18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Cejrowski o zagranicznych sklepach

aa...........am • 2013-11-29, 21:12
memlę memlę :-P

kokinosz

2013-11-29, 22:38
@Cyconauta - ale tu nikt nie mówi ze Polska to potęga. Tylko że były złe przykłady i braki. W jednym Cejrowski ma rację: 23 lata temu nastąpił neokolonializm. Z naiwności sprzedano za kilkukrotnie mniejsze ceny dobre polskie firmy. I nie mamy nic swojego poza KGHM czy Pesa. Takich zaś firm były setki. Za łapówki i z głupoty zmarnowano pracę pokoleń 1945-1989.

rm...........ya

2013-11-29, 22:43
FSO i stocznie upadły nie dlatego, że zostały przekazane w ręce prywatne a dlatego, że nastąpiła przemiana gospodarcza kraju. Dzięki temu okazało się, że pracę przeznaczoną dla 1 osoby "wykonywało" 10. to się kolego nazywa ukryte bezrobocie.
Tak bardzo rozpaczasz nad polskim przemysłem a powiedz mi proszę jakim jeździsz autem? Posiadałeś kiedykolwiek coś z FSO lub FSM kupione nowe w salonie?
Czy w kuchni masz sprzęt AMICA lub ZELMER? jadasz na talerzach z Lubiany używając sztućców Gerlach?

jedno wielkie pie**olenie, że polski przemysł posypał się ze względów politycznych.
wszystko się wyj***ło bo produkowane przez polskie firmy produkty były gównianej jakości i rynek sam zweryfikował co może przetrwać.

kokinosz

2013-11-29, 22:57
@rmaya - pociągi Pesy kupują od nas Niemcy. Dlatego ze nie sprzedano od razu tej firmy tylko miała czas aby się rozwinąć. Tak byłoby z Rometem, z odlewnią Ursusa. Sprzedano wytwórnie papieru nowoczesna, zbudowana za Gierka. Poszła za grosze i nadal robi się tam papier tylko zysk idzie gdzieś indziej. O taką krzywdę chodzi.

mat88

2013-11-29, 23:04
chickeneatingcat napisał/a:

@stingerek

Koral nie jest zbyt globalne, tak jak Reserved :)



Globalne nie, ale cała środkowa i wschodnia Europa jest w zasięgu LPP (Re, House, Cropp itd) i ma podobną renome co H&M w Polsce.

Fukuoka napisał/a:

jak ja tej mordy nienawidzę !



Zgadzam się z Tobą. Malkontent i tyle.

Steven

2013-11-29, 23:07
Kretyn jakich mało.

Plecionkarz

2013-11-29, 23:11
to jest program dla cymbałów którzy wysłuchają i bezkrytycznie przyswoją czyli dla telewidzów, bo jak widać po komentarzach pod jego wywodami ludzie którzy się lepiej od niego znają szybko obalają jego argumenty i widać, że pie**oli żeby pie**olić bez sprawdzania prawdziwości informacji

rzeżuch

2013-11-29, 23:21
A Solaris, czy PESA? Coraz większe sukcesy odnoszą te firmy na rynku zagranicznym... Cejrowskiemu już podziękujmy może...

skorpion87

2013-11-29, 23:28
dobrze mówi, nawet jak się czasem nie zgadzam z nim to widać od razu że z dobrych pobudek mówi i PATRIOTĄ JEST ! a ci co go krytykują to by sami najchętniej wystawili obcym (państwom) dupę do zerżnięcia. Tak rzekłem.

lukasz634

2013-11-29, 23:29
Ja pie**ole wiedziałem, że będzie gównoburza w komentarzach :amused:


teken

2013-11-29, 23:34
Moja mama kiedyś:
Ty może pojedziemy do tego, no, jak to ma
- Gdzie ?
No do tego jak castorama
- ale co jak castorama
No ten, tego ble blę.

Eldryzif

2013-11-29, 23:34
Tak mu to przeszkadza, a sam sp***ala do stanow. Na ch*j wrzucacie tego j***nego katola na sadistica?

vass

2013-11-29, 23:35
Taki Lidl wysłał w 2012 r. za granicę polskie produkty spożywcze za ponad 1,25 mld zł
I tak jest z każdym innym polskim produktem, który wchodzi do danej sieci.
Niech nie pie**oli jak potłuczony.