18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

WolfManGoth

2013-07-13, 23:49
Meressin napisał/a:

A satanizm, islam, buddyzm, konfucjanizm i prawosławie gdzie?



Po ch*j one. Ważne, że pokazane, że ateista to taki fajny typek :v

WolfManGoth

2013-07-14, 09:26
Napisałeś, że kościół nie miał nic w tym wspólnego. Przez cały PRL Kościół był jedyną ostoją duchową dla ludzi żyjących w tym okresie, więc przestań pie**olić głupoty. Bo fajnie jest sobie nabluzgać na katoli i reszte chrześcijan, a potem się dziwisz, że zachód dziczeje, odchodzi od swych korzeni i upada cywilizacyjnie!

Nie wiem co gorsze jest. Taki typek, jak ty, czy kolejny muzułmanin w europie.

ja...........ax

2013-07-15, 00:28
@up pie**olisz od rzeczy, nasze korzenie cywilizacyjne leżą w Grecji, Rzymie, Galii, na ziemiach German i Słowian nie w Izraelu, to że dałeś się zindoktrynować przez kk to nie mój problem, ten upadek cywilizacyjny w wyniku odejścia od chrześcijańskich wartości, to nam wieszczycie od oświecenia albo i jeszcze wcześniej, a jakoś Europa dalej idzie do przodu.
a powiedz czym ty się różnisz od takiego muzułmanina, też masz swojego bożka, zakrzywiony i kłamliwy obraz świata, dla ciebie panowanie islamu to tylko zmiana smyczy dla mnie, to śmierć

WolfManGoth

2013-07-15, 01:24
Mój Bóg nie wynagradza mnie za mordowanie takich niewiernych, jak tych.
Taka różnica.

Cywilizacja Europejska (Łacińska) powstała też dzięki temu znienawidzonemu przez ciebie katoli. Nasza Cywilizacja cech*je się:
1. Greckim stosunkiem do prawdy (Prawa nie leży po stronie większości, ani po środku)
2. Prawem Rzymskim
3. Etyka Chrześcijańska.

Przykro mi, czy ci się to podoba, czy nie, tak własnie jest. Walczysz z tym, niszczysz tą cywilizacje i ułatwiasz robotę muzułmanom i chinolom. Chcesz tego? Bo widzę, że bardzo...

No i ja kończę tutaj z tobą jakąkolwiek polemikę, bo nie mam co gadać z ignorantem, który uważa się za oświeconego i lepiej myślącego od innych, a dzięki swej postawie codziennie wspomaga w niszczeniu moralności społeczeństwa.

Ci co wychowali się i chcą żyć dalej w Cywilizacji Łacińskiej DZIĘ-KU-JE-MY CI (tfu).

ja...........ax

2013-07-15, 02:04
co nie przeszkadzał chrześcijanom różnej maści dokonywać mordów na masową skalę w ostatnich dwóch tysiącleciach, w imieniu boga i dla jego chwały.
co to jest etyka chrześcijańska czym się charakteryzuje? bo jedyną etykę jaką ja znam to nauka o moralności wynaleziona przez Greków całe stulecia przed Jezusem, całe twoje chrześcijaństwo od czasów soboru nicejskiego i ustalenia credo, to neoplatonizm w wersji dla ubogich i jedzie na kradzieży idei rzymskich i greckich filozofów

jackool

2013-07-15, 18:49
jabolmax napisał/a:

co nie przeszkadzał chrześcijanom różnej maści dokonywać mordów na masową skalę w ostatnich dwóch tysiącleciach, w imieniu boga i dla jego chwały.
co to jest etyka chrześcijańska czym się charakteryzuje? bo jedyną etykę jaką ja znam to nauka o moralności wynaleziona przez Greków całe stulecia przed Jezusem, całe twoje chrześcijaństwo od czasów soboru nicejskiego i ustalenia credo, to neoplatonizm w wersji dla ubogich i jedzie na kradzieży idei rzymskich i greckich filozofów



Proszę, może warto pogłębić swoją wiedzę :

Najbardziej znani etycy i systemy etyczne:
Sokrates - mędrzec, praktyk metody majeutycznej, intelektualizm etyczny
Anaksymenes i Epikur – hedonizm – system subiektywno-emotywistyczno-efektywistyczny
Platon, św. Augustyn, etyka chrześcijańska – systemy obiektywno-antynaturalistyczno-motywistyczne
Arystoteles, Stoicyzm, Baruch Spinoza – systemy obiektywno-naturalistyczno-motywistyczne
Kartezjusz, Georg Wilhelm Friedrich Hegel – systemy obiektywno-antynaturalistyczno-efektywistyczne
Jean-Jacques Rousseau i następcy – system obiektywistyczno-naturalistyczno-motywistyczny
Immanuel Kant – system obiektywno-antynaturalistyczno-motywistyczny
John Stuart Mill – utylitaryzm – system obiektywno-naturalistyczno-efektywistyczny
Karol Marks – materializm dialektyczny – system subiektywno-naturalistyczno-nominalistyczny
Fryderyk Nietzsche – system subiektywno-naturalistyczno-efektywistyczny
Arthur Schopenhauer – system subiektywno-emotywistyczno-nominalistyczny
Rudolf Carnap – opracowanie kilku różnych wersji etyki nominalistycznej i początek studiów porównawczych różnych systemów etycznych.
Ayn Rand – twórczyni obiektywizmu, opartego na "racjonalnym zainteresowaniu sobą"
Nel Noddings – twórczyni etyki troski
Richard Hare – twórca preskryptywizmu

A co do etyki chrześcijańskiej to jest taka a to że chrześcijanie nie stsowali się do nie w średniowieczu to co innego. Na dzień dzisiejszy z powodów religijnych ginie najwięcej chrześcijan.


W chrześcijaństwie podstawą etyki jest nauka Jezusa Chrystusa. Etyka chrześcijańska nie jest kazuistyczna (rób to, nie rób tego), ale polega na wzroście w cnotach, nadprzyrodzonych (dzięki łasce, od chwili chrztu) i ludzkich.
Wskazania dla moralności człowieka zawarte są w samej naturze człowieka (tzw. prawo natury), a także – dzięki Objawieniu – w Piśmie Świętym i, według Kościoła Katolickiego, Magisterium Kościoła.
Ze Starego Testamentu ponadczasowy charakter ma dekalog. W Nowym Testamencie etyka skupia się na przykazaniu miłości i nauce Ośmiu błogosławieństw. Przede wszystkim jednak przykładem jest integralne życie Jezusa, doskonałego człowieka

ja...........ax

2013-07-15, 21:08
@up wiesz doskonale, że nie tylko średniowiecze tu chodzi, okres nowożytny to czasy walki reformacji z katolikami oraz kolonializm, a ten również, zawiera w sobie elementy krucjaty, chodź od czasów rewolucji francuskiej jest to krucjata raczej świecka mająca na celu niesienie ognia cywilizacji, ale zauważ że najczęściej niosą go księża i pastorzy, nawet walka IRA z Wielką Brytanią nosi znamiona świętej wojny z niewiernymi, a część zamachowców była święcie przekonana że po śmierci pójdą prosto do nieba, druga połowa uważała ze skazuje się na potępienie ale ta ofiara jest składana na łono narodu
co do filozofów super świetnie że tylu znasz, ale nie zrozumiałeś sporu wolfmangoth twierdzi że istnieje tylko etyka chrześcijańska jest ona jedyną właściwą i że na niej wyrosła cywilizacja europejska, ja twierdzę że etyka istniała wcześniej, jako dziedzina nauki o moralności i w tej materii chrześcijaństwo nie wnieśli niczego nowego, po za zagarnięciem lub adaptacją idei wcześniejszych, ani dekalog ani przykazanie miłości niczym nowym i niezwykłym nie było, zresztą to widać nawet u ciebie gdzie Platona umieszczasz jako etyka chrześcijańskiego gdzie Platon żył kilka stuleci przed Jezusem, po za tym w dłuższej perspektywie, religia zawsze zawęża pespektywę intelektualną przykład cały okres od średniowiecza do dziś