18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Bóg miłosierny

BongMan • 2013-03-04, 21:57
Wykaz wszystkich śmierci spowodowanych przez dobrego i miłosiernego Boga. Pozdrawiam wierzących i oczekuję solidnej gównoburzy w komentarzach.

BongMan

2013-03-04, 22:49
Maderfakermen napisał/a:

tak. znowu się spiąłeś i osrałeś. ale to nic nowego. tak jest w przypadku 95% napisanych przez ciebie postów. kretynie. :facepalm:


"Dyskutowałem" z nim nie jeden raz i zgadzam się. Radzę olać tego szczekacza, bo nie potrafi rozmawiać na poziomie, traktuje ludzi z góry, wyzywa każdego kto ma inne zdanie i wydaje mu się, że jest najmądrzejszy.

Kurgiel

2013-03-04, 23:02
oj nie srajmy się za bardzo ; )
po pierwsze trzeba zauważyć, że bóg w starym testamencie ma przynajmniej jaja i jak ktoś go nie słucha to dostaje po dupie. mi się wydaje to trochę bardziej sensowne niż "każdy grzesznik ma szanse na zbawienie". w końcu religia jest po to aby kontrolować i nadawać porządek. no chyba, że jakieś oszołomy dorwą się do władzy - wtedy mamy krucjaty. tak czy srak : religia byłaby spoko gdyby nie obsrańce którzy chcą rządzić i wywyższać się.

bl...........ed

2013-03-04, 23:38
kocham to jak wierzący, żeby odwrócić uwagę od problemu mówią "stary, ale to jest tylko metafora" albo "chrześcijan obowiązuje tylko Nowy Testament" :D to jest po prostu k***a piękne. zapluty karzeł reakcji też był metaforyczny :) wszystko było metaforyczne, tylko jak zwykle przyszli ludzie i zj***li te wszystkie piękne metafory swoją dosłownością :)

Koniec Świata

2013-03-05, 01:26
Ja-ah-qu-ub-el napisał/a:

kilku lewaków, którym udało się dorwać do władzy


Mao Tse-tung - 200 milinów
Pol-Pot -20 milionów
Adolf Hitler - 20 milionów
Jozef Stalin 50 milinów

brat michnika-...


Pozdrawiam lewaczków i gimboateistów :amused:



Adi to nacjonalista, wychwalany przez Romana Dmowskiego oraz jego dzisiejszych fanbojów, którzy obalają "rzondy Tóska" w internecie i prostują rączki w mundurkach z przepaskami na rękawie.

ostatni

2013-03-05, 01:36
Koniec Świata napisał/a:


Adi to nacjonalista, wychwalany przez Romana Dmowskiego oraz jego dzisiejszych fanbojów, którzy obalają "rzondy Tóska" w internecie i prostują rączki w mundurkach z przepaskami na rękawie.



nazizm-narodowy SOCJALIZM

VOLKSwagen, obietnica wyborcza hitlera


Hitler to szczyt lewactwa, typ był tak lewacki, że chciał aby wszyscy wyglądali tak samo i mieli takie same cechy genotypowe i fenotypowe.

W III rzeszy państwo było tak samo opiekuńcze jak w związku radzieckim.

co jak co, ale tego kamyczka, nie uda się wrzucić lewakom do ogródka nacjonalistów

McMenel

2013-03-05, 08:05
Cytat:

a juz sam fakt, ze "inteligentne" i "cywilizowane" dzisiejsze spoleczenstwo nie potrafi zrozumiec prostych metafor, ktore mialy rybakom czy rolnikom sprzed ponad 2000 lat tlumaczyc istote wszechswiata i pozwalac (tym co chca) zrozumiec proste zasady kierujace tym swiatem, jest nie lada przygnebiajacy


Jak widać nie potrafi ponieważ wielu z owych cywilizowanych i inteligentnych ludzi nadal wierzy w dosłowność biblii. I nie mówię tu o jakichś debilach ale choćby pan Bush JR który owego czasu był prezydentem pewnego kraju.

Cytat:


Niestety, są ludzie głąby, którzy nie rozumieją, że chrześcijan dotyczy głównie nowy testament, to żydki wierzą w srogiego boga, który pozwala im gardzić gojami. Nowy testament to opowieść o altruizmie i przebaczaniu, dlatego jezus musiał dostać czapę od rodaków (to tak a propos faktów historycznych). Było źle, ale jezus spatchował biblię, teraz rozumiesz? Jeśli wierzysz w wielki potop i arkę na której jakiś facet przechował rodzinę po 2 psy, koty, słonie, nosorożce, niedźwiedzie, lwy itp. to przykro mi, że w twojej podstawówce nie uczyli co to jest metafora, tak samo gdy czytasz, że bóg najpierw stworzył ryby, potem owady, gady ssaki, a na końcu człowieka, i to wszystko w 6 dni i nie widzisz żadnego podobieństwa do teorie ewolucji itp, gdzie kolejność powstawania danych grup taksonomicznych jest taka sama...



Czy aby na pewno ?? Sam Jezus stwierdził iż ani jedna litera i ani jedno zdanie ze starego "zakonu" nie zostanie zmienione. Tak Jezus był Żydem i wcześni chrześcijanie także żyli wg żydowskiego prawa. Ale ch*j najważniejsze że pie**olniesz coś co ci ksiądz na kazaniu przekazał i już udajesz eksperta od swojej wiary.

Cytat:

nazizm-narodowy SOCJALIZM


Błędem jest mylenie systemu ekonomicznego kraju z ideowym. Owszem nazizm był wybitnie socjalny ekonomicznie lecz w sprawach ideowych głęboko czerpał z ideologi chrześcijańskiej jak i nordyckiej. Dobre stosunki Berlin-Watykan jedynie to potwierdzają. Tak samo jak PiS jest wybitnie socjalny pod względem ekonomicznym lecz pod względem ideowym jest bliski fanatykom religijnym. Jak widać nie za bardzo u ciebie jest z myśleniem.

snik0

2013-03-05, 09:26
pkt 39, to od obrzezania się umiera? żydzi to zombie?

Pojeby

McMenel

2013-03-05, 09:30
snik0 napisał/a:

pkt 39, to od obrzezania się umiera? żydzi to zombie?

Pojeby


A wiesz że można ? Wystarczy zakażenie którego się nie leczy i papa.

Anarchangel

2013-03-05, 10:15
BongMan napisał/a:

(...)

Kurde, chciałbym pogadać o tym z księdzem.
Mamy tu księdza na forum?



Raczej nie ma na forum księdza, ale ja mogę odpowiedzieć na twoje pytania...

lapps

2013-03-05, 10:34
BongMan napisał/a:

lapps, rozumiem do czego zmierzasz, ale w niektórych z tych przypadków Bóg zabijał, że tak powiem, własnoręcznie. W innych pomagał ludziom to robić użyczając im swoich boskich mocy. Metafory czy nie, wynika z nich że Bóg pośrednio lub bezpośrednio przyczyniał się niejednokrotnie do śmierci ludzi, a to nie godzi się z rozpowszechnianym przez kościół wizerunkiem Boga dobrego i miłosiernego.

Kurde, chciałbym pogadać o tym z księdzem.
Mamy tu księdza na forum?



ksiedzem nie jestem, ale ci moge powiedziec, ze bog nie jest osobowy. i nie ma czegos takiego, ze sobie mysli "o ten mnie wk***il, to jego zabije". i jak twoim zdaniem bog sie mial nie przyczynic, skoro jest wszystkim? a smierc jest rzecza naturalna i chyba to rozumiesz co? jak bedziesz sie chcial zmieniac na lepsze i bedziesz sie staral, to ci bog wybaczy i na tym jego milosierdzie polega. a jak wolisz sie buntowac i kierowac swoim ego(nazwanym w biblii szatanem) to bedziesz sie pograzal coraz bardziej, az sie zlamiesz, albo umrzesz w cierpieniach. i to sie nazywa gniewem bozym. jak sie ludzi samych sobie zostawia.
a w biblii jest to przedstawione tak jak jest, zeby prosci ludzie rozumieli prosty mechanizm przyczynowo-skutkowy. teraz mamy samych ateistow(albo katolikow, ktorzy tez biblii za ch*ja nie kumaja, co po czesci jest wina kosciola), ktorym mozna wmowic, ze gospodarowanie ich pieniedzmi czy ograniczanie ich wolnosci jest dla nich korzystne, a na kazdym rogu czai sie psychopoata przed, ktorym tylko dobra wladza moze obronic. a potem sie dziwi jeden z drugim jak to sie stalo, ze jest tak zle

Pierre d'Ollony

2013-03-05, 12:48
A dlaczego nie ma tu wielkiego potopu? Wtedy to Miłosierny Bóg rozpie**olił wszystkich ludzi na Ziemi, więc suma końcowa "troszkę" jest większa.

Cytat:

Za narzekanie, że Bóg zabija Izraelitów.


Hehe nawet Boga Żydzi wk***iali.

Plecionkarz

2013-03-05, 13:00
Równy koleżka z tego boga. Zabił tylu żydów.

H88tman

2013-03-05, 13:00
Wisi Jezus na krzyżu otoczony strażą. Podnosi głowę patrzy w tłum i resztą sił woła: “Piotrze…”.
Piotr sie zerwał leci do Jezusa ale strażnicy go złapali i go okładają bez litości.
Jezus znów podniósł głowę i wola:
“Piotrze…”
Piotr jakoś sie wytargał i biegnie dalej ale znów go dopadli, złamali mu nogę i wyrwali rękę.
Jezus znowu:
“Piotrze…”
Piotr cudem doczołgał się do krzyża i mówi:
-”Tak, Panie mój??”
-”Widać stąd twój dom…”

1488

2013-03-05, 13:04
Stary Testament czyli nie dotyczy katolików tylko twoich braci pejsatą zarazę. Oni w to wierzą i to jest ich przewodnik.

Pagan