18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Choroba szalonych diesli.

100PROcentZmC • 2013-04-06, 11:33
Choroba szalonych diesli w samochodach BMW




Co jest przyczyną?
Awaria jest skutkiem uszkodzenia uszczelnienia turbosprężarki. Olej wydobywający się z obiegu przedostaje się do kolektora dolotowego i dalej do cylindrów. Tam (tak samo jak "zwykły" olej napędowy) ulega samozapłonowi i spaleniu. Głównym czynnikiem sprzyjającym kataklizmowi jest tu skłonność do rozbiegania silnika z zapłonem samoczynnym. Jest ona naturalna dla tego typu silników, ale gdy spalane jest paliwo podawane przez układ paliwowy to jego ilość jest ograniczana przez regulator obrotów (lub elektronikę).
W przypadku wycieku z turbosprężarki, gdy prędkość obrotowa silnika rośnie to również wyciek się zwiększa. A dalej, większy wyciek to więcej "paliwa" a więc jeszcze większe obroty - i tak się tworzy błędne koło...

wysokogatunkowy

2013-04-06, 16:11
Ręką to możesz sobie dobrze zrobić, ale nie radzę zatykać dolotu. Szmata, stanik itd owszem. Najlepiej jest reagować od razu kiedy widzimy ze obroty same rosną, wtedy zdążymy zdławić silnik na biegu i da sie go jeszcze uratować.

zonk

2013-04-06, 16:49
A co z automatem ? Tam z biegami nie pokombinuję.

swistakowski

2013-04-06, 17:04
bla bla bla "bmw" tak mojim prywatnym zdaniem powinny skończyć "zajechać szwabskie śilniki"

Dziamian

2013-04-06, 17:34
a niedawno krzyczeli że renówki i francuskie silniki ta robią ;) a jak widać w każdym modelu może to nastąpić, jedyna rada to żadne przerywanie kabli od układu paliwowego bo to olej jest paliwem wtedy a jedyne wyjście w przypadku manuala to 5tka ewentualnie niższy bieg w zależności od gustu i dusić k***ę aż nie zamilknie i tyle :) ale swoją drogą szkoda by mi było jak bym nie mógł zgasić swojego auta czy go zadusić i patrzyłbym jak nieuchronnie się serducho zajeżdża a inne "dzieci" śmieją się wokół...

MateuszNajlepszy

2013-04-06, 19:21
@up turbiny sa przez zewnetrznych producentow produkowane

primex

2013-04-06, 22:36
na 5 biegu z heblem to można sobie zdławić jakieś 1.4 TDI. W tej bmw pewni siedzi jakieś 2.5 i takie zmulenie skończy się tylko spalonym sprzęgłem a silnik dalej się będzie kręcił.

chlop

2013-04-07, 01:11
Szacun jesteś jak miodek Motoryzacji :skłonność do rozbiegania silnika z zapłonem samoczynnym itp.itp

masterstcs

2013-04-07, 12:25
sami k***a specjaliści internetowi.. :homer:

Rocky_V8

2013-04-07, 19:20
@up Odezwał się hejter kuty w dupala...

bz...........ue

2013-04-07, 21:15
Możliwość pierwsza - nie jeździć na lotosie.
Możliwość druga - patrzeć i płakać, bo zatrzymać tego się nie da.

Dziękuję, dobranoc.

offroad

2013-04-07, 21:31
Do bziktheblue.......ciebie zatrzymać się nie da......hajterze je.....
Jako mechanik oświadczam wszystkim małolatom i hajterom ,że w tym przypadku każda szmata wrzucona do dolotu załatwia sprawe od ręki.
Jest tylko jeden kłopot.....małolaty srają ze strachu przed dotknięciem rozbieganego silnika.....

Pan_Doktur

2013-04-07, 21:59
mój diesel 2001 rok ma fabryczną klapkę gdzie kiedy komputer się nie zgadza z obrotami następuje odcięcie powietrza, koniec problemu

debil piszący - debile zatkać ręką jest debilem. Podciśnienie połamie łapę - nie próbować. Jedyna znana mi metoda to piątka ew szóstka i hamulec luba czekać do zatarcia lub gorzej zapalenia się silnika

nicponhugo

2013-04-07, 22:14
gratuluję pomysłów. jestem w stanie się założyć, że 85% użytkowników nie ma pojęcia, gdzie ten dolot jest.

siwers3

2013-04-07, 22:19
k***a czy ktoś w końcu napisze taki post z wyjaśnieniem, którego nikt nie podważy?

Bo teraz to ch*j wi kto ma racje.
:P