zak***iaj, lamusie, za parę k***a gaci - mówi pracodawca.

Cytat:

Na jednej z dużych polskich uczelni odbyło się spotkanie z przedstawi­cie­la­mi dużej firmy produkującej rajstopy, która jest potencjalnym pracodawcą absolwentów tej uczelni. Na spotkaniu panie reprezentujące firmę zachęcały studentów do aplikowania na stanowisko osoby prowadzącej facebookowy profil spółki. W zamian za prowadzenie profilu obiecywały zapłatę w wyrobach firmy.

Z kolei jedna z agencji interaktywnych zachęcała do współpracy autorów krótkich tekstów oferując im, uwaga, uwaga - 50 groszy za każdy tekst. Nie precyzując, czy jest to kwota brutto czy netto. Co więcej, preferowaną formą rachunku od autora była faktura, czyli oferta była skierowana do osób prowadzących działalność gospodarczą. Agencja podkreślała, że zależy jej na "unikalnej treści" i twierdziła, że "takie są rynkowe stawki".

Podobnych ofert można znaleźć bardzo dużo i dowodzą one jednego - polscy pracodawcy przekroczyli granice absurdu. Potencjalnym pracownikom nie chcą dawać niczego w zamian, a wymagania mają z roku na rok wyższe. Domagają się, by pracownik świeżo po szkole (czy to średniej, czy to wyższej) był gotowy do pracy z marszu i nie chcą mu płacić.

Równocześnie różnorodne badania wskazują, że barierą wzrostu polskiej gospodarki są właśnie niskie płace. Młodzi ludzie, z kolei, uciekają za granicę, gdyż w innych krajach mogą zapewnić sobie godne życie nawet za tamtejszą pensję minimalną, podczas gdy w Polsce za pensję minimalną (jeżeli już ktoś ma szczęście i dostał umowę o pracę, a nie umowę zlecenia czy o dzieło) nie można się nawet usamodzielnić.

Przedsiębiorcy narzekają przy tym, że Polacy nie chcą kupować. Ekonomiści, narzekają, że Polacy nie chcą oszczędzać. Wszyscy zaś płaczą, że młodzi ludzie chcą emigrować.

Jeżeli mają do wyboru pracę za rajstopy w Polsce albo pracę za przyzwoite pieniądze za granicą, to czy możemy się dziwić, że chcą emigrować?


http://www.hotmoney.pl/Praca-za-rajstopy-Tak-chca-placic-polscy-pracodawcy-a32729

Prawdopodobieństwo, że nie przepracuję w tym popie**olonym kraju nawet godziny właśnie wzrosło z 90% do 99%. k***a, strzelać do takich gnojów z ostrej amunicji!

BongMan

2013-12-09, 12:00
Amraith napisał/a:

Obrabiaj te swoje kraby na śmieciarce w Holandii i siedź cicho.


A ty zak***iaj u cwaniaczka, który cię notorycznie dyma, drugiemu cwaniaczkowi oddawaj pół i tak ch*jowej wypłaty, a za drugie pół kupuj u cwaniaczków po zawyżonych cenach :D

sz...........an

2013-12-09, 14:07
W polszy się utarło tylko tyle "MIEJ PRACĘ!" nikt nie wpadł jeszcze tutaj na pomysł, żeby dostawać za to wynagrodzenie :D

Dupa_Zza_Krzaka

2013-12-09, 14:18
mare30ks napisał/a:



ta jasne. w teori wszystko fajnie wyglada :-)
przebierac w ofertach :lol: razem z 30 innymi osobami aplikujacymi na to stanowisko :smiechzula:
w praktyce zapie**alalbys w fabryce jak chinol tyleze za miske ziemniakow, a zmieniac bys sobie mogl robote z jednej na druga z taka sama kase. ale oczywiscie wiesz lepiej i w razie czego zalozylbys sobie wlasna firme i trzepal kase 8-)



To wyobraź sobie coś takiego. Masz firmę w której trzeba np. szyć ubrania. Zatrudnisz do tego jedną osobę, będzie robiła kilkanaście koszulek dziennie - co da małe przychody. Zatrudnisz 30 osób - będą szyć kilkaset koszulek dziennie - duże przychody.
Ty naprawdę nie rozumiesz jak wtedy będzie się opłacało zakładać własne przedsiębiorstwa i zatrudniać pracowników.
Jeśli chciałbyś pracować za miskę ziemniaków, to droga wolna. Nie porównuj Polski w której pracuje ~16mln ludzi, do wyzysku Chińczyków.

gin

2013-12-09, 14:20
Sam dobrze wiem jak to w Polsce wygląda. Najczęściej dają Ci umowę na zlecenie ale nie ma na niej wypisanej stawki. Chcesz pracować i mieć cokolwiek do gara to podpisz a jak nie to sp***alaj. Potem z takiej umowy wychodzą same cyrki. Zdarzyło mi się też zapie**alać na wysokości (bez zabezpieczeń i badań) za niecałe 6 zł na godzinę. Jak spadniesz to tylko raz... Z jednej strony cwaniactwo pracodawców a z drugiej państwo dojące pracodawcę. Za każdy 1000 zł wydany przez pracodawcę na twoją wypłatę musi oddać państwu 2000 zł. Panowie mówię wam, że nic się tutaj nie zmieni no chyba, że ktoś nam atom pie**olnie...

mare30ks

2013-12-09, 14:27
TempT napisał/a:

Nie porównuj Polski w której pracuje ~16mln ludzi, do wyzysku Chińczyków.



i co wynika z tego ksiazkowego przykladu ktory podales? bo nie wiem do czego on sie ma odnosic i jaki ma zwiazek z glownym tematem.
a czemu nie? chinolom jeszcze blizej do korwinowskiego kapitalizmu niz polsce. ale systematycznie pedzimy ku takiemu systemowi.

Muzz

2013-12-09, 14:29
Dać ludziom większe wypłaty = ludzie kupują w sklepach = produkcja dalej robi i znowu sprzedaje.... oj, ups, bym zapomniał - nie mamy swojej produkcji, prawie wszystko pochodzi zza granicy! Jaki z tego morał? Jesteśmy w dupie, bo nawet jak by dać ludziom więcej szmalu to i tak on trafi do zagranicznych kieszeni. I tego szmalu nigdy nie będzie więcej. Tylko podatki będą większe. Polak Polakowi Polakiem.

Macias17

2013-12-09, 14:34
k***a ja w tym miesiacu dostałem 28 zł premii... śmiech na sali, mi wstyd by było w ogóle przyznawać taką premie

Dupa_Zza_Krzaka

2013-12-09, 14:36
mare30ks napisał/a:



i co wynika z tego ksiazkowego przykladu ktory podales? bo nie wiem do czego on sie ma odnosic i jaki ma zwiazek z glownym tematem.
a czemu nie? chinolom jeszcze blizej do korwinowskiego kapitalizmu niz polsce. ale systematycznie pedzimy ku takiemu systemowi.



Porównujesz obce kultury. Chińczycy mają niewolniczą, komunistyczną przeszłość, gdzie nie liczyła się jednostka, tylko ogół społeczeństwa. Większość z natury jest bierna. Do tego jest ich ponad miliard. Przy tak ogromnej ilości osób nie może nie być wyzysku wśród klasy robotniczej. Nie chcesz pracować za miskę ryżu? Na Twoje miejsce znajdzie się tysiąc innych. W Polsce by tak nie było.
I owszem, są państwem kapitalistycznym. A dzięki temu najbogatszym państwem na świecie. Mają ulokowane za granicą ponad kwadrylion dolarów (jedynka i 24 zera).
Pozdrawiam ludzi myślących :)

mare30ks

2013-12-09, 14:40
TempT no jezeli dla ciebie wyznacznikiem jakosci panstwa jest tylko to ile ma zer na kontach i na ktorym miejscu w rankingach dochodow stoi to nie mam pytan
w polsce by tak nie bylo? a jak jest juz teraz? :)
ach zapomnialem, przeciez ci "myslacy" ktorych pozdrowiles przeczytali tyle madrych ksiazek ze doskonale wiedza ze bylibysmy 1 gospodarka swiata, ludzie waliliby do nas drzwiami, oknami, morzami i lasami, wkoncu te prawdziwe kapitalistyczne kraje sa miodem i mlekiem plynace :) przynajmniej dla tych kilku % spoleczenstwa do ktorych napewno zalapia sie ci wszyscy "myslacy" :)

Aqualinespirit

2013-12-09, 14:48
k***a mać, po komentarzach widzę, że głupota Szumlewicza jednak jest zaraźliwa.

rksrobert

2013-12-09, 14:49
mare30ks Nie koniecznie musiałoby być źle za rządów Korwina. Przykładem jest Kanada gdzie jest tylko podatek dochodowy, a socjalizm na pewno nie byłby rozwiązaniem. I nie ma co gadać, że jest wujowo, bo jak jest się łajzą i wykolejeńcem czekającym na gotowe to pieniędzy nigdy się nie poczuje.

Dupa_Zza_Krzaka

2013-12-09, 14:50
mare30ks, A jaki jest lepszy wyznacznik siły państwa? Pieniądze = silna armia, silna gospodarka, najlepsze technologie itd. Teraz mamy socjalizm, dlatego jest źle. Nie bylibyśmy 1 gospodarką świata, na to już za późno, ale na pewno nie bylibyśmy biednym krajem. A i owszem, ludzie waliliby do nas drzwiami i oknami. Jak myślisz, dlaczego Polacy zakładający firmy robią przekręty? Otwierają fundacje na które przepisują wszystko co firmowe, spółki na Cyprze itp. No dlaczego? I dlaczego wielkie firmy z USA umieszczają fabryki w Azj? W połowie dlatego, że wyzysk, a z drugiej strony małe podatki. To samo działoby się w Polsce. Po co Niemiec miałby otwierać firmę u siebie, skoro może to zrobić w Polsce, gdzie wszystko byłoby sprawniejsze i tańsze?
Socjalizm to to rzecz dla nierobów, którzy całe życie chcą być prowadzeni za rączkę przez państwo. Innego wytłumaczenia nie widzę.

Zarammoth

2013-12-09, 14:53
Za Korwina to będzie lepiej, ale pracodawcom. Jeszcze większy wyzysk i brak jakichkolwiek praw pracownika. Zresztą wielokrotnie podkreśla, że jego pracownicy nie obchodzą.

mare30ks

2013-12-09, 14:55
TempT napisał/a:

Teraz mamy socjalizm, dlatego jest źle.


:smiechzula:

o tak mamy taki socjalizm ze ja pie**ole :roll:

czy ty wogole pracowales kiedys w tym naszym socjalizmie? czy tylko powtarzasz ogolniki pobrane ze strony milosnikow korwina.
znamienne ze o tym naszym wszechpoteznym socjalizmie pie**ola kolesie ktorzy jeszcze nie pracowali nigdzie, albo jak pracuja i szef ich r*cha w dupe to winia za taki stan rzeczy ten mityczny panujacy u nas socjalizm.
szkoda ze ktorys admin/mod kilka minut po wrzuceniu tematu pt Korwinizm, jako choroba wieku dojrzewania do poczekalni wj***l go odrazu do polityki gdzie nikt poza naszymi ksiazkowymi kapitalistami nie zaglada.

Dupa_Zza_Krzaka

2013-12-09, 15:00
A tak się składa, że pracowałem. Na czarno oczywiście, inaczej bym dostawał ze 4zł/h.
I niee wcale, nie mamy socjalizmu ani trochę.