18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Chcą dać broń straży miejskiej

BongMan • 2012-05-31, 19:28
Cytat:

Strażnicy miejscy będą wyposażeni w broń palną, dostaną prawo prowadzenia kontroli osobistej i nakładania mandatów w szerszym niż dziś zakresie. Takie zmiany przewiduje projekt ustawy o powołaniu policji municypalnej - donosi "Dziennik Gazeta Prawna".

Policja municypalna miałaby zastąpić jednostki straży miejskiej. Projekt, nad którym pracuje dwunastu szefów straży m.in. z Warszawy, Krakowa, Gdańska, jest praktycznie gotowy i jeszcze w tym roku powinien trafić do Sejmu - stwierdza "DGP".

Zakłada on m.in., że strażnicy dostawaliby broń palną niemal automatycznie (teraz mogą otrzymać ją jedynie od policji na wniosek komendanta straży miejskiej); dysponowaliby bezpośrednim dostępem do baz danych, np. o osobach ściganych; mogliby nakładać grzywny w znacznie szerszym niż dotąd zakresie.

Prezydent Gdańska Piotr Adamowicz przekonuje, że dzięki dodatkowym uprawnieniom zwiększy się efektywność działań tych służb.

Jak podkreśla dziennik, projekt wzbudza zainteresowanie rządu. Na początku maja odbyło się spotkanie z komendantami w MSW, a rzeczniczka resortu Małgorzata Woźniak zapowiada, że po otrzymaniu projektu zostanie on przeanalizowany.


http://fakty.interia.pl/polska/news/prezydenci-miast-sie-zbroja,1803698
Mam nadzieję, że w Sejmie to nie przejdzie.

Żuk

2012-06-01, 02:39
Na chodnikach psie gówna, pod ławkami naj...ne żuliska, w autach śpiące paniska ze straży, których dobudzić nie idzie( jak dobrze zaciągną), a na zewnątrz na gminę pracują ukryte w śmietnikach fotoradary. Chodzą po mieście jak by ich te miasta były. Jestem z 20 tyś. miasta i same cwaniaczki po znajomościach pracują w Straży miejskiej!! Wyj...ć ich, a cały budżet przekierować na Policję niech im pieniędzy nie brakuje na np. papier do drukarki! :karate:

ToMa00

2012-06-01, 03:07
kaiel napisał/a:

o ludzie ,
dać małpie brzytwę



Dać małpie broń:

mutant

2012-06-01, 06:46
wudun napisał/a:


Ok, zgadzam się z tobą że debili trzeba łapać i karać. Zadam ci kilka pytań.
1) Czy na każdej posesji w twoim mieście jest należyty porządek?
2) Czy masz w pobliżu czarny punkt?
3)(nie pytanie a rada)Pojedz na czarny punkt po cywilu stan w lesie i patrz co tam się dzieje.

Prawda jest taka że nie ma w Polsce miasta w którym nie ma syfu do potęgi entej(podstawowy wasz obowiązek to wyegzekwowanie porządku).



nie ma porządku na każdej posesji , dlaczego bo ludzie są brudasami , i teraz jest patowa sytuacja - wjadę takiej osobie na podwórko i nałożę mandat za śmieci , brak nr porządkowego i jeszcze kilka rzeczy - to będzie zemnie kawał ch*ja
ale z 2 strony jak tego nie zrobię to też będzie zemnie kawał ch*ja i obiboka bo powiecie , że nic nie robię . Jeśli chodzi o czarne punkty w mieście raczej ich nie ma , ale SM i tak nie posiada uprawnień do zatrzymywania pojazdu w ruchu ( wyjątkiem jest znak B1 )
Wszędzie jest syf ale czy to wina Straży ? Może zmieńmy ustawę o czystości i porządku w gminach i za takie wykroczenia po 1000 zł mandatu dawać ? Co to da , i tak będzie brud i syf ?
A co do ruchu drogowego mam taką wizję - za przekroczenie prędkości o 10 km/h - 10tys zł mandatu , wtedy będzie bezpiecznie bo aby wykroczenie popełnić będziesz musiał wziąć kredyt ( sam jestem kierowcą i zapłaciłem parę mandatów ) i tak ze wszystkim , to od mentalności nas zależy jak w tym kraju będzie .

Tristan88 napisał/a:

Myślałem że Tusk ze swoimi rozbójnikami nic głupszego już nie wymyśli, ale znowu mnie zaskoczył.
Ja pie**ole, dać broń straży miejskiej.
Bez najmniejszego sensu.

Nic nie mam do straży miejskiej ale dać im broń. Przecież oni mogą kogoś zastrzelić, ch*j wie co im strzeli do głowy.

mutant powiedz mi jedno: CZ NAPRAWDĘ POTRZEBUJESZ BRONI JAKO STRAŻNIK MIEJSKI?




Powiem tak broń palna do szczęścia nam nie potrzebna , ale jestem za tym aby każdy strażnik posiadał paralizator ( taser ) jest to koszt 8 tys zł tak więc marne szanse . Są pieniacze np tak zwani ''parkingowi'' co wyłudzają kasę od ludzi bo niby wskazują miejsce do parkowania , naj***ni agresywni ( 90% z nich ma jakiegoś syfa ) i weź do takiego podbij i zrób z nim porządek z pałeczką i rmg , kropla jego krwi i mam przej***ne , a tak paralizatorem 5s. i po sprawie ...

Apollon napisał/a:

mutant@ powiedziałbym, że raczej 1% z was to ludzie.
Nie twierdzę, ze jesteś jak większość SM ale prawda jest taka, że zdecydowana większość z nich to debile i służbiści a znam ich sporo. Owszem część z nich to naprawdę w porządku ludzie ale przeważającej większości dałbym grabie i kazał wejść na drzewo liście grabić, przynajmniej byłby z nich jakiś pożytek...
Kilkukrotnie widziałem jak mężni funkcjonariusze dzielnej SM w liczbie 2 siłą swą i ciężka praca rekwirowali i wypędzali staruszki sprzedające kwiaty koło przystanku... Te kwiaty nie były przez nie kupione lecz wyhodowane w przydomowym ogródku, te kobiety sprzedawały je z biedy a nie dla fanaberii...
W centrum Warszawy to codzienność... Porządek?? a komu przeszkadza staruszka z kwiatami??? To zwykłe eliminowanie starej i nie potrzebnej jednostki, której nie stać na płacenie za powierzchnie handlowe i dostarczanie "Hance" do kieszeni kasy na kolejne kamienice po 26groszy...
Jak inaczej nazwać takich k***a jego mać strażników?!?!?!



Zgadzam się z tobą sam kupuję u takich pań kwiaty czy rzodkiewkę , i ja jako jednostka nigdy nie dałem mandatu . A teraz pytanie dlaczego SM kara takie panie ? Bo każda interwencja zgłoszona musi zostać sprawdzona i zakończona , a takie interwencje zgłaszają społeczne cioty którym fakt , że taka babcia siedzi przeszkadza albo sprzedawcy którym ta babcia zabierze 20 zł z ich dziennego utargu , przez takich ludzi musimy czasem ukarać taką babkę , raz drugi trzeci pouczysz a potem ci zrobią komisje dyscyplinarną w pracy za niedopełnienie obowiązków . Taka jest rzeczywistość w naszym kraju

Doomik

2012-06-01, 17:41
i co jeszcze! W sumie nasz kraj przyzwyczaja do absurdów, więc m.in "żądzą" nami byli sportowcy, ludzie bez wykształcenia i doświadczenia, a nawet Ci którzy mają nie do końca określoną płeć ;) Więc tak! Dajmy k***a bronie ludziom bez matury, to na pewno pomoże im efektywniej wlepiać mandaty za próby spożywania alkoholu albo śmiecenie. Niech bydło wraca do szkół, zda maturę, potem pogadamy o ich przywilejach, bo czemu ja, jako człowiek z wykształceniem, mam się na to godzić ? Kiedyś będąc głupkiem szorowałeś pięty swemu Panu, dziś dostajesz broń i przywileje..

Apollon

2012-06-01, 18:17
mutant@ w gruncie rzeczy dobrze prawisz, wygląda na to że równy z Ciebie chłop.
Cieszy mnie fakt, ze potrafisz również normalnie i kulturalnie dyskutować a nie szczekać jak gimbuza czy inne takie...
Zdecydowanie zgadzam się z Tobą, że w poronionym kraju żyjemy i albo się przyzwyczaimy co jest mało prawdopodobne, albo trzeba będzie sp***alać gdzie indziej...
Pozdrawiam.

mutant

2012-06-01, 18:46
Doomik napisał/a:

Więc tak! Dajmy k***a bronie ludziom bez matury, to na pewno pomoże im efektywniej wlepiać mandaty za próby spożywania alkoholu albo śmiecenie. Niech bydło wraca do szkół, zda maturę, potem pogadamy o ich przywilejach, bo czemu ja, jako człowiek z wykształceniem, mam się na to godzić ? Kiedyś będąc głupkiem szorowałeś pięty swemu Panu, dziś dostajesz broń i przywileje..



Panie z wykształceniem - zanim zaczniesz pie**olić jaki to ty mądry i wspaniały zapraszam do lektury ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 o Strażach miejskich i gminnych Art.24 p.4 - Strażnik musi posiadać co najmniej średnie wykształcenie . Zanim zaczniesz napie**alać swe mądrości to przeczytaj zastanów się a następnie zapytaj sam siebie co wiesz w tym temacie , bo jak dla mnie twoja wiedza o SM jest taka , że dał ci strażnik mandat za picie na ławce a ty kolegom na imprezce opowiedziałeś jak to zbluzgałeś strażnika . Wracaj na tą swoją uczelnie niech cie jeszcze raz naucza zdobywać wiedze na dany temat. Pozdrawiam i czekam na riposte
PS pamiętaj aby najpierw zdobyć wiedze w danym temacie.

Plastikowy__Pan__Jezus

2012-06-01, 19:43
Oj tam, ja w łodzi spotkałem bardzo przyjemnych panów w parku przy piwku, pożartowaliśmy, pośmialiśmy się, wypisali 200zł na 6 osób (ok, mogli jebnąć 6x500zł) kazali iść do drugiego parku dokończyć. Ale tam gdzie syf i dresy katują niewinnych ludzi to już ich nie ma. Policja z resztą nie lepsza,

mutant

2012-06-01, 20:31
Słitaśny PotfUj napisał/a:

Oj tam, ja w łodzi spotkałem bardzo przyjemnych panów w parku przy piwku, pożartowaliśmy, pośmialiśmy się, wypisali 200zł na 6 osób (ok, mogli jebnąć 6x500zł) kazali iść do drugiego parku dokończyć. Ale tam gdzie syf i dresy katują niewinnych ludzi to już ich nie ma. Policja z resztą nie lepsza,



to dam ci rade - widzisz coś zadzwoń na telefon alarmowy SM zgłoś , że coś się dzieje a na koniec poproś o nr zgłoszenia , jeśli SM nie pojawi się napisz list polecony do Komendatna SM z zapytanie w jaki sposób zostało rozwiązane twoje zgłoszenie . Następnym razem jak zadzwonisz przyjadą :)
PS . jak widzisz 10 dresów dzwoń po Gliny odrazu.

Ba...........lu

2012-06-01, 21:09
Po co im broń?
Skoro do policji się nie dostali, oznacza że na nią nie zasługują
:roll:

mutant

2012-06-01, 21:35
Barlu napisał/a:

Po co im broń?
Skoro do policji się nie dostali, oznacza że na nią nie zasługują
:roll:



a chciał byś wyjechać na 6 miesięcy w p*zdu zostawiając rodzine , dom , wszystko ? do psiarni nawet nie składałem podania .
Ciekaw jestem ilu z was ma swoje domy kredyty i rodzine,że tak pie**olicie... zdaje sobie sprawę z tego , iż można trafić zajebistą prace itp ja takiego farta ( pleców ) nie miałem więc pracuje w SM tyle w temacie .

mutant

2012-06-01, 22:08
Słitaśny PotfUj napisał/a:

ano, dzisiaj z plecami o pracę trudno :/



o to chodzi możesz być mega katem znać 15 języków a i tak wezmą siostrzenice jakiegoś ch*ja .

Plastikowy__Pan__Jezus

2012-06-01, 22:16
Zdziwiłbyś się, teraz masz znajomości a i tak się nie dostaniesz ;/