18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Chcą dać broń straży miejskiej

BongMan • 2012-05-31, 19:28
Cytat:

Strażnicy miejscy będą wyposażeni w broń palną, dostaną prawo prowadzenia kontroli osobistej i nakładania mandatów w szerszym niż dziś zakresie. Takie zmiany przewiduje projekt ustawy o powołaniu policji municypalnej - donosi "Dziennik Gazeta Prawna".

Policja municypalna miałaby zastąpić jednostki straży miejskiej. Projekt, nad którym pracuje dwunastu szefów straży m.in. z Warszawy, Krakowa, Gdańska, jest praktycznie gotowy i jeszcze w tym roku powinien trafić do Sejmu - stwierdza "DGP".

Zakłada on m.in., że strażnicy dostawaliby broń palną niemal automatycznie (teraz mogą otrzymać ją jedynie od policji na wniosek komendanta straży miejskiej); dysponowaliby bezpośrednim dostępem do baz danych, np. o osobach ściganych; mogliby nakładać grzywny w znacznie szerszym niż dotąd zakresie.

Prezydent Gdańska Piotr Adamowicz przekonuje, że dzięki dodatkowym uprawnieniom zwiększy się efektywność działań tych służb.

Jak podkreśla dziennik, projekt wzbudza zainteresowanie rządu. Na początku maja odbyło się spotkanie z komendantami w MSW, a rzeczniczka resortu Małgorzata Woźniak zapowiada, że po otrzymaniu projektu zostanie on przeanalizowany.


http://fakty.interia.pl/polska/news/prezydenci-miast-sie-zbroja,1803698
Mam nadzieję, że w Sejmie to nie przejdzie.

mutant

2012-05-31, 22:34
grzała 82 napisał/a:

Kolega w tamtym roku się żenił i wynajął limuzynę stała przed kościołem z napisem nowożeńcy i była udekorowana jakie było nasze zdziwienie jak wyszliśmy a tu blokada na kole. Jakim trzeba być debilem by wóz weselnikom zablokować i ty @MUTANT@ się dziwujesz że mamy was za debili?? Sam miałem podobną sytuację podjechałem pod wieczór do BANKU parking był zajęty bo mieszkańcy kamienicy obok na nim parkują dobrze do bankomatu nie podszedłem patrzę a Strażnik Miejski mi mandat wypisuje za złe parkowanie dodam że ich siedziba jest na przeciw banku i siedzieli sobie jak zawsze na schodkach zamiast patrolować miasto, spytałem się go gdzie mam zaparkować jak parking zajęty a on mi na to w dupie i mi mandat wypisał i ty piszesz że macie kulturę, chyba kulturę bakterii w resztkach mózgu.



to takiemu strażnikowi sam bym lepe sprzedał ... z 2 strony do banku idziesz i parkujesz na zakazie ? proponował bym powtórny egzamin z prawka ... to jest nasza praca , jak byłeś kiedyś prywatnie u dentysty to zj***łeś ją za to że cie skasowała 500 zł za leczenie ? nie bo to twoja wina , że zaniedbałeś szczotkowanie :) to jest nasza praca - tak jak mówie wszędzie są społeczniaki , ale generalnie chodzi mi o to aby nie szufladkować wszystkich strażników w jednym miejscu

~Sklej napisał/a:

"Do policji idą ludzie, którzy nic nie potrafią. Do SM idą ludzie, którzy nie dostali się do policji"
Swoją drogą skrót SM kojarzy mi się ze stwardnieniem rozsianym :roll:



za dużo Housa oglądałeś

Mizantrop

2012-05-31, 22:34
Dwie policje w kraju! To jest to czego Polska potrzebuje najbardziej! Na ch*j komu większy wkład w rozwój medycyny? Trzeba ładować kasę w dwa rodzaje policji.

Co za poj***ny naród...

mutant

2012-05-31, 22:39
astas napisał/a:

Dwie policje w kraju! To jest to czego Polska potrzebuje najbardziej! Na ch*j komu większy wkład w rozwój medycyny? Trzeba ładować kasę w dwa rodzaje policji.

Co za poj***ny naród...



a jaka z nas Policja? Jaka kasa ? Prawda jest taka , że żyjemy w poj***nym kraju , gdybym wiedział ( miał 100% pewności ) że jak pójde do prywaciarza to będe miał pewną posadę to bym poszedł ... ale siedze w SM bo za coś trzeba żyć

bravoteampolska

2012-05-31, 23:03
Powolutku zaczynają robić nam państwo policyjne .
Ludzie budzą się i robią strajki więc rząd zbiera młotów do rządzenia i będzie tłamsił lud

mutant

2012-05-31, 23:06
bravoteampolska napisał/a:

Powolutku zaczynają robić nam państwo policyjne .
Ludzie budzą się i robią strajki więc rząd zbiera młotów do rządzenia i będzie tłamsił lud



Ludzie powinni obudzić się już dawno temu ... Jak będziecie lać Tuska to spokojnie odwróce głowę :)

wudun

2012-05-31, 23:16
@mutant
Oczywiście że straż miejska jest potrzebna. Jest jeden mały problem. Jak na miescie zaparkować nie można było tak nie można(jakiś debil zajmuje 2 miejsca).Na każdej wylotówce z debilna 40 trójnóg stoi a z koszy na śmieci jebie od tygodni. Straż miejska ma pilnować porządku w mieście na nie napie**alać mandatami za prędkość jak katiusza.

mutant

2012-05-31, 23:24
wudun napisał/a:

@mutant
Oczywiście że straż miejska jest potrzebna. Jest jeden mały problem. Jak na miescie zaparkować nie można było tak nie można(jakiś debil zajmuje 2 miejsca).Na każdej wylotówce z debilna 40 trójnóg stoi a z koszy na śmieci jebie od tygodni. Straż miejska ma pilnować porządku w mieście na nie napie**alać mandatami za prędkość jak katiusza.



zgadzam się z tobą w 100% ale co ja poradze , że stoi znak d-51 a pomimo to ludzie zapie**alają ... w moim mieście łapiemy powyżej przekroczenia prędkości o 20 km/h jest znak d-51 ale ludzie mają w dupie ... i jeszcze jedno na stronie SM jest wykaz gdzie danego dnia jest fotoradar ale pomimo to ludzie dalej zapie**alają i weź mi powiedz czy to strażnik ma downa czy sprawca wykroczenia ? A następnie jak człowiek słyszy 30 razy w ciądu dnia , że do lekarza jechał z dzieckiem to ręce opadają ...

Plastikowy__Pan__Jezus

2012-05-31, 23:30
mutant napisał/a:



A chciał byś za 1400zł iść i narażać dupe ? Bo ja nie ... teraz pewnie napiszecie to na ch*j nam SM - też się właśnie głęboko zastanawiam ... ale z 2 strony ciesze się , że mam robote...



a widziałeś kiedyś gliniarza który odwozi osranego trola na izbe , który stoi na przejściu i dba o to aby twoje dziecko dotarło bezpiecznie do szkoły ... bo ja nie


k***a ale im za to płacą, to ja się boje wychodzić z akademika po 18, bo nie wiem czy wrócę! Niech to do k***y nędzy patrolują, a nie 15000 radiowozów na piotrkowskiej, a na polesiu cyrki są odpie**alane

mutant

2012-05-31, 23:34
Słitaśny PotfUj napisał/a:


k***a ale im za to płacą, to ja się boje wychodzić z akademika po 18, bo nie wiem czy wrócę! Niech to do k***y nędzy patrolują, a nie 15000 radiowozów na piotrkowskiej, a na polesiu cyrki są odpie**alane



zachciało się mgr mieć w papierach to ryzyko trzeba podjąć :) po 18 notatki same się nie skserują

wudun

2012-05-31, 23:34
mutant napisał/a:



zgadzam się z tobą w 100% ale co ja poradze , że stoi znak d-51 a pomimo to ludzie zapie**alają ... w moim mieście łapiemy powyżej przekroczenia prędkości o 20 km/h jest znak d-51 ale ludzie mają w dupie ... i jeszcze jedno na stronie SM jest wykaz gdzie danego dnia jest fotoradar ale pomimo to ludzie dalej zapie**alają i weź mi powiedz czy to strażnik ma downa czy sprawca wykroczenia ? A następnie jak człowiek słyszy 30 razy w ciądu dnia , że do lekarza jechał z dzieckiem to ręce opadają ...


Ok, zgadzam się z tobą że debili trzeba łapać i karać. Zadam ci kilka pytań.
1) Czy na każdej posesji w twoim mieście jest należyty porządek?
2) Czy masz w pobliżu czarny punkt?
3)(nie pytanie a rada)Pojedz na czarny punkt po cywilu stan w lesie i patrz co tam się dzieje.

Prawda jest taka że nie ma w Polsce miasta w którym nie ma syfu do potęgi entej(podstawowy wasz obowiązek to wyegzekwowanie porządku).

Plastikowy__Pan__Jezus

2012-05-31, 23:36
mutant napisał/a:



zachciało się mgr mieć w papierach to ryzyko trzeba podjąć :) po 18 notatki same się nie skserują


w żadnym wypadku magistra, jestem na inżynierskich, a wam k***a za to płacą, więc zapie**alać do roboty, ostatnio byłem świadkiem jak gościa pobili i co k***a? nikt nie przyjechał! pogotowie tylko, straż miejska i policja w ch*ju ma tę okolicę, jak do ch*ja pana mam płacić podatki i was utrzymywać, jak się boję wyjść z domu po piwo

Apollon

2012-05-31, 23:38
mutant@ powiedziałbym, że raczej 1% z was to ludzie.
Nie twierdzę, ze jesteś jak większość SM ale prawda jest taka, że zdecydowana większość z nich to debile i służbiści a znam ich sporo. Owszem część z nich to naprawdę w porządku ludzie ale przeważającej większości dałbym grabie i kazał wejść na drzewo liście grabić, przynajmniej byłby z nich jakiś pożytek...
Kilkukrotnie widziałem jak mężni funkcjonariusze dzielnej SM w liczbie 2 siłą swą i ciężka praca rekwirowali i wypędzali staruszki sprzedające kwiaty koło przystanku... Te kwiaty nie były przez nie kupione lecz wyhodowane w przydomowym ogródku, te kobiety sprzedawały je z biedy a nie dla fanaberii...
W centrum Warszawy to codzienność... Porządek?? a komu przeszkadza staruszka z kwiatami??? To zwykłe eliminowanie starej i nie potrzebnej jednostki, której nie stać na płacenie za powierzchnie handlowe i dostarczanie "Hance" do kieszeni kasy na kolejne kamienice po 26groszy...
Jak inaczej nazwać takich k***a jego mać strażników?!?!?!

Tristan88

2012-05-31, 23:42
Myślałem że Tusk ze swoimi rozbójnikami nic głupszego już nie wymyśli, ale znowu mnie zaskoczył.
Ja pie**ole, dać broń straży miejskiej.
Bez najmniejszego sensu.

Nic nie mam do straży miejskiej ale dać im broń. Przecież oni mogą kogoś zastrzelić, ch*j wie co im strzeli do głowy.

mutant powiedz mi jedno: CZ NAPRAWDĘ POTRZEBUJESZ BRONI JAKO STRAŻNIK MIEJSKI?

skandal89

2012-06-01, 00:03
z niepilnowanymi dzielnicami sie zgadzam, nie mam nic do Policji itp, ale w kazdym mieście jak i u mnie w kielcach sa miejsca gdzie policja nie zaglada albo robi to zbyt rzadko, ostatnio mialem wk*** na juwenaliach, 1 w nocy rozróba na stacji benzynowej BP, oczywiscie zadnych służb, tylko 3 ochroniarzy a ludu na stacji z 50... Za to Panowie Policjanci stali sobie z suszarką 2 km za miastem i łapali kierowców. Nie rozumiem, wszędzie w ch*j naj***nych studentów, kibiców i wszystkiego a jadac przez miasto nie widziałem nawet jednego patrolu, radiowozu, nic k***a powinni tam być i pilnować bo są od tego jak dupa od srania!

isotop

2012-06-01, 01:38
Straż miejska z bronią palną? Równie dobrze można dać karabiny sfrustrowanym cieciom z tzw. "ochrony" na strzeżonych osiedlach... o żesz ja pie**olę, kto to wymyślił?! Jak to wprowadzą to pozostanie nam już tylko czekać do pierwszego nadużycia broni, jak ktoś dostanie kulkę za obrażenie niedowartościowanej świętej krowy w "mundurze" SM.