18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Bogurodzica

Pit89 • 2012-03-13, 02:38
Wrzucam to specjalnie, po to, aby ludzie przypomnieli sobie o chwale, o tym że Polska to nie tylko gówno, syf, smród i brud, Polska to też zajebista historia. A jak dla mnie do szacunek i wiara na lepsze jutro, oczywiście bez patologicznego dzisiejszego rządu i debili którzy jedyne co portafią to brać kase. Komentujta Pany.
I to powinien być Hymn Polski według mnie, prosze o waszą opinie. (hejsrerterom mówie wypad na rysia z klanu i na emo tanki)CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM!

CarolOtyła

2012-03-13, 03:25

vass

2012-03-13, 04:03
Jestem zdecydowanie przeciw. W Polsce nareszcie zaczyna coś się dziać w temacie wyj***nia z polityki i nie tylko, kościoła katolickiego, a ten tu z jakimś hymnem kościelnym wyjeżdża. Chcesz sobie pośpiewać takie pieśni, to do kościoła.

Pit89

2012-03-13, 04:16
vass napisał/a:

Jestem zdecydowanie przeciw. W Polsce nareszcie zaczyna coś się dziać w temacie wyj***nia z polityki i nie tylko, kościoła katolickiego, a ten tu z jakimś hymnem kościelnym wyjeżdża.}------------ Chcesz sobie pośpiewać takie pieśni, to do kościoła.

Super, posłuchaj zanim skomentujesz to nie jest pieśń kościelna a Narodowa, patriotyczna, z tą pieśnią,oile był byś Polakiem Twój dziad, biegł przed siebie, ona go leczyła, uzdrawiała, dodawała mu wiary w siebie, i naród, możliwe żę to właśnie ta pieśń Cię spłodziłą bo dzięki niej Twój dziadek przeżył. :Pozdrawiam Serdeczenie

tomkararek

2012-03-13, 07:03
@Pit89 j***ny zwoleniku pisu wypie**alaj na plebanie dawac dupy od zachrysti wadd ty szmato stad

grot

2012-03-13, 07:39
I o co Ci chodzi z tymi emo tankami? Jakies kompleksy?

qucharz69

2012-03-13, 08:27
Ludzie nie cofajmy się w rozwoju , Bogurodzica była pięknym i dostojnym hymnem, ale jej bardzo.... nazwijmy to religijny charakter nie nadaje się do XXI wieku , W czasach gdy ziemie polskie jednoczyła głównie wspólna wiara (katolicka) to była pieśń jak najbardziej pożądana . Ale teraz jesteśmy zupełnie innymi ludźmi niż dajmy na to 600 lat temu......zresztą hymn choćby najlepszy polityków nie zmieni ( i mówię to o wszystkich od prawicy po lewice )

slapi19

2012-03-13, 08:30
Pit89 napisał/a:

Wrzucam to specjalnie, po to, aby ludzie przypomnieli sobie o chwale, o tym że Polska to nie tylko gówno, syf, smród i brud, Polska to też zajebista historia. ...



To dlaczego to tu wrzuciłeś?
Wstawiasz coś nie zdając sobie sprawy z konsekwencji jakie ona wywoła?
To nie miejsce na wycieczki historyczne.
Mała rada, "Pomyśl zanim sam zhańbisz Polskę" i zrób to co koleś z tego filmiku.

http://www.sadistic.pl/wybij-sobie-glupote-z-glowy-vt107851.htm

Sarkos

2012-03-13, 08:39
tomkararek napisał/a:

@Pit89 j***ny zwoleniku pisu wypie**alaj na plebanie dawac dupy od zachrysti wadd ty szmato stad



Morda, ćwoku.

qucharz69 dobrze prawi, Bogurodzica kompletnie nie pasuje do dzisiejszych czasów.

cracker10

2012-03-13, 09:02
A ja powiem tak, że póki chodziło się do szkoły to się znało kilka pieśni narodowych w tym Mazurek Dąbrowskiego i wyżej wspomnianą Bogurodzicę. Dziś gdy minęło kilka dobrych lat od nauczania przyznam się bez bicia że słów nie pamiętam (kilka zdań może bym przypomniał) hymnu narodowego bo nie jest mi to potrzebne, obywatel ze mnie teraz unijny nie lokalny patriota także myślę że tego typu pieśni odchodzą gdzieś pomału w zapomnienie a czy to dobrze czy źle to się okaże z czasem czy po wstępie do UE mamy jeszcze kontynuować naszą tradycję czy nie.

Xenomorph08

2012-03-13, 10:46
Jestem za tym żeby hymn robił wrażenie takie żeby przeciwnikom na boisku i talibom w Afganistanie gacie się wypełniały. Wystarczy posłuchać hymnu Rosji, nie analizować słów tylko posłuchać potęgi melodii.

Nasz hymn powinien napisać Hans Zimmer

Pit89

2012-03-13, 12:44
tomkararek napisał/a:

@Pit89 j***ny zwoleniku pisu wypie**alaj na plebanie dawac dupy od zachrysti wadd ty szmato stad

oj do Pisu i kaczorów to mi daleko, a co Kaczyński napisał Bogurodzice że się tak spinasz?

pjetja

2012-03-13, 13:15
nie ma nic lepszego niż taki chór aż ciary przechodzą .

qube92

2012-03-13, 14:13
Rota, i tyle w temacie.

pułkownik_molibden

2012-03-13, 14:19
@qube92 wg mnie, rota jest jedynym słusznym rywalem naszego mazurka dąbrowskiego. ale mazurek jest jednak nie do porównania z innymi hymnami. nie jest przygnębiający, jest doniosły i bądź co bądź, aż duma rozpiera Nas gdy słyszymy go na wszelkich uroczystościach. czy to sportowych, czy narodowych. rota już takiego wrażenia nie robi, choć uważam ją również za pieśń patriotyczną.