18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Chcą dać broń straży miejskiej

BongMan • 2012-05-31, 19:28
Cytat:

Strażnicy miejscy będą wyposażeni w broń palną, dostaną prawo prowadzenia kontroli osobistej i nakładania mandatów w szerszym niż dziś zakresie. Takie zmiany przewiduje projekt ustawy o powołaniu policji municypalnej - donosi "Dziennik Gazeta Prawna".

Policja municypalna miałaby zastąpić jednostki straży miejskiej. Projekt, nad którym pracuje dwunastu szefów straży m.in. z Warszawy, Krakowa, Gdańska, jest praktycznie gotowy i jeszcze w tym roku powinien trafić do Sejmu - stwierdza "DGP".

Zakłada on m.in., że strażnicy dostawaliby broń palną niemal automatycznie (teraz mogą otrzymać ją jedynie od policji na wniosek komendanta straży miejskiej); dysponowaliby bezpośrednim dostępem do baz danych, np. o osobach ściganych; mogliby nakładać grzywny w znacznie szerszym niż dotąd zakresie.

Prezydent Gdańska Piotr Adamowicz przekonuje, że dzięki dodatkowym uprawnieniom zwiększy się efektywność działań tych służb.

Jak podkreśla dziennik, projekt wzbudza zainteresowanie rządu. Na początku maja odbyło się spotkanie z komendantami w MSW, a rzeczniczka resortu Małgorzata Woźniak zapowiada, że po otrzymaniu projektu zostanie on przeanalizowany.


http://fakty.interia.pl/polska/news/prezydenci-miast-sie-zbroja,1803698
Mam nadzieję, że w Sejmie to nie przejdzie.

kom5

2012-05-31, 21:11
strażnik miejski - jeszcze nie pies , ale już nie człowiek, a dokładniej hiena

sznycel

2012-05-31, 21:19
Nie potrafię napisać nic więcej niż: Ja pie**ole... Dajcie jeszcze broń szambonurkom i złomiarzom. :facepalm:

Suka_Blyat

2012-05-31, 21:22
Proszę nie porównywać psów do policji, psy to porządne stworzenia i należy im się trochę szacunku...

lartex

2012-05-31, 21:25
Ten Adamowicz to jakis pojeb,najpierw zaklada i broni napisu na stoczni ( im. Lenina) a teraz to ..

boruta77

2012-05-31, 21:48
Mam nadzieję, że to nie przejdzie bo żeby zostać policjantem trzeba przejść badania psychologiczne, ogólnie ostrą selekcję a o ile wiem to żeby zostać strażnikiem wystarczy mieć "plecy"...

mutant

2012-05-31, 21:48
Jestem Strażnikiem Miejskim uważacie mnie/nas za bande debili,dlaczego ? bo dajemy mandaty. Uważacie ,że powinna zapanować anarchia w Polsce? aby każdy mógł robić co chce jak chce i kiedy chce ? jebnijcie się w głowę... co chwile przychodzi jakiś społeczniak robiący zdjęcia źle zapakowanych pojazdów , albo nagadać na sąsiada a my ? Jesteśmy tylko ludzmi wybrałem taki zawód nie z powołania czy chęci wj***nia komuś mandatu ,wybrałem tez zawód bo żyjemy w poj***nym kraju gdzie każda złotówka się liczya SM daje stabilizację . Odnośnie tej ustawy - na ch*j nam broń? POLICJA = bezpieczeństwo SM = porządek . PS. jeszcze nigdy nie dałem mandatu osobie która podeszła do sprawy normalnie zawsze staram się pomóc ... Traktujcie nas jak ludzi to tak samo będziecie traktowani

De...........12

2012-05-31, 21:55
Brawo panie mundurowy bo "pożądek "musi być :P

lith

2012-05-31, 21:58
@mutant
Masz ode mnie piwo za:
"SM = pożądek"
i utwierdzenie mnie w moich przekonaniach :amused:


-a serio to nic do Was nie mam ;]

Plastikowy__Pan__Jezus

2012-05-31, 21:59
mutant napisał/a:

Jestem Strażnikiem Miejskim uważacie mnie/nas za bande debili,dlaczego ? bo dajemy mandaty. Uważacie ,że powinna zapanować anarchia w Polsce? aby każdy mógł robić co chce jak chce i kiedy chce ? jebnijcie się w głowę... co chwile przychodzi jakiś społeczniak robiący zdjęcia źle zapakowanych pojazdów , albo nagadać na sąsiada a my ? Jesteśmy tylko ludzmi wybrałem taki zawód nie z powołania czy chęci wj***nia komuś mandatu ,wybrałem tez zawód bo żyjemy w poj***nym kraju gdzie każda złotówka się liczya SM daje stabilizację . Odnośnie tej ustawy - na ch*j nam broń? POLICJA = bezpieczeństwo SM = porządek . PS. jeszcze nigdy nie dałem mandatu osobie która podeszła do sprawy normalnie zawsze staram się pomóc ... Traktujcie nas jak ludzi to tak samo będziecie traktowani


Spoko, ale w Łodzi to ja jeszcze miejskich na Starym Polesiu nie widziałem, miejscowi wiedzą jaka tu patologia, zresztą policja nie lepsza

skandal89

2012-05-31, 22:04
Nie ogarniam po co w jednym państwie dwie identyczne organizacje, majace te same prawa tylko inne mundury, co będzie jak zaczną urządzać derby?

mutant

2012-05-31, 22:07
Słitaśny PotfUj napisał/a:


Spoko, ale w Łodzi to ja jeszcze miejskich na Starym Polesiu nie widziałem, miejscowi wiedzą jaka tu patologia, zresztą policja nie lepsza



A chciał byś za 1400zł iść i narażać dupe ? Bo ja nie ... teraz pewnie napiszecie to na ch*j nam SM - też się właśnie głęboko zastanawiam ... ale z 2 strony ciesze się , że mam robote...

skandal89 napisał/a:

Nie ogarniam po co w jednym państwie dwie identyczne organizacje, majace te same prawa tylko inne mundury, co będzie jak zaczną urządzać derby?



a widziałeś kiedyś gliniarza który odwozi osranego trola na izbe , który stoi na przejściu i dba o to aby twoje dziecko dotarło bezpiecznie do szkoły ... bo ja nie

Phallucifer

2012-05-31, 22:16
@Mutant
Zastanow sie zatem z kolegami, skad sie bierze tak niski prestiz waszego zawodu. Pojawiaja sie czasem zdjecia panow na sluzbie, ktorzy spia w samochodach, badz szerszy material o tym jak komendant bezprawnie chcial sie pozbyc upartego goscia z komisariatu, czy w koncu akcja dwoch katowickich funkcjonariuszy, ktorzy przekroczyli swoje uprawnienia(lamiac pijanemu kolesiowi reke i kradnac 7 tys. zlotych). Mysle, ze to moze miec kapitalny wplyw na ten wizerunek. Poza tym drogi wacpanie, prawa nie znasz. Macie prawo posiadania broni palnej bojowej :)

grzała 82

2012-05-31, 22:19
Kolega w tamtym roku się żenił i wynajął limuzynę stała przed kościołem z napisem nowożeńcy i była udekorowana jakie było nasze zdziwienie jak wyszliśmy a tu blokada na kole. Jakim trzeba być debilem by wóz weselnikom zablokować i ty @MUTANT@ się dziwujesz że mamy was za debili?? Sam miałem podobną sytuację podjechałem pod wieczór do BANKU parking był zajęty bo mieszkańcy kamienicy obok na nim parkują dobrze do bankomatu nie podszedłem patrzę a Strażnik Miejski mi mandat wypisuje za złe parkowanie dodam że ich siedziba jest na przeciw banku i siedzieli sobie jak zawsze na schodkach zamiast patrolować miasto, spytałem się go gdzie mam zaparkować jak parking zajęty a on mi na to w dupie i mi mandat wypisał i ty piszesz że macie kulturę, chyba kulturę bakterii w resztkach mózgu.

mutant

2012-05-31, 22:27
Phallucifer napisał/a:

@Mutant
Zastanow sie zatem z kolegami, skad sie bierze tak niski prestiz waszego zawodu. Pojawiaja sie czasem zdjecia panow na sluzbie, ktorzy spia w samochodach, badz szerszy material o tym jak komendant bezprawnie chcial sie pozbyc upartego goscia z komisariatu, czy w koncu akcja dwoch katowickich funkcjonariuszy, ktorzy przekroczyli swoje uprawnienia(lamiac pijanemu kolesiowi reke i kradnac 7 tys. zlotych). Mysle, ze to moze miec kapitalny wplyw na ten wizerunek. Poza tym drogi wacpanie, prawa nie znasz. Macie prawo posiadania broni palnej bojowej :)



Heh prawo znam broń możemy posiadać podczas konwojowania wartości pienieżnych... a co do reszty wypowiedzi - jeśli posiadasz doświadczenie zawodowe to czy pracowałeś kiedyś w firmie gdzie nikt nie ściemniał ? wszyscy zawsze pracują na 100% ? tak jak napisałem jesteśmy tylko ludźmi 1% z nas to społeczniaki ( jak wszędzie )

Suka_Blyat

2012-05-31, 22:32
"Do policji idą ludzie, którzy nic nie potrafią. Do SM idą ludzie, którzy nie dostali się do policji"
Swoją drogą skrót SM kojarzy mi się ze stwardnieniem rozsianym :roll: