18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Chcą dać broń straży miejskiej

BongMan • 2012-05-31, 19:28
Cytat:

Strażnicy miejscy będą wyposażeni w broń palną, dostaną prawo prowadzenia kontroli osobistej i nakładania mandatów w szerszym niż dziś zakresie. Takie zmiany przewiduje projekt ustawy o powołaniu policji municypalnej - donosi "Dziennik Gazeta Prawna".

Policja municypalna miałaby zastąpić jednostki straży miejskiej. Projekt, nad którym pracuje dwunastu szefów straży m.in. z Warszawy, Krakowa, Gdańska, jest praktycznie gotowy i jeszcze w tym roku powinien trafić do Sejmu - stwierdza "DGP".

Zakłada on m.in., że strażnicy dostawaliby broń palną niemal automatycznie (teraz mogą otrzymać ją jedynie od policji na wniosek komendanta straży miejskiej); dysponowaliby bezpośrednim dostępem do baz danych, np. o osobach ściganych; mogliby nakładać grzywny w znacznie szerszym niż dotąd zakresie.

Prezydent Gdańska Piotr Adamowicz przekonuje, że dzięki dodatkowym uprawnieniom zwiększy się efektywność działań tych służb.

Jak podkreśla dziennik, projekt wzbudza zainteresowanie rządu. Na początku maja odbyło się spotkanie z komendantami w MSW, a rzeczniczka resortu Małgorzata Woźniak zapowiada, że po otrzymaniu projektu zostanie on przeanalizowany.


http://fakty.interia.pl/polska/news/prezydenci-miast-sie-zbroja,1803698
Mam nadzieję, że w Sejmie to nie przejdzie.

kaiel

2012-05-31, 19:31
o ludzie ,
dać małpie brzytwę

as...........at

2012-05-31, 19:31
A po ch*j im pistolety, niech dadzą im karabiny maszynowe.

pakicito

2012-05-31, 19:43
tusk się boi bardziej to i daje broń byle komu, aby go chronili

_R...........s_

2012-05-31, 20:00
A więc jednak, broń będzie dostępna dla byle debila w tym kraju. Wystarczy się teraz dostać tylko do straży wiejskiej i dostanie się pistolet. Po ch*j im to, co oni k***a prawdziwych przestępców chcą łapać. A może będą jeszcze sprawniej wykonywać to w czym są najlepsi, czyli leczenie swoich kompleksów, związanych z niedostaniem się do psiarni. Przecież k***a oni mają tylko pilnować porządku, patrzeć czy ludzie sprzątają po swoich psach, czy nikt nie pije w miejscu publicznym albo nie szcza, ewentualnie jakiś mandacik za złe parkowanie.

jeloo

2012-05-31, 20:00
Już sobie wyobrażam sytuację na mieście:
- Źle pan zaparkował samochód.
- No i?
- Piszemy mandacik, czy wniosek do św. Piotra?

bartekmmm

2012-05-31, 20:12
dobrze, sami się przygłupy powybijają

Dymekx

2012-05-31, 20:18
Jestem za ja przestrzegam prawa więc nie mam się czego bać.

Baro

2012-05-31, 20:38
@up

Chyba nigdy nie miałeś kontaktu ze strażnikiem miejskim.

darecki328

2012-05-31, 20:47
strażnik miejski - jeszcze nie pies , ale już nie człowiek.

Dymekx

2012-05-31, 20:48
Nie palę nie piję w miejscu publicznym i parkuje tam gdzie jestem pewien, że mogę parkować. A jak zdarzy mi się, że wlepią mi mandat to go przyjmę.

~Faper Noster

2012-05-31, 20:52
Jak te 2-3 lata temu dali im uprawnienia do niebieskiego koguta na dachu, moją pierwszą myślą było:
"to już by większy pożytek był gdyby to dali śmieciarzom, przynajmniej jak gdzieś by się śmietnik przepełnił byliby szybko na miejscu"

To...........94

2012-05-31, 20:59
Tjaa, tylko, że prezydent Gdańska ma na imię Paweł, a nie Piotr...

saba11

2012-05-31, 21:07
k***a nie śmiejcie się, to nasza Polska...

da...........li

2012-05-31, 21:10
chyba ich do reszty k***a poj***ło