18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

zarekbas

2013-07-12, 23:46
@ Libertarian
W rodzinie mam swiadkow przez co znam wielu wyznawcow tej religii z paru roznych miast nawet. O bzdurze takiej jak obligatoryjne dofinansowywanie tego wyznania jeszcze nie slyszalem. Radze sie upewnic albo przestac wymyslac.

jackool

2013-07-12, 23:52
wonsz_żeczny napisał/a:

czyli Ty wierzysz, że jesteś potomkiem kolesia ulepionego z jakiegoś gówna oraz jego partnerki z żebra która gadała z wężem? chociaż kazirodztwa które nastąpiły później wiele tłumaczą w Twoim wypadku.

a tak poza wszystkim, ateizm to nie religia




I tu jest właśnie przykład na wypowiadanie się na temat religi na której temat wie się dwa zdania i to zupełnie nieprawdziwe. Katolik i nie tylko bo wiele wyznań jest opartych na starym testamencie jest potomkiem Adama i Ewy którzy zostali wygani z raju ale nie jest powiedziane w Piśmie Swiętym że po wyganiu Bóg nie stworzył więcej ludzi. Gadała z wężem? Proponuję wybrać się wieczorkiem na Jasną Górę w Częstochowie, wejść na balkon nad kaplicą tam nad głową znajdują się pokoje egzorcystów i posłuchać jak rozmawia się z szatanem :)

ja...........ax

2013-07-12, 23:56
Kostek-Biernacki napisał/a:

ch*j wam do tego w co kto wierzy. Są normalni katolicy i są normalni ateiści. Pod jednym k***a warunkiem. Warunek ten to "niewsadzanie nogi w drzwi" czyli brak usilnego przekonywania każdego do swoich racji. Odnoszę wrażenie że wojujący ateiści bardziej chcą przekonać samych siebie niż innych. Bo prawdziwym ateistom zwisa to, w co wierzy człowiek z drugiego końca świata. Czyli całkowite zaprzeczenie postawy reprezentowanej przez autora tego posta.



Dwie sprawy. Prześlij jakieś dowody, może link do zdjęcia z tą bullą. Piszę z ciekawości bo nigdy o czymś takim nie słyszałem, a to interesujące. Druga sprawa - co uważasz za przejaw takiej współpracy? Księży patriotów czy też może postawę Wyszyńskiego? Jeśli to drugie no to sorry, ale prymas nie miał innego wyjścia a poza tym miał granicę, której nie przekraczał i za której pilnowanie zapłacił uwięzieniem. Pójść na otwartą konfrontację z czerwonymi Wyszyński nie mógł. Bał się, że taka postawa wywoła represje wobec katolików takie jak za Bugiem. I nie ma co mu się dziwić. Trzeba było jakoś się w kwestiach religijnych z komuchami dogadać jeśli nie chciało się doprowadzić do pełnej ateizacji społeczeństwa. I w dużej mierze udało mu się w tej sprawie wygrać - Kościół był w Polsce instytucją najmniej podatną na wpływy komunistów, wręcz ostoją antykomunizmu, co jednak nie oznaczało robienia kolejnego bezsensownego powstania, skazanego na porażkę. Antykomunizm nie oznacza wywoływanie buntu za buntem ale otwarte uderzanie w czerwonych wtedy, kiedy są szanse ich pokonania. To tak jak z okupacją niemiecką - nikt normalny nie robiłby powstania w Polsce wtedy, kiedy szwaby stały pod Moskwą.

zobacz sobie ile było powstań antykomunistycznych robotnicy i studenci jakoś potrafili bez nadziei na zwycięstwo a kk zjawił się na gotowe i przypisał wszystkie zasługi. każdą inną organizację lub osobę byś odsądzał za takie zachowanie od czci i wary ale kk jakoś potrafisz zrozumieć
niczego nie będę szukał i udowadniał jak ci podlinkuje to i tak zarzucisz mi że nie takie strony albo autorzy i że to wszystko fałszerstwo, jak cię zainteresował temat to możesz sobie samemu poszukać

Machol

2013-07-12, 23:57
Nowo narodzeni... huh, temat-rzeka. Niektórzy faktycznie mają wypasione zbory w USA, ale z drugiej strony cały budżet jest rozpatrywany lokalnie, tj. cała taca jest jasna i przejrzysta. Chcą mieć marmur - ściepa publiki i chodzą sobie po marmurach jak im się podoba ;D
Wrzucenie wszystkich odłamów do jednego wora jest większym rozmachem niż zrównanie humanistów z ateistami. Naprawdę, niektórzy mają niezłą schizę z np. mówieniem językami, inni podchodzą do tego sceptycznie... chyba tylko jedno ich łączy i tylko jedno - wspomniane "nowe narodzenie w Chrystusie".

Ps. Sam jestem baptystą z przekonania, więc trochę się orientuję w temacie ;-)

Malix

2013-07-13, 02:04
Nie wiem jak można być tak poj***nym jak BongMan i zgraja innych debili, którzy przychodzą i próbują zrobić gównoburzę(dotyczy się to również katolików, chociaż oni na sadolu nic nie dodają[chyba])

Jęczycie że kościół się wpie**ala do waszego życia, a co wy teraz robicie? Śmiejecie się z katolików i fapujecie nad bardzo oświeconymi ateistami.
Zwisa mi i powiewa kwestia religii, ale jak widzę takie coś to płakać się chce ;<

Krzyz

2013-07-13, 02:54
PanNekrofil napisał/a:

a islam gdzie?



w dupie

in...........on

2013-07-13, 07:36
@PanNekrofil kozy r*cha

EduardHill

2013-07-13, 08:24
Chociaż wojujący ateiści mnie drażnią, to ta wstawka jest akurat dosyć zabawna :) Ale piwa nie dam za brak islamu.

WolfManGoth

2013-07-13, 09:56
Smutas napisał/a:

Pomyliły ci się strony. Sadol to nie forum dla wojujących ateistów.



Mój chłop ;_;

kedzior23 napisał/a:

Wy w ogóle znacie jakiegoś świadka jechowy...



Ej, oni naprawdę wierzą, że zbawi się tylko pewna liczba osób, naprawdę zakazują kontaktu z krwią. Ich księgi zostały przetłumaczone z greki i co ciekawsze ci co tłumaczyli nie znali greki.
Dobre, nie?

Kuriki napisał/a:

Zauważyłem też, że grupami chodzą bo już się nauczyli, że tak bezpieczniej



Nje. Jeden obserwuje drugiego i pilnuje go, by nie zboczył z drogi wiary.

jabolmax napisał/a:

zobacz sobie ile było powstań antykomunistycznych robotnicy i studenci jakoś potrafili bez nadziei na zwycięstwo a kk zjawił się na gotowe ...



Że co proszę? Ktoś tu nie zna najnowszej historii :facepalm2:

j4rzyn

2013-07-13, 11:03
PanNekrofil napisał/a:

a islam gdzie?



Islam jest już w finale z dziką kartą.

Ne...........yI

2013-07-13, 11:10
@PanNekrofil islam to nie religia

amaimon

2013-07-13, 11:40
PanNekrofil napisał/a:

a islam gdzie?




bał się podobizny mahometa umieścić :D

BurbonPL

2013-07-13, 16:29
Macie Islam:
Wiek: Około 1500 lat
Majątek: Pokaźna ilość ładunków wybuchowych
Charakterystyka wyznawców: Uważają, że ich religia jest najlepsza i wszyscy mają ją przyjąć, bo jak nie to będzie pokojowy rozp***ul.
Najgłupsza doktryna: Allah Akbar!
Ulubiona broń: Ładunki wybuchowe i rozprawy w sądzie
Łatwo obrazić?: Wystarczy napomnąć o ich religii i oberwiesz maczetą.

Mojs

2013-07-13, 19:59
BongMan, dla ciebie zaj***ne właśnie z sadola... ;]


Zjazd ateistów:
Po przywitaniu wszyscy ateiści poszli pogrozić Bogu, pokazać jak sobie świetnie radzą bez niego.
Wszyscy skaczą jak najwyżej krzycząc "Boże, Ty ch*ju, Nic nam nie zrobisz, ch*j Ci w dupę!" itp. Tylko jeden facet siedzi na kamieniu i czyta gazetę.
Podchodzi do niego przewodniczący zjazdu i pyta:
-A czemu Pan nie fluga na Boga?
-Bo w niego po prostu nie wierzę.

BongMan napisał/a:


Let the shitstorm begin


Meressin

2013-07-13, 23:48
A satanizm, islam, buddyzm, konfucjanizm i prawosławie gdzie?