18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Bóg miłosierny

BongMan • 2013-03-04, 21:57
Wykaz wszystkich śmierci spowodowanych przez dobrego i miłosiernego Boga. Pozdrawiam wierzących i oczekuję solidnej gównoburzy w komentarzach.

Swirussss

2013-03-04, 22:04
Jak coś co nie istnieje może zabijać? Zabijać to mogą fanatycy w imię tego czegoś.

BrunerOvned

2013-03-04, 22:04
Taki cwaniak, a tak naprawdę to we trzech byli podobno.

PYTHON

2013-03-04, 22:05
hehe a na końcu Bóg zabija Jezusa. Wystarczy ze przeczytałem to jedno i już wiem jaką ma wartość ta twoja czarna lista Boga.

ostatni

2013-03-04, 22:06
kilku lewaków, którym udało się dorwać do władzy


Mao Tse-tung - 200 milinów
Pol-Pot -20 milionów
Adolf Hitler - 20 milionów
Jozef Stalin 50 milinów

brat michnika-...


Pozdrawiam lewaczków i gimboateistów :amused:

lapps

2013-03-04, 22:25
@bongman
powiedzmy, ze masz prawdziwy zaladowany pistolet. przychodzi twoj kolega i chce go dotknac. ty mowisz zeby lepiej nie dotykal, bo moze sobie zrobic krzywde. on dotyka. ty mowisz zeby nie celowal nim do nikogo bo moze sie stac krzywda. on przyklada go sobie do glowy. ty mowisz zeby nie ciagnal za spust bo umrze. on strzela i umiera. twoim zdaniem jego krewni i przyjaciele powinni miec pretensje do ciebie o jego smierc?
inny przyklad. zrobiles mnostwo zajebistego zarcia, zaprosiles znajomych. oni wpie**alaja i zachwalaja. ty im mowisz zeby nie obzerali sie za bardzo bo to tluste i umra z przejedzenia. oni wpie**alaja. ty im mowisz, ze zaczynaja przesadzac i to sie robi niebezpieczne. oni wpierdaja. ty im kazesz przestac. oni dalej wpie**alaja i wszyscy umieraja. twoja jest wina?

a juz sam fakt, ze "inteligentne" i "cywilizowane" dzisiejsze spoleczenstwo nie potrafi zrozumiec prostych metafor, ktore mialy rybakom czy rolnikom sprzed ponad 2000 lat tlumaczyc istote wszechswiata i pozwalac (tym co chca) zrozumiec proste zasady kierujace tym swiatem, jest nie lada przygnebiajacy

ostatni

2013-03-04, 22:27
Maderfakermen napisał/a:

@up jesteś baba z ch*jem? poka poka.




w sensie...który to jarosław, a który kaczyński w twoim lemingowski świecie?




maderfakermen

2013-03-04, 22:30
Ja-ah-qu-ub-el napisał/a:


w sensie...który to jarosław, a który kaczyński w twoim lemingowski świecie?



już się spiąłeś, że ch*j wie o co ci chodzi?

ostatni

2013-03-04, 22:39
Maderfakermen napisał/a:

już się spiąłeś, że ch*j wie o co ci chodzi?



uuuuuu trochę za skomplikowana ironia, leming nie zrozumiał i już toczy pianę, ok, ok, to jarosław kaczyński rządzi od 5 lat i doprowadził PKB do spadku z 7 do 0%, a biedny donek usiłuje czynić cuda, ale ten pierwszy mu nie pozwala...tak lepiej? to teraz przeczytaj jeszcze powyższe zdanie z 2 razy, popraw powtórką faktów tvn i idź śnić o zielonej wyspie

BongMan

2013-03-04, 22:41
lapps, rozumiem do czego zmierzasz, ale w niektórych z tych przypadków Bóg zabijał, że tak powiem, własnoręcznie. W innych pomagał ludziom to robić użyczając im swoich boskich mocy. Metafory czy nie, wynika z nich że Bóg pośrednio lub bezpośrednio przyczyniał się niejednokrotnie do śmierci ludzi, a to nie godzi się z rozpowszechnianym przez kościół wizerunkiem Boga dobrego i miłosiernego.

Kurde, chciałbym pogadać o tym z księdzem.
Mamy tu księdza na forum?

maderfakermen

2013-03-04, 22:44
Ja-ah-qu-ub-el

tak. znowu się spiąłeś i osrałeś. ale to nic nowego. tak jest w przypadku 95% napisanych przez ciebie postów. kretynie. :facepalm:

ostatni

2013-03-04, 22:45
BongMan napisał/a:

lapps, rozumiem do czego zmierzasz, ale w niektórych z tych przypadków Bóg zabijał, że tak powiem, własnoręcznie. W innych pomagał ludziom to robić użyczając im swoich boskich mocy. Metafory czy nie, wynika że Bóg pośrednio lub bezpośrednio przyczyniał się niejednokrotnie do śmierci ludzi, a to nie godzi się z rozpowszechnianym przez kościół wizerunkiem Boga dobrego i miłosiernego.



Niestety, są ludzie głąby, którzy nie rozumieją, że chrześcijan dotyczy głównie nowy testament, to żydki wierzą w srogiego boga, który pozwala im gardzić gojami. Nowy testament to opowieść o altruizmie i przebaczaniu, dlatego jezus musiał dostać czapę od rodaków (to tak a propos faktów historycznych). Było źle, ale jezus spatchował biblię, teraz rozumiesz? Jeśli wierzysz w wielki potop i arkę na której jakiś facet przechował rodzinę po 2 psy, koty, słonie, nosorożce, niedźwiedzie, lwy itp. to przykro mi, że w twojej podstawówce nie uczyli co to jest metafora, tak samo gdy czytasz, że bóg najpierw stworzył ryby, potem owady, gady ssaki, a na końcu człowieka, i to wszystko w 6 dni i nie widzisz żadnego podobieństwa do teorie ewolucji itp, gdzie kolejność powstawania danych grup taksonomicznych jest taka sama...

maderfakermen

2013-03-04, 22:49
Ja-ah-qu-ub-el napisał/a:



Było źle, ale jezus spatchował biblię, teraz rozumiesz?



:sispalm: